Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 162 of 224 FirstFirst ... 62 112 152 160 161 162 163 164 172 212 ... LastLast
Results 3,221 to 3,240 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #3221 SP
    Junior Member white's Avatar
    in afara de acea configuratie ce alta/alte configuratii/modele ma sfatuiti sa iau , avand in vedere:
    -bateria sa tina mult da sa nu fie ceva greoi sau cine stie ce
    -atomizatoru sa scoate fum destul
    -cartusele sa tina mai mult
    iar colac peste pupaza toate astea impreuna(adica e-cig completa)sa aiba o lungime decenta

  2. #3222 SP
    Junior Member bz44jaf's Avatar
    salut.foloseste cineva tigara j 902 de la eurotig.ro?e buna?

  3. #3223 SP
    Member NovAlex's Avatar
    Ce sfaturi imi puteti da pentru a preveni scurgerea lichidului in bateria mega 510 automata? Sau stie cineva cand "vin" cele manuale?

    @bz44jaf: din scurta mea comunicare cu ei, am dedus ca sunt niste mari nesimtiti. I-am sunat de 5 ori si nu au fost in stare sa imi zica o ora si data cand ne putem intalni. Plus ca pe site baga niste minciuni de ingheata apele (cartus cu nici 1ml de lichid cica tine 300 "fumuri", pe cand mai mult de 30 nici nu prea are cum sa tina, maxim 40). Cu banii aia mai bine iei un JoyE 510, sau KR808...

  4. #3224 SP
    Junior Member bz44jaf's Avatar
    merci pentru raspuns

  5. #3225 SP
    Junior Member ovilio_f's Avatar

    port

    Noul meu port-cigarette facut dintr-un port-sageti de darts.
    Attached Images Attached Images 24032010-001-.jpg 24032010-003-.jpg

  6. #3226 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by ovilio_f View Post
    Noul meu port-cigarette facut dintr-un port-sageti de darts.
    arata superb...felicitari

  7. #3227 SP
    Junior Member traznet1984's Avatar
    Quote Originally Posted by ovilio_f View Post
    Noul meu port-cigarette facut dintr-un port-sageti de darts.
    arata misto, faina idee

    by the way harrows rules ( am si eu un set vortex si unul magnum )

  8. #3228 SP
    Junior Member riks's Avatar
    arata super!!
    n-am avut sageti de darts (deci nu stiu cum arata original) si ma intreb, locasurile pt. baterii, atomizor, cartus cum le-ai facut sa arate asa bine?

  9. #3229 SP
    Junior Member kkmk's Avatar
    Quote Originally Posted by ovilio_f View Post
    Noul meu port-cigarette facut dintr-un port-sageti de darts.
    Norocosule! Ai toate componentele de aceeasi culoare... Fain port-tigaret.

  10. #3230 SP
    Member NovAlex's Avatar
    @ovilio foarte frumos port-cigarette.
    Am vazut ca au adus pe Vapers Mega PCC, stie cineva daca incap si baterii cu buton? Si as mai vrea niste informatii, gen ce capacitate are, in cat timp incarca, etc..

  11. #3231 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    Da stiu ca au preturi bune, dar sincer stau cam prost cu banii si de 26 lei cat costa transportul as putea sa-mi mai iau o sticluta de lichid. Merci oricum de raspuns

  12. #3232 SP
    Junior Member ovilio_f's Avatar
    Quote Originally Posted by riks View Post
    arata super!!
    n-am avut sageti de darts (deci nu stiu cum arata original) si ma intreb, locasurile pt. baterii, atomizor, cartus cum le-ai facut sa arate asa bine?
    multumesc de aprecieri. decupajele le-am facut cu cutterul. este al 4-lea proiect pt ca a fost greu sa gasesc buretele adecvat. acum am gasit un burete cauciucat cu care se poate lucra fain.

  13. #3233 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by JONNY View Post
    Singurul lucru nasol la Vapers este faptul ca nu poti sa ridici marfa personal si trebuie sa platesti si curierul. Poate stie cineva o alta solutie
    cum asa..eu luni am ridicat-o de la sediu...ai contactat telefonic furnizoru?

  14. #3234 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    Quote Originally Posted by nicos1968 View Post
    cum asa..eu luni am ridicat-o de la sediu...ai contactat telefonic furnizoru?
    Dupa cum observi sunt mai nou pe forumul acesta si nu am nr. de telefon. Trimite-mi si mie prin PM nr de telefon. Merci

  15. #3235 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    De azi sint fericitul posesor de KR808D. Marfa rau ! Putere, aroma, vapori... La inhalare necesita foarte putin efort.
    O singura problema la acestea... Stiati ca virgula (sau altceva) cartomizoarele au acel capacel ce se poate scoate sa fie reumplute.
    Pentru aceasta operatiune necesita un holsurub (ceva cu filet), o agrafa tare sau cui - de insurubat si tras afara acel inel (prima data, in rest cu unghia).
    E naspa ca acest inel (de fapt sint doua dar la cel mijlociu se poate renunta) trebuie de luat foarte des in mina.
    O mare problema la aceste cartomizoare: IGIENA PERSONALA si posibilitatea contactarii bolilor hepatice, herpes etc...
    Cu fiecare scoatere si repunere la loc se murdareste foarte repede atit cercul cit si hirtia termo din jurul cartomizorului.
    Mai este o varianta de reincarcare prin presarea cartomizorului in capacul de protectie moale (prezervativul) umplut pe jumate cu elichid.
    Poate fi mai putin "dirty", oricum la orice fel de reincarcare DETASATI INAINTE BATERIA DE CARTOMIZOR !!!
    Turnati picaturile de elichid pe marginea camesii (in interiorul...) metalice/peretelui si rotiti pina se umezeste materialul absorbant.
    Schimbati cartomizoarele cit se poate de des !!! Costa doar 10 lei bucata deci nu-i cine stie ce mare investitie... Etigara de nota 10.
    Acestea au fost primele impresii despre KR808D, in rest - urati-mi sanatate !!!
    Revin...

  16. #3236 SP
    Junior Member riks's Avatar
    Quote Originally Posted by ovilio_f View Post
    multumesc de aprecieri. decupajele le-am facut cu cutterul. este al 4-lea proiect pt ca a fost greu sa gasesc buretele adecvat. acum am gasit un burete cauciucat cu care se poate lucra fain.
    contine exact ce-mi doresc si eu , lucrat cu simt... ce sa mai zic, imi vine sa-ti lansez o comanda
    felicitari inca odata!

  17. #3237 SP
    Junior Member mark78's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    De azi sint fericitul posesor de KR808D. Marfa rau ! Putere, aroma, vapori... La inhalare necesita foarte putin efort.
    O singura problema la acestea... Stiati ca virgula (sau altceva) cartomizoarele au acel capacel ce se poate scoate sa fie reumplute.
    Pentru aceasta operatiune necesita un holsurub (ceva cu filet), o agrafa tare sau cui - de insurubat si tras afara acel inel (prima data, in rest cu unghia).
    E naspa ca acest inel (de fapt sint doua dar la cel mijlociu se poate renunta) trebuie de luat foarte des in mina.
    O mare problema la aceste cartomizoare: IGIENA PERSONALA si posibilitatea contactarii bolilor hepatice, herpes etc...
    Cu fiecare scoatere si repunere la loc se murdareste foarte repede atit cercul cit si hirtia termo din jurul cartomizorului.
    Mai este o varianta de reincarcare prin presarea cartomizorului in capacul de protectie moale (prezervativul) umplut pe jumate cu elichid.
    Poate fi mai putin "dirty", oricum la orice fel de reincarcare DETASATI INAINTE BATERIA DE CARTOMIZOR !!!
    Turnati picaturile de elichid pe marginea camesii (in interiorul...) metalice/peretelui si rotiti pina se umezeste materialul absorbant.
    Schimbati cartomizoarele cit se poate de des !!! Costa doar 10 lei bucata deci nu-i cine stie ce mare investitie... Etigara de nota 10.
    Acestea au fost primele impresii despre KR808D, in rest - urati-mi sanatate !!!
    Revin...
    sa scapi de o problema......in locul capacelului care trebuie sa-l scoti cu holsurub-ul ....se pune un mustiuc de 910 taiat....bafta

  18. #3238 SP
    Member digital_smoker's Avatar

    asd

    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    De azi sint fericitul posesor de KR808D. Marfa rau ! Putere, aroma, vapori... La inhalare necesita foarte putin efort.
    O singura problema la acestea... Stiati ca virgula (sau altceva) cartomizoarele au acel capacel ce se poate scoate sa fie reumplute.
    Pentru aceasta operatiune necesita un holsurub (ceva cu filet), o agrafa tare sau cui - de insurubat si tras afara acel inel (prima data, in rest cu unghia).
    E naspa ca acest inel (de fapt sint doua dar la cel mijlociu se poate renunta) trebuie de luat foarte des in mina.
    O mare problema la aceste cartomizoare: IGIENA PERSONALA si posibilitatea contactarii bolilor hepatice, herpes etc...
    Cu fiecare scoatere si repunere la loc se murdareste foarte repede atit cercul cit si hirtia termo din jurul cartomizorului.
    Mai este o varianta de reincarcare prin presarea cartomizorului in capacul de protectie moale (prezervativul) umplut pe jumate cu elichid.
    Poate fi mai putin "dirty", oricum la orice fel de reincarcare DETASATI INAINTE BATERIA DE CARTOMIZOR !!!
    Turnati picaturile de elichid pe marginea camesii (in interiorul...) metalice/peretelui si rotiti pina se umezeste materialul absorbant.
    Schimbati cartomizoarele cit se poate de des !!! Costa doar 10 lei bucata deci nu-i cine stie ce mare investitie... Etigara de nota 10.
    Acestea au fost primele impresii despre KR808D, in rest - urati-mi sanatate !!!
    Revin...

    tai un cartus de 901 si il pui in locul capacelului si poti sa l scoti de cate ori doresti.

    PS: in ideea lui cartomizorul este de unica folosinta , dar eu consider ca poate fi umplut pana la 10 ori asa. partea buna e ca nu tre sa pui picaturi in el ca la atomizor. are o capacitate mai mare.

  19. #3239 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Multzam de ponturi ! Faza tare: ieri am pufait dintr-o baterie automata de 280 mAH iar azi m-a tinut aceasi baterie pina la ora 17.
    Plecat de la 7 jumate dimineata de acasa (ca am avut o "chestie" in oras) pina la ora 17 m-a tinut respectiva. Aburind in regim C.F.R.
    Inclusiv cele (doar!!!) doua "classice" la prinz, intercalate - sa nu uit cum se scrumeaza si se turtesc corect intr-o scrumiera (eram in societate).
    A doua baterie inceputa de la 17 incoa nu vrea sa se termine inca... Prima s-a incarcat deja intr-o ora jumate pe incarcator 220 dse901.

  20. #3240 SP
    Member digital_smoker's Avatar

    asd

    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Multzam de ponturi ! Faza tare: ieri am pufait dintr-o baterie automata de 280 mAH iar azi m-a tinut aceasi baterie pina la ora 17.
    Plecat de la 7 jumate dimineata de acasa (ca am avut o "chestie" in oras) pina la ora 17 m-a tinut respectiva.
    Inclusiv cele (doar!!!) doua "classice" la prinz, intercalate - sa nu uit cum se scrumeaza si se turtesc corect intr-o scrumiera.
    A doua baterie inceputa de la 17 incoa nu vrea sa se termine inca... Prima s-a incarcat deja intr-o ora jumate pe incarcator 220 dse901.
    e normal... eu am 2 baterii kr 808 auto de 280 si una am uitat o la munca.,..

    pe mine ma tine lejer pana luni dimineata tinand cont ca nu pufan foarte des...

    eu mai am 2 atomizoare pentru dse 901 care le folosesc cu baterie kr 808. dupa ce stric atomizoarele prin folosire o sa folosesc numai cartomizoare goale care o sa le umplu numai cu lichid pe baza de glicerina.

    pe aceasta cale ii multumesc lui RaduRek pentru ca mi a deschis ochii cu cartomizoarele.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 162 of 224 FirstFirst ... 62 112 152 160 161 162 163 164 172 212 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts