Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 61

Thread: Viteza si Adrenalina

  1. #1 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar

    Viteza si Adrenalina

    Sper sa nu incalc regulamentul, deoarece am cautat o sectiune de bloguri, dar nu am gasit.

    Am citit si pagina cu regulile si ar trebui ca topicul sa fie in regula.
    Daca nu este, va rog sa il inchideti.

    Doresc sa stiu daca printre iubitorii de console se afla si dependenti de viteza si adrenalina.

    Link: http://www.viteza-si-adrenalina.blogspot.com/

    M-am gandit sa fac un blog in care sa va prezint cum se combina acestea doua.

    Astept opiniile dvs.

  2. #2 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    trickz, unde esti ? lol

  3. #3 SP
    Member Snoopz's Avatar
    waw ! ce tare este .. NOT
    Sunt site-uri de profil care se ocupa cu asa ceva si o fac extrem de bine : 4Tuning sau TuningGarage(hey yo Trickz)
    +faptul ca acele comentarii : parca ar decola o racheta sunt PUERILE ,comentarii din'astea are un copil cand se urca prima oara in bmw la 4 ani.
    No offence ,dar este un site unde sunt puse niste clipuri de pe Youtube si atata tot
    L.E:arderea cauciucurilor din spate

  4. #4 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    Este doar un blog, NU este site de profil.
    Incerc doar sa expun anumite video-uri pe acesta tema (viteza si adrenalina) si sa le adun ca sa fie mai usor de gasit. Nu incerc sa fac o compunere despre tema asta.


    Luigi, who's trickz?

  5. #5 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Quote Originally Posted by sirAdrian View Post
    Luigi, who's trickz?
    Este un amic care se ocupa cu manipulare foto & stuff + alte chestii legate de masini.In general isi desfasoara activitatea printre fiare

    Da si tu de carnet mai repede

  6. #6 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    Am inteles.
    O sa dau examenul peste 3-4 sapt. Intai trebuie sa imi fac orele.
    Anyway...am luat pretestarea cu 24 de puncte.

  7. #7 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Bravo!
    Eu mai am... muuuuulllltttt.

  8. #8 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    Mersi!
    Lasa ca o sa cresti si tu mare...

  9. #9 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by sirAdrian View Post
    Luigi, who's trickz?
    E un Pokemon de pe aici... nu il stiu, nu am auzit de el

    P.S. cred ca era mai practic sa pui linkul pe sectiunea "Auto" dar intr'adevar... pe acolo nu se uita lumea...

    Aaaacum, daca nu te superi, eu o sa analizez site'ul cat pot de bine si de obiectiv

    In primul rand, skinul. WTF. E clar ca ai un blog, dar foloseste o tema simpla, curata. "Gagicile" puse in headline nu fac decat sa distraga atentia si sa starneasca factorul "hormoni" in cititorii posibili. Crede-ma, sunt FOARTE multi oameni care se simt jigniti cand dau de asa ceva pe frontpage, am patit si noi chestia asta. Cu cat e mai curat, cu atat mai bine

    Apoi, tu spui asa "sa va arat cum le puteti imbina"... Cum ne arati? Cu filmulete de pe Youtube? Umm... pot si eu sa dau search "crash funny crash huge speed insane speed etc" dar asta nu ma ajuta cu nimic. Vrei sa arati cum se pot imbina? Baga niste text acolo. Baga cateva articole. Este EXTREM de important sa ai articole, altfel nu ai decat un PORTAL, nu un site/blog.

    In al treilea rand, prin acele articole poti sa mai rezolvi o problema: gradul de inteligenta al cititorului. Tu ce iti doresti, numai comentarii pe principiul "MAMA FRATE, rupereee, de ar merge si dacia mea asaaaa mamaaa". Daca pui un articol bine scris despre adevarul din spatele filmuletelor cu 999km/h+ si riscurile implicate, ce pierzi, in afara de putin timp dedicat articolului? Ajuta mult sa ai un public civilizat.

    Ai prea multe categorii. Mult prea multe. Totul putea sa fie simplificat in 2-3 categorii de interes maxim.

    Mizeaza pe originalitate. Renunta la chestii de genul "Never drive faster than your guarding angel bla bla". Chestia asta a trecut prin mai multe statusuri decat are ture un autobuz de RATB. Puuur si simplu, va strangezi cei 2-3-einspe care lucrati la acest site si incepeti sa va ganditi cum sta treaba... Putin brainstorming si se rezolva tot...

    In mare, sfatul meu e urmatorul: piata este deja luata. Vreti sa intrati si voi, aveti doua mari optiuni. Ori pupati in fund un site mai mare pana invatati ceva meserie, ori va puneti pe treaba si veniti cu destule lucruri NOI incat sa va puteti sustine site'ul intr'un mod inteligent.

    Oricum, orice decideti, mult noroc in continuare

  10. #10 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    Incantat de cunostinta trickz.

    Multumesc pentru ca ai fost ferm si la obiect.
    La sfatul tau, am inceput sa postez articole. Vedeti pe prima pagina!

    Am in cap un plan maret cu acest proiect. Totul se va dezvalui incet, incet...

    O sa incerc sa gasesc un motto mai bun.


    In continuare astept critici ca sa imbunatatesc blogul.


    Va multumesc,
    Adrian

  11. #11 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    Am lansat si un canal pe Youtube.
    URL: YouTube - VitezaSiAdrenalina's Channel

    V-am spus ca voi participa si la anumite show-uri auto/moto.

    Ieri s-a tinut unul.

    Evenimentul GTT DRIFT SHOW Brasov 2010 este prezentat de catre ONOSERV TUNING si PROMO ONE in parcarea de la Macromall Brasov.


    Gabi Onofrei, GTT Brasov.







    Stiati ca un Mercedes Benz poate face asta?!




    Urmeaza sa fie updatat si contul de pe Youtube, precum si blogul.

  12. #12 SP
    Member al3xultimate's Avatar
    Mercedesul acela ori are garda la sol prea mare pentru drift/gogosi ori filmul tau e in format "stretch".Mai degraba as vedea un Nissan Silvia S13 sau S14 ori o Mazda RX-7 decat Titanicul ala pe 4 roti
    Serios acum,masina aia este facuta pentru confort si eleganta (de aceea este considerata limuzina) nu pentru showuri.
    Succes cu site-ul!

  13. #13 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Masina este facuta pentru orice vrea posesorul ei. Mai exact, la acel show, posesorul a vrut sa se "joace" putin, nu a fost parte din contest ci in pauza a dat cateva ture. Masina poate clar mai multe

    Desigur, nu o comparam cu un s14 de 300 de cai sau 350z'ul de ~600... dar totusi, asta nu inseamna ca nu se poate juca cu ea

    @siradrian: daca iti analizez si videorile te superi?

  14. #14 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    Alex, ti-a raspuns trickz.
    Filmarea nu e stretch, asa a avut Mercedes-ul garda.

    Ma bucur ca analizati video-urile. Astazi vor urma noi articole.

  15. #15 SP
    Member al3xultimate's Avatar
    Daca se mai organizeaza evenimente auto prin Bucuresti pot sa iti trimit filmarile?(eu sunt f pasionat de tot ce inseamna auto,deci sunt prezent mai pe la toate event-urile )

  16. #16 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    Desigur.
    Voi incerca sa te rasplatesc cumva daca ma ajuti.

    Din pacate, la noi in BV, nu prea se organizeaza asa de multe evenimente.

  17. #17 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by al3xultimate View Post
    [...]
    Uite aici se vede mai bine garda Mercedesului Am pus si o poza comparativa cu E30'ul (aproape) stock ce a participat la acelasi concurs. Parca nu e asa inalta, nu?
    Attached Images Attached Images dsc_0016.jpg dsc_0087_1.jpg dsc_0004.jpg dsc_0028.jpg

  18. #18 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    Va rog sa ma ajutati sa aleg un motto pentru blog.


    Sarbatori Fericite!

  19. #19 SP
    Junior Member sirAdrian's Avatar
    trickz, tu mi-ai spus sa incep sa scriu si cate ceva la video-uri. Am incercat sa fac acest lucru.
    Ce parere ai pana acum?

    In continuare astept sugestii, deoarece vreau ca blogul sa va fie util, sa fie pe placul vostru ca sa il accesati zilnic.

  20. #20 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu te-am sfatuit sa scrii niste articole, nu numai sa pui cateva cuvinte la fiecare post, indiferent de natura lui.

    O sa incerc sa iti scriu cateva articole, zilele astea .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Viteza de internet recomandata pentru PS4 By gabytro in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 31 Last Post: 29-04-2017, 19:20
  2. Guide: Viteza mai mare de DL de pe PSN (PS3-proxy server) By AndRewqp in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 30 Last Post: 24-02-2014, 17:55
  3. Viteza download PlayStation Store By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 19-08-2008, 23:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts