Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 92 of 158 FirstFirst ... 42 82 90 91 92 93 94 102 142 ... LastLast
Results 1,821 to 1,840 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1821 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Asta si pentru ca are sustinere din partea PNL. Toti liberalii pe care ii cunosc (unclusiv eu) il vor pe el presedinte, nu pe Orban, nu pe Iohannis, doar pe Antonescu. Demisia devine mai mult o procedura formala, menita sa reaminteasca altora (vezi Tariceanu) ca inca e sustinut.
    Pe mine altceva ma ingrijoreaza... singura metoda sa iasa Antonescu presedinte, e sa refaca alianta cu PDL... aliantele nu sunt niciodata de durata in politica, dar macar de data asta nu ar mai fi candidat din partea PDL-ului, si poate nu mai avem parte de un nou Basescu.

  2. #1822 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Ba da, oricare ar fu el, Antonescu included.

  3. #1823 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Nu stiu daca se mai poate schimba ceva. Am tot asteptat ca generatiile mai noi sa faca ceva. Uite ca nu se face nimic ca nu-i intereseaza sau nu stiu despre ce e vorba. In schimb inca mai voteaza oamenii iubitori de daruri marunte: galeti, ulei. S-a vazut acum la vot ca este puterea de a schimba Romania in cei care nu au votat sau anulat voturile. Dar dorm si nu stiu daca ii poti trezi.
    Personal cred ca la noi daca Rusia ar vrea sa ne ia am fi mai slabi ca Ucraina noroc ca mai suntem in UE.. nu am rezista atat....iar in caz de razboi atunci am plecat...sunt de parare ca am platit destul pentru altii nu am de gand sa si mor pentru ei.

  4. #1824 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    E aproape confirmat, PNL se aliaza cu PDL, si Johannis va fi noul presedinte PNL, in timp ce Antonescu va candida probabil in toamna. Desi nu sunt de acord cu o alianta cu PDL (doar am vazut in 2004 ce bine a iesit), alta solutie pentru dreapta nu exista. Romania nu are niciun partid puternic de centru-dreapta macar, ca sa nu mai zic de un partid de extrema dreapta (Noua Dreapta nu e nici macar o tentativa de partid), partid care la noi, spre deosebire de alte tari din Europa, ar fi necesar. Comunisti am fost, comunisti ramanem...

    PDL aproba alianta
    Iohannis si Ghise candideaza la sefia PNL

  5. #1825 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Tin sa imi repet postul, partidele din romania nu au legatura cu doctrinele politice( dreapta, stanga etc ). Pt ei dicteaza doar ciolanul sau potentialul ciolanului, discursurile cu dreapta puternica sunt povesti pt creduli. Atatia ani de dupa revolutie ne-au demonstrat asta.

  6. #1826 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Refuz sa cred ca nu exista niciun politician care chiar vrea sa faca ceva bun pentru tara asta Fa-ma naiv, credul, problema ta. Cu cetatenii m-am lamurit, toti ii injura pe politicieni, dar daca ar ajunge in locul lor, ar fura cu ambele maini si si-ar baga madularu' in ea de tara.

    Si ca sa mai reducem putin din tensiune

    Mesaj emoţionant al unui activist între 2 vârste: De când iau Prostamol, nu mă mai piş pe el de vot

  7. #1827 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Degeaba exista unul, se va ineca in sistem. Poate Constantinescu a fost unul dintre ei, dar fara sistemul de partea ta, esti degeaba. Daca te vad ca esti un politician ce vrei sa faci lucruri pt cetateni, vei fi contra lor, si vei pierde sustinerea. Si gata, next one, ca ei au bani de facut

  8. #1828 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Aici da, sunt perfect de acord, multi politicieni s-au stricat datorita anturajului politic. Te contrazic totusi la prima parte, un singur om POATE schimba tot sistemul, dar e nevoie de un om cum n-a mai avut de mult timp Romania. E nevoie de un Cuza pentru asa ceva.

  9. #1829 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Nu mai sunt timpurile alea, sa faci ce vrei tu, e un haos.Singurul om care poate schimba ceva este UE, deci nu roman.

  10. #1830 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Oameni buni relax, nu v-ati saturat de politica? Game on!

  11. #1831 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Nu mai sunt timpurile alea, sa faci ce vrei tu, e un haos.Singurul om care poate schimba ceva este UE, deci nu roman.
    In UE au problemele lor cu musulmanii, de aici si rezultatele surprinzatoare ale alegerilor; nu ne baga in seama decat in cazul vreunui razboi in est.

  12. #1832 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    Refuz sa cred ca nu exista niciun politician care chiar vrea sa faca ceva bun pentru tara asta Fa-ma naiv, credul, problema ta. Cu cetatenii m-am lamurit, toti ii injura pe politicieni, dar daca ar ajunge in locul lor, ar fura cu ambele maini si si-ar baga madularu' in ea de tara.

    Si ca sa mai reducem putin din tensiune

    Mesaj emoţionant al unui activist între 2 vârste: De când iau Prostamol, nu mă mai piş pe el de vot
    e o lege a naturii..nimic mai mult sau mai putin...cand un virus sau bacterie gaseste un organism care in loc sa-si faca anticorpi freaca menta sau nu e destul de evoluat sa-si faca anticorpii il infecteaza...

    cand ma uit in jur la conationali..DA...as fura de n-as mai putea..cum spuneau parazitii: "daca as fi pentru o zi presedinte v-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde"...

    astia suntem..nu vedeti ca si atunci cand vin marii si mult prea respectatii "straini" din tarile vestice incep sa se comporte ca romanii ?poate nu din punct de vedere al educatiei elementare dar din punct de vedere financiar incep sa ciupeasca pentru ca vad ca merge si pentru ca romanii belesc ochii la capatos si mai stiu eu ce mizerie in loc sa-i intereseze

    singura solutie pentru tara asta e sa luam plecam toti din ea..sa ne imprastiem prin lume si dupa 50 ani aia care mai traim sa revenim si sa schimbam ceva...lucru imposibil.

    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Degeaba exista unul, se va ineca in sistem.
    nu exista sistem...exista oameni...

    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    Cheloo mai spunea si ca ar impusca 90% din populatie si il sustin pana la capat
    doar de 50% spunea ..si restul de 50% vor sustine un test iar cei care vor lua sub 5 vor fi impuscati de asemenea

    vad ca ai 23 de ani(ca si mine de altfel) dar inca inghiti galusca cu iliescu,comunistii,s.a.m.d....90% din membrii de partid(oricare ar fi el PSD,PNL,PMP,PDL,PMP,pp-dd,prm) sunt COMUNISTI..au fost membrii activi in PC....in frunte cu intaiul tovaras al tarii..traian basescu(cel care spunea la alegerile prezindentiale din 2004 ca drama poporului roman e ca trebuie sa aleaga dintre 2 comunist-el si nastase)

    si inca daca ar fi comunisti adevarati ar fi dintr-un oarecare punct de vedere bine(in 89 eram singura tara fara datorii)..dar nu sunt..toata clasa politica e formata din pseudo-comunisti pusi pe capatuiala

  13. #1833 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Cheloo mai spunea si ca ar impusca 90% din populatie si il sustin pana la capat


    LE:
    90% sunt comunisti? Exagerezi groaznic. Nu inghit nicio galusca pentru ca stiu din interior cum sta treaba. Tatal meu e PNL-ist de cand era de-o seama cu mine si in prezent are o functie destul de importanta. Poate la altii m-as putea insela, dar as vrea sa cred ca imi cunosc propriul tata Mai degraba s-ar retrage din poltitica si s-ar muta pe luna, decat sa fie inca o marioneta comunista. Cat despre comunistii din PSD, majoritatea prietenilor mei sunt PSD-isti, si cu exceptia celor "mici", da, toti sunt comunisti pana in maduva oaselor.

  14. #1834 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Toti fura, dar prefer ca din 10 milioane fonduri sa se fure 2 si sa se foloseasca 8 decat invers.

  15. #1835 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Asta e regula oriunde, nu doar in politica. Si cand iti angajezi un barman pentru un bar, il angajezi pe cel care fura cel mai putin, ca oricum toti fura.

  16. #1836 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca tatal tau e cum crezi tu sau cum ti-ar placea tie sa fie, atunci mai mult ca sigur nu va avansa prea mult in politica. Asta desigur daca ramane la fel de cinstit cum spui tu ca este.

  17. #1837 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    La nivelul la care e in prezent, a ajuns tocmai pentru ca a facut ceva (un paradox pentru politica de la noi). Ce va mai face in anii ce urmeaza, si cat de cinstit trebuie sa fii pentru "ultimul nivel", ramane de vazut, e inca tanar.

    LE:

    "Mândri că am plătit turneul electoral al lui Ponta.
    Schema a fost simplă: unde avea de făcut campanie pentru partid, hop, se nimerea și o deplasare de serviciu. Pentru popor, din banii poporului." Revista Kamikaze

    Ponta si-a platit campania electorala din banii guvernului

  18. #1838 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    Cheloo mai spunea si ca ar impusca 90% din populatie si il sustin pana la capat


    LE:
    90% sunt comunisti? Exagerezi groaznic. Nu inghit nicio galusca pentru ca stiu din interior cum sta treaba. Tatal meu e PNL-ist de cand era de-o seama cu mine si in prezent are o functie destul de importanta. Poate la altii m-as putea insela, dar as vrea sa cred ca imi cunosc propriul tata Mai degraba s-ar retrage din poltitica si s-ar muta pe luna, decat sa fie inca o marioneta comunista. Cat despre comunistii din PSD, majoritatea prietenilor mei sunt PSD-isti, si cu exceptia celor "mici", da, toti sunt comunisti pana in maduva oaselor.
    nu exagerez deloc..dar am uitat ca traim vremurile in care toti fostii activisti de partid,utc-istii si comunistii batran se dau dizidenti si mananca c***t cu polonicu ca s-au opus regimului lui Ceausescu..

    uite vezi..aici e problema..ne agatam de niste cuvinte..sa fi x e bine..sa fi y e rau...dar care e diferenta dintre o marioneta comunista si una de orice alt fel..iar din cate stiu e psd si pnl au fost ca fratii si isi trimiteau bezele pana acum 6 luni...

    iar acum brusc..bai !ce sa vezi ?psd-ul e comunist..baaaa...ce si-au dat ei seama...!!!iar acum 6 luni se injurau cu pdl..dar staaaaaai...ca pdl e bun acum...o ipocrizie totala..exact ca in 1984(orwell)...aia sunt inamicii..ba nu..stai ca sunt aliatii..ba nu ...inamicii..s.a.m.d.

    tot de la cheloo citire.."politica e o scroafa homosexuala"...

    nu stiu...folositi si voi termenul de comunist la fel cum aia de la antene folosesc termenul basist....fara niciun Dumnezeu..

    RE: doar esenta conteaza(bold si underlined)...apropo de comunisti..

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Toti fura, dar prefer ca din 10 milioane fonduri sa se fure 2 si sa se foloseasca 8 decat invers.
    ai perfecta dreptate...am vazut ce-a facut dreapta in ultimii ani(la fel cum am vazut ce-a facut stanga inainte)..au furat 8 din 10 milioane iar cand nu au mai avut de unde sa fure au taiat salariile

    desi am convingeri mai degraba liberale spun atat..mai bine un comunist sincer si adevarat decat un comunist care se da dizident iar inainte de 89 nu stia cum sa faca mai bine pe plac mai-marilor Partidului..

    si stai linistit ca si PNL-ul si-a platit campania ptr 9 decembrie din banii publici pentru ca guvernare si pentru ca USL..iar dupa ce au aparut aplaudacii lui basescu de pe forumuri,facebook si bloguri si-a facut si PNL o divizie speciala(am prieteni membrii de partid care mi-au povestit)

  19. #1839 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Sunt mult prea multe de zis, si nici macar timp nu mai am sa le scriu. Cum zicea cineva mai devreme, s-a ajuns cam departe cu discutia asta, asa ca daca ne vedem vedem vreodata la o bere, o sa-ti explic mai multe. Pana atunci, nu te obliga nimeni sa crezi nimic la fel cum nici pe mine nu ma obliga nimeni sa fiu PNL-ist sau monarhist sau pur si simplu sa cred ca se poate practica o politica cinstita si in Romania, e alegerea mea, si poate intr-o zi o sa am si ceva de spus in privinta asta.

  20. #1840 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ia uitati ce-am gasit eu aici! Eu zic ca nu e rea promisiunea... you give something, you get something
    Citeste si da mai departe! Asta chiar merita virala!


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 92 of 158 FirstFirst ... 42 82 90 91 92 93 94 102 142 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts