Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 158 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 ... LastLast
Results 261 to 280 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #261 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by angellicus View Post
    Incredibil! Am ajuns la nivelul tarilor europene, civilizate!

    Danemarca - 25% TVA
    Islanda - 25,5% TVA
    Suedia - 25% TVA
    Romania - 24% TVA

    Vai de capul nostru! Astia sunt nebuni! BOC & CO
    Cred ca pe langa lista cu TVA-ul altora, ar fi bine sa listezi si care este salariul, somajul si pensia minima... Se pare ca noi vrem sa ne masuram cu nivelul tarilor "europene, civilizate" doar cand vine vorba de taxe si impozite.

    Arata-mi te rog si vreuna din tarile respective care pe langa crestere de TVA a efectuat in acelasi timp si scadere de 25% din salarii si 15% din pensii...

  2. #262 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cred ca pe langa a lista TVA-ul lor, ar fi bine sa listezi si care este salariul, somajul si pensia minima... Se pare ca noi vrem sa ne masuram cu nivelul tarilor "europene, civilizate" doar cand vine vorba de taxe si impozite. Jenant...
    Probleme gen - somajele si salariie, nu cred ca trebuie amintite, neaparat. Intotdeauna au fost de tot rahatul. Cel putin, pina acum, cit de cit, puteai supravietui! Acum...

    Realitatea TV:
    Intervievator: Ce tari, din Uniunea Europeana, practica un TVA de 24-25%?
    Rahat de politician: Sunt cateva tari, care...uhmm...au TVA-ul acesta...uhmmm...lasati-ma sa termin!
    Rahat de politician: In Romania nu prea sunt taxe! Noi nu impozitam pensiile!

    Venitul net minim, in Romania, il stim cu totii.
    Ca diferenta, venitul minim anual brut pentru Danemarca este 23,277 de dolari anual.

  3. #263 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci eu cred ca toate firmele din Romania care vor sa mai traiasca, vor trebui sa treaca la negru (asa cum erau majoritatea inainte de 16%). Fara suparare, dar pt. o firma Romania a devenit cel mai mare dusman. 16% impozit "unic" + 24% tva + impozit "forfetar" + CAS, pensii si alte taxe... rezulta ca din start orice firma are "partener" statul roman, care fara sa-ti ofere nicio facilitate, fara sa vina cu bani... e un "partener tacit" ce iti ia peste 50%. Superb. Ma mut in Congo !

  4. #264 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deci eu cred ca toate firmele din Romania care vor sa mai traiasca, vor trebui sa treaca la negru (asa cum erau majoritatea inainte de 16%). Fara suparare, dar pt. o firma Romania a devenit cel mai mare dusman. 16% impozit "unic" + 24% tva + impozit "forfetar" + CAS, pensii si alte taxe... rezulta ca din start orice firma are "partener" statul roman, care fara sa-ti ofere nicio facilitate, fara sa vina cu bani... e un "partener tacit" ce iti ia peste 50%. Superb. Ma mut in Congo !
    Astea sunt "solutiile guvernarii de dreapta" ale PDL si guvernului Boc.

  5. #265 SP
    Member Atrium's Avatar
    Tocmai asta e problema. De ce sa reduca taxele ? De ce sa faca investitii pe termen lung, ca de exemplu in agricultura ?

    De ce ? Pentru ca rezultatele se vor vedea la urmatoarea guvernare, si nu le vor fi atribuite lor. Simplu.

    Ei vor ceva cu efect imediat, si anume sa creasca taxele si impozitele si sa reduca cheltuielile cu salariatii/pensionarii.

    Refuz sa cred ca nu realizeaza ca taxe mai mari = evaziune fiscala. Trebuie sa fi cu sindrom Down sau cu ceva sechele psihice sa nu iti dai seama de asa ceva. De aici cred ca intentia lor este sabotajul. Refuz sa cred ca suntem condusi de niste cretini, mai bine cred ca au rele intentii.

    Cum sa zbori banii pe fereastra pe laptopuri, masini, OPULENTA pentru parlamentari si sa nu investesti in agricultura ? De fapt singurul lucru care ne-ar putea salva.

    Romania are 12% din suprafata totala agricola arabila a EUROPEI (1). Ce facem noi ? Lasam totul prada desertificarii si ne certam pe la talk show-uri. Va spun sincer, din opinia mea, ar fi singurul lucru care mai poate produce venituri pentru acest neam.

    Prea multi deja fac ASE-urile, drepturile, politehnici si chiar si medicini. De aceea scade calitatea invatamantului in Romania, pentru ca se fac sa fie. Se platesc examenele, se iau pe pile, si altele, iar cand iesi absolvent, tot ce ai castigat este o foaie de hartie pe care o vei pune in rama. Bun, si acum ?

    Prea putini se mai orienteaza acum spre o meserie care de fapt produce. Si in fond, ce sa faci cu o tara plina de economisti, avocati, etc ? Ce-i drept, la noi, cand cineva te face taran, e o insulta. De ce sa ma fac de profesie agricultor, si prin asociatie, taran ?

    Normal ca intram in colaps economic, pentru ca in afara de paduri si alte bogatii naturale care deja sunt ale altora NU MAI AVEM NIMIC. Urmeaza sa vindem si cheresteaua la preturi de zero celor de afara si gata. Intram in colaps economic pentru ca romanului de azi ii este sila de munca -> Vedeti cluburile pline in fiecare seara de studentii de mai sus, vedeti idolatrizarea manelistilor, fotbalistilor, starurilor de telenovele samd.

    Ne meritam soarta, pentru ca in mare, suntem un popor bolnav. Am crezut ca democratia inseamna libertati nemarginite, bani ce curg spre tine doar ca stai, faci o facultate si habar nu ai ce ai facut, dar iti gasesti loc de munca bun unde freci menta si doar strangi. Cand de fapt, tot ce am facut este sa ignoram faptul ca e nevoie de sacrificiu personal si sa trecem peste tendinta de procrastinare caracteristica romanului get beget.

    Revenind la politicieni, Doamne iarta-ma ca nu sunt normali oamenii astia ce ne conduc. Sunt absoluti depasiti de situatie, si ce e mai tragic este ca tin cu dintii de posturile si functiile ce le umplu buzunarele. In tot acest timp inundatiile ne bat la usa, pensionarii mor de foame si ca nu au bani sa-si ia beta-blocantele, educatia, s-asa cu un picior in groapa, o ia la vale, intretinerea la iarna o sa ne faca sa plangem, etc. Lucruri din astea de bine se intampla.

    Voua nu vi s-ar parea normal, macar acum, in perioada maro (a se citi de cac*t) macar sa isi puna la o parte agendele personale si sa incerce cateva solutii sustenabile si care vor produce si pe viitor ? Mie da, dar de fapt ce mai e normal in tara asta ?!

    Bun, ai ramas fara optiuni. Hai sa zicem, esti retardat mental si nu mai stii ce sa faci, ai nevoie mare de TVA crescut. Pai mai tampitule care ne conduci, cresti TVA-ul si la alimentele de baza ? Tu ai impresia ca esti unde ?

    Cum sa fie taxarea pe valoare adaugata egala intre paine/faina/hartie de sters la c*r cu caviarul/calamar/haine de piele etc... Asta este clar intentie la genocid. Bun, nu reduc pensiile, vai ce am castigat. Imi iau pastilele, dar nu raman bani de mancare. Unde ne aflam noi de fapt ?

    Un TVA mai mare cu 5% NU va insemna o crestere a preturilor cu 5%. Nu va amagiti cu asta. Ganditi-va ca trebuie incluse fiecare ingredient/component/transport/etc in calcul.

    Raman tot la solutia mea, o eventuala incercare cu arme biologice ar putea salva patria. Si nici asa nu cred ca se ajunge undeva.
    Va spun sincer si cu mare tristete, eu unul nu cred ca mai exista rezolvare pentru ce ne aflam. Cel putin una sa poata fi implementata in timpul vietii noastre. Romanul este roman, si tot roman va fi pana la moarte.

    De fapt da, avem nevoie de nemti, elvetieni, austrieci etc sa ne conduca. Orice, numai NU romani.

    Nu putem sa le dam lor tara cu imprumut cativa ani ? Poate invatam si noi cum se face, cumva cumva.

  6. #266 SP
    Member angellicus's Avatar
    Welcome to Romania!
    Attached Images Attached Images f0a49ebcead184098e83f43e2bf335ff_905.jpg

  7. #267 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    @Atrium
    Corect comandante ! Sunt in totalitate in asentimentul tau. Un comentariu pertinent, cu un final pe care sincer cred ca este singura rezolvare cat de cat pentru tara asta, condusa de niste triburi. Poate asa iesim si noi din comuna primitiva.

    PS. Si un video clip ca sa mai radem un pic.
    YouTube- Basescu A ***** Romania - 6 Decembrie 2009!
    Attached Images Attached Images base-pupat-pe-mana.jpg base_si_boc.jpg

  8. #268 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deci eu cred ca toate firmele din Romania care vor sa mai traiasca, vor trebui sa treaca la negru (asa cum erau majoritatea inainte de 16%). Fara suparare, dar pt. o firma Romania a devenit cel mai mare dusman. 16% impozit "unic" + 24% tva + impozit "forfetar" + CAS, pensii si alte taxe... rezulta ca din start orice firma are "partener" statul roman, care fara sa-ti ofere nicio facilitate, fara sa vina cu bani... e un "partener tacit" ce iti ia peste 50%. Superb. Ma mut in Congo !
    In legatura cu noul impozit...Acum doi ani am vorbit cu o contabila, in legatura cu o firma. I-am spus ca vreau sa fie legala 100%. Ea a inceput sa rida de mine si mi-a spus ca asa ceva nu este posibil in Romania. Nu ai cum sa ai firma legala 100% si sa scoti profit. E automat in minus. Evident aici ma refer la IMM, nu mamuti economici.

    Un exemplu relevant: Daca deschizi un local cu muzica, trebuie sa platesti trei taxe, unor asociatii de muzica

    1. Cu siguranta, banii nu ajung acolo unde trebuie!
    2. Fiecare dintre ele, nu recunoaste legalitatea celorlalte.
    3. Daca nu faci contracte cu fiecare, toti au dreptul sa te atace legal.
    4. Daca ii intrebi de drepturile tale, actele lor de functionare, legistlatia care le stipuleaza autoritatea, se fac ca ploua.
    5. Nimeni nu stie, exact, ce autoritate au, legea fiind mai mult ca ambigua, dar exista!

    Tara asta a permis unor parsivi sa faca bani cu nemiluita! Cum cel mai bine platit job este sa furi, mai ales daca are alura de legalitate, de ce sa nu o faca?! Doar trebuie sa isi educe jigo...pardon, odraslele!
    Sunt tare curios, daca, pina la urma, o sa sara romanii sa isi apare drepturile! Suntem ca niste animale. Reactionam, numai daca suntem incoltiti. Nici macar atunci, nu ai certitudinea asta! Nu cred ca majoritatea sunt inca constienti, de ce inseamna o marire a TVA-ului cu 5 procente!

  9. #269 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Pe langa cresterea TVA-ului apar si alte fenomene economice asemanatoare tsunami-ului cum ar fi devalorizarea leului in fata euro si dolar ( in poza evolutia euro in ultimele zile ). Eu detin o mica afacere si ma gandesc cu sila ce se mai intampla pana maine poimaine si asa ma tarasc cu chiu cu vai. Sincer nicio luminita de la niciun tunel nu mai vad la orizont. De as avea mai mult sange in instalatie as lasa totul balta si m-as duce in lume. Nu zic ca acolo tot e luminat si binecuvanta de zei dar poate, poate .......
    Attached Images Attached Images show_grafic.png

  10. #270 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Cumpara cineva?
    Stare tehnică:
    Are probleme cu alimentarea, o mică defecţiune la mecanismul de direcţie, că nu ţine linia dreaptă, şi merge cam �nfr�nată. Cutia de viteze e blocată �n marşarier. Este �nmatriculată �n Europa, cu numere provizorii, se mai poate circula cu ea maxim o lună.

    Istoric:
    Este fabricată acum 2000 de ani, sub licenţă romană. A fost avariată �n repetate r�nduri. Prima dată a fost condusă de nişte ciobani, dar au mai călărit-o şi alţii. A fost reparată numai cu piese second hand, aduse de pe la turci. O perioadă a fost condusă bine de nişte nemţi, Carol I şi Ferdinand, dar apoi a �ncăput iarăşi pe m�na unor idioţi care au băgat-o prin toate gropile.
    Exteriorul a fost vopsit �n 1989, dar interiorul este �ncă plin de rugină. A mai avut c�teva reparaţii capitale, �n 1600, 1859 şi 1918, dar a mai şi pierdut o parte din piese.

    Combinaţii:
    Predau leasingul, mai sunt de plată la ea c�teva zeci de rate FMI. Accept şi variante de schimb cu o ţară similară din Africa , oric�t de mică ar fi dar să funcţioneze.

    De ce o v�nd:
    Sincer să fiu, o v�nd că m-a lăsat �n drum şi nu mă pricep la ea. Plus că �mi consumă cam mult, şi ca s-o repar mă costă c�t nu face. Oricum, eu n-am permis de conducere pentru categoria asta de ţară, aşa că să o conducă cine s-o pricepe. Dacă nu o vrea nimeni, o dezmembrez şi o v�nd pe bucăţi. E păcat de ea, vă spun. Sper să o ia cineva care ştie să o aprecieze.

    Copiat dintr-un mail primit azi

  11. #271 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Clopotarul View Post
    Eu detin o mica afacere si ma gandesc cu sila ce se mai intampla pana maine poimaine si asa ma tarasc cu chiu cu vai. Sincer nicio luminita de la niciun tunel nu mai vad la orizont. De as avea mai mult sange in instalatie as lasa totul balta si m-as duce in lume. Nu zic ca acolo tot e luminat si binecuvanta de zei dar poate, poate .......
    Suntem in aceeasi barca...nu, proasta exprimare...forget the boat lol Am o gramada de prieteni plecati care o duc bine, vin in vizita veseli, mai veseli ca mine, iar eu stau ca boul si platesc la castelul lui Videanu. Tin minte ca acum cativa ani, cand imi mergea super ok, radeam de ei ca vor sa plece...who's laughing how?

    PS: 5.5-6 RON/eur, pana la sfarsitul anului, cum va suna? sa vezi atunci

  12. #272 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    @Atrium, frumoase cuvinte ai scris tu acolo dar...la faza cu agricultura am impresia ca nici tu nu prea ai crezut ce ai scris acolo. Nu o lua in nume de rau, hai sa iti dau un exemplu.

    Sa presupunem ca intr'o dimineata cetateanul X se trezeste cu un puternic spirit patriotic si se intreaba: "Ce sa fac bun eu pt tara asta? Gata! Stiu! Voi incepe facultatea de agronomie(mai exista oare?)." Termina acea facultate si dupa 4 ani de tocit coate pe bancile scolii realizeaza ca domeniul in care vrea sa activeze e mort de 20 de ani, cum anume sa isi castige traiul acel om? Nu e neaparat asocierea cu taran...dar ma rog, la fudulia din capul romanilor intervine asocierea dintre agricultura si taran.

  13. #273 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    @Atrium, frumoase cuvinte ai scris tu acolo dar...la faza cu agricultura am impresia ca nici tu nu prea ai crezut ce ai scris acolo. Nu o lua in nume de rau, hai sa iti dau un exemplu.

    Sa presupunem ca intr'o dimineata cetateanul X se trezeste cu un puternic spirit patriotic si se intreaba: "Ce sa fac bun eu pt tara asta? Gata! Stiu! Voi incepe facultatea de agronomie(mai exista oare?)." Termina acea facultate si dupa 4 ani de tocit coate pe bancile scolii realizeaza ca domeniul in care vrea sa activeze e mort de 20 de ani, cum anume sa isi castige traiul acel om? Nu e neaparat asocierea cu taran...dar ma rog, la fudulia din capul romanilor intervine asocierea dintre agricultura si taran.
    Pai tocmai. Nu imi vine sa cred ca agricultura este asa cum este, cand avem atata potential. Asta este problema. Chiar nu o iau in nume de rau, sunt exact de aceeasi parere ca si tine.

    Cu o mica adaugare. Daca s-ar investi puternic in agricultura, iti spun eu cu mana pe inima ca cel care ar lucra pamantul nu ar muri de foame. Chiar din contra. In conditiile astea, in care piata e suprasaturata de someri cu facultate, nu crezi ca o parte dintre ei s-ar indrepta catre "stiinte agronomice", adica agricultura ? Si cu simt patriotic eventual, dar indrumati in mare parte de perspectiva unor castiguri frumoase.

    Si in plus, sa stii ca taranul este in principal cel care munceste pamantul, cel care termina agronomia mai putin...

    Si in fond, de ce ar fi o rusine sa faci o meserie ? Oricare ar fi ea ? Te simti mai bine cu o bucata de hartie in dosar si somer decat te-ai simti muncind la ceva ce are potential foarte mare ?

    Nu mai spun acum ce bine ar fi sa avem agricultura dezvoltata si sa exportam, la un Euro de 4.3-4.4 RON. Asta este un lucru pozitiv al cursului mare in Euro, castigurile in plus din exporturi. Doar ca nu exportam mai nimic. De fapt, dam masini Dacia in afara, e si aia ceva. Dar cat din castig se duce la Renault ?


    Problema noastra este ca toleram mediocritatea. Cum am mai spus, nu oricine ar trebui sa termine facultatile, admiterea in veci nu ar trebui sa fie pe baza de dosar, si studentul ar trebui sustinut pe perioada studiilor, nu sa fie obligat sa munceasca.
    Sa nu-mi spuneti voi mie, ca daca vrei sa faci scoala si sa ramai cu ceva concret, poti sa muncesti in timpul facultatii. Daca-mi spuneti ca da, ma iertati dar nu pot sa cred asa ceva. Puteti sa-mi sariti in cap, puteti sa ma injurati, imi cer scuze daca v-am ofensat, dar este purul adevar. Nu se pot face aceste lucruri de-o data. Una este studiul si alta este munca. Da, ca muncesti in timpul verii e alta problema. Dar ma rog, iesim din discutie...

    Revenind, sa nu crezi ca eu asociez termenul de taran cu ceva rau ! Chiar am spus, ca romanul duce acest termen undeva jos, laolalta cu alte denigrari, uitand insa, ca mult timp au trait de fapt pe spatele muncitorului asa zis de jos care de fapt producea ceva si intretinea economia. Acum insa, cum nimic nu mai functioneaza in tara asta taranul produce pentru el insusi, pentru familia sa, si eventual sa vanda putin la piata ca sa-si cumpere cele necesare traiului zilnic.
    Normal, ca pana la urma banii din privatizari si din vanzarea resurselor naturale se vor consuma, si cum alti bani nu vin din urma, ca nu au de unde, ne adancim in rahat.

    Astazi sunt un pic mai optimist, nu stiu de ce. Cred totusi ca exista metode prin care vom putea reveni. Insa, daca nu ne trezim noi ca popor si incetam sa votam idioti, care la 20 de ani de la revolutie inca mai vorbesc despre comunism (si noi punem botul) vom ramane in acelasi loc pentru totdeauna. Jos Comunismul !!!

  14. #274 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Pai tocmai. Nu imi vine sa cred ca agricultura este asa cum este, cand avem atata potential. Asta este problema. Chiar nu o iau in nume de rau, sunt exact de aceeasi parere ca si tine.

    Cu o mica adaugare. Daca s-ar investi puternic in agricultura, iti spun eu cu mana pe inima ca cel care ar lucra pamantul nu ar muri de foame. Chiar din contra. In conditiile astea, in care piata e suprasaturata de someri cu facultate, nu crezi ca o parte dintre ei s-ar indrepta catre "stiinte agronomice", adica agricultura ? Si cu simt patriotic eventual, dar indrumati in mare parte de perspectiva unor castiguri frumoase.
    Ai foarte mare dreptate, in ceea ce priveste agricultura. Pai la ultima recesiune, cine credeti ca ne-a salvat curul?! Au fost taranii cu agricultura!

  15. #275 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Ati auzit ca se dubleaza taxa auto pentru masiniile peste 2000 de cc ? Cica sunt de lux... ar trebui sa mai iasa Boc din casa un audi vechi 100 numa masina de lux numai este, sau Ursuletul/Rechinul (BMW-urile acelea mai vechi de care sunt pline straziile)....
    Daca era pentru masinile de la 2.5 cc mai noi de 2005 hai ca mai intelegeam dar asa ...

  16. #276 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Ati auzit ca se dubleaza taxa auto pentru masiniile peste 2000 de cc ? Cica sunt de lux... ar trebui sa mai iasa Boc din casa un audi vechi 100 numa masina de lux numai este, sau Ursuletul/Rechinul (BMW-urile acelea mai vechi de care sunt pline straziile)....
    Daca era pentru masinile de la 2.5 cc mai noi de 2005 hai ca mai intelegeam dar asa ...
    Sunt niste dementi comandante. Or sa puna impozit si pe numarul de ferestre de la apartament sau casa. Or sa distruga tot, Apocalipsa de dupa Boc

  17. #277 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Gasit astazi pe un blog.

    "Panglicari �n ale tarii"
    Attached Images Attached Images panglicari-ale-tarii-mg-.pdf

  18. #278 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    "C�nd te desparţi din vina ta, �ncerci o vreme să te lupţi cu ireversibilul, �ţi dai seama că n-are sens, te lamentezi de formă şi renunţi. C�nd te desparţi din vina celuilalt, ai nevoie de o perioadă de timp ca să �nţelegi ce s-a �nt�mplat. Iei povestea de la capăt, pas cu pas şi te chinui să pricepi ce n-a fost bine şi unde ar fi trebuit ca lucrurile să apuce pe alt drum.

    La fel se �nt�mplă şi atunci c�nd te desparţi de ţara ta. Dezamăgit, �nşelat, m�nios, �ndurerat. Nu ţi-e uşor s-o laşi. Ţara şi mama nu ţi le alegi. Te aşezi pe celălalt mal al lumii şi cauţi răspunsul: ce s-a �nt�mplat cu ţara mea de-am fost nevoit s-o părăsesc.

    Rom�niei i-a dispărut rostul. E o ţară fără rost, �n orice sens vreţi voi. O ţară cu oameni fără rost, cu oraşe fără rost, cu drumuri fără rost, cu bani, muzică, maşini şi ţoale fără rost, cu relaţii şi discuţii fără rost, cu minciuni şi �nşelătorii care nu duc nicăieri."


    Restul articolului

  19. #279 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Pentru mine cuvintele, in Romania, nu mai au nici un rost. Las pozele si aceasta... "melodie" sa-mi exprime starea de spirit. "Doamne ajuta" sau mai bine zis "ajuta-ne Doamne !!!" cred ca vor fi urmatoarele cuvinte rostite de "noi" toti in urmatorii 3 - 4 ani, pentru ca in situatia de fata suntem (ex) terminati. "Romanul" insa este optimist de fel... "las' ca trece ba !".

    P.S. Vorba unui grec venit prin Piatra-Neamt cu afaceri: "Mamaliga nu explodeaza"...

    Attached Images Attached Images 20.06.2010-003-.jpg 26.06.2010-005-.jpg 26.06.2010-007-.jpg 26.06.2010-010-.jpg 26.06.2010-021-.jpg 21.06.2010-007-.jpg

  20. #280 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    ...insa ROMANIA la care sper, este aceasta:







    "FII ROMAN ADEVARAT CHIAR DACA ASTA DOARE CEL MAI TARE !"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 158 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts