Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 61

Thread: Viteza si Adrenalina

  1. #41 SP
    Junior Member alex_94's Avatar
    daca am noroc cu casca data viitoare trebuie sa pui la premii o motocicleta sa am pe ce sa port casca ca pe bicicleta nu prea merge sa am casca

  2. #42 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    As pune daca as avea sponsori.
    Toate premiile care au fost pe blog au fost din banii mei. Asa vreau sa mai atrag cititori care sa fie fideli.

  3. #43 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar

  4. #44 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    Wingsuit Proximity Flying



  5. #45 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Man, cred ca esti cea mai in masura persoana sa-mi raspunda la asta de pe forum.
    Vreau sa ma uit la WRC (ma uit pe youtube), dar sunt doar highlights-urile scurte, de 40 de min difuzate de ESPN. Stii unde as putea sa le vad pe cele de pe Motors TV? Adica alea mai lungi, care iti arata si curse on-board...

  6. #46 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    Salut! Imi pare rau ca nu ti-am putut raspunde mai repede, dar am fost foarte ocupat si doar acum am intrat pe forum.

    ---------- Post added 26-06-2011 at 09:50 PM ----------

    Astazi am postat un video pe Youtube care a aparut pe toate canalele de stiri.

    Viteza maxima
    : 209 km/h (130mp/h)
    Motocicleta: Suzuki GSXR 600
    Locatia: Brasov-Predeal





    Stirile:
    Incon

    Teribilism de Romania: s-a filmat in timp ce jongla moartea, la 209 km/ora. VIDEO www.stirileprotv.ro

  7. #47 SP
    Member BogdaN_RO's Avatar
    Tu ai condus motocicleta aia? Caci am vazut si eu la stiri

  8. #48 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pot sa-ti zic ca soferul si autorul acelui filmulet este un idiot. Daca esti tu, cu atat mai rau ca promovezi asemenea mizerii. Depasiri pe linie continua, depasiri in curba, depasiri pe partea dreapta si lista continua. A pus in pericol viata tuturor participantilor la trafic, asta este marea tragedie. Daca facea vreo prostie mai lua si pe altul cu el. Ce-mi pac mie "pilotii" astia de drum public. Mai bine s-ar duce pe un circuit si i-ar da acolo sangele pe nas decat sa se joace cu viata altora pe strada. Aceeasi parere o am si pentru bizonii pe patru roti, ca sa nu existe discriminare.

  9. #49 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    Nu, nu sunt eu autorul filmuletului. Un alt coleg motociclist este pilotul.
    Sunt total de acord cu tine GreyhounD. Siguranta tuturor participantilor la trafic trebuie sa fie pe primul loc intotdeauna.

    Daca va uitati atent la video la minutul 2:43 lucrurile puteau sa ia o turnura tragica.

  10. #50 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sunt complet de acord cu GreyhoundD.

    Mie imi place viteza, imi place sa merg repede dar nu intr-un asemenea hal. Daca esti pe autostrada si e goala, inteleg sa mergi cu 150 dar sa mergi in halul asta, facand slalom printre masini mi se pare ca e prostie, neglijenta si iresponsabilitate.
    Problema principala la noi sunt drumurile, de fapt lipsa lor. Daca am avea mai multe circuite si piste unde " sa ne dam cu masinile", ar fi fost mai sigur traficul. Dar traim in Romania si asta este. Sunt convins ca multi asa zisi eroi ai soselelor prefera sa faca nebunii si prosti de genul asta pe drumuri publice decat pe un circuit. Asemenea comportamente le aduce lor "faima".

  11. #51 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Se credea in GTA tipu' ce mai...

  12. #52 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Aia nu-i nimic, sa-l vezi pe unu' cu o Honda prin Rusia... ramai masca

  13. #53 SP
    Senior Member Danny's Avatar



  14. #54 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Doamne fereste. Eu nu am mai vazut asa ceva in viata mea. Ma indoiesc ca respectivul mai e in viata sau in libertate. In GTA toti mergem asa, dar in realitate se pot intampla multe.

  15. #55 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lui ! Problemele apare cand ceilalti sunt pusi in pericol.
    Majoritatea sunt de 18 ani care au direct motoare de 600 sau chiar mai mari. Am un prieten care la 18 ani a primit un R6 (parinti inconstienti), in prima zi direct in gard cu el.

  16. #56 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si eu am un coleg care a dat acum bacul si are o Ninja de cand a facut 18 ani dar merge foarte bine si nu e nebun. O singura data a facut un wheelie pe o strada goala si a zis ca n-o sa mai faca in viata lui la cum s-a speriat cand s-a ridicat pe o roata

  17. #57 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Eu le iau frumos pe rand.... Scuter, acuma cand fac 18 ani vreau sa imi cumpar ceva de 125, etc...
    Orice maimuta stie sa traga de gas pe linie dreapta.

  18. #58 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Ma gandesc ca "protagonistii" filmuletelor de mai sus au multi ani de experienta si isi cunosc bine motorul, altcumva nu am cum sa explic. Oricum, majoritatea (maj. celor cu capul pe umeri) care isi iau motoare puternice la inceput merg cu ele incet, pentru a castiga experienta.

  19. #59 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    Istorie: scuter -> motor 125cm3 -> motor 400cm3 (Kawasaki ZX4R) -> motor 600cm3 Honda F4i Sport -> putin timp cu Honda 929RR -> 1000cm3: Suzuki GSXR / Honda CBR RR

    Pe fiecare clasa trebuie sa pilotati macar 1 an sau sa acumulati un nr. foarte mare de kilometri.


    Inca o data repet: sa fiti foarte atenti in trafic si sa nu incercati ceva peste limitele dvs.


    Siguranta trebuie sa fie pe primul loc!

  20. #60 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    Am revenit după o perioadă. M-am reorientat şi către alte sporturi. N-am lăsat motociclismul, însă adrenalina vine acum şi din paraşutism.

    M-am reapucat de proiect. I-am făcut şi pagină de Facebook. https://www.facebook.com/pages/Vitez...ref=ts&fref=ts
    Contul de Youtube este acesta: Viteza si Adrenalina - YouTube

    În scurt timp urmează şi un site în care voi scrie despre toate sporturile care implică viteză şi adrenalină precum skydiving (paraşutism), speed flying, parapantă, motodeltaplan, rafting, downhill, snowboarding, motociclism, bungee şi multe altele.

    Între timp am avut şi o premieră pentru România. Primul BASE Jump din Bucegi ->


    Şi un salt de primăvară efectuat din elicopter aşa de primăvară că doar merităm şi noi un mărţişor, nu numai femeile.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Viteza de internet recomandata pentru PS4 By gabytro in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 31 Last Post: 29-04-2017, 19:20
  2. Guide: Viteza mai mare de DL de pe PSN (PS3-proxy server) By AndRewqp in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 30 Last Post: 24-02-2014, 17:55
  3. Viteza download PlayStation Store By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 19-08-2008, 23:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts