Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 158 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 148 ... LastLast
Results 1,941 to 1,960 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1941 SP
    Senior Member Razvan's Avatar


    – 2000-2004 deputat PRM
    – 2004-2008 deputat PRM trece la PSD
    – 2008-2012 deputat PSD
    – 2012 -… aleasa senator PP-DD trece la UNPR

  2. #1942 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    doamna aceasta a fost propusa de domnul Ponta ca judecator la CCR... BTW ce imi place ca aceasi lege e diferita pentru doi oameni, conteaza doar culoarea politica (udrea/sova)

    PS: ii vreau pe amandoi fara imunitate, nu apar pe nimeni

  3. #1943 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Udrea e deputat..Sova e senator... sunt 2 camere diferite...fiecare cu regulamentul ei si legea ei

    amuzant este ca nimeni de la opozitie nu s-a sesizat vis-a-vis de aceasta presupusa neregula inainte de votul in cazul Sova..

    btw..nu-mi amintesc sa fi vazut ceva pe aceasta pagina legat de cazul Vosganian..dar then again..nu am pretentia sa stiti care e diferenta dintre urmarire penala si arestare preventiva..

    in acest sens va recomand cu caldura un articol..

    Românii nu știu diferența dintre arest și judecată

  4. #1944 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Ares View Post
    p.s. cati de pe acest forum stiu ca romanii au platit tribut dacilor? ,ptr cine ma crede nebun( mi s-a mai spus cand am facut aceasta afirmatie) am dovezi
    Dupa primul razboi cu romanii Decebal a cerut pace, acceptand ca Dacia să devina un stat clientelar Romei. In felul asta, Decebal recunostea autoritatea Romei, in timp ce romanii îi dadeau bani. Rolul dacilor, era sa asigure apararea granitelor Imperiului Roman. Asta pana in 106, când romanii i-au terminat pe daci si au facut Dacia provincie romana. Cam asta este cu "tributul" platit de romani.

  5. #1945 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Din seful NKVD , Lavrentiy Beria:

    "Pentru a fi cucerita, o natiune trebue sa fie degradata, fie prin acte de razboi,fie prin invadare, fie prin a o forta sa accepte tratate de pace umilitoare sau prin lasarea populatiei ei la cheremul armatelor cuceritoare.
    Degradarea insa, poate fi obtinuta intr-un fel mult mai ascuns si mai eficient printr-o defaimare consecventa si continua. Defaimarea este arma principala si cea mai buna a psihopoliticii pe scara larga.
    Defaimarea consecventa si continua a conducatorilor nationali,a institutiilor nationale, a practicilor nationale si a eroilor nationali trebue sa aiba loc sistematic, dar aceasta este datoria principala a membrilor Partidului Comunist, nu a psihopoliticienilor."

  6. #1946 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Tara unde violatorii sunt cercetati in libertate pentru ca nu reprezinta pericol social...

  7. #1947 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Eu as merge mai departe...tara unde poporul se revolta pentru ca parlamentarii nu sunt arestati preventiv si in care acelasi popor se revolta in mod ipocrit la 3 luni dupa ce au fost eliberati.

    Mda, acum 2-3 luni Sova,Ponta si Udrea erau pericolele publice care trebuiau bagate la zuhause preventiv.

  8. #1948 SP
    Junior Member opragnar's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Tara unde violatorii sunt cercetati in libertate pentru ca nu reprezinta pericol social...
    hai sa fim seriosi, fata aia nu mergea spre biserica si au saltat-o unii, si-a facut-o cu mana ei, un om nu ajunge in acea situatie doar pentru ca traieste intr-o anumita tara, cand acea tara este in Europa, este vorba despre anturaj si alte chestii, justitia e justitie si hotararea ei este definitiva, nu avem noi oamenii de rand ce sa ripostam justitiei

  9. #1949 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by opragnar View Post
    hai sa fim seriosi, fata aia nu mergea spre biserica si au saltat-o unii, si-a facut-o cu mana ei, un om nu ajunge in acea situatie doar pentru ca traieste intr-o anumita tara, cand acea tara este in Europa, este vorba despre anturaj si alte chestii, justitia e justitie si hotararea ei este definitiva, nu avem noi oamenii de rand ce sa ripostam justitiei
    uploadfromtaptalk1437865919120.jpg

  10. #1950 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by opragnar View Post
    hai sa fim seriosi, fata aia nu mergea spre biserica si au saltat-o unii, si-a facut-o cu mana ei, un om nu ajunge in acea situatie doar pentru ca traieste intr-o anumita tara, cand acea tara este in Europa, este vorba despre anturaj si alte chestii, justitia e justitie si hotararea ei este definitiva, nu avem noi oamenii de rand ce sa ripostam justitiei
    Da-ti o palma. Da' tare, nu asa, oricum...

  11. #1951 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by opragnar View Post
    hai sa fim seriosi, fata aia nu mergea spre biserica si au saltat-o unii, si-a facut-o cu mana ei, un om nu ajunge in acea situatie doar pentru ca traieste intr-o anumita tara, cand acea tara este in Europa, este vorba despre anturaj si alte chestii, justitia e justitie si hotararea ei este definitiva, nu avem noi oamenii de rand ce sa ripostam justitiei
    In primul rand: nu exista nici o justificare pentru viol.
    In al doilea rand: saracia, analfabetismul si violenta merg mana in mana.

  12. #1952 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    @opragnar - Putea sa fie cea mai depravata prostituata si drogata, daca femeia zice nu, pai e nu tati...in astfel de tara traim, unde violul are ca vinovat victima pentru ca ce sa vezi cand esti victima unui viol esti vinovat ca iti exerciti drepturile de a circula liber, de a fi imbracat dupa cum te taie capu etc.

  13. #1953 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Am adaugat asta
    Attached Images Attached Images anbjajo_700b.jpg

  14. #1954 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Masina politiei din tinutul "verde silvic"
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1440781073.187070.jpg

  15. #1955 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Hárghita

  16. #1956 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Pe bune? E legal asa ceva? Totusi, maghiara nu e limba oficiala a Romaniei, institutiile publice ar trebui sa respecte asta chiar daca absolut toti locuitorii unui oras sunt de alta nationalitate.

  17. #1957 SP
    Member Kratos's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Masina politiei din tinutul "verde silvic"
    Atata timp cat in restaurante ti se prezinta meniul in ungureste si vezi panouri doar in ungureste, pentru ei pare a fi ceva normal sa aiba si masini de politie cu insemne unguresti.

    P.S. Asa arata Romania la 1919! Poate o vad si ungurii.
    Attached Images Attached Images romania_la_1919.jpg

  18. #1958 SP
    Senior Member Zero's Avatar

    Ce fel de tara este Romania?

    Te rog sa fii om serios, si sa pui o harta pe care scrie in ungureste, sa "intelege si la ei"

  19. #1959 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu as opri la asa o masina. Ce pastele lor e prosteala asta? Cum sa opresti la un politist din masina aia cand esti in Romania? Astia sunt cu capul grav de tot.

  20. #1960 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai aia nu e mașină de poliție, sunt din ăia care aduc pizza la domiciliu, dacă te uiți mai atent o să vezi numele restaurantului scris pe lateral

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 158 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 148 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts