Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 134 of 158 FirstFirst ... 34 84 124 132 133 134 135 136 144 ... LastLast
Results 2,661 to 2,680 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2661 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Offtopic, dar mi s-a parut amuzant
    Attached Images Attached Images screenshot_1.png

  2. #2662 SP
    Member mladin86's Avatar
    Q: ''Ce fel de tara este Romania?''
    A: Bananiera

  3. #2663 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Offtopic, dar mi s-a parut amuzant
    )))

  4. #2664 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Bravo, Simona!

    https://recorder.ro/procurorii-europ...mELUk-H00q3PbU

    Oficiul European de Luptă Antifraudă (OLAF) s-a autosesizat în urma materialului jurnalistic și ne-a comunicat că a demarat o evaluare a informațiilor prezentate de Recorder. OLAF este o instituție care funcționează sub umbrela Comisiei Europene și care investighează cazurile de fraudare a bugetului UE, acte de corupţie şi de culpă profesională gravă la nivelul instituţiilor europene.

  5. #2665 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bravo Laura!

  6. #2666 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Bravo Laura Codruta-Kovesi
    Fixed

  7. #2667 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nimeni, nimic? A, scuze, am uitat ca romanii au adormit dupa ce Dragnea a intrat la puscarie si Dancila a pierdut alegerile.

    Ipocrizia e boala grea... Pana la urma ma bucur ca o mare parte a populatiei, adica aia care strigau M*ie PSD, primesc acelasi lucru de la PNL.


  8. #2668 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Ce fel de tara este Romania?

    Nu, nu au adormit. Doar ca lehamitea este mare. Cei cu capul pe umeri au realizat ca nu se rezolva nimic luand atitudine doar in mediul online.

    Asadar, sa fim seriosi. “Cainii latra, ursul merge” pentru ca ...atat se poate dpdv genetic.

    “Fiecare pentru el” este motto-ul de dupa 90. Uniti nu vom mai fi niciodata.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #2669 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Pai tocami asta este chestia, cei cu capul pe umeri sau, mai bine zis, cei care se considera asa, ieseau in strada in anii trecuti pentru orice, unii veninind de la mii de km departare. Ce s-a intamplat intre timp? Nu ii deranjeaza ca cei pe care i-au votat isi bat joc de ei si de referendumul de anul trecut?

    Eu am mai zis-o si o mai zic: faptul ca uram un partid si il pedepsim la vot, inlocuindu-l cu altul nu este o solutie, avand in vedere actuala clasa politica. Solutia ar fi ca mobilizarea aia pe care o aratam cand injuram un partid, sa se transforme fie in vot in alb la alegeri, fie in proteste de amploarea pentru reformarea intregii clase politice.

  10. #2670 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Partidul ala a fost ales de majoritate prin vot. Asta e democratia, fie ca iti place sau nu, si nu ai dreptul sa infirmi alegerea majoritatii. Nici macar daca majoritatea cu drept de vot sunt analfabeti functionali.

    Oricum, clasa politica este oglinda societatii. Iti garantez ca daca maine s-ar infiinta un partid cinstit format numai din oameni buni, dar fara milioane de euro pentru publicitate, nu ar avea nicio sansa. Intr-o lume adecvata pentru democratie ar trebui sa iti faci un site, sa scrii acolo ce vrei sa faci pentru tara, iar cetatenii cu drept de vot, educati si informati in politica, economie, psihologie sociala etc. sa citeasca cu atentie si sa voteze in cunostiinta de cauza, nu in functie de ce le spune un canal de televiziune.

  11. #2671 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Argumentul asta cu alegerea majoritatii era folosit si de Dragnea. Nu cred ca il folositi acum sa aparati PNL-ul.

    Chiar daca majoritatea te-a votat, asta nu iti da dreptul sa incalci regulile justitiei, ceea ce ambele partide au facut.

    PS: in 2016, cand a cazut guvernul Ponta, argumentul asta (alegerea majoritatii) a valorat fix 0.

  12. #2672 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu nu am iesit in strada nici cand a fost Dragnea, nu voi iesi nici acum. Daca cineva incalca legile justitiei si scapa pe baza coruptiei, nu trebuie decat ca la urmatoarele alegeri sa nu mai votam partidul respectiv deloc, si va iesi din parlament cu 0%, indiferent ca e vorba de PSD sau PNL. Democratia asta chiar nu e complicata, rareori sunt situatii atat de urgente incat sa justifice iesitul in strada.

  13. #2673 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu am uitat de alianța PSD PNL, atunci a murit PNL pentru mine.

  14. #2674 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Pai tocami asta este chestia, cei cu capul pe umeri sau, mai bine zis, cei care se considera asa, ieseau in strada in anii trecuti pentru orice, unii veninind de la mii de km departare. Ce s-a intamplat intre timp? Nu ii deranjeaza ca cei pe care i-au votat isi bat joc de ei si de referendumul de anul trecut?

    Eu am mai zis-o si o mai zic: faptul ca uram un partid si il pedepsim la vot, inlocuindu-l cu altul nu este o solutie, avand in vedere actuala clasa politica. Solutia ar fi ca mobilizarea aia pe care o aratam cand injuram un partid, sa se transforme fie in vot in alb la alegeri, fie in proteste de amploarea pentru reformarea intregii clase politice.
    Da? 2000? Si restul veneau platiti de partidele din opozitie? Hai sa fim seriosi, stiu prea bine cum merg treburile in tara asta.

    Ceea ce se prezinta la TV este numai manipulare petru mintile slabe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #2675 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu nu am uitat de alianța PSD PNL, atunci a murit PNL pentru mine.
    Asta a fost acum 9 ani.

  16. #2676 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    ^ Si care este relevanta? Si nazismul a murit acum 75 de ani, asta nu inseamna ca trebuie sa uitam sau sa credem ca s-a schimbat ceva in cadrul acestei ideologii.

  17. #2677 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Bati campii, ce legatura are nazismul cu alianta pesede-penele?
    Informeaza-te inainte sa vorbesti....

  18. #2678 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    @Crbl2001, tu ai fost cel care a zis ca alianta "pesede-penele" a avut loc acum 9 ani, ca si cum ce s-a intamplat acum 9 ani nu mai are nicio importanta pentru ceea ce se intampla azi. Tocmai asta e problema romanilor, au memoria scurta si, la fel ca tine, uita sau nu mai dau importanta evenimentelor mai vechi de 2 ani, si asa ajung sa ne conduca aceeasi oameni, dar prin rotatie.

    Eu am facut o analogie, nu cred ca am batut campii asa cum zici tu. Ma refeream la faptul ca daca uitam asa usor ce s-a intamplat acum 9 ani si votam "peneleul" acum ca si cum alianta cu "pesede" nu ar fi existat, la fel putem permite nazismului sa revina in mainstream, pentru ca am uitat cat de mult rau a cauzat.

  19. #2679 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu te conduc prostii astia dragule. Astia sunt doar niste marionete. Te conduc aia de afara.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #2680 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    @Crbl2001, tu ai fost cel care a zis ca alianta "pesede-penele" a avut loc acum 9 ani, ca si cum ce s-a intamplat acum 9 ani nu mai are nicio importanta pentru ceea ce se intampla azi. Tocmai asta e problema romanilor, au memoria scurta si, la fel ca tine, uita sau nu mai dau importanta evenimentelor mai vechi de 2 ani, si asa ajung sa ne conduca aceeasi oameni, dar prin rotatie.

    Eu am facut o analogie, nu cred ca am batut campii asa cum zici tu. Ma refeream la faptul ca daca uitam asa usor ce s-a intamplat acum 9 ani si votam "peneleul" acum ca si cum alianta cu "pesede" nu ar fi existat, la fel putem permite nazismului sa revina in mainstream, pentru ca am uitat cat de mult rau a cauzat.
    Amice, e clar ca ai inteles gresit.Eu ma refeream la faptul ca @Dant3 era "super-hyper-mega" ofensat in legatura cu penele.Da, s-a intamplat acum 9 ani, insa lucrurile s-au mai schimbat de-atunci (chiar daca in rau).
    Pai ia gandeste-te, cui îi mai pasa ca la "revolutie" au murit oameni din cauza unor toxici precum Petre Roman, Iliescu, etc ...
    ....ups, n-am dat cel mai bun exemplu

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 134 of 158 FirstFirst ... 34 84 124 132 133 134 135 136 144 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts