Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 47 of 47

Thread: Texas Hold 'em

  1. #41 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    HM este cel mai bun pentru cei care vor sa se apuce serios de asta. Partea proasta este ca in primele saptamani va fi cam gol pana capeti history cu jucatorii constanti la mizele care le joci tu, insa exista intotdeauna optiunea sa cumperi maini, acumuland astfel date despre majoritatea jucatorilor de la limita respectiva..
    Cat despre diferenta dintre live si online, da este una IMENSA. Avantajul online este ca poti juca in o ora de, sa zicem, ZOOM, 4 mese, cate maini joci live in 1 an la un joc constant(2-3 sesiuni/sapt). La online insa, nu poti juca ca la live, out of bankroll. La live toate suckouturile sunt datorate ghinionului(sa zicem), insa la online un joc out of bankroll e sinucidere curata. Sistemul va face mereu astfel incat cine genereaza/poate genera mai mult rake sa ramana la masa oferindu-i maini si implicit board-uri bune. Dar daca tu iti depui 50$ si intri cu ei direct la 50 NL, bineinteles ca vei fi defavorizat in fata celui care are un bankroll de 8-9k$ pentru ca el, chiar daca pierde, mai vine si maine, si poimaine, si genereaza rake. Asa ca, Luigi, trebuia sa sti de la inceput ca acei 10$ sunt depozitati doar pt. fun

    PS: Pentru fanii jocului, avem si noi jucatori mari in lumea online. Andrei Phisherman36 Pescaru este probabil cel mai cunoscut la ora actuala, jucand PLO 200/400$. A reusit un profit de peste 1.000.000$ de la inceputul anului. A avut chiar azi o sesiune si ca sa va faceti o idee ce fel de poturi se joaca, aruncati un ochi aici



    PS: Da, sunt dolari adevarati aia

  2. #42 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    dar tu vrei ca oamenii sa inceapa cu cel mai greu mod de joc(ptr incepatori) si anume cash..dar si pe cel mai mare site de poker(si totodata plin de jucatori buni sau foarte buni) ?
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Nu cred ca am pomenit undeva despre pokerstars (in afara de video), la fel si cu tipul de joc. NL50 a fost dat ca un simplu exemplu, pentru ca este cel mai relevant. Tot in bankroll joci si sng si mtt.. Insa crede-ma, la mizele cu care incepi sa te joci numai jucatori buni nu sunt pe stars. E paradis la cash pana la NL10, plin de pesti..
    Zoom e doar pe Stars..
    e greu direct la cash oricati pesti ar fi....SNG-uriile te invata sa joci pre-flop iar MTT dupa flop...cash e destinatia finala

  3. #43 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Nu cred ca am pomenit undeva despre pokerstars (in afara de video), la fel si cu tipul de joc. NL50 a fost dat ca un simplu exemplu, pentru ca este cel mai relevant. Tot in bankroll joci si sng si mtt.. Insa crede-ma, la mizele cu care incepi sa te joci numai jucatori buni nu sunt pe stars. E paradis la cash pana la NL10, plin de pesti..

  4. #44 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Nu am nicio idee ce ai spus, cu NL, si rake si nebunii.

    Eu am băgat 10$ și am jucat la turneu d-ăla unde te inscrii cu 3 dolari sau ceva de genu' parcă. Apoi am jucat la d-alea de 15 cenți.

  5. #45 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    NL50 face referire la jocurile cash si reprezinta tipul jocului+marimea big blindului(in centi). Astfel, NL 50 este un joc cash de mize 0.25/0.50$ No Limit Holdem.
    Rake-ul reprezinta suma pe care o ia platforma de la fiecare jucator. La cash, acesta se extrage din pot la fiecare mana(un anumit procent). La mtt si sng este o suma prestabilita. EX: Sunday Million 215$ (200+15). Asta inseamna ca 200$ se duc la fondul de premii iar 15$ ii opreste platforma pentru "gazduire".
    Precum am explicat, este gresit sa joci turnee de 3$ cand ai un bankroll de 10$. Poate vei castiga unul-doua dar la finalul zilei ajungi cu bankroll-ul 0. Ideala este suma de ~200 buyins la turnee si ~100 la cash.
    PS: Actiune la mesele de omaha 200/400$ pe stars. Joaca si Liviu 0Human0 Ignat.

  6. #46 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    a inceput iar
    Crazy Bananas Festival Tournament – Daily @ 19:45 CET

    Join the Crazy Bananas tournament where the aim of the game isn’t to win the tournament it is to get knocked out in the exact right prize position. Closing in to the prize payout positions you need to do everything in your power to be knocked out in the right spot to win one of the great prizes on offer.

    Crazy Bananas Prize Payouts:
    1st place - $10 Cash, 3rd place - $200 Tournament Ticket, 8th place – Xbox 360 Console 250gb, 15th place - $54 Tournament Ticket, 22nd Place – Amazon Kindle Touch Wi-Fi, 34th Place - $33 Tournament Ticket, 50th Place - $20 Cash.

    Tournament buy-in: $10 + $1
    https://pokerred.betsafe.com/en/promotions/julyfestival

  7. #47 SP
    Senior Member Walkman's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Media Library - Wii - Hold on Tight! By party_man in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:33
  2. Mirror's Edge 2 a fost pus pe hold By erik95 in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 17-02-2011, 20:45
  3. Texas Hold'Em Poker By crisss in forum Nintendo Wii
    Replies: 0 Last Post: 21-04-2010, 16:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts