Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 158 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1241 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Copile vad ca esti nascut in 1991, asa ca habar nu ai cu ce se mananca viata ta. Eu o sa fiu mai radical cu tine. Basismul este boala grea si nu ai sa scapi de ea niciodata daca ti-a intrat pe gat. Du-te si voteaza cu Basescu, sa traiesti bine, sa dormi linistit ca Ponta si Antonescu nu o sa-ti distruga tara asta minunata pe care ti-a faurito inegalabilul Basescu si cu Udrea. Il meriti pe Basescu din plin. In mintea ta acum candideaza Ponta si Antonescu la presedentie
    Pentru mine personal daca cretinul asta va fi votat sa ramana presedinte si cred ca sunt multi cretin care il vor vota, inchid acest thread pentru ca nu isi mai are rostul. Din clipa aia pentru mine Romania este numai o tara de rahat in care toti merita sa traiasca in rahat.

    PS. Vezi ca Udrea a plagiat in proportie de 90% si Blaga in proportie de 30% si au condus tara asta la greu. Asa ca mucles despre Ponta.
    nu e vorba de asta..sa nu ne "antenizam"...eu am ajuns la concluzia la care am ajuns dupa ce am urmarit..si Antena si B1 ..si EVZ si Jurnalul..e bine sa stii ambele fete si sa judeci singur...
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Nu ai inteles nimic...am si specificat ca nu il inghit pe popeye dar deh e mai usor sa creezi polemica dec�t sa argumentezi

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
    eu am inteles ca nu vrei sa alegi din 2 rele...nu le vota..voteaza alt partid..simplu si la obiect..nu e nicio polemica..am si argumentat..partidul pe care te sfatuiesc sa-l votezi(oricare ar fi acela in afara de cele care au fost la putere in ultimii 21 ani) nu a fost inca la putere...

  2. #1242 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    nu e vorba de asta..sa nu ne "antenizam"...eu am ajuns la concluzia la care am ajuns dupa ce am urmarit..si Antena si B1 ..si EVZ si Jurnalul..e bine sa stii ambele fete si sa judeci singur...

    eu am inteles ca nu vrei sa alegi din 2 rele...nu le vota..voteaza alt partid..simplu si la obiect..nu e nicio polemica..am si argumentat..partidul pe care te sfatuiesc sa-l votezi(oricare ar fi acela in afara de cele care au fost la putere in ultimii 21 ani) nu a fost inca la putere...
    Comandante, nu ma "antenizez" deloc stai linistit. Am trait 28 de ani in comunism si stiu sa ma apar de cretini si idioti care o halesc de la Basescu, ca el este de dreapta si ca este "sef de stat". Stiu foarte bine de unde si cum sa imi iau informatia de zi cu zi si nu am nevoie de televizor si de formatori de opinie ca sa imi dau seama cine conduce tara asta si ce fel de oameni sunt. Sunt prea batran ca sa mor in jungla si nu halesc orice mi se da pe tava ca multi idioti din tara asta.

  3. #1243 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Antonescu e un derbedeu
    Antonescu derbedeu ?!!! Vai de mama ta mai baiatule.
    Tu acu ai sosit pe planeta? Ce gesturi de betivan la coltul tari a facut Base in anii astia. Dumnezeule, fara numar...

    Vai si ce faza, aia cu copilul in brate. Pai sa vomiti trei zile si trei nopti neoprit.
    Grobianul asta care 'trage coniace' cu de-alde Becali si apoi pleaca baut la volan, e un mare stilat, este ?! Are staif baiatul.
    N-o sa-l vezi tu veci pe derbedeul de Antonescu cu alcolul in bot si de mana cu toti ciobanii. Nici macar ca simplu cetatean, dar mite ca presedinte.
    E o rusine Basescu ca reprezentant al acestei natiuni. Nu-l baga nici dracu in seama prin comisiile ale europene. Se plimba ca besmeticul de colo colo ca toti il evitau.
    Pai cu cine sa stai de vorba, cu unul care are nivelul englezei cat sa invite vreo fufa la el in cabina pe vapor.
    Astia au reprezentat Romania la cele mai inalte nivele - sulaina ceanăl.

    VENITI LA VOT sa eliminam mediocritatea !

  4. #1244 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Copile vad ca esti nascut in 1991, asa ca habar nu ai cu ce se mananca viata ta. Eu o sa fiu mai radical cu tine. Basismul este boala grea si nu ai sa scapi de ea niciodata daca ti-a intrat pe gat. Du-te si voteaza cu Basescu, sa traiesti bine, sa dormi linistit ca Ponta si Antonescu nu o sa-ti distruga tara asta minunata pe care ti-a faurito inegalabilul Basescu si cu Udrea. Il meriti pe Basescu din plin. In mintea ta acum candideaza Ponta si Antonescu la presedentie
    Pentru mine personal daca cretinul asta va fi votat sa ramana presedinte si cred ca sunt multi cretin care il vor vota, inchid acest thread pentru ca nu isi mai are rostul. Din clipa aia pentru mine Romania este numai o tara de rahat in care toti merita sa traiasca in rahat.

    PS. Vezi ca Udrea a plagiat in proportie de 90% si Blaga in proportie de 30% si au condus tara asta la greu. Asa ca mucles despre Ponta.
    In concluzie dupa data de 30 iulie acest thread nu o sa mai existe,restul e cancan

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  5. #1245 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Imi pare rau ca nu s-a inteles ce am spus. Nu am spus ca il simpatizez pe Basescu. Dar decat ceilalti doi la putere, sa fim seriosi. Vad ca toata lumea care spune ca Ponta si Antonescu sunt de preferat in fata lui Basescu sunt cei care ii catalogheaza pe restu ca fiind copii sau fara experienta sau aduc atacuri.

    Maestre, cum adica, daca eu am 21 de ani inseamna ca numai tu ai dreptate, sau cum? Eu nu am voie la propria parere din cauza varstei? Nu am inteles prima parte a comentariului tau. Daca stau sa ma gandesc, generatia mea e cea care trebuie sa traiasca cu ce au facut altii inainte. Asa ca daca e sa ne luam la rost acum, mai vinovati sunt cei care din 89 au avut drept de vot fata de cei care numai in ultimii 5 ani au primit dreptul asta. Nu generatia mea a adus tara unde este acum.

    Si ca sa continui ideea contra lui USL. Si PD-L lui Basescu a facut prostii. Basescu merita suspendat pentru unele lucruri. Stiu asta. Dar ma intreb, daca il dam jos pe Basescu, pe cine votam? USL l-ar avea pe Antonescu ca si candidat. Un asemenea om nici nu merita sa candideze. Mi-ar fi rusine ca un astfel de om sa ne reprezinte tara. Si altcineva, cine va mai candida? Vadim, Becali, Prigoana? Cine mai poate candida si sa aibe o sansa in fata lui Antonescu? Nimeni. In cazul asta eu asa vad lucrurile: ori Antonescu ori Basescu. Dintre doua rele, il aleg pe cel mai mic.

  6. #1246 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Vai si ce faza, aia cu copilul in brate. Pai sa vomiti trei zile si trei nopti neoprit.
    axmdj6vceaaalmm.jpg

  7. #1247 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Vai darkpaul13 ce geniala e poza aia.

  8. #1248 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Imi pare rau ca nu s-a inteles ce am spus. Nu am spus ca il simpatizez pe Basescu. Dar decat ceilalti doi la putere, sa fim seriosi. Vad ca toata lumea care spune ca Ponta si Antonescu sunt de preferat in fata lui Basescu sunt cei care ii catalogheaza pe restu ca fiind copii sau fara experienta sau aduc atacuri.

    Maestre, cum adica, daca eu am 21 de ani inseamna ca numai tu ai dreptate, sau cum? Eu nu am voie la propria parere din cauza varstei? Nu am inteles prima parte a comentariului tau. Daca stau sa ma gandesc, generatia mea e cea care trebuie sa traiasca cu ce au facut altii inainte. Asa ca daca e sa ne luam la rost acum, mai vinovati sunt cei care din 89 au avut drept de vot fata de cei care numai in ultimii 5 ani au primit dreptul asta. Nu generatia mea a adus tara unde este acum.

    Si ca sa continui ideea contra lui USL. Si PD-L lui Basescu a facut prostii. Basescu merita suspendat pentru unele lucruri. Stiu asta. Dar ma intreb, daca il dam jos pe Basescu, pe cine votam? USL l-ar avea pe Antonescu ca si candidat. Un asemenea om nici nu merita sa candideze. Mi-ar fi rusine ca un astfel de om sa ne reprezinte tara. Si altcineva, cine va mai candida? Vadim, Becali, Prigoana? Cine mai poate candida si sa aibe o sansa in fata lui Antonescu? Nimeni. In cazul asta eu asa vad lucrurile: ori Antonescu ori Basescu. Dintre doua rele, il aleg pe cel mai mic.
    Pe cine votam? Uite pe oricine. Tu, daca candidezi eu pe tine te votez. Pe oricine, numai sa nu il mai vad pe nemernicul asta cum joaca turca cu tara asta -in cazul in care sti ce inseamna si daca ai jucat cumva vreodata jocul asta. Esti liber sa votezi cu cine vrei, ai puterea data si libertatea castigata de cei dinainte sa te nasti tu, sa alegi pe cine vrei. Daca tie si familiei tale, va este mai bine cu Basescu esti liber sa il alegi. Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti. Consider subiectul inchis nu am rabdarea si nici timpul necesar sa iti explic de ce ori Antonescu ori Basescu. Acum votezi pentru demiterea lui Basescu si nu pentru al vota pe Antonescu. Cred ca asta nu reusesti sa intelegi si te contrazici singur. Daca spui ca nu iti place nici tie Basescu, atunci gandestete bine cum pui stampila pe 29, apoi mai vezi tu in toamna pe cine votezi presedinte....poate din nou pe Basescu

  9. #1249 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Cine mai poate candida si sa aibe o sansa in fata lui Antonescu? Nimeni. In cazul asta eu asa vad lucrurile: ori Antonescu ori Basescu. Dintre doua rele, il aleg pe cel mai mic.
    No offense,dar de ce e Basescu raul cel mai mic ? Asta nu pot sa inteleg.
    Din punctul meu de vedere,mai bine Antonescu. De ce sa nu le dam si altora o sansa ? Desi imbarligatura aia de USL baga PNL-ul in aceeasi oala cu PSD-ul,pe care i'am avut la putere foarte multi ani inaintea lui Basescu.
    Pe multi ii deranjeaza ca Antonescu a "latrat" foarte mult impotriva PDL-ului. Si nu vad de ce. In ciuda coabitarii PNL cu PSD,Antonescu a fost unul dintre cei mai principiali oameni din politica romaneasca din ultimii ani,perseverand pentru a'si atinge scopul : eliminarea lui Basescu din functia de presedinte. Amintesc motiunea de cenzura,incurajarea protestelor din ianuarie 2012,refuzul colaborarii USL - PDL. El si'a mentinut constant pozitia anti-Basescu,chiar si cand au existat tentatii serioase,spre exemplu,demersul de acum cativa ani al lui Basescu de a forma guvernul cu PNL. Antonescu a refuzat ferm,spunand ca nu vrea sa aiba de a face cu gunoaiele portocalii. Va ganditi ce presiuni au existat si din interiorul PNL-ului asupra lui Antonescu pentru a da curs propunerii lui Basescu,nu ?

    Deci faptul ca a rezistat atatia ani fara sa se suceasca ma face nu sa il respect,ci sa il stimez putin pentru faptul ca are caracter. Unlike Basescu,presedintele care arunca cu noroi in toata lumea - si in opozitie,si in cei din ograda lui. Si asta constant.

  10. #1250 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Parerea mea ramane neschimbata. Nu consider ca merita riscul de a-l avea pe Antonescu presedinte. Mie personal mi-ar fi rusine sa ma reprezinte el. Nu cred ca are rost sa mai aduc argumente, daca nici voi nu stiti, atunci puteti sa-l credeti in continuare.

    Eu mi-am expus doar parerea personala, nu cred ca e cazul sa mai continui nici eu. Nu am nimic nici cu Donely si nici cu ceilalti care mi-au adus argumente pentru parerile lor. Avem toti dreptul la parerea proprie si avem si dreptul sa ne-o exprimam. Respect parerile si credintele celor care le respecta si pe ale mele.

  11. #1251 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Parerea mea ramane neschimbata. Nu consider ca merita riscul de a-l avea pe Antonescu presedinte. Mie personal mi-ar fi rusine sa ma reprezinte el. Nu cred ca are rost sa mai aduc argumente, daca nici voi nu stiti, atunci puteti sa-l credeti in continuare.

    Eu mi-am expus doar parerea personala, nu cred ca e cazul sa mai continui nici eu. Nu am nimic nici cu Donely si nici cu ceilalti care mi-au adus argumente pentru parerile lor. Avem toti dreptul la parerea proprie si avem si dreptul sa ne-o exprimam. Respect parerile si credintele celor care le respecta si pe ale mele.
    singura problema e ca parerea ta nu e sustinuta de niciun argument..si ca pentru un motiv(probabil il tii secret doar pentru tine) iti e rusine sa te
    reprezinte Antonescu..

    deci clar asa gandesc prietenii si familia ta si de aici parerea ta nesustinuta de niciun argument....

    fiind pe un forum chestia asta se cheama trolling...

    zic si eu ca Uncharted e o mizerie..si voi stiti mai bine argumentele..nu mai are rost sa vi le spun eu..

    eu personal nu-ti respect parerea deoarece nu are argumente(nu am nimic personal cu tine)...respectiv nu se poate numi parere ci doar "ordin" sau "implantare"

  12. #1252 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    ...
    Vorbesti prostii. Ca sa nu ramai totusi cu impresia ca mi-a zis un amic sa nu il suport, desi incep sa cred ca la tine e mai degraba cazul, iti dau cateva motive pentru care eu nu il suport pe Antonescu:

    1. E un lenes. Nu isi face treaba, chiuleste de la munca. Se plimba teleleu in timpul serviciului.
    2. Intr-un interviu, cand a fost intrebat de ce chiuleste de la munca, raspunsul lui a fost: "N-am niciun fel de obligaţii să vă dau raportul.'' auzi si tu, pai nu pe taxele si impozitele noastre se plimba?
    3. Isi foloseste soferul platit din taxele si impozitele noastre sa ii faca piața si sa ii duca odreasla la scoala.
    4. Are un procent de prezenta in Parlament de 1.8% . 1.8!!! Da-o naibii... In 2004-2008 cand era deputat si dadea mai putin din gura, prezenta era de 14%. de atunci a inceput sa se respecte si mai mult.
    5. Nu are un limbaj adecvat unei persoane care sa reprezinte o tara. Prea multa smecherie de cartier.
    6. L-a luat pe Geoana in brate, apoi l-a desfiintat. Ce fel de om e asta?
    7. Daca asa pune el mana pe putere, cum o sa faca atunci cand va trebui sa o cedeze?
    8. La un discurs al lui Basescu, Antonescu statea in spate , era ca un copil de 7 ani. Se b�ț�ia pe scaun, tragea de microfon sa vorbeasca peste Basescu, zambea si pufaia cand Basescu spunea ceva ce nu ii convenea. Se poate asa ceva? Un presedinte fara bun simt vrei tu?

    Daca esti constient de treaba asta, si inca poti spune ca il sustii, iti meriti soarta.

  13. #1253 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Un presedinte fara bun simt vrei tu?

    Daca esti constient de treaba asta, si inca poti spune ca il sustii, iti meriti soarta.
    daca e sa aleg ce zici tu si nenea asta..il aleg pe Antonescu cu ochii inchisi

  14. #1254 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am zis eu ca Basescu e sfant? A facut multe prostii, multe foarte grave. Dar daca tu asta ai inteles, nu are rost sa imi mai bat capul cu tine.

  15. #1255 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    ai inteles exact esenta..Antonescu a facut ce-ai zis tu in calitate de presedinte al Romaniei..Basescu a facut "prostiile" in calitate de marinar..

  16. #1256 SP
    Junior Member wwewwf96's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Vorbesti prostii. Ca sa nu ramai totusi cu impresia ca mi-a zis un amic sa nu il suport, desi incep sa cred ca la tine e mai degraba cazul, iti dau cateva motive pentru care eu nu il suport pe Antonescu:

    1. E un lenes. Nu isi face treaba, chiuleste de la munca. Se plimba teleleu in timpul serviciului.
    2. Intr-un interviu, cand a fost intrebat de ce chiuleste de la munca, raspunsul lui a fost: "N-am niciun fel de obligaţii să vă dau raportul.'' auzi si tu, pai nu pe taxele si impozitele noastre se plimba?
    3. Isi foloseste soferul platit din taxele si impozitele noastre sa ii faca piața si sa ii duca odreasla la scoala.
    4. Are un procent de prezenta in Parlament de 1.8% . 1.8!!! Da-o naibii... In 2004-2008 cand era deputat si dadea mai putin din gura, prezenta era de 14%. de atunci a inceput sa se respecte si mai mult.
    5. Nu are un limbaj adecvat unei persoane care sa reprezinte o tara. Prea multa smecherie de cartier.
    6. L-a luat pe Geoana in brate, apoi l-a desfiintat. Ce fel de om e asta?
    7. Daca asa pune el mana pe putere, cum o sa faca atunci cand va trebui sa o cedeze?
    8. La un discurs al lui Basescu, Antonescu statea in spate , era ca un copil de 7 ani. Se b�ț�ia pe scaun, tragea de microfon sa vorbeasca peste Basescu, zambea si pufaia cand Basescu spunea ceva ce nu ii convenea. Se poate asa ceva? Un presedinte fara bun simt vrei tu?

    Daca esti constient de treaba asta, si inca poti spune ca il sustii, iti meriti soarta.
    1.Ai fost cu el prin parlament de stii treaba asta?
    2.Pai chiar n-are nicio obligatie, plus ca taxele si impozitele noastre nu erau in mana lor...
    3.Asa...si?
    4.Aici n-am nimic de zis. Asa este.
    5."Hah,hah,hah", sa-ti dau citate de mai sus?
    6.Nu stiu, nu ma pronunt.
    7.Daca ma intrebi pe mine, treaba facuta de USL a fost un lucru mai mult decat necesar. Atata timp cat a fost "la limita Constitutiei", nu am nimic impotriva. Ma dezgusta faptul ca se baga Merkel si mai stiu eu care ca vai de mine "nu este normal ceea ce se intampla". Ma enumar si eu printre cei care nu-l inghit pe Ponta, dar totusi replica lui a fost urmatoarea(aprox) : "Voteaza cumva Merkel?" Decizia este a noastra.
    8.Si un presedinte nesimtit vreau, nu ma doare pe mine capul de asta. Atata timp cat ia decizii pentru binele poporului, din partea mea poate sa se comporte cum vrea el. Faptele>vorbele (exact opusul unui alt individ)

    Ca si incheiere, repet si eu acelasi lucru : Urmatorul referendum este pentru demiterea lui Basescu, nu pentru aducerea lui Antonescu. Pentru acest lucru vor fi ALEGERI. Nu ma consider mare cunoscator de politica, insa consider ca majoritatea motivelor tale nu isi au rostul...

    EDIT: M**e a spus, m**e ne-a dat...

  17. #1257 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    bai tudy..chiar imi pare rau pentru tine pentru "implantarea" facuta asupra ta....la nr3...sincer..stii ce fac odraslele lui Base ?nr5...daca Antonescu are limbaj de cartier...Base are limbaj maro(cum de altfel are)...nr.6 dar tu stii cate minciuni a zis Base ?nr.7 nu-mi cita te rog din CTP..gandeste singur...

    si dupa cum spunea user-ul de mai sus..aici votez cu sau impotriva lui Basescu..

  18. #1258 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Desi am zis ca ma abtin, nu pot. Cu astfel de oameni si gandiri s-a ajuns aici. Sa nu bagi in seama lucruri vitale pentru un conducator de stat, e ori prostie, ori nestiinta. Nu stiu care din ele e la tine, dar imi pun semne de intrebare vizavi de gandirea ta.

  19. #1259 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Desi am zis ca ma abtin, nu pot. Cu astfel de oameni si gandiri s-a ajuns aici. Sa nu bagi in seama lucruri vitale pentru un conducator de stat, e ori prostie, ori nestiinta. Nu stiu care din ele e la tine, dar imi pun semne de intrebare vizavi de gandirea ta.
    bine..Basescu e cel mai bun conducator de stat pentru noi in acest moment..cand e bine e bine...VOTATI IMPOTRIVA demiterii lui Basescu !! Vin comunistii si Iliescu !..PDL la putere ! decat comunistii de la USL(PSD-Iliescu,PNL-Patriciu)


    hai sa votam pentru ca 8 ani au facut doar bine tarii !

  20. #1260 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Donely te rog sa stergi posturiile mele de pe ultimele 2 pagini..nu glumesc..

    Multumesc,

    P.S.Asta e singurul moment cand esti ori pentru ori impotriva..deci mare dreptate a avut Donely la ultimul post pe pagina trecuta..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 158 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts