Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 110 of 158 FirstFirst ... 10 60 100 108 109 110 111 112 120 ... LastLast
Results 2,181 to 2,200 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2181 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    double

    ---------- Post added 28-05-2019 at 08:35 ----------

    SOC!!!
    Cat a fost cota la pariuri ca va spune sau nu asta? Ai pus?

  2. #2182 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Vezi, comportament tipic de pesedeu. Cand vorbesc despre confiscarea averilor, vorbesc la general, nu doar cu tinta pusa pe idolul tau, draCnea, cel care paroleaza orase si ne pune pumnul in gura intr-o tara care se vrea ... “democratica”.

    Unul care imi repeta zi de zi despre cresteri economice, cresteri salariale, marirea pensiilor.. dar... uita sa aduca aminte de cresterea concomitenta a preturilor la toate produsele. De unde sunt platite dragule toate majorarile astea la pensii si salarii? Noi suntem praf si pulbere, nu producem nimic, doar consumam si ne imprumutam “de afara”... ce se va intampla cand nu va mai veni nimic pe robinet?... iti spun eu ce, prietenii tai pesedisti vor pleca si vor veni altii care vor incepe sa taie tot ce au marit prietenii tai pentru ca... nu mai exista banuti. In momentul ala, prietenii tai vor arata cu DEJTU’ si vor spune, VEDETI? Noi v-am dat! Astia va iau!

    Si electoratul retardat pesedist va pune botul ca de fiecare data si va slavi pesedeii in continuare. S-a demonstrat statistic, electoratul pesedist este format intr-o proportie covarsitoare din oameni fara prea multa carte, iameni incapabili de a gandi singuri. De ce? Pentru ca astia sunt cei mai usor de manipulat.

    Asa ca... scuteste-ma, te rog. Ma repet, unii mai gandesc si singuri in tara asta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ai grija cum te exprimi, ca retardatii fac parte si din alte electorate, gen #rezist sau opozitie. Astia noi cand o sa vina la putere vor fura inzecit decat astia de acum. Ia aminte la vorbele astea sa ti le aduci aminte peste 3-4 ani.

    O sa avem in Romania preturi de Vest si salarii de Bulgaria cu pnl si usr la putere.

    Poate ca e mai bine sa fie salariul minim 1000 lei si pretul la MW/h 120-140 lei ca in Germania, ca preturile tot vor creste deoarece UE a zis ca pretul la gaze si energie electrica sa fie liberalizat. Asta daca ai neuron sa pricepi ce zic.

  3. #2183 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    Iar sarbatoarea cu sampania nu e doar pt ca s-a dus unu la puscarie. E pura satisfactie de genu "arzi nenorocitule!".
    Cum se intampla de regula de-a lungul istoriei (si in filme) cu diversi dictatori care afiseaza o aroganta maxima si dispret.

    Cu ocazia asta s-au oprit niste legi care erau absolut oribile si pe care nu cred ca mai au acum cum sa le adopte, legi pentru care UE a zis ca activeaza clauza nr 7 (sau whatever), ca sa ne scoata din UE din cauza cretinului astuia.

    O aroganta maxima a aratat si arata in continuare si presedintele. Eu nu vad o problema in asta, pana la urma asa sunt majoritatea politicienilor din intreaga lume. Daca tu crezi ca o sa ajunga in vreo functie importanta un umil ce vrea binele cetatenilor de rand, te cam inseli.

    Nu cred ca ne scotea nimeni din UE. Marea Britanie se chinuie de vreo 3 ani, in conditiile in care asta a decis poporul. Daca amenintarile astea erau fondate, Ungaria si Polonia ar fi trebuit scoase din UE cu mult inaintea Romaniei.

  4. #2184 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Acum realizez, chiar exista un stat paralel. Voi, pesedeii pe de o parte si noi, restul pe de alta parte.



    ps: ca sa evitam alte discutii fara sens:1. Nu sunt partizan al niciunui partid politic.
    2. Din punctul meu de vedere, toti sunt niste hoti nenorociti care nu au facut nimic pentru tara asta din 90 incoace. Totusi, cei mai nenorociti, cei mai aroganti, cei care ma scot din minti sunt tocmai pesedeii tai din simplul fapt ca ne iau de prosti si asta ma deranjeaza cel mai mult. Ne confunda pe toti cu al lor electorat, ceea ce este o greseala fatala. Ironia sortii... avem cel mai agramat premier al unui partid sustinut de o majoritate de agramati.
    3. Pe langa toti politrucii astia de dupa 90, Ceausescu, chiar a fost un bun roman si un adevarat patriot...culmea!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #2185 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Si Ungaria le da cu flit la UE de cativa ani incoace si nu s-a intamplat nimic. Pe polonezi ii ameninta cu art. 7 si nimic.

  6. #2186 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Ce fel de tara este Romania?

    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    O aroganta maxima a aratat si arata in continuare si presedintele. Eu nu vad o problema in asta, pana la urma asa sunt majoritatea politicienilor din intreaga lume. Daca tu crezi ca o sa ajunga in vreo functie importanta un umil ce vrea binele cetatenilor de rand, te cam inseli.

    Nu cred ca ne scotea nimeni din UE. Marea Britanie se chinuie de vreo 3 ani, in conditiile in care asta a decis poporul. Daca amenintarile astea erau fondate, Ungaria si Polonia ar fi trebuit scoase din UE cu mult inaintea Romaniei.
    Presedintele este doar un alt cretin. Un NIMENI care s-a bucurat de tron si parca ar mai dori sa repete experienta dupa expirarea mandatului.

    A facut fix NIMIC de cand a fost incoronat... dar macar are o scuza, atributiile..

    Total de acord Radu, un om corect, care sa vrea binele prostimii nu va ajunge sa decida/conduca. De aceea, si sperantele mele de mai bine in Romania sunt fix 0!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #2187 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Acum realizez, chiar exista un stat paralel. Voi, pesedeii pe de o parte si noi, restul pe de alta parte.



    ps: ca sa evitam alte discutii fara sens:1. Nu sunt partizan al niciunui partid politic.
    2. Din punctul meu de vedere, toti sunt niste hoti nenorociti care nu au facut nimic pentru tara asta din 90 incoace. Totusi, cei mai nenorociti, cei mai aroganti, cei care ma scot din minti sunt tocmai pesedeii tai din simplul fapt ca ne iau de prosti si asta ma deranjeaza cel mai mult. Ne confunda pe toti cu al lor electorat, ceea ce este o greseala fatala. Ironia sortii... avem cel mai agramat premier al unui partid sustinut de o majoritate de agramati.
    3. Pe langa toti politrucii astia de dupa 90, Ceausescu, chiar a fost un bun roman si un adevarat patriot...culmea!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Era bine ca nu aveai ce mancare sa cumperi intre 1985 si 1989? Aveai bani kklau dar nu era mancare in magazine.

    Ca sa iti demonstrez ca te inseli amarnic cu cresterea preturilor, la magazinele C&A preturile sunt la fel ca acum 3-4 ani. Preturile la incaltamintea de firma sunt la fel ca acum 5 ani. Au mai crescut preturile pe la mancare, dar nu spectaculos. Esti dezinformat rau de tot de canalele media. Si la întreținere platesc la fel ca acum 5 ani. Prin urmare, nu s-a crescut, deșteptule, nivelul de trai?

    Sau ca iei capsuni cu 6 lei/kg nu e bine? La pretul asta isi permite orice pensionar.

  8. #2188 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Ce fel de tara este Romania?

    Ca tot vorbim de dezinformare, ai habar de ce nu aveai ce manca in anii aia?
    Sau esti un telespectator inrait al “Memorialului durerii”? Nu-mi raspunde, stiu raspunsul deja.

    Cat despre preturi, culmea, la mine, de ceva timp, painea are alt pret, cartofii alt pret... shaorma/pizza/tigarile/ab de cablu samd au.. ALDE preturi, ba chiar si energia electrica are alt pret. Se pare ca la tine, pe planeta PSD, situatia sta altfel.

    ps: prietene, pricepe odata, nu am nevoie sa ma uit la LATRINA3 pentru a-mi forma o parere. Am doi ochi si un cap care este in stare sa proceseze singur informatiile “de pe teren”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #2189 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    @PS4&PS3 Poate a crescut nivelul de trai in Romania, dar total artificial, pe baza unui deficit bugetar si imprumuturi, de care vor trebui sa se ocupe guvernele de peste zeci de ani. PSD-ul nu a facut nimic altceva decat sa bage bani in consum, dand nastere unei iluzii de crestere economica. Au creat euforie pe moment, insa pe termen lung au cam prapadit tara.

  10. #2190 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Stii de ce energia are alt pret? Ca pretul se stabileste la bursa din Germania de exemplu deoarece legislatia ue obliga statele membre sa liberalizeze piața de energie electrica.

  11. #2191 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    @PS4&PS3 Poate a crescut nivelul de trai in Romania, dar total artificial, pe baza unui deficit bugetar si imprumuturi, de care vor trebui sa se ocupe guvernele de peste zeci de ani. PSD-ul nu a facut nimic altceva decat sa bage bani in consum, dand nastere unei iluzii de crestere economica. Au creat euforie pe moment, insa pe termen lung au cam prapadit tara.
    Iti bati capul degeaba prietene. Omul asta este exact ca aia de apar pe la TV. Eu ma opresc aici. Electoratul PSD este atat de indobitocit incat nu ajungi nicaieri cu ei, pierdere de vreme.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #2192 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Tulai, n-am vazut om mai spalat pe creier in viata mea, mi-e si mila.

  13. #2193 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    @PS4&PS3 Poate a crescut nivelul de trai in Romania, dar total artificial, pe baza unui deficit bugetar si imprumuturi, de care vor trebui sa se ocupe guvernele de peste zeci de ani. PSD-ul nu a facut nimic altceva decat sa bage bani in consum, dand nastere unei iluzii de crestere economica. Au creat euforie pe moment, insa pe termen lung au cam prapadit tara.
    Bun. Uite problema:

    Se dau 5,2 milioane de pensionari, pe care trebuie sa-i platesti luna de luna, 1,3 milioane de bugetari si vreo 4 milioane de angajati in privat. Asta ai in prezent. Oricine e la putere trebuie sa plateasca 5,2 milioane de pensii ce trebuie marite anual conform legii de acum 10-15 ani plus bugetarii.

    Pretul la gaze si la energie electrica e la liber conform legislatiei UE, deci nu ai ce face. Platim energia electrica la pret de germania, spania si italia ca asa vrea UE. Atunci cand pretul la energie electrica creste, crestere care nu are nicio legatura cu situația economica a României, ci doar cu cat se jongleaza preturile la bursele europene, automat cresc preturile la produse si la servicii. Daca lasi oamenii la salariile si la pensiile de acum 3 ani, le scade puterea de cumparare, deoarece preturile de la bursele europene sunt in euro. Preturile liberalizate au intrat in vigoare de anul trecut, deoarece romania a amanat destul de mult si nu mai avea de ales, ca ne obliga UE.

    Ceea ce nu intelege lumea e ca noi suntem cobai pt. UE.

    Ca statul sa suporte plățile obligatorii cu pensiile si salariile trebuie sa faci cumva sa nu iti mai plece lumea la munca afara. Solutia rapida este cresterea salariilor, altfel saracia se propaga si lumea tot pleaca afara la lucru. Si pleaca aia mai performanti, aici raman habarnistii care se cred performanti. Cu oameni habarnisti, oricine e la putere, nu faci nimic oricat de bine intenționat ai fi. Ca sa pui tara pe picioare trebuie negrisori performanti.

    Asta e realitatea din Romania si nu o poti schimba peste noapte. Si nu mai merge in ziua de azi cu stransul curelei.

    Stii de ce s-au inchis fabrici in romania si au plecat in ungaria? Ca nu se gaseste mana de lucru calificata in romania ca toti fac ASE sau Drept.

  14. #2194 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Antena 3 in a nutshell. Fix asa spun baietii acolo 24/7 de fiecare data cand mai merg in vizita la bunici.

  15. #2195 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    D’asta s-au inchis fabrici in Romania si s-au vandut la fier vechi? Pentru ca nu exista mana de lucru in Romania?

    )))))))))) nu cred ca-ti imaginezi ce cuvinte imi vin la gura acum, dar ma cenzurez. Iti dau un indiciu, ti-as spune tot ce i-as spune lui draCnea.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #2196 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Mai bine iti spui numai tie ce i-ai spune lui draCnea.

    https://www.nestle.ro/media/pressrel...-din-timisoara

    Ai auzit de termenul de deficit de munca?

  17. #2197 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Am vazut ce inseamna toleranta la romani: sa deschizi sampanie in Piata Victoriei pentru ca se duce unu' la puscarie. Sa te bucuri ca justitia isi face treaba e una, sa te bucuri ca intra unu' la puscarie e circ. In umila mea opinie, nu exista vreo diferenta intre unul care se bucura si danseaza pe muzica lui Paleru la ziua comunei si unul care desface sampanie pentru a sarbatori inchiderea unui om.
    Bine că nu ți-ai adus aminte de moartea lui Ceaușescu, acolo ai fi avut dreptate, in cazul Dragnea nu ai înțeles nimic. Dar am uitat, trebuie să-ți respect părerea...

  18. #2198 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    O sa curga numai lapte si miere de acum incolo sau de la un punct incolo cand nu va mai fi psd la putere. Nu as vrea sa vad ziua cand o sa-l regretati pe dragnea sau psd. Vedeti perioada 1996-2000 a conventiei democratice unde ne-a dus. Nu vom fi departe de acea perioada cu pnl la putere.

  19. #2199 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Bine că nu ți-ai adus aminte de moartea lui Ceaușescu, acolo ai fi avut dreptate, in cazul Dragnea nu ai înțeles nimic. Dar am uitat, trebuie să-ți respect părerea...
    Asta e nu am inteles nimic, e bine ca ati inteles voi, restul, macar tara iese in castig. E bine totusi ca de ieri a scapat Romania de coruptie. Nu o sa mai avem nici un penal in functii publice. Doar pe Mircea Hava, Vasile Blaga, Dan Motreanu si multi altii (atat din PSD cat si din restul partidelor) care se duc la Bruxelles sa ne reprezinte.
    E atat de greu sa lasati ura de o parte si sa priviti obiectiv situatia? Romania a fost si va ramane o tara cu un grad ridicat de coruptie, la fel ca multe alte state ale lumii. Ce sanse credeti ca avem la guvernare cu niste partide ale caror campanii electorale s-au bazat doar pe m.ie psd? Daca Dragnea nu ar fi fost liderul PSD si nu ar fi facut magariile pe care le-a facut cu legile justitiei, PSD ar fi castigat iarasi detasat alegerile, iar PNL ar fi scos un amarat de 15%. Total de acord, Dragnea a gresit si a platit (inca a scapat ieftin daca ma intrebati pe mine) insa daca romanii au gasit motiv de sarbatoare in asta, inseamna ca se multumesc cu atat, iar la urmatoarele alegeri se vor intoarce la vesnica ignoranta care ii caracterizeaza. Asta pana apare un nou Dragnea care sa-i trezeasca.

  20. #2200 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu am văzut nicio **** PSD de la cei pe care i-am votat. Chiar cred că anul viitor daca cei de la USR Plus câștigă, țara asta mai are o șansă, poate ultima.
    Este ultima chestie pe care o mai spun pe aici, deja mi-e greață când văd aberațiile ăluia cu regretatul. Daca o să ajung vreodată să simt că regret un mizerabil sau un partid pe care nu l-am înghițit niciodată, am sa vă rog să veniți la spitalul 9 să-mi puneți ștreangul de gât.

    PS: Eu am votat cu Ciolos, PNL pentru mine nu mai exista demult.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 110 of 158 FirstFirst ... 10 60 100 108 109 110 111 112 120 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts