Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 158 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #61 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Solutia romaniei anti-criza : emigrarea in masa.

  2. #62 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Solutia romaniei anti-criza : emigrarea in masa.
    cine are posibilitatea si nu o face isi merita situatia.patriotism my ass. emigrari jewish style

  3. #63 SP
    Member playgame's Avatar
    Reclama difuzata in USA:


  4. #64 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de ieri, pot spune ca Romania este tara unde majoritatea sunt niste prosti... condusi de altii mai prosti ca ei. Asta au votat, asta au primit. Sa vedeti acum ce nebunie o sa iasa. Nu pot decat sa le spun decat in zeflemea "Sa traiti bine !"...

    Nu imi imaginam vreodata ca singura solutie de criza a celor din fruntea tarii sa fie "Taiati salariile, pensiile, etc...". Aloooo, sa faci asta intr-o tara unde economia se bazeaza pe consum, e ca si cand tu ca stat ti-ai taia singur taxele si impozitele... Incredibil...

  5. #65 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Si cu Geoana unde ajungeam ? ca si Grecia.... (Da pe atunci Geoana zicea ca trebuie urmat modelul grecesc daca imi amintesc bine). Tariceanu ce a facut ? a vandut petrom pe bani de nimic...

    Nu, indiferent cine din cei actuali in politica ajungea la putere tot rau ne era pana nu se schimba actuali politicieni tot rau ne va fii... Poate fii doar unul sa vrea bine dar restul "porcilor" politici il vor trage in jos si nu se va putea face nimic. Politicieni actuali cei ce trag sforile hai sa fim seriosi majoritatea sunt fosti securisti pe care un singur lucru ii intereseaza: buzunarele lor.

    PS: cred ca tocmai am insultat porci...

  6. #66 SP
    Senior Member tray's Avatar
    come on,stim cu totii cum sunt alegerile :ni se prezinta 2 rahati.Noi trebuie sa il alegem pe cel mai frumos rahat.nu avem de ales altceva ,iar indiferent pe cine am alege este acelasi lucru.

  7. #67 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Si cu Geoana unde ajungeam ? ca si Grecia.... (Da pe atunci Geoana zicea ca trebuie urmat modelul grecesc daca imi amintesc bine). Tariceanu ce a facut ? a vandut petrom pe bani de nimic...
    Mi se pare mie sau mataluta ai votat cu Basescu si acum cand vezi ca de fapt ai luat o mare teapa, te consolezi cu gandul ca daca iesea Geoana era la fel ? Si eu sunt de acord ca daca iesea Geoana poate nu iesea chiar delirul asta in care se afla Romania dar nici ca ar fi curs lapte cu miere si ca Tariceanu a fost impotriva maririi salariilor profesorilor cu 50% pentru ca nu avea de unde in timp ce Basescu, in marele lui delirium tremens, o vedea ca pe o solutie perfecta pentru popularitatea lui. Comandante, vanzarea Petrom catre OMV cu 1,5 miliarde euro adica la jumatate din cat valora de fapt, este un gest de servitute catre cei care au sustinut si sprijinit intrarea Romaniei in UE si aici ma refer la Austria si Germania. Presedintele Austriei, Heinz Fischer, declara la finalul unei discutii cu Basescu, ca liniile de credite ale filialelor din Romania cu capital austriac se vor mentine si ca Austria sprijina intrarea Romaniei in spatiul Schengen. Oare asta chiar nu iti da de gandit? Tu crezi ca privatizarea Petrom s-a facut fara stirea lui Basescu sau ca flota Romaniei s-a vandut fara acordul lui ? Plata trebuia facuta in vre-un fel si cand nu ai bani dar ai resurse atunci trebuie sa dai din ele. Uitate acum in Grecia cum Germania mai in gluma mai in serios recomanda Greciei sa isi vanda din insule ca sa se poata redresa cat de cat. Hai sa nu mai aruncam vina pentru dezastru din tara pe Geoana, pe Iliescu, pe mineri, pe moguli, pe comunisti etc etc cum face Basescu. Vina acum pentru ce se intampla in tara este in mare masura a celor si a celui care conduce tara asta de aproape 6 ani. Vrei sa iti mai aduc aminte cine sunt baietii astia ? Vrei sa iti mai aduc aminte ce a anuntat premierul Basescu ieri catre natiunea romana ? Asta este rasplata catre cei care i-au votat. Atat poate el.

    MASURI ANTICRIZA ANUNTATE IERI DE BASESCU !!

    Pensiile vor fi reduse cu 15%
    Fondul de salarii in sistemul bugetar va fi scazut cu 25% de la 1 iunie
    Ajutorul de somaj va fi redus cu 15%
    Salariul minim pe economie va fi de 600 ron

  8. #68 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Eu ? nici macar nu am mers la vot mai bine m-am abtinut sincer acuma ai avut cu cine vota ? Si nu ma intelege gresit nu l-am absolvit nici pe Basescu nici pe Boc nici pe nimeni de vina TOTI politicieni fie ei din guvern, senat, parlament, sunt de vina (sau cel putin 99% din ei). Si nu confunda Romania cu America in Romania presedintele nu are cine stie ce putere. Iar Geoana se observa clar ca era doar o marioneta cu scenarii invatate cum deja se iesea umpic din "script" se pierdea. Nu pana nu scapam de pleava asta de politicieni nu o sa fie de bine (ma refer la toti PD, PD-L, PSD, PRM, etc.)...

  9. #69 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    sincer acuma ai avut cu cine vota ?
    Remus Cernea ?

  10. #70 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Pare okay dar fara sustinere parlamentara...... si din pacate stim cum toti cum persoanele mai in varsta privesc "pletosii".

    PS: nu am nimic cu parul lung de aceea este in ghilimele cuvantul .

  11. #71 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Eu ? nici macar nu am mers la vot mai bine m-am abtinut sincer acuma ai avut cu cine vota ?
    Da am votat cealalta alternativa Crin Antonescu, ca sa nu ii mai dau girul lui Basescu inca 5 ani. Pana si guvernatorul BNR ii face mincinosi pe Boc-Basescu. Bine zicea Octavian Paler despre Boc - Emil Boc: �a reusit sa faca atat de ridicola obedienta�Boc este tipul de supra-valet�. Din fericire Maestrul Paler, nu a apucat sa vada grozavia: Emil Boc premier si Basescu presedinte�..


  12. #72 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar

  13. #73 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Da am votat cealalta alternativa Crin Antonescu, ca sa nu ii mai dau girul lui Basescu inca 5 ani. Pana si guvernatorul BNR ii face mincinosi pe Boc-Basescu. Bine zicea Octavian Paler despre Boc - Emil Boc: �a reusit sa faca atat de ridicola obedienta�Boc este tipul de supra-valet�. Din fericire Maestrul Paler, nu a apucat sa vada grozavia: Emil Boc premier si Basescu presedinte�..

    YouTube - paler despre boc

    Eu unul am preferat sa ma abtin si sa fiu cu constinta impacata ca nu am imbogatit pe nimeni de pe urma mea si:

    1. Nu inteleg de ce in continuu mi te adresezi ca si cum as avea o atitudine pozitiva fata de Boc-Basescu dupa cum am zis am aceasi parere proasta cam despre TOTI POLTICIENI.

    2. Nu as zice neaparat ca ii Basescu capul rautatilor, ci doar ca ii in primul plan al reflectoarelor, Boc in schimb mi se pare foarte suspect, din cate am observat Basescu nu prea pare cel putin sa mai aiba cine stie ce mare influenta in partid, in schimb Boc (care este el acuma in fruntea partidului) sta ferit de tot si isi face "facutele" linistit.

  14. #74 SP
    Member Radoo's Avatar
    lol
    Sursa: Europa vazuta de romani | GUI.brush Blog
    Attached Images Attached Images europaduparomani-2-.png

  15. #75 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    1. Nu inteleg de ce in continuu mi te adresezi ca si cum as avea o atitudine pozitiva fata de Boc-Basescu dupa cum am zis am aceasi parere proasta cam despre TOTI POLTICIENI.

    2. Nu as zice neaparat ca ii Basescu capul rautatilor, ci doar ca ii in primul plan al reflectoarelor, Boc in schimb mi se pare foarte suspect, din cate am observat Basescu nu prea pare cel putin sa mai aiba cine stie ce mare influenta in partid, in schimb Boc (care este el acuma in fruntea partidului) sta ferit de tot si isi face "facutele" linistit.
    Uite, chiar nu o sa ma mai adresez tie pentru ca sincer nu are rost si deja vad ca devine personala discutia asta si ne abatem de la tema acestui thread. Ti-am adus mereu contra argumente la unele chestii spuse de tine dar vad ca nu ma intelegi. Asa este, saracul Base nu mai are influenta in partid si este de fapt in opozitie acum. Boc este in "fruntea partidului" si mai ales pus de Basescu in fruntea guvernului de patru ori pana acum, fiind de fapt portavocea lui. Inca un pic si o sa dea vina pe el si o sa ne spuna cat de rau ii pare ca l-a numit premier si o sa planga cu lacrimi de crocodil si tu normal o sa il crezi. Dar stai linistit, el lucreaza acum pentru tine si o sa il dea jos pe Boc cel rau si o sa o puna pe Udrea prim ministru si atunci o "Sa traiesti si mai bine" asa cum bine ne-a "urat" domnul president.lol O zi buna comandante, iti doresc !!

    PS. Iti aduc aminte ce masuri de anticriza a anuntat "premierul" Basescu ieri. Nu Boc a anuntat ci Basescu, desi nu era treaba lui nu-i asa...

    Pensiile vor fi reduse cu 15%
    Fondul de salarii in sistemul bugetar va fi scazut cu 25% de la 1 iunie
    Ajutorul de somaj va fi redus cu 15%
    Salariul minim pe economie va fi de 600 ron

  16. #76 SP
    Junior Member Codreanu's Avatar
    Asa cum nici Ceausescu nu era capul rautatilor.
    Istoria se repeta.

  17. #77 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Uite, chiar nu o sa ma mai adresez tie pentru ca sincer nu are rost si deja vad ca devine personala discutia asta si ne abatem de la tema acestui thread. Ti-am adus mereu contra argumente la unele chestii spuse de tine dar vad ca nu ma intelegi. Asa este, saracul Base nu mai are influenta in partid si este de fapt in opozitie acum. Boc este in "fruntea partidului" si mai ales pus de Basescu in fruntea guvernului de patru ori pana acum, fiind de fapt portavocea lui. Inca un pic si o sa dea vina pe el si o sa ne spuna cat de rau ii pare ca l-a numit premier si o sa planga cu lacrimi de crocodil si tu normal o sa il crezi. Dar stai linistit, el lucreaza acum pentru tine si o sa il dea jos pe Boc cel rau si o sa o puna pe Udrea prim ministru si atunci o "Sa traiesti si mai bine" asa cum bine ne-a "urat" domnul president.lol O zi buna comandante, iti doresc !!

    PS. Iti aduc aminte ce masuri de anticriza a anuntat "premierul" Basescu ieri. Nu Boc a anuntat ci Basescu, desi nu era treaba lui nu-i asa...

    Pensiile vor fi reduse cu 15%
    Fondul de salarii in sistemul bugetar va fi scazut cu 25% de la 1 iunie
    Ajutorul de somaj va fi redus cu 15%
    Salariul minim pe economie va fi de 600 ron
    Donely: De ce imi rastalmacesti intr-una cuvintele ? De ce incerci sa ma faci sa par ca un simpatizant a lui Basescu ? cand defapt nu sunt. Nu l-am sprijinit IN NICI UN POST PE BASESCU nu am zis ca este sfant, nu am zis ca este bun, nu am zis nici ca a facut ceva bun, dimpotriva il consider la fel de nenorocit ca pe toti ceilalti politicieni (cum de altfel am zis intr-una). Singurul lucru pe care l-am spus a fost ca poate nu neaparat el trage sforiile ci doar sta in fata reflectoarelor sa atraga atentia de la altcineva, nu am spus ca el ar fii "inocent" scuze daca sa inteles astfel. Si da nu a anuntat Boc a anuntat Basescu si acuma toate privirile sunt atintite asupra lui Basescu cand poate capul rautatilor a fost Boc dar el se bucura cu burta la soare (din nou specific sa nu se faca confuzie asta nu-l absolva pe Basescu este complice cea cel face si pe el la fel de vinovat) este doar o mica teorie la care m-am gandit nu un fapt.

    Quote Originally Posted by Codreanu View Post
    Asa cum nici Ceausescu nu era capul rautatilor.
    Istoria se repeta.
    Ba a fost un dictator nenorocit care nu trebuia sa fie omorat (moartea a fost o pedeapsa mult prea usoara), dar chiar crezi ca a rezistat acolo unde a fost fara sustinere? Cineva tragea cateva sfori si la Ceausescu fii fara griji defapt de asta au vrut sa scape de el sa-l omoare cat mai rapid sa nu vorbeasca ce nu trebuie.

  18. #78 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cum sa fie capul rautatilor Boc, cand Boc nici nu exista ? El nu stie nimic din ce se intampla in Romania reala. De fapt, el nu stie ce se intampla in spatele lui, daramite prin tara. Deci acum a venit dovada clara ca avem dictatura. Numai intr-o dictatura Guvernul si Parlamentul nu au nimic de spus in privinta unor hotarari luate de Presedinte. A fost mai mult decat clar ieri, cand la 5 minute dupa anuntul Presedintelui, a fost intervievat ministrul muncii. Stiti ce a raspuns ? "Nu stiu nimic despre scaderi de salarii... o sa discutam si o sa lamurim". Pai no offense dar nu stia pentru ca ei nu stiu decat sa bage in buzunar, n-au ei treaba la Guvern cu deciziile reale...

    Si-acum, pentru toti fanii lui Basescu, sa se uite la declaratiile sale cand la inceputul anului spunea ca Romania nu are nevoie de bani, pt. ca nu e criza. Sa se uite anul trecut cand declara ca Romania nu are nevoie de imprumuturi, ca nu suntem ca fraierii de unguri & co... Sa se uite la Boc de cate ori a declarat ca Romania a iesit deja din criza... Pai nu va suparati fratilor, dar eu daca as minti asa la T.V. as fi fost dat in judecata, facut dosar penal, alea alea... Sa inteleg ca avantajul de a fi in Guvern/Parlament in Romania este ca poti face orice/spune orice fara sa iti clinteasca nimeni un fir de par ?

    Anyway, am ajuns un popor de lasi... asa ca oricum vor face orice vor vrea cu noi. Macar grecii ies in strada... la noi, nici macar asta nu se va intampla. Suntem prea lasi/obositi ca sa mai facem asa ceva. Pentru ca probabil stim ca ne meritam soarta...

  19. #79 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Offf: scuze de offtopic da asa cum a postat Monky mai merge un contra argument caruia ii respect opinia dar a inteles si el despre ce am vorbit eu si nu mi-a interpretat textul ca ceva pro Basescian.

  20. #80 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Si-acum, pentru toti fanii lui Basescu, sa se uite la declaratiile sale cand la inceputul anului spunea ca Romania nu are nevoie de bani, pt. ca nu e criza. Sa se uite anul trecut cand declara ca Romania nu are nevoie de imprumuturi, ca nu suntem ca fraierii de unguri & co... Sa se uite la Boc de cate ori a declarat ca Romania a iesit deja din criza... Pai nu va suparati fratilor, dar eu daca as minti asa la T.V. as fi fost dat in judecata, facut dosar penal, alea alea... Sa inteleg ca avantajul de a fi in Guvern/Parlament in Romania este ca poti face orice/spune orice fara sa iti clinteasca nimeni un fir de par ?
    Ultrasii pro Basescu, nu or sa vada nimic din tot ce spui tu si or sa dea vina in continuare pe comunisti, moguli, mineri, Iliescu, Antena 3, Badea si pe cine dracu le-a mai bagat Basescu in cap, ca nu il lasa sa reformeze statul si sa ne aduca bunastarea mult trambitata, dar acum uitata. Nenorocirea este ca a reusit sa dezbine clasele sociale, sa dea vina pe "grasul care sta in spatele celui slab" cand de fapt el este "marele gras" care dicteaza dupa bunul lui plac de parca tara asta ar fi proprietatea lui privata. Cat dracu trebuie sa mai suportam in viata asta pe nenorocitii astia Va fi vai de c...l nostru al tuturor, inclusiv al ultrasilor Basisti.


    @Strike105X
    Gata m-am linistit ca nu esti pro Basescu......

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 158 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 104 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts