Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 100 of 158 FirstFirst ... 50 90 98 99 100 101 102 110 150 ... LastLast
Results 1,981 to 2,000 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1981 SP
    Member razu's Avatar
    Familiile musulmane din sudul Frantei au in medie 8 copii/familie.
    Sursa?

    Nu cred ca exista țară pe glob cu rata fertilității 8/femeie.

    In plus, musulmanii sunt adepții unei religii, nu o rasa/etnie. Compari mere cu pere.

  2. #1982 SP
    One Man Army Cristy's Avatar

  3. #1983 SP
    Member iUser's Avatar
    Quote Originally Posted by razu View Post
    Sursa?

    Nu cred ca exista țară pe glob cu rata fertilității 8/femeie.

    In plus, musulmanii sunt adepții unei religii, nu o rasa/etnie. Compari mere cu pere.
    Am vazut asta intr-un video facut de Britain First. Eu nu sunt de parere ca am comparat mere cu pere. In fine, daca esti fan al multiculturalismului/globalizarii, problema ta.

  4. #1984 SP
    Member razu's Avatar

    Ce fel de tara este Romania?

    Quote Originally Posted by iUser View Post
    Am vazut asta intr-un video facut de Britain First. Eu nu sunt de parere ca am comparat mere cu pere. In fine, daca esti fan al multiculturalismului/globalizarii, problema ta.
    un argument sustinut "in fine, daca esti fan..." e de doi bani.

    din pacate, ce-ai adus in discutie nu este supus parerii. eu spuneam ca retorica ta e gresita, dpdv obiectiv.

    daca erai baiat destept comparai catolici cu musulmani si nici asta n ar fi fost intru totul corect, dar ai fi fost pe drumul cel bun.

  5. #1985 SP
    Member iUser's Avatar
    Nu ma apuc sa scriu pe forum pagini intregi, m-am obisnuit ca romanului oricate argumente i-ai aduce ca ceva nu e bine, tot nu-i poti schimba opinia. In plus, discutia ar fi off topic, deoarece nu mai este vorba despre Romania.

  6. #1986 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by razu View Post
    un argument sustinut "in fine, daca esti fan..." e de doi bani.

    din pacate, ce-ai adus in discutie nu este supus parerii. eu spuneam ca retorica ta e gresita, dpdv obiectiv.

    daca erai baiat destept comparai catolici cu musulmani si nici asta n ar fi fost intru totul corect, dar ai fi fost pe drumul cel bun.
    Subiectul discutiei era invazia musulmanilor in europa, nicidecum daca acestia formeaza o rasa, o religie, sau o etnie. Tu te pierzi in detalii inutile, sindromul omului care vrea sa se dea mare doctor.
    1)Sudul Frantei nu e o tara.
    2)Etnie, neetnie, se fac mai multi ca noi, asta era ideea discutiei.
    3)Retorica nu poate fi gresita sau corecta. Retorica se defineste conform dex prin "Arta de a vorbi frumos; arta de a convinge un auditoriu prin măiestria argumentației, frumusețea stilului și a limbii". Corect si gresit sunt atribute care nu pot caracteriza o arta.

    Daca erai baiat destept, ramaneai in banca ta.

    Desi nu e vorba de Romania, s-ar putea sa fim si noi afectati de valul asta de migratii, cel putin din punct de vedere econimic. Parca mai grav este totusi un posibil raspuns al tarilor tinta, si anume limitarea puternica a imigrantilor, fapt care i-ar afecta pe multi romani ce spera sa plece din tara.

  7. #1987 SP
    Member razu's Avatar
    primul lucru, fugi la dictionar - daca a fost nevoie sa cauti cuvantul "retorica" inseamna ca ti-e aproape - si citeste repede repede sensul peiorativ. stiu, dictionarul e mare si dificil de parcurs dar limba romana nu este un bufet, sa alegi doar ce-ti place

    eu am spus doar ca informatia respectiva e toxica si nu e sanatos sa fie generalizata, nu ma bag in discutia voastra despre "invazia" musulmanilor. daca stai sa bajbai prin statistici o sa vezi ca rata fertilitatii a scazut din 1980 pana astazi, dovada a faptului ca societatea musulmana in vest este intr-un proces de modernizare si cifrele se aplica doar primelor generatii de musulmani, urmatoarele generatii avand tot mai putini copii (sau urmand sa aiba), pentru ca acestia sunt educati in spiritul vestic. exemplul cel mai la indemana - pakistanezii in marea britanie.

    intr-adevar, sunt musulmani, sunt multi, vin la noi si "se fac mai multi ca noi", ca sa nu-ti ingreunez argumentarea cu detalii inutile.

  8. #1988 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by iUser View Post
    Putin stie cumva faptul ca in Rusia traiesc aprox. 23.000.000 (!!!) de musulmani?
    Nu, nu stie, Putin e prostul satului, habar nu are de capul lui.
    Amice, ramane cum am stabilit, in 'mama Rusia' minoritarii fac coicu mic, altfel....poate nu si-au vazut-o azi dimineata !

    PS. D-ta esti cumva ala de a dat 'thanks' cretinului ce considera pe cei de alta religie sau etnie "cioroi" ?! Ma tata, simt cum se urca schengen-ul pă mine !

  9. #1989 SP
    Member iUser's Avatar
    Este atat de greu sa iti dai seama ca aia era o intrebare ironica? Si las-o mai moale cu limbajul de santier ca iar te invadeaza Schengen-ul.

  10. #1990 SP
    Banned cryyo's Avatar
    No, acuma, io santierist fiind cumva firesc sa nu percep fineturi gen ironii. Pe urma, el santierist fiind, si neridicanduse la erudiata celorlati, ce sa faca daca vrea sa-si dea si el cu parerea ? De pe te miri ce schela vrei sa ma trimiti la facultate ? Apropo, ca tu te-ai amuzat de ce am spus eu, cu atat mai amuzant este, tu fiind peiorativ la adresa astora de o ard cu bidineaua, ca foarte probabil un santierist dasta sa-ti fi pus tie casa sau apartamentul la punct. Zi tu daca nu-i draguta cestiunea ?

    Cred ca supralicitezi un pic cand spui ca folosesc un limbaj de santier, incercand sa faci uitata in ochii celorlati expresia d-tale "nu pot sa suport ungurii". Dar ma intreb de unde stii tu cum e acest limbaj ?!

    PS. Eu consider ca adminii ar trebui sa fie atenti la postul cu nr. 1978. Daca e unul al dracului si face o sesizare forumul poate avea de suferit.

  11. #1991 SP
    Member iUser's Avatar
    Nu, stimabile, nu m-am amuzat la ce ai zis tu pentru ca nu esti tu autorul acelui text (citat), asta in primul rand. Daca ti-as fi spus ca ai un limbaj de balta, te suparai ca am ceva cu pestii... In al doilea rand, ce este gresit sau ti se pare "wow" in ce am afirmat? Nu am voie sa nu ii suport? Am zis ca nu-i suport, nu ca ma duc peste ei in tara sa incep un razboi.
    Referitor la acel post si la sesizare. Chestia asta ti-o poate intoarce un avocat pe 100 de parti. Daca ai lua forum-ul ca spatiu public, user-ul ar avea de "suferit". Daca il iei ca spatiu privat, pentru ca ai nevoie de user si parola, deja nu mai este problema nimanui.

    P.S.: De cateva post-uri suntem off topic, deci ori terminam aici discutia, ori o mutam in alta parte.

  12. #1992 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Hotaraste-te, limbajul e de balta sau de santierist. Eu nu ma pricep, o fi totuna. Cu siguranta suntam deja off...am terminat. O zi buna iUser !

    PS. Aia cu "stimabile" e tot ironic ?

  13. #1993 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Mi se mare amuzant cum... asa peste noapte cetatenii Romani si Rromani nu mai sunt cea mai mare problema a Europie.

  14. #1994 SP
    Member iUser's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Rromani
    Rromi*
    Romanii nu cred ca au fost niciodata o mare problema pentru Europa.

    In alta ordine de idei, Oferta statului francez pentru a scapa de tiganii care cersesc aici: "Multumim la francezi, sa le dea Dumnezeu sanatate" (stirea este de acum doua zile), asta mi se pare mie amuzant. Tara lor este un teritoriu islamic in devenire si cu ce se preocupa ei... Am mai zis-o, francezii isi merita soarta.

  15. #1995 SP
    Senior Member Razvan's Avatar

  16. #1996 SP
    Member marv's Avatar

  17. #1997 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  18. #1998 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Romania - Bucuresti, 2015

    Cel putin 27 de persoane - majoritatea adolescenti - au murit si alte peste 160 au fost ranite in urma unui incendiu care a avut loc, vineri seara, in clubul Colectiv din sectorul 4 al Bucurestiului.
    În acest club era organizată o petrecere pentru lansare unui album al trupei "Goodbye to gravity", iar show-ul trebuia să conţină efecte pirotehnice. Clubul nu avea autorizatie de functionare de la pompieri

    Surasa: Cea mai mare tragedie din Bucuresti: Incendiu in clubul Colectiv - 27 de morti, cel putin 162 de raniti. Parchetul a deschis ancheta/ Numere de urgenta pentru rudele victimelor - Esential - HotNews.ro
    Attached Images Attached Images 4.jpg 2.jpg 1.jpg

  19. #1999 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Amuzant cum s-a nimerit.

  20. #2000 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Guseth la justie. Este doamna care impartea crema pe plaja cu Macovei si sustinatoare a mirobolantului Basescu. Glasul strazii s-a impus ! Vorba prostalalui de Iohannis "a fost nevoie sa moara niste tineri"... ca sa apara asa adevaraciune. Vive la revolution !!!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 100 of 158 FirstFirst ... 50 90 98 99 100 101 102 110 150 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts