Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 86 of 158 FirstFirst ... 36 76 84 85 86 87 88 96 136 ... LastLast
Results 1,701 to 1,720 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1701 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ahahah ce tare-i politistul: ce ai ma ti-e rau? )))

  2. #1702 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Hai sictir celor care filozofeaza pe marginea eutanasierii ca ar fi barbara in timp ce servesc o halca de vacuta si-un ciolan de porc !!!
    Bine zic unii, la noi ipocrizia pare nemarginita, uneori.

  3. #1703 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Dar ce fel de tara e Ungaria? Acum ar face bine sa le rupa gurile diseara romanii nostrii... vin la noi in tara si se imbata, fac misto si fac scandal? Din partea mea sa le dea in gura la toti diseara sa nu se mai intoarca la nici un meci.

  4. #1704 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by CSergiu View Post
    Dar ce fel de tara e Ungaria? .
    O tara care e cu vreo 50 de ani in fata României, lasa ca si noi avem drogaţi

  5. #1705 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Vreau sa postez si eu ceva in legatura cu maidanezii, ii eutanasiem da? Insa oameni de la tara nu au cainii sterilizati/castrati, face pui, vor ajunge tot la ghenele de gunoi de la oras, cresc se inmultesc, ce am reusit? Nimic, am ucis ca niste tarani un animal. Daca un roman ucide un american, rezulta dupa logica multora ca noi trebuie sa fim eutanasiati, deoarece suntem romani avem sange de criminali in noi. Nu trebuie sa moara 10000 pentru unul. Daca guvernul nostru avea putina minte, ii obliga pe toti detinatorii e caini, si ma refer la cei care au catele, sa le sterilizeze iar caini de pe strada sterilizati si dusi in adaposuri, astfel problema se rezolva nu prin uciderea lor.

  6. #1706 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    @oxygen:

    Mai pe scurt: propun sa fi nominalizat la premiul Nobel ptr pace


  7. #1707 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Ia de la mine niște „iiiiiiiiiiii” și aruncă-i p-acolo. Chop-chop!

  8. #1708 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Hai sictir celor care filozofeaza pe marginea eutanasierii ca ar fi barbara in timp ce servesc o halca de vacuta si-un ciolan de porc !!!
    Bine zic unii, la noi ipocrizia pare nemarginita, uneori.
    Vere ma-ta te-a invatat sa spui "sictir" dar sa te invete care-i DIFERENTA dintre A EUTANASIA si A UCIDE nu a reusit, eh ? prea complicat pentru bibilica ta ... ma sacrific, mai dau un c/p. Ia vezi spune bine ? ... am si una pentru tine, de adio asa: daca noi sictir tu coclit


    EUTANASÍE s. f. 1. Moarte fără dureri. 2. Metodă de provocare a unei morți nedureroase unui bolnav incurabil, pentru a-i curma o suferință îndelungată și grea. [Pr.: e-u] – Din fr. euthanasie.

    UCÍDE, ucíd, vb. III. 1. Tranz. A pricinui moartea unei ființe; a omorî, a asasina. ◊ Compus: (pop.) ucigă-l-crucea (sau -toaca) s. m. = dracul, diavolul. ♦ Refl. (Rar) A se sinucide. ♦ Fig. A distruge, a nimici; a desființa. 2. Tranz. și refl. recipr. (Reg.) A (se) bate, a (se) lovi rău. ♦ (Reg.) A (se) zdrobi, a (se) sfărâma. [Prez. ind. și: (pop.) ucíg] – Lat. occidere.

    ucíde (-s, ís), vb. – 1. A omorî, a provoca moartea. – 2. A lovi, a da lovituri. – Mr. țid(ere) „a lovi”, megl. uțid „a lovi”, istr. ucidu „a omorî”. Lat. occῑdĕre (Densusianu, Hlr., 153; Șeineanu, Semasiol., 225; Pușcariu 1734), cf. it. uccidere, prov., cat. aucire, v. fr. occire. Cuvînt rar acum în Munt. și Mold. (ALR, I, 291), sensul 2 este înv. Ucid se zice și ucig, prin analogie cu vb. care au același participiu, cf. încinge, încins; stinge, stins (explicațiile lui Tiktin nu par sigure în această privință). Asupra acestor schimbări, cf. repederepeguș. Der. ucigaș, s. m. (asasin, criminal; înv., demon); ucigan, s. m. (Mold., demon); ucigător, adj. (care omoară, ucide); ucigătură, s. f. (moarte, asasinat; chin, suferință), înv.; ucisătură (var. ucisură), s. f. (moarte; chin), înv.; sinucide, vb. refl. (a se omorî), după fr. suicider; sinucigaș, s. m. (persoană care se sinucide); pruncucidere, s. f. (ucidere de copii). Diferite comp. servesc ca nume populare ale dracului: ucigă-l crucea (pietrele, tămîia, toaca).



    Oxygen, e gresit man ! oricum nu au cu ce sa priceapa ce ai scris acolo, pentru ei este vrajitorie, meriti sa fii ars pe rug pentru ca promovezi filozofii ce nu pot fi rumegate de marea masa. Esti la fel de de absurd si ridicol ca si mine, wilkomen to za club !


    ... dupa apar doi zmei cu "Bad post " si "Ia de la mine niște „iiiiiiiiiiii” și aruncă-i p-acolo. Chop-chop! " ... stiinta curata fratili' meu, astea-s din putul gindirii si profunde ! ... macar asa am inteles cum ati reusit sa faceti mii de posturi in timp ce eu am citeva sute

  9. #1709 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Tu esti ca Antonescu cand zici ca-ti dai demisia, dar te prefaci ca n-ai spus nimic dupa aia.

  10. #1710 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    O dai în penibil rău, Q. Ai făcut-o de oaie.

  11. #1711 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Q View Post
    Vere ma-ta te-a invatat sa spui "sictir" dar sa te invete care-i DIFERENTA dintre A EUTANASIA si A UCIDE nu a reusit, eh ? prea complicat pentru bibilica ta ... ma sacrific, mai dau un c/p. Ia vezi spune bine ? ... am si una pentru tine, de adio asa: daca noi sictir tu coclit


    EUTANASÍE s. f. 1. Moarte fără dureri. 2. Metodă de provocare a unei morți nedureroase unui bolnav incurabil, pentru a-i curma o suferință îndelungată și grea. [Pr.: e-u] – Din fr. euthanasie.

    UCÍDE, ucíd, vb. III. 1. Tranz. A pricinui moartea unei ființe; a omorî, a asasina. ◊ Compus: (pop.) ucigă-l-crucea (sau -toaca) s. m. = dracul, diavolul. ♦ Refl. (Rar) A se sinucide. ♦ Fig. A distruge, a nimici; a desființa. 2. Tranz. și refl. recipr. (Reg.) A (se) bate, a (se) lovi rău. ♦ (Reg.) A (se) zdrobi, a (se) sfărâma. [Prez. ind. și: (pop.) ucíg] – Lat. occidere.

    ucíde (-s, ís), vb. – 1. A omorî, a provoca moartea. – 2. A lovi, a da lovituri. – Mr. țid(ere) „a lovi”, megl. uțid „a lovi”, istr. ucidu „a omorî”. Lat. occῑdĕre (Densusianu, Hlr., 153; Șeineanu, Semasiol., 225; Pușcariu 1734), cf. it. uccidere, prov., cat. aucire, v. fr. occire. Cuvînt rar acum în Munt. și Mold. (ALR, I, 291), sensul 2 este înv. Ucid se zice și ucig, prin analogie cu vb. care au același participiu, cf. încinge, încins; stinge, stins (explicațiile lui Tiktin nu par sigure în această privință). Asupra acestor schimbări, cf. repederepeguș. Der. ucigaș, s. m. (asasin, criminal; înv., demon); ucigan, s. m. (Mold., demon); ucigător, adj. (care omoară, ucide); ucigătură, s. f. (moarte, asasinat; chin, suferință), înv.; ucisătură (var. ucisură), s. f. (moarte; chin), înv.; sinucide, vb. refl. (a se omorî), după fr. suicider; sinucigaș, s. m. (persoană care se sinucide); pruncucidere, s. f. (ucidere de copii). Diferite comp. servesc ca nume populare ale dracului: ucigă-l crucea (pietrele, tămîia, toaca).



    Oxygen, e gresit man ! oricum nu au cu ce sa priceapa ce ai scris acolo, pentru ei este vrajitorie, meriti sa fii ars pe rug pentru ca promovezi filozofii ce nu pot fi rumegate de marea masa. Esti la fel de de absurd si ridicol ca si mine, wilkomen to za club !


    ... dupa apar doi zmei cu "Bad post " si "Ia de la mine niște „iiiiiiiiiiii” și aruncă-i p-acolo. Chop-chop! " ... stiinta curata fratili' meu, astea-s din putul gindirii si profunde ! ... macar asa am inteles cum ati reusit sa faceti mii de posturi in timp ce eu am citeva sute
    Alo, eu chiar am postat aiurea de aceea am scris bad post, era vorba de rezumatul partidei Romania-Ungaria. Postez de pe un telefon cu tapatalk si nu mi-am dat seama, daca verifici topicul cu fotbal vei vedea ora. Ai grija cu limbajul te rog, vad ca jigneşti aiurea.

  12. #1712 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cu totii avem idei si pareri diferite si tocmai asta ne face speciali. Trebuie insa sa si pastram un ton civilizat si sa nu ii jignim pe altii cand au o alta parere fata de noi. Va rog sa discutati civilizat.

  13. #1713 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Corect, daca era vorba de altcineva sigur primea ban, dar deh...bergenbier

    ---------- Post added 07-09-2013 at 15:32 ----------

    primesc warn pt offtopic pe aria offtopic pt ca am avut curajul sa spun adevărul... domnilor moderatori astept si motivul pt care am fost avertizat, daca foloseam cuvintele domnului de mai sus zburam imediat. Probabil mai primesc un punct pt ca am cerut explicaţii

  14. #1714 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Stick to the topic - pastrati-va parerile personale vis-a-vis de o decizie a unui moderator/administrator, se poate sanctiona ca offtopic sau pseudo-moderare cu warning/infractiune sau chiar ban si e pacat.

    Si ca sa nu fiu 100 % offtopic, un quote al directorului regional pentru regiunea Europa Centrala-Sud (Franta, Spania, Italia, Elvetia) al companiei unde lucram eu:

    "De cand lucrez eu cu romani, nu am intalnit unul prost sau care sa nu se descurce excelent in orice situatie"

    Si culmea e ca nu mi-a zis-o mie personal, ci a spus asta intr'un high exec meeting (eu fiind singurul roman din camera).

    Compania unde lucram este o companie de Networking, cel mai mare provider de servicii pe fibra optica (IP/hosting/Transmisiuni si Voce) din Europa cu o infrastructura de peste 60.000 KM.

    Cat despre situatia cainilor fara stapani din Romania (nu doar din capitala) - acestia ar trebui capturati, deparazitati, verificati din punct de vedere al sanatatii si verificat comportamentul in functie de situatie eutanasiati sau pastrati in adapost timp de 7 zile pentru revendicare sau adoptie, in cazul nerevendicarii/adoptiei dupa acest interval eutanasiati (cine s-a uitat la emisiunile cu ASPCA isi vor aduce aminte despre ce vorbesc).

    Avand in vedere ca animalele nu se pot proteja (de cele mai multe ori) impotriva abuzurilor oamenilor (ca specie dominanta) ele sunt protejate cu ADEVARAT impotriva acestora, de cele mai multe ori chiar atunci cand noi (oamenii) credem ca anumite actiuni intreprinse fac bine (de ex adoptia multipla si apoi "relocarea" pe strazi a patrupedelor fie ca sunt caini sau pisici) de cele mai multe ori actiunile sunt de rau augur.

    Ca si posesor de caine si pisica de'a lungul anilor, pot spune ca de cele mai multe ori lumea nu intelege ca a adopta un animal (de orice fel) presupune ENORM de multe responsabilitati (si uneori foarte multe concesii) acesta nefiind o jucarie, sau un accesoriu "de poseta".

    Eu sper doar ca nu vom mai asista la scene de violenta extrema ca acum cativa ani cand animelele erau executate cu o cruzime de nedescris prin bataie sau prin electrocutare.

  15. #1715 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    In Rm Valcea acum vreo 4-5 ani maidanezii erau dusi la gradina zoologica, hrana vie pt lei.

  16. #1716 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Q, nu te teme, pt tine e pus deoparte halca de carnita si fleica de porculete.
    Imi pare bine de cunostintele tale din DEX, pacat ca esti badaran in reactii.

    Dant3, cum se scrie "mata" ? Ma refer la postul lui Q.

  17. #1717 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mata joaca la Chelsea , "mama ta sau ma-ta are cratima" , e si o melodie

    ON cand e referendumul până la urmă?

  18. #1718 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Pe 6 octombrie..dar e doar ptr bucuresti

  19. #1719 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Corect, daca era vorba de altcineva sigur primea ban, dar deh...bergenbier

    ---------- Post added 07-09-2013 at 15:32 ----------

    primesc warn pt offtopic pe aria offtopic pt ca am avut curajul sa spun adevărul... domnilor moderatori astept si motivul pt care am fost avertizat, daca foloseam cuvintele domnului de mai sus zburam imediat. Probabil mai primesc un punct pt ca am cerut explicaţii
    Eu ma mir cum de nu s-au sters post-urile, de obicei asa se face. Cineva a fost in toane bune.

    ON: Degeaba se face referendum, au zis ca e doar in scop informational, nu se va lua nicio decizie bazata in mod direct pe rezultate.
    Oricum, am vazut ca au facut si cei de la ProTV un sondaj si vreo 60% sunt impotriva eutanasierii, iar 10% nu-i intereseaza...

  20. #1720 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Am I the only one who think that stray dogs should be handled as vermin? (nu stiu cum as putea traduce asta in romana)

    Cred ca avem mai multe probleme cu cainii vagabonzi decat cu sobolanii...
    Sunt deacord cu metoda prinderii si sterilizarii lor sau ducerea la adapost pentru adoptii...dar nu si cu cei care formeaza haite si devin salbatici.

    ------
    In spatele blocului meu s-au strans in jur de 5-6 caini...nu m-au deranjat la inceput...dar mai recent unii au inceput sa ma latre. (mai ales cand port un tricou de culoare inchisa).
    Intr-o zi am vazut-o si pe batrana care le da de mancare...am trecut si a inceput sa vina inspre mine 2 caini...m-am panicat...si am inceput sa injur de toti si de toate. Batrana insista ca "nu musca , nu musca" , la care eu am raspuns "da sigur , daca ii dai de mancare , i-al in *cenzurat* acasa...sa va *cenzurez* pe cei care le dati de mancare*

    Acum le-a pus si zgarzi la catzei , sa nu ii ia hingherii...jegosii...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 86 of 158 FirstFirst ... 36 76 84 85 86 87 88 96 136 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts