Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 132 of 158 FirstFirst ... 32 82 122 130 131 132 133 134 142 ... LastLast
Results 2,621 to 2,640 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2621 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Culmea e ca in unele tari civilizate, petardele sunt legale, doar ca oamenii nu sunt atat de cretini...
    Pai da dar faci legi pentru oamenii pe care-i ai, nu pe care ai vrea sa-i ai
    Din partea mea sa se dea cu banhammer in pocnitori.

  2. #2622 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da da. Cu siguranta. Ele oricum sunt interzise acum dar asta nu opreste pe nimeni sa vanda/cumpere.

    Eu pe 31 am cumparat artificii d-alea la tub (30 in tub), de la un tigan din salajan, cu politistu de fata (era literally langa noi, probabil ca voia sa cumpere si el), pentru ca nu am gasit d-alea clasice pe nicaieri. Mai si comenta tiganu cand am intrebat de alea ca “nu se mai gasesc de la revolutie!”, desi toti anii trecuti am cumparat din supermarket asa ceva.
    Si am cautat in Careffour, Auchan, Lidl si nimic.

  3. #2623 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Uau ce amintiri, cand eram mic cumparam cu prietenii d'alea clasice Corsair si le puneam in cerc sa facem "mitraliera" ...uh lah lah.

  4. #2624 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    https://m.hotnews.ro/stire/23645064
    Cel mai incompetent guvern all time.

  5. #2625 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Bai pesedeule, fa pasi de-aici.....

  6. #2626 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^^Ce fericit esti tu, fara sa realizezi ca baietii de la PNL sunt mult mai inteligenti decat tine.

    1. Au dat 25 de OUG inainte sa plece de la guvernare. Ia vezi la ce fac referire, in special la voturile din diaspora.
    2. PNL a sustinut alegerile locale in 2 tururi pentru a castiga in ochii oamenilor, dar in esenta pentru ei e mai bine sa ramana intr-un singur tur ca sa obtina sigur mai multe voturi decat USR si PSD. Practic ei acum se dau raniti ca au incercat sa schimbe asta dar PSD nu i-a lasat. PNL castiga si mai mult in ochii oamenilor, fara sa schimbe nimic.
    3. Probabil urmeaza alegeri anticipate in care PNL va castiga cu o majoritate covarsitoare datorita modificarilor aduse si opiniei publice.

    Cea mai competenta miscare politica din ultimii ani. Pacar de USR totusi, fara alegeri in 2 tururi nu au sanse la locale.

  7. #2627 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Ougurile sunt egale cu zero. Maine se resping toate in parlament.
    Anticipatele sunt foarte greu de realizat, ca parlamentarii nu sunt dispuși cu 6 luni inainte sa isi piarda pensia speciala de vreo 4-5 mii de lei.

  8. #2628 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    1. Au dat 25 de OUG inainte sa plece de la guvernare. Ia vezi la ce fac referire, in special la voturile din diaspora.
    2. PNL a sustinut alegerile locale in 2 tururi pentru a castiga in ochii oamenilor, dar in esenta pentru ei e mai bine sa ramana intr-un singur tur ca sa obtina sigur mai multe voturi decat USR si PSD. Practic ei acum se dau raniti ca au incercat sa schimbe asta dar PSD nu i-a lasat. PNL castiga si mai mult in ochii oamenilor, fara sa schimbe nimic.
    3. Probabil urmeaza alegeri anticipate in care PNL va castiga cu o majoritate covarsitoare datorita modificarilor aduse si opiniei publice.
    1. Daca dadea PSD-ul 25 de OUG intr-un timp atat de scurt, thread-ul asta ar fi avut cel putin 10 pagini in plus. De cand a picat guvernul PSD si Dancila a pierdut alegerile, romanii s-au calmat si au adormit din nou.

    2. In mediul rural, un singur partid este clar avantajat de alegerile intr-un singur tur si ala nu pe PNL.

    3.

  9. #2629 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Exact. E PSD. Dar ce sa faci cand majoritatea de aici nu gândește.
    Cei 5 milioane de pensionari vor vota cu PSD, de frica ca nu vor lua 40% in toamna la pensii.

    ---------- Post added 05-02-2020 at 17:46 ----------

    „A căzut cel mai duşmănos Guvern faţă de români! Zero soluţii pentru angajaţi, copii, pensionari. Austeritate pe toate planurile! Discriminarea mediului de afaceri, prin decontarea unor sume mari reprezentând TVA, fără verificări, pentru clienţii politici. Număr record de ordonanţe de urgenţă pentru camarila politică. Angajarea unor oameni fără nicio experienţă profesională în posturi-cheie. Trei luni de coşmar pentru România!”, a scris Firea miercuri pe Facebook.
    Citeşte întreaga ştire: Gabriela Firea, opinie tranșantă: „A căzut cel mai duşmănos Guvern faţă de români''

  10. #2630 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Haide sa lasam pensionarii.No offence, dar si-au trait traiul, si-au mancat malaiul.Sa fie pensii pe masura, e de ajuns.
    Dar haideti sa ne gandim la tineri, copii si la cei care inca muncesc.De invatamant cand ne ocupam?Cei care sunt acum im ciclul scolar vor fi peste cativa ani angajati (DACA vor fi, la invatamant de calitate avem), ei sunt viitorul.

  11. #2631 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    ^ Perfect de acord, educatia ar trebui sa fie principalul obiectiv. Trebuie facuta o reforma serioasa, in colaborare cu experti si reprezentanti ai pietei muncii. Aceasta reforma trebuie sa fie rezultatul unui consens al tuturor partidelor mari si sa nu se mai atinga nimeni ulterior de sistemul de invatamant, facand modificari dupa cum ii taie capul.

  12. #2632 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Numai cu salarii babane se face treaba.

  13. #2633 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    In alta ordine de idei

  14. #2634 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Numai cu salarii babane se face treaba.
    Sherlock, in cave-ul tau inca se vaneaza animale. Despre ce salarii vorbesti? Fi-mi-ar mila de copiii tai, ii compatimesc bai cu un asa tata, sincer. Sper sa-i lasi la desene animate, cu toate ca latrina 3 (banuiesc ca acolo ai blocat canalul) tot un fel de cartoons sunt!

    @MonkY, Razvan, banati bai specimenul asta, strica imaginea forumului. Nu merita dreptul la replica aici, formele de viata cu creier inferior merita la grota, atat!

  15. #2635 SP
    Junior Member sandrino3867's Avatar
    Dar de ce sa-l baneze ? E democratie sau dictatura ? Va dati mari europeni dar va comportati ca niste securisti comunisti. Si Ceausescu ii baga la puscarie pe cei care stricau (imaginea forumului).

  16. #2636 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Sherlock, in cave-ul tau inca se vaneaza animale. Despre ce salarii vorbesti? Fi-mi-ar mila de copiii tai, ii compatimesc bai cu un asa tata, sincer. Sper sa-i lasi la desene animate, cu toate ca latrina 3 (banuiesc ca acolo ai blocat canalul) tot un fel de cartoons sunt!

    @MonkY, Razvan, banati bai specimenul asta, strica imaginea forumului. Nu merita dreptul la replica aici, formele de viata cu creier inferior merita la grota, atat!

    Baiatu, esti dus cu capu. Nu mai ai scapare.

  17. #2637 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Numai cu salarii babane se face treaba.
    Man, nu trebuie sa imi spui tu....stiu ca am salariu mic....
    Voi pesedistii va permiteti.Da' ce spun eu aici, doar nu se compara un amarat ca mine, un om de rand, un prost, un incult, cu Majestatea Voastra.Imi cer scuze din tot sufletul, Luminatia Voastra, PS4&PS3, REGE PĂ ROMANIA

  18. #2638 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    @sandrino, mai lasa nene “Memorialul durerii”. Ceausescu ii baga la puscarie pe aia pe care-i manca limba si complotau impotriva statului cu “agenturili straine”.

    Ce ai castigat cu democratia asta? Dreptul de a elucubra pe un forum in voie? In buzunar te uiti? Cam bate vantul si nu faci decat sa te uiti la “smecherii” de la TV cum traiesc cu adevarat.

    Cum am mai spus-o, daca nu sunteti manati de interese, cum este mancatorul de rahat pesedist al forumului, ar trebui sa invatati sa va folositi si capsorul, nu va uitati in gura alora de la tv cand va povestesc ei despre viata/economie/nationalism samd.

    Sau, trebuie sa va reamintesc ca voi contati pentru ei doar cand se apropie alegerile? In rest, sunteti inexistenti, buni doar de muls ca sa traiasca ei ca niste boieri.

    Ca sa citez din clasici inca in viata: “Romania, trezeste-te!”... pe dracu’, speranta este ingropata demult.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #2639 SP
    Junior Member sandrino3867's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    @sandrino, mai lasa nene “Memorialul durerii”. Ceausescu ii baga la puscarie pe aia pe care-i manca limba si complotau impotriva statului cu “agenturili straine”.

    Ce ai castigat cu democratia asta? Dreptul de a elucubra pe un forum in voie? In buzunar te uiti? Cam bate vantul si nu faci decat sa te uiti la “smecherii” de la TV cum traiesc cu adevarat.

    Cum am mai spus-o, daca nu sunteti manati de interese, cum este mancatorul de rahat pesedist al forumului, ar trebui sa invatati sa va folositi si capsorul, nu va uitati in gura alora de la tv cand va povestesc ei despre viata/economie/nationalism samd.

    Sau, trebuie sa va reamintesc ca voi contati pentru ei doar cand se apropie alegerile? In rest, sunteti inexistenti, buni doar de muls ca sa traiasca ei ca niste boieri.

    Ca sa citez din clasici inca in viata: “Romania, trezeste-te!”... pe dracu’, speranta este ingropata demult.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Dar de ce crezi tu ca bate vantul prin buzunarele mele? Stai linistit ca eu nu mai sunt angajat nici la stat si nici la particular din 1988, si o duc destul de bine, nu am de ce sa ma plang. Sper din tot sufletul ca toti cei care ati votat cu mU.E. sa iesiti la pensie la varsta de 70-75 ani si sa va duceti la munca, cu pampers pe voi. Si mai sper ca toti cei care munciti in companiile multinationale sa vi se spuna intr-o zi ca de maine sa nu mai veniti la serviciu pentru ca au gasit alti prosti in alta tara care sunt dispusi sa munceasca pe bani si mai putini decat voi. Si sa vad atunci cand banca o sa va someze ca va ia casa si masina ce o sa faceti.
    P.S. Nu sunt nici cu psd-ul si nici cu pnl-ul, asa ca nu mai incercati sa ne faceti comunisti si sa spuneti ca ne uitam la nu stiu ce post tv.

  20. #2640 SP
    Junior Member sandrino3867's Avatar
    Rog un administrator sa-mi inchida contul pentru ca nu vreau sa mai intru pe un forum plin de cretini extremisti care daca nu esti de acord cu ei si nu razi la glumele lor idioate te fac in toate felurile si spun ca strici imaginea forumului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 132 of 158 FirstFirst ... 32 82 122 130 131 132 133 134 142 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts