Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 53 of 158 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 63 103 153 ... LastLast
Results 1,041 to 1,060 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1041 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Personal cred ca protestul ar cam trebui sa se incheie, avand in vedere ca sa declarat ca nu se vor atinge de smurd si nu se va desfinta, deja imi seamana mai mult a manipulare, nu mi-o luati in nume de rau stiti clar ca actuala putere nu-mi este draga deloc, dar numai este mult pana la alegeri, daca acuma ar fii sa fie data jos actuala guvernare mai mult ca sigur USL ar acapara puterea si stim cat de bine am ajuns datorita lor, cu alegerile efectuate la timpul lor ar exista o sansa (fie ea cat de mica dar macar procentajul ar fi mai bun) sa iasa cineva fara afiliatile acestea politice.

  2. #1042 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Personal cred ca protestul ar cam trebui sa se incheie, avand in vedere ca sa declarat ca nu se vor atinge de smurd si nu se va desfinta, deja imi seamana mai mult a manipulare, nu mi-o luati in nume de rau stiti clar ca actuala putere nu-mi este draga deloc, dar numai este mult pana la alegeri, daca acuma ar fii sa fie data jos actuala guvernare mai mult ca sigur USL ar acapara puterea si stim cat de bine am ajuns datorita lor, cu alegerile efectuate la timpul lor ar exista o sansa (fie ea cat de mica dar macar procentajul ar fi mai bun) sa iasa cineva fara afiliatile acestea politice.
    Nu smurdul e problema,nu cred ca ai �nţeles de ce ies oamenii,sper sa ne trezim c�t mai repede, deşi sunt foarte pesimist.Din păcate vor veni la putere ceilalţi,deci tot rahat...turcesc.Din '89 ii tot schimbam dar intre ei,eu �ncă visez la referendum pentru schimbarea constituţiei si sa �ncercăm altceva,monarhia.Dar cred ca e doar un vis,o sa iasa Crin Antonescu cu şleahta lui, mi-e sila de tot ce se �nt�mpla cu noi ca popor,dar daca revenim la psd=pdsr=fsn,ne merităm soarta.

  3. #1043 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Comandante poate se trezeste acest popor si vor da jos pe acesti tradatori de neam si tara. Nu meritam sa mai traim in umilinta. Si-au batut joc destul de Romania. Am ajuns un popor de trist. Tiranul asta trebuie sa dispara cu toata gasca lui de PDL-isti nenorociti, mercenari politici. Joaca alba neagra cu noi. Pentru ce au murit bunicii nostri pe front, pentru ce au luptat la Marasesti in izmene si la baioneta? Trebuie sa iasa toata tara in strada si ne trebuie un lider puternic, dur, fara frica. Sa se declanseze alegeri anticipate.
    Nu cred ca te poate contrazice cineva in acest sens. Orice post contradictoriu acestui post este irelevant

    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Scuze dar nu ma pot abtine sa nu fac un scurt comentariu avand in vedere post-urile de mai sus, sincer din discutiile purtate cu Donely cel putin mie mi-a dat impresia ca-l uraste pe Iliescu si a lui satra cam la fel de mult ca mine, problema este alta, ca actiunile si nesimtirea domnului Base au fost intotdeauna directe si batatoare la ochi, sigur cu toti admitem inclusiv Donely ca Iliescu a fost cel mai parsiv si ticalos dintre toti ce i-am avut de la Ceausescu incoace (personal cred ca mai parsiv si decat Ceausescu), deasemenea Iliescu a facut si cel mai mare rau acestei tari, dar macar avea decenta de a nu-ti arunca in nas nesimtirea si avea in public intotdeauna un comportament decent, Base in schimb, desi nu atat de ticalos si parsiv, este o maimuta mediatica, care de cam tot isi bate joc pe fata, lipsa de pasare si gradul de nesimtire facandu-ma pe mine personal cel putin sa cred ca defapt este marioneta cuiva si el la randul lui, asta nu zic in apararea lui, tot ticalos si distructiv ramane, dar oricum ai privi problema actiunile lui de la obtinerea ultimului mandat in mod normal au cam petleciuit posibilitatea unui nou mandat pentru partidul lui (sigur mai exista fenomene care sa-l doreasca dar imposibil sa fie majoritatea eu unul asa cred), deci si daca si-ar dori sa domneasca din culise nu ar prea avea cum, cea ce ma face sa cred ca a facut jocul murdar al cuiva.

    ---------- Post added 14-01-2012 at 06:36 PM ----------

    PS: vai ce ma poate enerva si parsivul de Crin Antonescu care incearca sa profite de toata situatia si de necazul oamenilor ca sa se vada la putere.
    La fel. Este doar un cercopitec cu fata de vrajitoare a la evul mediu cu neg. Urasc sa il vad in trafic la semafor, urasc sa il vad pe afise, este absolut gretos. Cand au ramas in cursa pentru presedintie doar Antonescu si Basescu stiam ca suntem doomed.

  4. #1044 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    Nu cred ca te poate contrazice cineva in acest sens. Orice post contradictoriu acestui post este irelevant


    La fel. Este doar un cercopitec cu fata de vrajitoare a la evul mediu cu neg. Urasc sa il vad in trafic la semafor, urasc sa il vad pe afise, este absolut gretos. Cand au ramas in cursa pentru presedintie doar Antonescu si Basescu stiam ca suntem doomed.
    Băsescu a ramas in turul doi cu Geoana

  5. #1045 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Băsescu a ramas in turul doi cu Geoana
    Da. Ei trei = aceeasi chestie. Geoana e o alta limba, care s-a pierdut pe drum din fericire.

  6. #1046 SP
    Member maravela's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Personal cred ca protestul ar cam trebui sa se incheie, avand in vedere ca sa declarat ca nu se vor atinge de smurd si nu se va desfinta, deja imi seamana mai mult a manipulare, nu mi-o luati in nume de rau stiti clar ca actuala putere nu-mi este draga deloc, dar numai este mult pana la alegeri, daca acuma ar fii sa fie data jos actuala guvernare mai mult ca sigur USL ar acapara puterea si stim cat de bine am ajuns datorita lor, cu alegerile efectuate la timpul lor ar exista o sansa (fie ea cat de mica dar macar procentajul ar fi mai bun) sa iasa cineva fara afiliatile acestea politice.

    Nemaipomenit, SMURD-ul era singura noastra problema, in rest totul merge minunat.

    PROTESTELE PASNICE TREBUIE SA CONTINUE ! ! !

  7. #1047 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Personal cred ca protestul ar cam trebui sa se incheie, avand in vedere ca sa declarat ca nu se vor atinge de smurd si nu se va desfinta, deja imi seamana mai mult a manipulare, nu mi-o luati in nume de rau stiti clar ca actuala putere nu-mi este draga deloc, dar numai este mult pana la alegeri, daca acuma ar fii sa fie data jos actuala guvernare mai mult ca sigur USL ar acapara puterea si stim cat de bine am ajuns datorita lor, cu alegerile efectuate la timpul lor ar exista o sansa (fie ea cat de mica dar macar procentajul ar fi mai bun) sa iasa cineva fara afiliatile acestea politice.
    Protestele trebuie sa continuie pasnic, pana cand se accepta alegeri anticipate si guvernul isi da demisia.

  8. #1048 SP
    Admin MonkY's Avatar

  9. #1049 SP
    Member maravela's Avatar
    Romania este tara in care jegosii de jandarmi ii bruscheaza si ii iau la bataie pe oamenii cinstiti, iar pe cei care distrug, dau foc, si isi bat joc de noi ii lasa in pace sa isi faca de cap.

    �njur

    Iar acesta nu e singura dovada a lipsei de respect si a bataii de joc fata de cetatean din partea jegosilor de jandarmi. Care sunt atat de imbecili incat nu isi dau seama ca oamenii din strada protesteaza si pentru ei, si pentru familiile copii si rudele lor.

    HUOOOOOO ! ! !

  10. #1050 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Este o tara in care majoritatea oameniilor aleg intre extreme,unde putini gandesc si multi doar asculta

  11. #1051 SP
    Member Moromete's Avatar
    ...am mai recomandat asta: Kymatica

  12. #1052 SP
    Member maravela's Avatar
    Nu exista absolut nici o diferenta intre jandarmi si huliganii de aseara. Ambele "trupe" sunt extrem de periculoase, pentru protestantii calmi si linistiti.

  13. #1053 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu vreau sa supar pe nimeni, dar nu inteleg de ce blamati atat de tare jandarmii.

    Si ei, ca si noi, sunt vai de capul lor, dar nu au de ales. Primesc niste ordine si sunt obligati sa le indeplineasca. Asta este job-ul lor.

    Si sa fim seriosi. M-am uitat pe inregistrarea cu fraieru ala care a luat foc chiar in timp ce-i injura pe jandarmi. Cum a luat foc, au sarit imediat jandarmii sa-l ajute...

    Nu sunt deacord cutot haosul asta din centru. Doar 20% din oamenii de acolo, vin din cauza conditiilor si vor o schimbare. Restu de 80% sunt huliganii de pe stadioane, care vin special pentru a face scandal si a distruce. Ei nici nu stiu de ce sunt acolo.

    Voi ati vazut ce pagube au fost aseara ? Ati vazut cate masini distruse, cate magazine sparte ? Chiar magazinul Vodafone din Unirea a fost spart, vandalizat si furat tot ce era inauntru. Vi se pare normal ? Asa am ajuns ?

    Acum ce facem ? Stam cu frica ? Nu mai mergem prin centru ? Nu mai parcam pe acolo ? Eu personal de cand a inceput nebunia nu am mai fost nici la Cinema Pro si nici pe Lipscani, desi obisnuiesc sa frecventez locurile astea.

    Ok, am "semi"castigat o mica lupta. Demisioneaza Basescu si se schimba si premierul. Si pe urma ce se intampla ? Vine altu care ne va fura la fel... De ce ? pentru ca nu oricine poate ajunge asa sus. Trebuie multe spagi si multi oameni calcati in picioare. NIMENI din aia care ajung acolo sus, nu o fac pentru noi. O fac pentru ei.

  14. #1054 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    interesant

    Dacă noi ne pl�ngem de abuzurile jandarmilor germanii ce să mai zică ?

  15. #1055 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Zombozo View Post
    Mie-mi merge fara probleme site-ul.

  16. #1056 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu sunt deacord cutot haosul asta din centru. Doar 20% din oamenii de acolo, vin din cauza conditiilor si vor o schimbare. Restu de 80% sunt huliganii de pe stadioane, care vin special pentru a face scandal si a distruce. Ei nici nu stiu de ce sunt acolo.

    Voi ati vazut ce pagube au fost aseara ? Ati vazut cate masini distruse, cate magazine sparte ? Chiar magazinul Vodafone din Unirea a fost spart, vandalizat si furat tot ce era inauntru. Vi se pare normal ? Asa am ajuns ?

    Ok, am "semi"castigat o mica lupta. Demisioneaza Basescu si se schimba si premierul. Si pe urma ce se intampla ? Vine altu care ne va fura la fel... De ce ? pentru ca nu oricine poate ajunge asa sus. Trebuie multe spagi si multi oameni calcati in picioare. NIMENI din aia care ajung acolo sus, nu o fac pentru noi. O fac pentru ei.
    eu sunt de parere ca e exact invers...90% din romani vin sa protesteze pasnic..si 50-60 de insi vin sa faca scandal si sa-i asmuta pe jandarmi si pe aia care protesteaza pasnic..

    iar despre schimbare..totusi..ne-a furat destul..prefer sa ma fure altcineva..sunt constient ca nu se va schimba radical nimic..insa ceilalti furau mai cu masura..nu la vedere..e dreptul cetateanului..cel pe care l-a votat(sau nu) nu se tine de promisiuniile din campanie?se face revolta si il schimba..teoretic asa functioneaza democratia..
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu le am DELOC cu politica si nu m-a interesat/atras niciodata, dar da-mi, te rog, un exemplu de ce a furat Basescu sau guvernul lui, la vedere, ca nu stiu nimic. Stiu doar ca toti isi bat joc, ca fac promisiuni pe care le incalca imediat si ca nu le pasa...

    Lumineaza-ma, te rog...
    like wtf ? pe ce lume traiesti
    cred ca daca oamenii aveau ce manca si totul era minunat nu mai interesa pe nimeni ce promite si nu respecta actuala putere..

    sau oamenii au iesit in strada sa-si apere PRINCIPIILE ?

  17. #1057 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    iar despre schimbare..totusi..ne-a furat destul..prefer sa ma fure altcineva..sunt constient ca nu se va schimba radical nimic..insa ceilalti furau mai cu masura..nu la vedere.
    Nu le am DELOC cu politica si nu m-a interesat/atras niciodata, dar da-mi, te rog, un exemplu de ce a furat Basescu sau guvernul lui, la vedere, ca nu stiu nimic. Stiu doar ca toti isi bat joc, ca fac promisiuni pe care le incalca imediat si ca nu le pasa...

    Lumineaza-ma, te rog...

    Lasa ce se intampla. Nu cred ca se intampla pentru ca a furat Basescu toti banii. Ci pentru ca si-au batut joc, ca au alocat enorm de multi bani unor proiecte nesemnificative care nu s-au materializat si banii au fost "inghititi" de anumite firme.

    Dar tu zici ca EL ne-a furat destul si ca ne-a furat pe fata.

    Repet, nu le am cu politica si nu pot sa-l sufar pe Basescu, dar cand spui ceva de genul, aduci o acuza (nu ca-l apar, doamne fereste ), mai ales cand spui ca totul s-a intamplat pe fata, chiar m-ar interesa macar un exemplu.

    La fel s-a spus si inaintea lui, ca ne-au furat prea pe fata si sa mai vina si altii sa fure. Si uite ca au venit altii sa fure si vrem sa vina altii si tot asa.

    Singurii care pierdem suntem noi...

    Ma uit la mine. Am 26 de ani si dupa aproape 9 ani de munca, am fost disponibilizat incepand cu 1 noiembrie si nici pana acum nu am reusit sa-mi gasesc nimic. In conditia in care am cunostinte in foarte multe domenii si am o experienta destul de mare pentru varsta pe care o am.

  18. #1058 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ok, am "semi"castigat o mica lupta. Demisioneaza Basescu si se schimba si premierul. Si pe urma ce se intampla ? Vine altu care ne va fura la fel... De ce ? pentru ca nu oricine poate ajunge asa sus. Trebuie multe spagi si multi oameni calcati in picioare. NIMENI din aia care ajung acolo sus, nu o fac pentru noi. O fac pentru ei.
    Atunci lasa-l tata pe asta pe viata. De ce dracu sa mai mergem la vot odata la 5 ani. Il lasam pe asta pe viata si gata. Mai gandeste-te...

  19. #1059 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ideea era ca daca tot luam atitudine, macar cine o face, sa o faca cu cap. Sa isi creeze un partid, sa propuna pe cineva la presedentie si daca-l sustin oamenii care cer acum schimbarea, va fi ales presedinte imediat.

    Stiu ca nu asa merge politica, dar mi se pare ca ne agitam si ne batem cu pumnii in piept degeaba. La anu vom fi in acelasi loc.

    Sper sa nu jignesc pe nimeni p-aici, repet...nu le am deloc cu politica (chiar si la primul examen de la facultate, in primul an in primul semestru, la politologie, test grila, am reusit sa iau 0, da...ZERO . norocul meu ca am reusit sa invat si sa iau 9 pe al 2lea semestru)

  20. #1060 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Lasa ce se intampla. Nu cred ca se intampla pentru ca a furat Basescu toti banii. Ci pentru ca si-au batut joc, ca au alocat enorm de multi bani unor proiecte nesemnificative care nu s-au materializat si banii au fost "inghititi" de anumite firme.
    deci de aia au iesit oamenii in strada..am inteles..eu credeam ca au iesit ptr ca nivelul de trai a scazut si sunt din ce in ce mai saraci..oh well..my mistake

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 53 of 158 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 63 103 153 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts