Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 66 of 158 FirstFirst ... 16 56 64 65 66 67 68 76 116 ... LastLast
Results 1,301 to 1,320 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1301 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    orice forma de guvernamant in tara asta(si in oricare de pe glob) se face dupa chipul si asemanarea poporului...si ce monarhie ?cine ?mai aveau si profesori de-ai mei de la facultate ideea asta...dar cine ?Mihai I ?90 ani ?Duda ?

    asta e conditia noastra...mai mult de atat nu putem ajunge..am fost/suntem/vom fi mereu supusi si umili in fata celor de exterior si mereu tari in clanta cu cei din interior(frustrarea si impotenta fata de exteriori ne-o razbunam pe propriul popor)...asa au crescut generatiile de pe pamantul asta..cauza/efect

    hai ca e bine ca ne-am abatut de la questul principal..mai vorbim si de quest-uri secundare ca-s mai interesante
    De o buna bucata de vreme ne-am abatut de la main quest, numele threadului a ajuns sa fie asociat cu un marinar obosit care va intra la puşcărie dupa 2014, din pacate pe 29 iulie nu o sa ne str�ngem 9 milioane

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  2. #1302 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    De o buna bucata de vreme ne-am abatut de la main quest, numele threadului a ajuns sa fie asociat cu un marinar obosit care va intra la puşcărie dupa 2014, din pacate pe 29 iulie nu o sa ne str�ngem 9 milioane

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
    Ba o sa ne strangem


    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    si ce monarhie ?cine ?mai aveau si profesori de-ai mei de la facultate ideea asta...dar cine ?Mihai I ?90 ani ?
    Te asigur comandante, ca la 92 de ani ai lui, Regele Mihai cu relatiile lui afara, personalitatea lui impecabila si cu un prim ministru bun, ne-ar apropria si pe noi de adevar si de lumea civilizata

  3. #1303 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    va intra la puşcărie dupa 2014
    Va intra pe dracu. Vreau s-o vad si p'asta.

    EDIT: A anuntat USL acu vreo 10min. o lista neagra de 15 persoane care ar trebui sa fie anchetate de urgenta.

  4. #1304 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Chiar daca intra sau nu intra la puscarie mai mult de 2 ani nu are cum sa primeasca. Corect, nu? Cum nu? Pai daca cel mai mare borfas din istoria Romaniei a luat 2 ani atunci ceilalti cum sa primeasca mai mult. Incredibil sa iei 2 ani ca ai vandut Romania si ai cumparat bucati din Spania si USA. Iti tragi un glont si gusa ca la cata bostanu ai este greu sa nimeresti gatul si astepti sa fii eliberat pe post de nebun, un escroc. Dar sa revin la subiect, chiar daca intra oricare din ei la puscarie, vor avea conditii mai bune decat majoritatea romanilor. Doar nu credeti ca o sa-l astepte altii in dus cu sapunu'? Sa fim seriosi. Deci atat timp cat nu se dau nici pedepsele cum trebuie sincer mie mi se rupe daca face sau nu face oricare dintre domnii bine pusi la costume puscarie.

    Iei 2 ani pentru distrugerea tarii si 5 pentru o conserva de mancare. Felicitari.

  5. #1305 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Incredibil sa iei 2 ani ca ai vandut Romania
    A luat atat ca era dosarul de rahat. Daca era facut pe bune lua mai mult.
    Asta cu 2 ani, din care nu face nici un an, e mai mult sa le arate pisica alorlalti.

  6. #1306 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    A luat atat ca era dosarul de rahat. Daca era facut pe bune lua mai mult.
    Asta cu 2 ani, din care nu face nici un an, e mai mult sa le arate pisica alorlalti.
    Pai si eu ce rahat mananc? Nu la asta ma refer? Referitor tot la subiect mi-a placut cum a dat-o mass-media: 2 ani cu EXECUTARE. Poate acum dupa rana de sub rat o sa primeasca cu suspendare saracu Bombonel.

  7. #1307 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    In 10 iunie am stat frumusel acasa si am invatat pentru examenul de engleza de saptamana urmatoare,pentru ca simteam ca NU AM CU CINE SA VOTEZ. Sa spun stampila pe Boc era exclus din start,iar Nicoara,nu va fie cu suparare,dar era/e un penibil.
    Si eu am facut la fel, ca sincer sa votez cu USL nici in ruptul capului, cu Boc iara nu as fi vrut ca pe perioada de prim ministru nu a prea avut cine stie ce prezenta dupa cum am spus o simpla marioneta... plus ca acuma mai mult ca sigur nu o sa prea aiba sustinere politica de la guvern. Asa ca am preferat sa nu votez. Doar ziceam ca sunt totusi niste temeli pe baza carora a fost ales, nu a fost doar ales din simpla prostie ci pe baza unor rezultate anterioare.

  8. #1308 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    scuze de off, propun puşcărie si pt masacrarea limbii rom�ne, prefer sa nu dau nume, daca nominalizez pe cineva iese scandal, grija mai mare in viitor, imi zg�rie ochiu'

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  9. #1309 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Chiar daca intra sau nu intra la puscarie mai mult de 2 ani nu are cum sa primeasca. Corect, nu? Cum nu? Pai daca cel mai mare borfas din istoria Romaniei a luat 2 ani atunci ceilalti cum sa primeasca mai mult. Incredibil sa iei 2 ani ca ai vandut Romania si ai cumparat bucati din Spania si USA. Iti tragi un glont si gusa ca la cata bostanu ai este greu sa nimeresti gatul si astepti sa fii eliberat pe post de nebun, un escroc. Dar sa revin la subiect, chiar daca intra oricare din ei la puscarie, vor avea conditii mai bune decat majoritatea romanilor. Doar nu credeti ca o sa-l astepte altii in dus cu sapunu'? Sa fim seriosi. Deci atat timp cat nu se dau nici pedepsele cum trebuie sincer mie mi se rupe daca face sau nu face oricare dintre domnii bine pusi la costume puscarie.

    Iei 2 ani pentru distrugerea tarii si 5 pentru o conserva de mancare. Felicitari.
    iar incepem cu asta ?pentru chestia pentru care a intrat e total nevinovat...procurorii au si specificat in dosar ca nu au probe directe...a intrat pentru fix nimic...nu a fost anchetat in viata lui pentru ce a facut..si sincer daca el..care a fost ditai prim-ministru e bagat la parnaie pe un referat penibil facut de procurori..ma gandesc ce sansa are un om obisnuit caruia "cineva de sus" ii vrea capul..

    eu unul sper ca daca intra Basescu sa intre pentru ce a facut..nu pentru ce n-a facut..eu personal nu-l urasc dar il vreau afara din viata politica...

    vorba aia..nu exista oameni nevinovati ci oameni de care "inca nu ne-am ocupat"

    stiu ca in fiecare dintre noi e cate un extremist cu idei mai mult sau mai putin naziste(la faza cu tiganii)...dar conteaza sa nu-l lasam sa preia controlul

  10. #1310 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Gresit. Tocmai ca daca nu iei controlul ramai mereu ingropat in aceiasi situatie. Asa este problema cu noi, oamenii de rand, ca am uitat sa preluam controlul si acceptam orice. Te fura statul zici lasa ca se ocupa justitia. Te fura un tigan zici lasa ca se ocupa politia. Se intampla ceva zici lasa ca se ocumpa "karma". Si ne plangem ca nu se schimba nimic. Vorba lui Michael Jackson: daca vrei o schimbare la ceea ce e in jur atunci fi tu cel care incepe sa faca schimbarea.

  11. #1311 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    stai asa..cum poate sa se ocupe un om de rand de faptul ca il fura statul ?asta e treaba justitiei..cel mult omul poate iesi si protesta...

    MJ se referea la intoarcerea catre sine :"If you wanna make the world a better place take a look at YOURSELF and make a change" si "I'm starting with the man in the mirror,i'm asking him to change HIS way"..schimbarea trebuie facuta asupra ta...ce vorbesti tu e sa actionezi a ceea ce e in jurul tau

  12. #1312 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Ar trebui sa iesim precum greci si sa luam cu asalt guvernul, parlamentul, tot, asta ar trebui (defapt si mai agresiv) sa alungam toate gunoaiele securiste si comuniste sau marionetele lor, pe cei crescuti de ei, odata afara de la putere (si nu, nu ma refer doar la USL daca vreti sa ma luati cu teoria balsista, ma refer la toti PDL, USL toti sunt gunoaie). Dar eh nu ai cu cine...

  13. #1313 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Ar trebui sa iesim precum greci si sa luam cu asalt guvernul, parlamentul, tot, asta ar trebui (defapt si mai agresiv) sa alungam toate gunoaiele securiste si comuniste sau marionetele lor, pe cei crescuti de ei, odata afara de la putere (si nu, nu ma refer doar la USL daca vreti sa ma luati cu teoria balsista, ma refer la toti PDL, USL toti sunt gunoaie). Dar eh nu ai cu cine...
    mai ,cred ca s-a facut asta acum 23 ani daca nu ma insel...si btw..asta au facut si comunistii in 1917..fascistii in Marsul asupra Romei sau nazistii...extremismul naste tot extremism..iar generalizarea este o forma de extremism..eu nu cred ca in PDL,USL si in general in politica sunt doar gunoaie..sau ca tiganii sunt doar rai,hoti etc.

    LE: Ce s-a schimbat in Grecia?...pe langa faptul ca un partid extremist a fost cat p-aci sa castige alegeriile parlamentare(printre alte obiective avea punerea pe primul loc a sigurantei si sanatatii greciilor,din partea lor toti cei care nu erau cetateni greci puteau sa moara ca cainii pe marginea drumului)
    oamenii au unele momente in care vor sa se descarce...cum a fost si in Anglia cu incendiile..dupa care le trece..

  14. #1314 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    mai ,cred ca s-a facut asta acum 23 ani daca nu ma insel...si btw..asta au facut si comunistii in 1917..fascistii in Marsul asupra Romei sau nazistii...extremismul naste tot extremism..iar generalizarea este o forma de extremism..eu nu cred ca in PDL,USL si in general in politica sunt doar gunoaie..sau ca tiganii sunt doar rai,hoti etc.

    LE: Ce s-a schimbat in Grecia?...pe langa faptul ca un partid extremist a fost cat p-aci sa castige alegeriile parlamentare(printre alte obiective avea punerea pe primul loc a sigurantei si sanatatii greciilor,din partea lor toti cei care nu erau cetateni greci puteau sa moara ca cainii pe marginea drumului)
    oamenii au unele momente in care vor sa se descarce...cum a fost si in Anglia cu incendiile..dupa care le trece..
    Bun, asta este parerea ta. Parerea mea este ca 99% din politica actuala sunt GUNOAIE. Si ca toti ziganii sunt hoti, bijnitari, pesti, etc (acel 1-2% nu inseamana nimic pentru mine, este egal ca atunci cand ai face o crima dar ai tras doar 2 gloane nu ai masacrat cadavrul).
    Dar solutia ta care este? Daca nu accea sa incerci sa faci singur ceva?

  15. #1315 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^Exact cea ce cred si eu, plus eu ma refer la o adevarata revolutie una a poporului, nu una impinsa din spate din interese politice. Cum sunt majoritatea celor mentionate de darkpaul.

  16. #1316 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    ^Exact cea ce cred si eu, plus eu ma refer la o adevarata revolutie una a poporului, nu una impinsa din spate din interese politice. Cum sunt majoritatea celor mentionate de darkpaul.
    Adica cum a fost cea din 89' cand parinti nostri era in ceata din cauza sistemului si nici nu prea au inteles ce se intampla. Nu ma refer la o lovitura de stat ca atunci, ma refer sa luam masuri ca tara si ca oameni.

  17. #1317 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    intotdeauna in spatele revolutiilor "poporului"(de pretutindeni..nu neaparat Romania si nu neaparat azi..de-a lungul istoriei) au fost interese politice..aceste revolutii fiind "sponsorizate" de oameni ce vroiau sa ajunga la conducere...

    aici nu se poate cum era la scoala...chiul in masa..daca pleaca toti plec si eu..daca ies ceilalti in strada ies si eu..sunt gandiri si interese diferite..
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Bun, asta este parerea ta. Parerea mea este ca 99% din politica actuala sunt GUNOAIE. Si ca toti ziganii sunt hoti, bijnitari, pesti, etc (acel 1-2% nu inseamana nimic pentru mine, este egal ca atunci cand ai face o crima dar ai tras doar 2 gloane nu ai masacrat cadavrul).
    Dar solutia ta care este? Daca nu accea sa incerci sa faci singur ceva?
    pai asta e gandire fix a acelora pe care ii blamati..comunisti,securisti,etc...tot la fel gandeau si nazistii..ca evreii merita toti,absolut toti omorati..cu ce e diferit ce spuneti voi ?
    la fel ziceau si comunistii si nazistii..ii dam afara pe astia care au distrus tara..haideti sa facem un stat puternic in care sa nu existe hoti..in care poporul sa detina puterea..unde justitia sa fie justitie..si inevitabil dictatura..astfel de utopii nu exista..


    nu zic sa stam cu mainile in san..multa lume este de acord cu ce ziceti voi..am si eu prieteni de aceiasi parere..haideti sa-i dam jos pe astia..sa facem sa dregem..pai daca sunteti asa de multi si asa uniti in gandiri ce va impiedica sa actionati ???

  18. #1318 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Se vb mult si se face putin, specific acestui popor, sa ne aducem aminte de ceva petrecut mai recent. C�ţi am iesit in strada iarna trecuta, ah era cam frig iar acum e canicula? O sa vedem pe 29 si apoi in toamna daca ne merităm soarta, eu sunt foarte pesimist.
    PS off nu suntem in stare sa donam un euro pt acest site dar iesim la revoluţie, mda sigur, ce rai suntem in spatele calculatorului, adevarati che guevara

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  19. #1319 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    "De ce vrea USL să controleze justiţia"

    Procurorul general al republicii e femeie, n-a făcut armata, a fost avansat colonel. A copiat de pe net referate la doctorat şi chiar concluziile altui autor de teză, a furat o lucrare de diplomă şi a făcut-o carte doar �nlocuind Moldova cu Rom�nia. USL vrea sa controleze justiţia. Fostul ministru al Dezvoltării şi Turismului recunoaşte cu seninătate că i-au scris alţii lucrările din timpul studiilor doctorale şi se scuză pueril ca nu stia că aia au tras aproape tot la şapirograf. USL vrea să controleze justiţia.

    Fostul şef al Fiscului e �nvinuit pentru infracţiuni conexe evaziunii fiscale, iar fostul său şef de cabinet e urmărit internaţional pentru organizarea unui grup infracţional de evazionişti şi contrabandişti. USL vrea să controleze justiţia. STS instalează ilegal linii secretizate de telecomunicaţii la un sediu de campanie electorală, şeful instituţiei e liber, pe funcţie şi supărat că-l �ntreabă lumea de ce. USL vrea să controleze justitia.

    Preşedintele suspendat ştie elemente din dosarele penale care nu s-au transformat �n rechizitorii şi, la r�ndul lui, e beneficiar de suspendarea a trei dosare penale care-l privesc pe motiv de imunitate pem durata mandatului. USL vrea să controleze justiţia. Rom�nia plăteşte despăgubiri pentru abuzurile facute de procurorul care conduce DNA. USL vrea să controleze justiţia.

    SURSA: De ce vrea USL s? controleze justi?ia | Jurnalul National





    Vai, ce oropsit şi neajutorat e Băsescu!


    Eu vreau să fiu validat, dar unii lideri PDL vor să nu se facă cvorum, se jeluieşte Suspendatul. Mai să-i pl�ngi de milă, a ajuns să se roage de subalternii săi politici, pe care i-a crescut la s�n şi i-a făcut mari şi tari peste ţară, să-l lase să se �ntoarcă la popor, să nu mai tot �ncerce să caroteze referendumul, să lase populaţia care-l iubeşte at�t de mult să se pronunţe, referendumul să fie validat, iar el să se �ntoarcă glorios şi reconfirmat �n funcţie, pentru �ncă doi ani jumate, la Cotroceni.
    Băsescu are �nsă o problemă serioasă, dac-ar fi să-l credem că liderii pedelişti nu-l mai ascultă şi au pus la cale sabotarea referendumului, �ndemn�nd electoratul să nu se prezinte. Cezar Preda (un "incapabil", după cum �l definea prezidentul) a ajuns p�nă la ameninţa cu Codruţa Kovesi, bălmăjind că organizarea a numeroase secţii �n zonele turistice şi prelungirea orarului ar fi... mită electorală! Vasile Blaga pare-se că se crede chiar preşedintele partidului. Marius Sp�nu? S-ar putea să nu-l fi iertat că la Snagov, �n plină şedinţă de partid, i-a tr�ntit-o �n faţă că face presiuni ca văru-su să fie numit şeful vămilor din Moldova. Sever Voinescu? E alunecos, ba chiar şi gelos că nu l-a făcut şi pe el, ca pe Traian Ungureanu, europarlamentar. Videanu? Cu sumedenie de bube-n cap?!Cristian Boureanu? Nu-i momentul să-ţi legi numele de un gălăgios cu presă proastă, ba şi implicat �n nişte inginerii financiare. Să ceară ajutor pisicuţei Raluca Turcan? Nu prea are trecere. Iar Elenei Udrea i-a cerut chiar el să stea �n culise, că prea s-a făcut de basm. Etc.
    Nu i-a rămas dec�t să ameninţe ipocrit că, dacă nu-i �nţeleg dorinţa arzătoare de a se supune votului popular, drumul i se desparte de al PDL. Şi se va �ncrede �n formaţiuni mai serioase. Cum ar fi inexistenta Mişcare a lui MRU, căruia vrea să-i lase moştenire Cotroceniul, ori fulgul jumulit din PNŢCD, ăla de la sub 1%, condus de "bătatul mic cu capul mare". Niţică seriozitate nu ar strica nici barem unui suspendat. Jocuri de astea, din recuzita politicii primitive, or fi fost bune acum 10-15 ani. �ntre timp, electoratul s-a mai deşteptat.
    Ce am şi de ce cu Traian Băsescu?, mă tot b�z�ie nişte muşte bune de pliciul lui Prigoană. Am de mult, de peste 20 de ani, de c�nd, proaspăt ministru al transporturilor fiind, a tăiat cale unei coloane de grevişti, zibier�nd la ei, textual, "�mi bag p... �n sindicatul vostru". Era singurul mod �n care �nţelegea dialogul social, democraţia. De atunci mi-a devenit client, �n ultimii vreo 6-7 ani cvasicotidian. Pentru că a evoluat din rău �n mai rău şi a făcut mulţi pui, mult prea mulţi şi prea lacomi, sprea a mai putea fi suportaţi de un popor amăr�t. Pe g�tul căruia şi-au pus bocancii. Şi, ca să fie clar şi postacilor anonimi, ascunşi ca nişte maidanezi sub maşinile de unde sar să-ţi flendurească manşetele, precizez că nu am nici un fel de raport financiar cu Jurnalul Naţional. Am �nt�lnit, �nsă, aici un grup de profesionişti pentru care valorile democraţiei �nseamnă mult, ca şi intoleranţa faţă de prăduirea banului public şi infestarea structurilor statului cu cimotii, clienţi şi paraziţi, cu incompetenţi portocalii, pricepuţi doar la prăduire. Asta �nseamnă infinit mai mult dec�t o strapontină �n avionul prezidenţial, o diurnă şi o excursie, ori o sinecură oferită flaşnetelor de gaşca băsesciană, sau un stipendiu �ncă achitat multor postaci tot din bani publici.

    SURSA: Vai, ce oropsit ?i neajutorat e B?sescu! | Jurnalul National

  20. #1320 SP
    Junior Member wwewwf96's Avatar
    Preşedintele suspendat Traian Băsescu a declarat, �n cadrul unei emisiuni de televiziune, că există posibilitatea să ceară PDL să boicoteze referendumul.

    "Sunt foarte multe elemente care arată clar decizia USL de a frauda acest referendum. Mie �mi va fi imposibil ca, prin reprezentanţii PDL, să controlez ce se �nt�mplă acolo. Atunci există inclusiv riscul, dacă �n zilele următoare nu se ameliorează condiţiile, eu să cer PDL-ului să nu fie reprezentat măcar �n secţiile de votare. Să nu �şi trimită oameni şi să boicoteze total referendumul ca nefiind organizat �n condiţii de securitate", a declarat Băsescu.

    "Băsescu: USL vrea să mă acuze de trădare, oamenii ăstia ar trebui să se mai g�ndească �nainte

    �ntrebat dacă este posibil să nu se prezinte la referendum, Băsescu a răspuns: "Este foarte posibil. Este evident că pregătesc fraudarea acestui referendum. Şi atunci de ce să cer eu celor care, din revoltă, nu vor să valideze lovitura de stat, să meargă la vot. �n faza iniţială, am crezut că vor fi cinstiţi. Pe zi ce trece văd că sunt necinstiţi. Au mai făcut o trăsnaie. Au emis o lege, acum la ultima sesiune, prin care guvernul e liber să stabilească orice program pentru referendum".

    Mi se face scarba...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 66 of 158 FirstFirst ... 16 56 64 65 66 67 68 76 116 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts