Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Obama sau McCain ?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Obama

    23 79.31%
  • McCain

    6 20.69%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 30

Thread: Obama sau McCain ?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Question Obama sau McCain ?

    Ce spuneti ? Cine credeti ca va castiga, si de ce ? Obama sau McCain ? Haideti sa vedem care nimerim raspunsul corect, mai ales ca in maxim 24h vom afla castigatorul (in cazul in care complexul sistem de votare al USA nu va apela la electori).

    Eu zic ca Obama, pentru ca se vrea o schimbare radicala in US, iar dupa ce s-a trecut prin epopeea Bush, cred ca se sufla si in McCain . Cel putin asa vad eu din afara. Si atasez o poza cu ce ar insemna opusul fiecarui candidat
    Attached Images Attached Images obama-mccain.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Intai Hamilton, acum Obama. Black people will rule the world .

    Ontopic: nu am habar sincer . Nu le am deloc cu politica dar chiar sunt curios cine castiga.

  3. #3 SP
    Member Snake's Avatar
    Am votat McCain pentru ca americanul e un pic masochist. Daca a ales pe Mr. Bush, ceva pe masura nu poate fi decat McCain

  4. #4 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Dupa parerea mea, nici unul, nici altul ci socetatea secreta din care fac parte cei 2 They're just puppets...

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Dupa parerea mea, nici unul, nici altul ci socetatea secreta din care fac parte cei 2
    Nu are cum sa nu iasa castigator din cursa asta nici-unul din ei. Ca sunt alte interese/societati/aliens behind them, asta e altceva. Intrebarea era simpla. Cine va castiga alegerile: Obama sau McCain ? Atat

  6. #6 SP
    Junior Member TaviTav's Avatar
    Obama ca asa zic sondajele si eu cred toate sondajele si cercetarile cercetatorilor americani care descopera prin cercetare tot felul de cercetari, asa ca Obama iese 100% ca asa au zis oamenii de stiinta, cercetatorii, americani.

    Sunt mai rau decat noi.

  7. #7 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Obama

  8. #8 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Eu zic Obama.O sa fie dupa alegeri ceva de 24,care ati vazut...
    Plus ca ar fii primul negru din instoria presedintilor americani,dupa sclavie si toate cele,poate ei nu-si dau seama unde au ajuns.
    Plus ca de cand candideaza un persoana de alta culoare,un negru,multi din aceasta comunitate ca sa zic asa,multi negrii s-a dus la vot,e ceva nou la ei.
    PS:nu sunt natzy , rasist sau ce va mai trece voua prin cap.I love Carl Johnson,eu sunt el,decat ca-s alb si nascut in cealalta parte a lumii

  9. #9 SP
    Member SiCK's Avatar
    Daca ar fi situatia din poze Obama ar lua 90% din voturi.Dar e negru si va avea doar 51%.

    E usor de ales: McCain e Bush care este urat acum de americani,iar Obama este mincinos. Flip a coin.

  10. #10 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Si eu sunt de parere ca Obama...intrarea lui McCain in cursa pt Casa Alba a fost doar o miscare politica...s'au intrebat ceva gen "ce o fi mai bine? o femeie sau un negru? hai sa o fortam pe Hillary Clinton sa'si anunte retragerea si sa'l bagam pe McCain poate iese ceva..."

  11. #11 SP
    Member SiCK's Avatar
    Miss Palin face 90% din campania lui McCain.

  12. #12 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    McCain nu cred ca ar rezista, e prea "tanar"

  13. #13 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Ca Bush o fi in floarea tinerertii...din cate stiu eu are 62 de ani

  14. #14 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Asa... daca ar fi sa votez unul din ei, cred ca pe Obama as merge. Pare destul de ok, tanar si in putere pentru functia asta fata de contra-candidatul sau. In primul rand probabil va mai scade putin din rasismul acela american, daca le va demonstra ca "poate" sa faca ceva schimbari radicale pentru tara. Daca va iesi Obama probabil si alte tari din lume vor accepta un lider de culoare(sper sa nu fie cazul si la noi, ca ar fi grav...sau poate nu chiar asa cum cred unii)
    Cat despre Bush... a fost unul din cei mai prosti presedinti ai Americii. Bine ca si-a terminat si el mandatele...

  15. #15 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    obama, asta e negru si e simtit .

  16. #16 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Obama e cam mulatru, nu prea e negru
    Attached Images Attached Images who-barack-obama.jpg

  17. #17 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Pai din cate am inteles a murit bunicasa astazi...si era de culoare alba(singura ruda de culoare alba pe care o mai avea parca). Deci el e jumate-jumate din cate se pare

  18. #18 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Obama va castiga, insa eu l-as vota pe McCain. Nu-mi plac democratii. Sunt prea alunecosi...

  19. #19 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Pai din cate am inteles a murit bunicasa astazi...si era de culoare alba(singura ruda de culoare alba pe care o mai avea parca). Deci el e jumate-jumate din cate se pare
    Mama lui e din Kansas, iar tataul sau din Kenya. El s-a nascut si a copilarit in Hawaii.

  20. #20 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Obama ca a avut mai multa publicitate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Barack Obama in Madden NFL 11 By Honord in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 28-07-2010, 13:20
  2. Replies: 54 Last Post: 24-04-2009, 06:43
  3. Replies: 11 Last Post: 21-01-2009, 15:59
  4. Barack Obama isi face campanie pe Xbox 360 By Wargasm in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 15-10-2008, 19:59

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts