Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cu cine votati? turul II

Voters
140. You may not vote on this poll
  • Mircea Geoana

    84 60.00%
  • Traian Basescu

    56 40.00%
Page 11 of 13 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 LastLast
Results 201 to 220 of 259

Thread: Cu cine votati in turul II ?

  1. #201 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Eu zic ca threatul asta nu are ce cauta pe un forum de console...oricum e clar Romania niciodata nu se va schimba...degeaba primim promisiune cat de mici or fi nici pe alea nu le indeplinesc...Iar la chestia cu Geoana si Basescu desigur ca Basescu.Nu uitati cand a fost PSD-u la putere foarte multe fabrici au fost desfintate ganditiva cati oameni nu aveau ce pune pe masa...Geoana e ca o marioneta manevrata de niste oameni care nu stiu decat sa fure...Asta e parerea mea.

  2. #202 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vezi tu alexdeagle... inainte si eu as fi spus la fel. Nu au ce cauta threaduri de politica pe forum de console. Insa de cand cine conduce imi dicteaza bugetul pentru jocurile si consolele mele... a inceput sa imi pese. Din pacate, multi dintre consolisti, oameni cu capul pe umeri... cand i-am intrebat "cu cine ai votat" mi-au raspuns sec "n-am fost la vot pentru ca aveam de terminat nu stiu ce nivel". Aceiasi care in ultima vreme mi se plang de faptul ca nu-si mai permit sa cumpere originale, care se plang de preturile din Romania... So, you see... incercam macar sa intelegem de ce, daca de schimbat oricum nu schimbam nimic. We are all connected. Chiar si pe off-topic !

  3. #203 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Din pacate asta e realitatea. O sa vedem peste 5 ani ce gogorite o sa mai zica, ca sa mai convinga inca o data pe romani sa il voteze, pentru ca asta se va intampla cu siguranta. O sa modifice constitutia in asa fel incat sa mai aiba dreptul la un mandat. Oricum in Romania va fi un dezastru in urmatorii 5 ani.
    In Romania ar fi fost oricum dezastru in urmatorii ani. Eu nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi in 2010. Economic vorbind.

  4. #204 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sa stea, doar sta pe banii nostrii. Ah, nu-mi spune, sunt banii ei de buzunar din photo shooting (lol).

    Mo, nu e vorba de "regimul" Geoana cat de schimbare. Dupa 5 ani de mers in jos nu puteam spera decat ca o schimbare in orice altceva nu inseamna mai rau (nu cred ca se poate mai rau). Poate nu stiai... dar votand Basescu inseamna automat ca pe 10 (peste 3 zile) vom rata transa urmatoare FNI (intrucat nu avem guvern, prin urmare nu e buget). Si asta o sa duca la o serie de caderi (de la curs pana la pierderi de contracte). Nu sunt pesimist/negativist de genul meu... dar pe cuvant daca vad altceva in afara de scandaluri, lupte cu moguli si alte aberatii care pentru buzunarul meu sunt de rau. In timp ce toata lumea se axeaza pe solutii economice de iesire din criza, noi ne axam pe guverne minoritare si lupte cu moguli. Like i really care about the moguls... Asta este. De-acum inainte, cand mi se va mai plange cineva, il intreb cu cine a votat !

    Ah... sper ca cei care ati votat cum ati votat, sa fiti fericiti cu TVA la 22% ! Pentru ca gaurile date de nenea Boc nu mai au cu ce sa se astupe (bye bye FNI)... Sa platiti bine !
    FMI

  5. #205 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    nu, ziceam asta pentru ca si ce am spus mai sus pare ireal, insa sunt sigur ca se va realiza.

    pina una alta arata ca are memoria replicilor faimoase

    YouTube- "un fleac - m-au ciuruit!"
    Eu nu cred ca are nici un sens analogia ta: formarea unui nou guvern si un an bun 2010 cu intrarea in UE. Intrarea in UE a fost decisa de mai marii Europei, pe cand organizarea unui nou guvern care sa duca tara pe culmile fericirii este muuult prea putin probabil.

  6. #206 SP
    Member octav's Avatar
    eu nu ii privesc si nu iam privit cu ochi buni pe FMI. de fapt, pe nicio banca. banii au fost prea usor cheltuiti. dar de cand cu acordul, s-au dat bani in stanga si in dreapta cu gandul ca avem de unde....

  7. #207 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    cand o sa se puna praful pe "ce ne-am cumparat azi" sa va uitati in palma si sa luati in brate oameni precum Sarpe...
    sa inchideti ochii si sa va ganditi unde sa va mutati (in ce tara)
    si nu ma refer la copiii care traiesc pe buzunarul parintiilor care inca nu stiu ce inseamna sa munceasca pentru un joc
    pentru ca dupa parerea mea opinia lor nu conteaza

  8. #208 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    cred ca putem sa incheiem discutiile cu un mesaj de speranta si schimbare. ponta va fi presedinte in 2014. cred ca e singura persoana din psd care ar fi avut puterea de convingere, bunul simt si coloana vertebrala necesara. imho, ponta este singurul atu pe care il (mai) are psd pentru 2014, insa totul depinde si de evolutia lui pina atunci.

  9. #209 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    voi vorbiti de 2014 ? sa va fie rusine nu pot sa cred cum uitati de 2012 rusine !

  10. #210 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by octav11 View Post
    dar tu draga Venom daca stii ca maine vei manca un colt de paine mucegaita , esti optimist si astepti sa iti apara un chelner la usa cu somon afumat?
    Eu nu stau dupa nimeni sa-mi aduca un colt de paine mucegaita. Dar vad ca unii dintre voi asta asteapta.

  11. #211 SP
    Member octav's Avatar
    imi scapa mie ceva legat de 2012? stiam ca e o panarama de teorie pe care o cred numa' mayasii...

  12. #212 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pai vorbim de alegerile pentru presedinte care are mandat de 5 ani. da, urmatoarele alegeri sunt in 2012 insa teoretic ar trebui sa mai trecem pe la sectiile de votare inca o data pana atunci (cind votam modificarea constitutiei in ceea ce priveste parlamentul).

    octav11, parlamentul se alege pe 4 ani. urmatoarele alegeri locale (primari) si parlamentare sunt in 2012. aaaaaaaa, lol, acu mi-a picat fisa cu 2012. atunci e clar. ponta saves the world!!!!

  13. #213 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by octav11 View Post
    ti s-a intamplat vreodata sa fii neputincios? sa trebuiasca sa te iei la intrecere cu un mercedes? ce vrei sa facem acum? tine de noi ceva,sau cum? Nasul Laurentiu mai poate sa ne scape de Basescu, dar se pare ca e de partea lui...Nu-i nimic, ma fac eu Nas si va scap
    Hai sa-ti spun ceva: am votat cu Basescu, dar nu ma deranja absolut deloc daca iesea Geoana. Sunteti penibili cand va vad ce clarviziune a viitorului aveti daca iesea Geoana presedinte, de parca el ar avea robinetul de la raurile cu lapte si miere. Credeti ca va scapau de taxe? Da! Dar va lua altele. Orice taxa este negociata cu UE si FMI (daca tot ne-am bagat in rahatul asta). Deci nici Geoana cu ta'su din ceruri nu poate schimba politica Romaniei asa cum vrea el. Eu zic sa ne vedem de treburile noastre, sa avem putere de munca si sa trecem peste toate. Acum sa ma ierte al de sus, dar daca stai tolanit pe canapea si joci toata ziua la consola nu o sa-ti bage nimeni bani in buzunar. Poate Geoana, nu? Sau Taticul!
    @sekhemet: nu oi vrea ca din pensia de urmas sa-ti dea astia si o excursie pe coasta de azur odata pe an?
    Oricum, vad ca lumea o duce bine pe aici, asa ca nu are rost sa plangem.

  14. #214 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    tati eu recomand sa iti vezi tu de treaba ta
    este democratie si sunt liber sa ma pling cat vreau la fel si toti ceilalti de aici
    daca nu ti se pare ok discutia de aici recomand sa te duci sa muncesti,da pe alte threaturi si sa nu te bag in seama cu un coment lipsit de rost

    dar este o tara libera asa ca si tu poti sa iti exprimi opinia...

  15. #215 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    In concluzie BASE ne-a demonstrat ca el poate face ce vrea in tara asta
    LE: Un sustinator genial...
    Attached Images Attached Images sustinator-coca-pentru-basesexu.jpg

  16. #216 SP
    Member OxygeN's Avatar
    @MonkY in cazul asta iti dau dreptate preturile au ajunsa totusi prea exagerate sa fim serios...Cum la noi un PS3 nou este 400$ iar in altele mult mai ieftin iar in buzunarul unui om asta conteaza fiindca acel om a cumparat consola pentru jocuri care sa si le poata permite desi eu sunt abia un pusti de 15 eu cred ca romania niciodata nu o sasi revina

  17. #217 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by alexdeagle View Post
    @MonkY in cazul asta iti dau dreptate preturile au ajunsa totusi prea exagerate sa fim serios...Cum la noi un PS3 nou este 400$ iar in altele mult mai ieftin iar in buzunarul unui om asta conteaza fiindca acel om a cumparat consola pentru jocuri care sa si le poata permite desi eu sunt abia un pusti de 15 eu cred ca romania niciodata nu o sasi revina
    Ba dimpotriva. E bine ca ne-am aliniat cu toata lumea la preturi (preturile din UK la PS3 sunt asemanatoare cu ele de la noi de exemplu). Problema e la salarii si taxe.

  18. #218 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Inca vorbim despre asa ceva?

  19. #219 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    cea mai tare declaratie...vadim cu citeva momente in urma pe irealitatea: "basescu poate sa se proclame presedinte pe viata. pe viata lui si pe moartea noastra."

  20. #220 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    "Vadim te iubim"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 13 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 LastLast

Similar Threads

  1. Votati cel mai tare joc ps3 !!!! By daniel_ardx in forum Console Club
    Replies: 34 Last Post: 29-01-2011, 15:56
  2. MKV pt. PS3 - Votati ! By darkpaul13 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 18 Last Post: 28-07-2010, 18:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts