Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 105 of 158 FirstFirst ... 5 55 95 103 104 105 106 107 115 155 ... LastLast
Results 2,081 to 2,100 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2081 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Apropo , politica din tara nu conteaza , depindem de UE nu de PSD.. ideea e ca ei se bat sus ca sa stie clar cine imparte banii ..tara merge bine sau prost si cu ei si fara ei , desi se tot insista ca daca avem criza politica creste euro/dolar.. un fel de praf in ochi.

    oricum protestul psd a fost sub mediocru si mi-a facut greata, doamne ce fete.. ce oameni.
    De ce am ajuns sa depindem de UE tinand cont de faptul ca in 89 aveam datorii externe 0?

    Spui ca au crescut salariile, de taxe, impozite, preturi, nu spui nimic?

    Un salariu mediu de sub 1000E ti se pare acceptabil tie? In anul 2018?

    Vrei sa-ti spun eu cum traiesc majoritatea romanilor astazi? Din salariile pe care le iau abia isi platesc darile, ratele... de pus bani deoparte nici vorba. Dar merge si asa ... important este ca avem ce pune pe masa seara chiar daca ceea ce punem pe masa este de o calitate indoielnica la un pret exagerat.

    Vrei sa-ti povestesc eu cum era pe vremuri? Cum a fost imediat dupa 89?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2082 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    De ce am ajuns sa depindem de UE tinand cont de faptul ca in 89 aveam datorii externe 0?
    Tie ti-e dor de nea nicu si nu stii cum sa spui.

  3. #2083 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Sincer , imi pare bine ca traiesc in perioada asta, mi se pare cel mai bun moment al omenirii da , este de admirat ce a reusit Ceausescu in Romania , d-aia s-a si curatat repede.. pt ca totusi tara este mica.. romanii din ani 90 nu stiau sa traiasca si ca sa ai un PS pe piata din Ro la lansare in perioada aia ar fi fost imposibil.
    Totusi sunt multumit pt ca pot sa fiu atat de norocos sa prind evolutia asta tehnologica , sa poti sa traiesti ca un fitos ( ca om normal ) asta comparand cu oamenii de acum 100 de ani sa zicem.. si totusi altii traiesc in Corea de Nord sau ceva trib ce te scalpeaza ( mai exista si d-alea ).. well ,I'm happy .. sunt in Romania eu ma consider parte din Europa si as vrea sa fim un fel de America europeana cu multe state unite si sa avem aceeasi moneda euro.

  4. #2084 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu nu cred că se trăiește mai bine acum, sunt 4 milioane de Români plecați în afară.

  5. #2085 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Sincer , imi pare bine ca traiesc in perioada asta, mi se pare cel mai bun moment al omenirii da , este de admirat ce a reusit Ceausescu in Romania , d-aia s-a si curatat repede.. pt ca totusi tara este mica.. romanii din ani 90 nu stiau sa traiasca si ca sa ai un PS pe piata din Ro la lansare in perioada aia ar fi fost imposibil.
    Totusi sunt multumit pt ca pot sa fiu atat de norocos sa prind evolutia asta tehnologica , sa poti sa traiesti ca un fitos ( ca om normal ) asta comparand cu oamenii de acum 100 de ani sa zicem.. si totusi altii traiesc in Corea de Nord sau ceva trib ce te scalpeaza ( mai exista si d-alea ).. well ,I'm happy .. sunt in Romania eu ma consider parte din Europa si as vrea sa fim un fel de America europeana cu multe state uniti si aceeasi moneda euro.
    Asta era defapt, evolutia tehnologica, faptul ca avem aifon, televizor cu diagonala XXX si o putem vedea pe Cruduta etalandu-si nurii in 4K.

    Traim “online” pe feisbuc si altele de gen, ne f..em online...etc

    Asta-i viata adevarata, ai dreptate.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #2086 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Da , am cunostinte plecate afara , a fost alegerea lor , eu unul nu ma vad plecat din tara, poate ca pt uni nu au fost alte variante , d-aia sper ca Ro sa ajunga o adevarata tara europeana si lumea sa se intoarca aici .

    Jonny , tu de ce stai pe forum ?! pt ca viata este mai usoara , nu trimiti mesaje cu porumbelu.. in Corea de Nord nu ai acces la masina ( nu mai zic de ce masini umbla pe strazile din RO ) , ce sa mai zic de internet.. in fine, pot sa respect alegerea celor ce au plecat, dar eu vreau sa ridic tara impreuna cu cei ce raman .. pana la urma cat or sa mai o duca si pensionarii !?

  7. #2087 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Da , am cunostinte plecate afara , a fost alegerea lor , eu unul nu ma vad plecat din tara, poate ca pt uni nu au fost alte variante , d-aia sper ca Ro sa ajunga o adevarata tara europeana si lumea sa se intoarca aici .
    Newsflash:
    Europei (UE) i se rupe de tine. De aceea te-au adus in stadiul in care nu-ti mai apartine nimic din ce este in tara asta. Si toate astea au fost facute cu participarea conducatorilor de dupa 90.

    Din granarul Europei, am ajuns groapa de gunoi, am ajuns sa ne faca toti tigani samd. Ne meritam soarta pentru ca... indivizi ca voi exista si gireaza prin votul lor tot ce se intampla acum.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #2088 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Ok , sa ma intorc la ale mele, man ,du-te in Coreea sau daca vrei ceva mai bland in China, o sa vezi , acolo ai acelasi regim dupa care suspini

  9. #2089 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Ok , sa ma intorc la ale mele, man ,du-te in Coreea sau daca vrei ceva mai bland in China, o sa vezi , acolo ai acelasi regim dupa care suspini
    Diferenta dintre mine si tine este ca eu am prins si vremurile bune, tu nu le-ai prins, esti mic de varsta, altfel n-ai pune nivelul de trai bun pe seama avansului tehnologic.

    Habar n-ai ce inseamna trai bun.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #2090 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Eu nu cred că se trăiește mai bine acum, sunt 4 milioane de Români plecați în afară.
    Romania are milioane de oameni si totusi nu au reusit sa faca o echipa de fotbal valabila, Islanda are 300 de mii de oameni si are o echipa ok ..prefer sa fiu o Romanie ca Islanda

    ---------- Post added 18-06-2018 at 12:22 ----------

    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Diferenta dintre mine si tine este ca eu am prins si vremurile bune, tu nu le-ai prins, esti mic de varsta, altfel n-ai pune nivelul de trai bun pe seama avansului tehnologic.

    Habar n-ai ce inseamna trai bun.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    dupa amarul pe care il versi aici , ma indoiesc ca tu il cunosti , acel trai bun.. totul este relativ, inclusiv parerea de un trai bun

    eu am 34 tu ai 38 , ce sa zic , ai trait enorm in comunism

  11. #2091 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Romania are milioane de oameni si totusi nu au reusit sa faca o echipa de fotbal valabila, Islanda are 300 de mii de oameni si are o echipa ok ..prefer sa fiu o Romanie ca Islanda

    ---------- Post added 18-06-2018 at 12:22 ----------



    dupa amarul pe care il versi aici , ma indoiesc ca tu il cunosti , acel trai bun.. totul este relativ, inclusiv parerea de un trai bun
    Venind din partea ta, nu ma atinge cu nimic, ignoranta este o boala grea de care suferiti multi... din pacate.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #2092 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    incepi sa semni cu genul ala
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  13. #2093 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pana la urma tu esti tacconi ?! sau nu.. ca sa stiu daca mai are rost sa continui, desi e clar ca nu

  14. #2094 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu avem cum să fim ca Islanda, nu știu dacă știi dar ei au băgat în pușcărie toți bancherii corupți când a fost criza. Și-au băgat ceva în UE când au vrut să le dea bani împrumut și și-au văzut de treaba lor, o duc mai bine ca multe state din EU.

  15. #2095 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    pana la urma tu esti tacconi ?! sau nu.. ca sa stiu daca mai are rost sa continui, desi e clar ca nu
    Habar nu am cine este dar nu asta conteaza, am mai trecut pe lista inca unul cu care nu se merita sa-mi mai pierd timpul.

    Nu te mai obosi sa-mi raspunzi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 18-06-2018 at 12:35 ----------

    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Nu avem cum să fim ca Islanda, nu știu dacă știi dar ei au băgat în pușcărie toți bancherii corupți când a fost criza. Și-au băgat ceva în UE când au vrut să le dea bani împrumut și și-au văzut de treaba lor, o duc mai bine ca multe state din EU.
    Stii ce s-a intamplat in anii 80 si de ce Ceausescu a dat flit FMI, a strans cureaua si a platit toate datoriile externe?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #2096 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    De 30 de ani avem parte de aceeași politicieni, voi chiar credeți că ăștia nu fură împreună, te miri cum ajunge unul ca Dragnea să conducă o țară, ăștia își fac legile doar pentru ei, dacă erau așa corecți mulți înfundau pușcăria.

  17. #2097 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    E clar Tacconi suspina dupa comunism dar se pretinde american ... ( democratie ) l-am blocat si eu
    iar o da cu Ceausescu si datorii externe ca o placa stricata, Seven pai atunci cine ne retine sa bagam la puscarie infractorii ?!

    ok , am palavragit cam mult , in incheiere mie imi place Romania de acum ( da , mai este mult de lucrat ) sa fim seriosi , Romania se afla intre Europa si Rusia.. cu Rusia se pare ca nu prea a mers treaba

  18. #2098 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Daca v-ati fi uitat astazi la "dezbaterea" (numai dezbatere nu a fost aia) comisiei juridice condusa de Ciordache, ati fi vazut exact ce se intampla cu politicul zilelor de astazi. Voturi pe repede-inainte, atitudine de "puteti sa propuneti ce vreti ca noi suntem cei mai multi si oricum nu va trece de vot". Ceea ce s-a si intamplat. A incercat opozitia sa aduca amendamente acolo unde e cazul, toate JUSTIFICATE de fiecare data, dar netrecand de vot. In timp ce amendamentele aduse de PSD, nu numai ca invalidau atat bunul simt cat si propunerile CSM (cu care initial erau de acord), dar nici nu justificau schimbarile pentru ca, deh, n-aveau de ce, aveau majoritatea deci aveau voturile necesare.

    Cu alte cuvinte ati fi vazut cum Romania e furata si justitia violata live, pe facebook

  19. #2099 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Pacat ca nu fac astia live in timp ce conduc.

  20. #2100 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post




    ---------- Post added 18-06-2018 at 12:35 ----------

    [/COLOR]

    Stii ce s-a intamplat in anii 80 si de ce Ceausescu a dat flit FMI, a strans cureaua si a platit toate datoriile externe?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    te obosesti degeaba ,nu intelege nimeni asta,chiar daca explici cuiva ca tocmai din aceasta cauza a fost hacuit nea` Nicu,ori rade ori te face paranoic.

    cele bune...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 105 of 158 FirstFirst ... 5 55 95 103 104 105 106 107 115 155 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts