Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 158 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 104 154 ... LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1061 SP
    Member maravela's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu vreau sa supar pe nimeni, dar nu inteleg de ce blamati atat de tare jandarmii.

    Si ei, ca si noi, sunt vai de capul lor, dar nu au de ales. Primesc niste ordine si sunt obligati sa le indeplineasca. Asta este job-ul lor.

    Si sa fim seriosi. M-am uitat pe inregistrarea cu fraieru ala care a luat foc chiar in timp ce-i injura pe jandarmi. Cum a luat foc, au sarit imediat jandarmii sa-l ajute...

    Nu sunt deacord cutot haosul asta din centru. Doar 20% din oamenii de acolo, vin din cauza conditiilor si vor o schimbare. Restu de 80% sunt huliganii de pe stadioane, care vin special pentru a face scandal si a distruce. Ei nici nu stiu de ce sunt acolo.

    Voi ati vazut ce pagube au fost aseara ? Ati vazut cate masini distruse, cate magazine sparte ? Chiar magazinul Vodafone din Unirea a fost spart, vandalizat si furat tot ce era inauntru. Vi se pare normal ? Asa am ajuns ?

    Acum ce facem ? Stam cu frica ? Nu mai mergem prin centru ? Nu mai parcam pe acolo ? Eu personal de cand a inceput nebunia nu am mai fost nici la Cinema Pro si nici pe Lipscani, desi obisnuiesc sa frecventez locurile astea.

    Ok, am "semi"castigat o mica lupta. Demisioneaza Basescu si se schimba si premierul. Si pe urma ce se intampla ? Vine altu care ne va fura la fel... De ce ? pentru ca nu oricine poate ajunge asa sus. Trebuie multe spagi si multi oameni calcati in picioare. NIMENI din aia care ajung acolo sus, nu o fac pentru noi. O fac pentru ei.

    Toate aceste distrugeri puteau fi evitate daca jandarmii isi faceau datoria. In schimb ei i-au lasat total in pace pe huligani, concentrandu-si atentia catre protestatarii onesti si cinstiti.

    Exemplele sunt foarte multe.

    Chiar si un batran (de 70 de ani cred) a fost batut pana cand i-au umflat capul. ASTA FAC JANDARMII. NE BAT FARA NICI UN MOTIV SI II LASA PE HULIGANI IN PACE.

    Am impresia ca oamenii aia cand isi pun costumul de jandarm, sufera o transformare groteasca care ii transforma intr-o fiara fara creier si fara suflet, dornica de un singur lucru. Bataie cat cuprinde sau bataie "de placere" cum se pare ca au declarat unii.

  2. #1062 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu le am DELOC cu politica si nu m-a interesat/atras niciodata.....
    Nici nu mai trebuie sa se oboseasca cineva sa iti raspunda pentru ca esti neinteresat de politica si situatia din tara. Pe tine te intereseaza de fapt numai de tine.

  3. #1063 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    deci de aia au iesit oamenii in strada..am inteles..eu credeam ca au iesit ptr ca nivelul de trai a scazut si sunt din ce in ce mai saraci..oh well..my mistake
    Nici ei nu stiu de ce au iesit in strada. Au iesit ca sa nu se desfiinteze SMURD-ul (aceeasi prostie care am vazut-o si pe facebook sau mail in ultimile zile, cu like-uri sau semnaturi...) desi nu a zis nimeni ca va desfiinta SMURD-ul. Au iesit ca sa-l sustina pe Raed.

    De fapt, au iesit pentru ca moare lumea de foame, ca exista somaj prea mare si din cauza crizei.

    De-ar fi asa usor sa se iasa din criza...toate tarile si-ar schimba conducerile si gata... a 2a zi ar fi totul minunat...

    Quote Originally Posted by maravela View Post
    Am impresia ca oamenii aia cand isi pun costumul de jandarm, sufera o transformare groteasca care ii transforma intr-o fiara fara creier si fara suflet, dornica de un singur lucru. Bataie cat cuprinde sau bataie "de placere" cum se pare ca au declarat unii.
    Nu sunt singurele exemple. Politistii nostri minunati sunt la fel. Mi-am luat odata bataie in sectia 13 de politie din simplu fapt ca nu am avut buletinul la mine cand mergeam pe strada, noaptea.

    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Pe tine te intereseaza de fapt numai de tine.
    Normal ca ma intereseaza de mine si de apropiatii mei. Vrei sa spui ca tu ai fi dispus sa mergi acolo si sa mori, stiind ca nu vei schimba nimic ?

  4. #1064 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nici ei nu stiu de ce au iesit in strada. Au iesit ca sa nu se desfiinteze SMURD-ul (aceeasi prostie care am vazut-o si pe facebook sau mail in ultimile zile, cu like-uri sau semnaturi...) desi nu a zis nimeni ca va desfiinta SMURD-ul. Au iesit ca sa-l sustina pe Raed.

    De fapt, au iesit pentru ca moare lumea de foame, ca exista somaj prea mare si din cauza crizei.

    De-ar fi asa usor sa se iasa din criza...toate tarile si-ar schimba conducerile si gata... a 2a zi ar fi totul minunat...
    Nu are rost sa iti raspunda nimeni. Oricum nu ai intelege nimic, pentru ca esti basist convins. Meriti ce ti se intampla.

  5. #1065 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu mai bine va contraziceţi la universitate decat aici pe forum?
    Doar 20% vin acolo ca trăiesc rău?Nu te trage nimeni de m�neca sa ieşi in strada fericitule!Jandarmii Nu au nicio vina ?Habar nu ai ce vb, sunt nenorociţi infiltraţi printre cei paşnici si ei �ncep scandalul.Sa ne ferească Dumnezeu de chestii mult mai grave, sper sa nu tina marinarul prea tare de scaun desi are morcovul in fund cu tot cu frunze,cum pica cum �nfundă puşcăria.Sa nu se ajungă sper la violenţă controlata de cineva de sus ca sa dicteze piratul stare de necesitate,sa vezi apoi cum nu mai ai voie sa iesi pe strada dupa ora 10 seara in grupuri mai mari de 3 persoane,ca te duc la secţie fara motiv.Si uite de aia fericitule ai tu şansa sa butonezi iphone si ps3,ca au fost 80 la suta huligani si in 89.Deşteaptă-te rom�ne!

  6. #1066 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Nu mai bine va contraziceţi la universitate decat aici pe forum?
    Tocmai de acolo vin ! Romanii incep sa inteleaga, ca nu trebuie sa le fie frica sa isi strige drepturile incalcate sistematic, de puterea actuala.

  7. #1067 SP
    Member Moromete's Avatar
    ...faimoasa FRICA ... frica e fundatia ignorantei!

  8. #1068 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Tocmai de acolo vin ! Romanii incep sa inteleaga, ca nu trebuie sa le fie frica sa isi strige drepturile incalcate sistematic, de puterea actuala.
    Nu la tine ma refeream Don...ci la alţii care au cojones doar pe forum,haideti si cei din valcea, măcar c�ţi am fost aseară.Fără violenţă!

  9. #1069 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe mine ma sacaie faptul ca au inchis webcam-ul de la Universitate. Am zis ca daca e lume, ma duc sa vad si eu la fata locului de ce se plang oamenii si ce doleante au. Vreau sa vad o manifestare la romani.

  10. #1070 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Nu are rost sa iti raspunda nimeni. Oricum nu ai intelege nimic, pentru ca esti basist convins. Meriti ce ti se intampla.
    acum sa nu incepem cu citate din Badea..ptr domnia sa, oricine nu e de acord cu el e basist convins..
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Normal ca ma intereseaza de mine si de apropiatii mei. Vrei sa spui ca tu ai fi dispus sa mergi acolo si sa mori, stiind ca nu vei schimba nimic ?
    da nu joc ,nu castigi..daca nu incerci, nu reusesti..
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nici ei nu stiu de ce au iesit in strada. Au iesit ca sa nu se desfiinteze SMURD-ul (aceeasi prostie care am vazut-o si pe facebook sau mail in ultimile zile, cu like-uri sau semnaturi...) desi nu a zis nimeni ca va desfiinta SMURD-ul. Au iesit ca sa-l sustina pe Raed.
    De fapt, au iesit pentru ca moare lumea de foame, ca exista somaj prea mare si din cauza crizei.
    De-ar fi asa usor sa se iasa din criza...toate tarile si-ar schimba conducerile si gata... a 2a zi ar fi totul minunat...
    si e vorba si de subminarea oameniilor..oamenii ies in strada ptr ca stiu ca le-a fost luata si speranta...n-au azi bani...nu vor avea nici maine..nici poimaine..singura speranta e in schimbare..

    vezi tu..aici avem diferenta(una dintre putinele) dintre dictatura si democratie...speranta ca se va schimba ceva..aa..si mai e si iluzia libertatii..dar deja intru in alte chestii..

    si nu e vorba de nicio criza..nu zicea Base in 2006 ca nu vine nicio criza ???pai daca esti asa prost(sau sa te prefaci) incat sa nu casti urechiile la ce se intampla afara..si o tii pe a ta ca nu vine nicio criza..ei bine..acum din moment ce tara e asa cum e..da-ti demisia..
    Romania este una dintre putinele tari unde NU se striga impotriva crizei(ca in Grecia ..aa..ca tap ispasitor l-au gasit ei pe premierul lor e partea a 2-a) ci impotriva unui om si a gastii lui de nenorociti..

  11. #1071 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Atunci lasa-l tata pe asta pe viata. De ce dracu sa mai mergem la vot odata la 5 ani. Il lasam pe asta pe viata si gata. Mai gandeste-te...
    Si cand o sa vina momentul sa plece o sa isi ia catrafusele de la cotronceni si... atat. Datoriile si rahatul in care ne'au bagat el si acolitii lui raman. Si obiectiv vorbind, nimeni din actuala clasa politica nu e apt sa curete mizeria pe care a facut'o nenorocitul asta. De 22 de ani tot schimbam partidele la guveranre si toti au facut acelasi lucru, au furat cat au putut. Ca unii au facut'o pe fata, iar altii mitindu'ne frumos e alta poveste. Sa plece baselu de la cotroceni nu e de ajuns... dar e un inceput. Caruia, sincer, nu'i vad o continuare.

    LE: Cei care vor sa protesteze ar trebui inainte sa iasa din casa sa'si raspunda la 2 intrebari. Problema tarii noastre este doar actuala conducere? Un popor de oameni drepti ar putea fi condus si guvernat de politicieni corupti?

  12. #1072 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Tara noastra a fost cel mai bine guvernata de straini. Carol I ne-a dus pe drumul cel bun si munca lui a dus la una dintre cele mai bune perioade din istorie pentru noi. Noi nu suntem in stare sa avem grija de o tara, ci doar de propria persoana. Asta e motivul pentru care schimbam guvernele si presedintii degeaba. Avem nevoie de ajutor extern, asta e adevarul.

  13. #1073 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Tara noastra a fost cel mai bine guvernata de straini. Carol I ne-a dus pe drumul cel bun si munca lui a dus la una dintre cele mai bune perioade din istorie pentru noi. Noi nu suntem in stare sa avem grija de o tara, ci doar de propria persoana. Asta e motivul pentru care schimbam guvernele si presedintii degeaba. Avem nevoie de ajutor extern, asta e adevarul.
    What about Carol II si Mihai I ?
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    Si cand o sa vina momentul sa plece o sa isi ia catrafusele de la cotronceni si... atat. Datoriile si rahatul in care ne'au bagat el si acolitii lui raman. Si obiectiv vorbind, nimeni din actuala clasa politica nu e apt sa curete mizeria pe care a facut'o nenorocitul asta. De 22 de ani tot schimbam partidele la guveranre si toti au facut acelasi lucru, au furat cat au putut. Ca unii au facut'o pe fata, iar altii mitindu'ne frumos e alta poveste. Sa plece baselu de la cotroceni nu e de ajuns... dar e un inceput. Caruia, sincer, nu'i vad o continuare.
    pana la urma asta e esenta politicii si a democratiei(practica..nu teoretica)..sa fii mintit frumos...daca esti mintit pe fata o dam spre dictatura..

    si ce spui e corect in teorie dar inaplicabil..ok..nimeni nu poate conduce Romania..ii omoram pe toti din PDL,USL,UDMR,samd...apoi ?crezi ca n-o sa apara altii care s-a le ia locul ?cumva este un lucru in zadar..dar in acelasi timp este un exercitiu democratic..ii dai jos pe cei pe care ii crezi vinovati la un moment dat..si ii pui pe altii..daca si astia te fura..ii dai jos si pe ei si tot asa..schimbi 2 jucatori care joaca prost ,insa intre ei..dar asta este.."Scopul puterii este puterea"..natura umana e de vina...

    dintre 2 rele alegi raul cel mai mic...alta solutie practica nu este...natura umana este rea si se va dezvalui ori de cate ori va avea ocazia...
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    LE: Cred ca ai vrut sa zici Ferdinand in loc de Carol II
    ma refeream la cei cu impact negativ

  14. #1074 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Desigur ca si ei au fost, am vrut doar sa intaresc faptul ca primul a fost Carol si el a fost cel adus de afara si cel care a pus tara pe picioare. Avem nevoie acum de un Carol I.

    LE: Cred ca ai vrut sa zici Ferdinand in loc de Carol II

  15. #1075 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    What about Carol II si Mihai I ?
    What about? unul un *****r schizofrenic si celalalt marioneta lui antonescu...

    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    pana la urma asta e esenta politicii si a democratiei(practica..nu teoretica)..sa fii mintit frumos...daca esti mintit pe fata o dam spre dictatura..

    si ce spui e corect in teorie dar inaplicabil..ok..nimeni nu poate conduce Romania..ii omoram pe toti din PDL,USL,UDMR,samd...apoi ?crezi ca n-o sa apara altii care s-a le ia locul ?cumva este un lucru in zadar..dar in acelasi timp este un exercitiu democratic..ii dai jos pe cei pe care ii crezi vinovati la un moment dat..si ii pui pe altii..daca si astia te fura..ii dai jos si pe ei si tot asa..schimbi 2 jucatori care joaca prost ,insa intre ei..dar asta este.."Scopul puterii este puterea"..natura umana e de vina...
    am vorbit doar la nivel teoretic, pt ca eu nu vad solutii. iar daca ar fi fost sa vad solutia data de tine, in secunda doi as fi ignorat'o. Scopul democratiei nu e sa ma joc o viata intreaga de'a soarecele si pisica cu politicienii de la putere...

  16. #1076 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    "Un film despre acel lucru care �i poate ajuta pe oameni să işi găsească menirea, atunci c�nd au decis că au nevoie de asta."



    Sursa: Spirit

  17. #1077 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Se pot uita parlamentarii nosti dragi la un milion de filmulete inspirative, ca tot nu se schimba

  18. #1078 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by RACHyyy View Post
    "Un film despre acel lucru care �i poate ajuta pe oameni să işi găsească menirea, atunci c�nd au decis că au nevoie de asta."



    Sursa: Spirit
    43 views ?only ?ma intreb(retoric) de ce

  19. #1079 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    PROTESTE �N BUCUREŞTI. Boc a făcut terapie de grup cu pedeliştii. "Nu poţi să-ţi dai demisia pentru nişte ciumpalaci"

    Fără un plan concret de a ieşi din criza provocată de protestele de stradă din ultimele zile, Emil Boc face terapie de grup cu pedeliştii. După ce au căutat aproape trei ore soluţii pentru a gestiona criza de imagine �n care a intrat partidul, democrat-liberalii au plecat acasă fără nicio decizie concretă. Mai ales că o parte a liderilor de la centru nici măcar nu au participat la şedinţa care fusese iniţial convocată pentru a pune la cale planul de bătaie pentru alegeri. Vasile Blaga a fost plecat din ţară, Elena Udrea şi Roberta Anastase se aflau �n Modrogan la o �nt�lnire cu revoluţionarii, iar secretarul general al partidului Ioan Oltean a lipsit aproape la trei sferturi din şedinţa Colegiului Director.

    Cu Emil Boc aproape singur, democrat-liberalii au cerut socoteală pentru gestionarea proastă a situaţiei, iarWilliam Br�nză, Cezar Preda şi Constantin Ostaficiuc i-au cerut premierului o remaniere care să mai acorde PDL un moment de respiro. De altfel, aceasta a fost considerată o variantă de lucru �n cazul �n care situaţia se va agrava, nefiind luată �n calcul �nsă o depunere a mandatului �ntregului cabinet. Şi asta pentru că, susţin unii democrat-liberali, Emil Boc nu vrea să plece, fiind susţinut de o parte din garnitura de conducere a PDL

    "A fost o terapie de grup. Nu s-a luat nicio decizie", a comentat, pentru g�ndul, un lider democrat-liberal participant la şedinţă, adăug�nd că scenariul optimist prezentat Colegiului Director a fost că, dacă violenţele vor continua lumea �şi va da seama că, de fapt, este vorba de huligani care caută scandal şi nu de oameni nemulţumiţi. "P�nă la urmă ce să faci?! Nu poţi să-ţi dai demisia pentru nişte ciumpalaci", a adăugat el.

    SURSA - http://www.gandul.info/politica/prot...palaci-9150490


    PS. Cam asta gandesc jegosii astia despre NOI, romanii de rand.

  20. #1080 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Au Gadea ce mizeria ai facut si tu in seara asta.
    Antena 3 alatureaza imagini din evenimentele din '90 cu cele de acum !!! Si astia......rusinica
    E foarte fortat ce vor ei sa induca, adica si acum exista provocatori ca si atunci. Or fi, dar imaginilie de atunci sunt din alte epoca, am putea spune. E total exagerat. Ma opresc ca mi-e greata de toti...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 158 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 104 154 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts