Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 212 of 224 FirstFirst ... 112 162 202 210 211 212 213 214 222 ... LastLast
Results 4,221 to 4,240 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #4221 SP
    Junior Member ic252's Avatar
    Quote Originally Posted by wall-e View Post
    Multumesc Pepino pt. raspuns. Cred ca o sa iau un kit complet. Am vazut ca sunt 2 producatori diferiti Joye si Sailebao cu diferenta de pret mica intre ei (aprox 20 lei ). Care din ei ar fi mai bun dpdv al fiabilitatii si al uzurii in timp?
    Daca nu ai luat inca kit complet eu iti recomand baterie Joye eGo-T pass-through XL 1000mAh( Joye eGo-T USB / pass-through cu baterie de 1000mAh ) , tine mai mult de 12 ore (fost fumator de 1,5 pachete de tigari pe zi) si partea cea mai frumoasa este ca poti sa vapezi si cand e la incarcat. Aaa, si nu in ultimul rand, mufa de la incarcator este miniUSB. Astfel, chiar daca uiti incarcatorul, 100% vei gasi oriunde, la orice ora(de exemplu la benzinarii), un incarcator de 5v cu conector miniUSB. Din proprie experienta iti spun ca asta conteaza mult.
    La capitolul vaporizatoare e mai complicat, eu am folosit mai mult cartomizoare 510 LR, sunt excelente, aburi multi, TH excelent, aroma la fel.
    Am mai incercat cartomizor G4 pe care nu il recomand. Astept aparitia Gantomizer-ului V2, dar vreau sa incerc si atomizor 510-T LR.
    Eu am cumparat de pe vapers.ro si sunt foarte multumit atat de produse cat si modul de lucru.

  2. #4222 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Giantomizorul V2 a aparut de mult.

  3. #4223 SP
    Member digital_smoker's Avatar
    eu cred ca in momentul de fata daca cineva se apuca de vapat tre sa treaca neaparat pe moduri. chestiile astea cu tigarile fabricate de chinezi e deja depasita. bateriile sunt mici si caliatatea e neglijabila. cumparati un mod sanatos cu baterii mari , cumparati cun clearomizor din ala mare si cu asta basta.

  4. #4224 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by digital_smoker View Post
    eu cred ca in momentul de fata daca cineva se apuca de vapat tre sa treaca neaparat pe moduri. chestiile astea cu tigarile fabricate de chinezi e deja depasita. bateriile sunt mici si caliatatea e neglijabila. cumparati un mod sanatos cu baterii mari , cumparati cun clearomizor din ala mare si cu asta basta.
    Nu te contrazic, dar totusi, nu poti sa iesi cu moduri in public. Sunt prea inestetice. Iar bateriile eGo tin suficient. Pe mine ma tine aproape 12 ore/una (si are doar 750 mAh). Ce-mi tre' mai mult? Cu doua cartuse eGo-T parcurg ziua(de dimineata de la ora 7,00 pana in jurul orei 23,00).

    ---------- Post added 28-06-2011 at 10:38 PM ----------

    Quote Originally Posted by ic252 View Post
    Daca nu ai luat inca kit complet eu iti recomand baterie Joye eGo-T pass-through XL 1000mAh( Joye eGo-T USB / pass-through cu baterie de 1000mAh ) , tine mai mult de 12 ore (fost fumator de 1,5 pachete de tigari pe zi) si partea cea mai frumoasa este ca poti sa vapezi si cand e la incarcat. Aaa, si nu in ultimul rand, mufa de la incarcator este miniUSB. Astfel, chiar daca uiti incarcatorul, 100% vei gasi oriunde, la orice ora(de exemplu la benzinarii), un incarcator de 5v cu conector miniUSB. Din proprie experienta iti spun ca asta conteaza mult.
    La capitolul vaporizatoare e mai complicat, eu am folosit mai mult cartomizoare 510 LR, sunt excelente, aburi multi, TH excelent, aroma la fel.
    Am mai incercat cartomizor G4 pe care nu il recomand. Astept aparitia Gantomizer-ului V2, dar vreau sa incerc si atomizor 510-T LR.
    Eu am cumparat de pe vapers.ro si sunt foarte multumit atat de produse cat si modul de lucru.
    Da, dar trebuia sa-i spui omului ca bateria asta de 1000 mAh este ceva mai lunga. Eu personal, le prefer pe cele normale. Astea sunt deja prea lungi pentru gustul meu.
    In ce priveste giantomizerele, V2 nu am incercat, dar am avut V1. Mie, acesta mi s-a parut sub aty eGo-T sau 510-T la aroma. Parca toate lichidele au aceeasi aroma(una nedefinita). De aceea am renuntat sa mai incerc alte variante de gianty(poa' sa fie si V10). Mai ok mi se par clearomiser-ele decat aceste gianty(ma refer la aroma aburului, in special).

  5. #4225 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by digital_smoker View Post
    eu cred ca in momentul de fata daca cineva se apuca de vapat tre sa treaca neaparat pe moduri. chestiile astea cu tigarile fabricate de chinezi e deja depasita. bateriile sunt mici si caliatatea e neglijabila. cumparati un mod sanatos cu baterii mari , cumparati cun clearomizor din ala mare si cu asta basta.
    Eu cred ca ai inversat termenii, ca sa raminem la [eu]. Modurile facute pe genunchi sint deja depasite. Nu e ca sint fan "Made in China" insa eGo-T este chiar reusit si chiar nu se poate compara cu prastiile care l-au precedat. Baterii/acumulatori mici ... wtf ? am modelul 650 mAh si este mai mult decit suficient, nici ca indraznesc sa gindesc cum o fi cu 900 - 1000 mAh. Calitate ? doh .... oare ? am observat ca totul tine de natura lichidului, daca la calitatea "abureli" ai facut referire. Altfel, fiabilitate si asta e o chestie, una bucata acumulator a crapat dupa 6 luni, o alta bucata acumulator are 391 zile si inca nu da semne de oboseala. Atomizoare tin aprox. 30 zile, am avut norocul sa nimeresc unul "depasit" care a atins impresionanta cifra de 137 zile si tot asa, nu da semne de oboseala. Toate astea sint muncite zilnic 8 - 10 ore. Daca o sa iasa ceva mai bun probabil ca o sa alerg sa probez insa pina atunci eGo-T (chinezarie depasita ) abureste mai ceva ca o locomotiva.

    A nu se intelege ca am ceva impotriva mod-urilor, doar ca am trecut prin ele, la vremea aia erau peste DSE si alte pocnitori de pe piata insa odata cu eGo si mai ales cu eGo-T sa schimbat situatia.

  6. #4226 SP
    Member digital_smoker's Avatar
    pentru acasa , unde fac 90% din vapat folosesc un mod. placere personal

    pentru afara am un ego

  7. #4227 SP
    Junior Member SOAD's Avatar
    Ce parere aveti despre tigara electronica de la intellicig?
    Este cam scumpa...un kit format din : o tigara ,un incarcator si 5 cartuse este 180 lei
    Isi merita banii?

  8. #4228 SP
    Member digital_smoker's Avatar
    Quote Originally Posted by SOAD View Post
    Ce parere aveti despre tigara electronica de la intellicig?
    Este cam scumpa...un kit format din : o tigara ,un incarcator si 5 cartuse este 180 lei
    Isi merita banii?
    nu

    e o mizerie

  9. #4229 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    a achizitionat careva de pe portalul alibaba [practic e raiul sellerilor chinezi..firmele care le produc/distribuie sau nu]
    am cerut cateva oferte de la ei..si am tot primit...insa nu situ care e mai de incredere...si dupa ce am citit cateva chestii legate de clone...nu imi mai vine sa dau comanda asa
    daca cineva a comandat de la ei [un distribuitor de ex]..rog sa imi spuan si mie care seller e de incredere de pe acolo...m-ar interesa un ego (nu stiu daca -t sau simplu)..in ofertele care le-am primit am gasit si o varianta UGO [cu inarcator miniusb la baterie de 650mah]...e contrafacut...sau e oficial?
    joyetech sau sailebao...? si ce seller [nu de la noi] are marfa joye/saile originala

  10. #4230 SP
    Member pepino967's Avatar
    Pe "alibaba.com", nu poti sa faci comanda doar pentru un kit. Ei accepta doar comenzi de cantitati mari. La fiecare tip de produs este afisata cantitatea minima de comanda. Anunturile respective se adreseaza engross-istilor si reseller-ilor. Dar iti recomand aceste 2 site-uri cu produse originale: Vapers.ro - furnizam originalele Joyetech, Intellicig - ECOpure, Heaven Gifts si Dekang - Vapers (pentru kit-uri Joye originale) si Tigara electronica | Sailebao | Tigari electronice (pentru kit-uri SLB originale). Personal, le prefer pe cele SLB. Si sa-ti iei eGo-T. E superior fata de cel clasic cu cartuse cu vatelina.

  11. #4231 SP
    Member digital_smoker's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    a achizitionat careva de pe portalul alibaba [practic e raiul sellerilor chinezi..firmele care le produc/distribuie sau nu]
    am cerut cateva oferte de la ei..si am tot primit...insa nu situ care e mai de incredere...si dupa ce am citit cateva chestii legate de clone...nu imi mai vine sa dau comanda asa
    daca cineva a comandat de la ei [un distribuitor de ex]..rog sa imi spuan si mie care seller e de incredere de pe acolo...m-ar interesa un ego (nu stiu daca -t sau simplu)..in ofertele care le-am primit am gasit si o varianta UGO [cu inarcator miniusb la baterie de 650mah]...e contrafacut...sau e oficial?
    joyetech sau sailebao...? si ce seller [nu de la noi] are marfa joye/saile originala
    alibaba e pentru cei care cumpara mult la o comanda.

    daca vrei o tigara electronica buna ia un ego T si e ok

    daca vrei ceva sa te tina ani de zile ia un mod. modul il vei folosii in casa si ego t afara

  12. #4232 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    stiu ca ei trimit in banda rulanta..comenzi minime etc..nu asta e problema mea acum
    ci nu stiu care seller e de incredere din tona aia nu vreau sa cumpar clone
    multumesc de eventualele raspunsuri

  13. #4233 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    stiu ca ei trimit in banda rulanta..comenzi minime etc..nu asta e problema mea acum
    ci nu stiu care seller e de incredere din tona aia nu vreau sa cumpar clone
    multumesc de eventualele raspunsuri
    Shenzhen si Guangdong. Ceea ce incercam sa-ti spun mai sus, este ca cele 2 site-uri recomandate de mine nu comercializeaza facaturi. Sunt produse originale. Si eu si majoritatea "aburitorilor" mai cunoscatori ne aprovizionam de acolo.

  14. #4234 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    multumesc frumos...ies mult mai ieftin de pe alibaba...de asta am cerut de acolo o sursa de incredere...
    ca si "marime" comanda o sa fie ca sample order..am vb deja cu mai multi selleri si sunt de acord...dar nu stiam in care sa ma incred [ptr ca la unii in poze am vazut scrie pe cutie THE eGo ..si am citit pe nu stiu ce blog/forum ca asta e semn clar de facatura...e fara "the"]. Acum eu cu vreo 4 persoane.(chiar 5 posibil) dorim asa ceva...asa ca un sample order e posibil...si e mai ok ca pret cu mult...ulterior "alimentarea" o sa o fac de la noi [cel putin lichidele..consumabilele]
    tot pe unele forumuri citisem la unii ca nu recomanda ego-t..ci mai degraba varianta clasica deoarece la -t te mai trezesti cu lichid prin gura...ii schimba aroma intr-un mod neplacut?! sunt realitati...cazuri rare sau fantezii? [oricum banuiesc ca acum depinde si de unde a luat vasile ala tigara...facatura sau nu]
    deci voi imi recomandati clar ego-t sa inteleg. 650 e ok pentru o incarcare zilnica la un pachet de tigari pe zi? [la unul ca mine de 5-10 sigur e ok ]
    Totodata in ofertele primite am vazut anumite baterii de 650mah cu incarcare miniUsB...banuiesc ca nu sunt oficiale de la joyetech...insa le-a incercat careva?
    multumesc fff frumos ptr raspunsuri

  15. #4235 SP
    Member pepino967's Avatar
    Ok. Am inteles ca va cuplati mai multi ca sa comandati direct de la producator. Asa da. Pentru ca mai costa si transportul, dar veti avea ceva de asteptat pana vor sosi la voi produsele din China. La eGo-T, lichidul iti poate ajunge in gura, daca nu cureti cartusele folosite pe parcursul zilei(clatite cu apa pur si simplu si apoi suflate si sterse). Altfel, nu are cum sa ajunga lichidul in gura. In partea de sus, cartusul de eGo-T are doua capacele. Intre ele exista un spatiu in care se strange in timp niste condens si eventual lichid daca atomizorul este inundat, deoarece prin aspirare lichidul o ia pe santurile laterale de aer si ajunge in acel spatiu dintre capacele, iar de acolo sigur ca va ajunge si in gura. Dar daca le clatesti cu apa, le sufli bine si le stergi la sfarsitul fiecarei zile, nu vei avea astfel de neplaceri. Aroma devine neplacuta(cu gust de ars sau schimbata sau fara tarie si fara aroma), atunci cand atomizorul nu mai are de unde sa-si ia lichid, cartusul fiind golit. Si mai conteaza si ce lichide se folosesc. Daca lichidele sunt proaste, atunci si gustul, evident ca va fi nasol. Deci, este esential ca lichidul sa fie de cea mai buna calitate si aroma. Bateriile eGo sunt de cel putin 650mAh. Nu exista de putere mai mica. Mai exista si de 750mAh(cele SaileBao), sau de 900mAh si de 1000mAh, dar acestea sunt cu vreo 2 cm mai lungi. Bateriile tin intre 8-12 ore, in functie de cat de mult se vapeaza cu ele. Toate bateriile eGo se incarca prin miniUSB. Acest miniUSB este inclus in pachetul de baza, impreuna cu incarcatorul de priza. Se ataseaza la incarcator, apoi se infileteaza bateria in capatul miniUSB-ului. Lichidul poate sa curga pe la conectorul dinspre baterie, daca este inundat cu lichid sau daca este infundat si nu mai face vaporizarea cum trebuie. Acest defect se poate intalni si daca e nou-nout atomizorul. Dar mai rar. Sper sa nu aveti un astfel de ghinion.
    Si indiferent de ceea ce mai spun unii(care, probabil ca nu stiu cum se intretine un eGo-T), atomizoarele eGo clasice sunt inferioare celor eGo-T. Testate de mine ambele tipuri.

  16. #4236 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    multumesc de lamuriri cu ego-t...o sa merg pe aceasta varianta
    la ce fac referire cu miniUSB..nu mufa clasica care se infileteaza..ci chiar miniUSB sa bagi la baterie
    de ex acest produs...UGO
    china e cigarettes UGO with LED to indicate power Sales, Buy china e cigarettes UGO with LED to indicate power Products from alibaba.com
    health electronic cigarette UGO with LED light products, buy health electronic cigarette UGO with LED light products from alibaba.com

  17. #4237 SP
    Member pepino967's Avatar
    Acum inteleg la ce te refereai. La cablul USB prin care sa poti "aburi" cu tigara conectata la PC. Da. Trebuie sa aiba bateriile in capatul lor, mufa USB. Exista si pachet de tigari marca Joye cu acest tip de baterii. Iar acel cablu USB, de regula, tre' sa fie in pachetul de baza. Parerea mea este ca, daca vrei acest tip de baterii, cauta sa fie marca Joye.

  18. #4238 SP
    Junior Member ic252's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    multumesc de lamuriri cu ego-t...o sa merg pe aceasta varianta
    la ce fac referire cu miniUSB..nu mufa clasica care se infileteaza..ci chiar miniUSB sa bagi la baterie
    de ex acest produs...UGO
    china e cigarettes UGO with LED to indicate power Sales, Buy china e cigarettes UGO with LED to indicate power Products from alibaba.com
    health electronic cigarette UGO with LED light products, buy health electronic cigarette UGO with LED light products from alibaba.com
    Eu zic ca gresesti luandu-ti kit-urile de-acolo. Nici nu ai nevoie de kit pana la urma. Ai nevoie de o baterie/incarcator si vaporizator/cartus, plus lichidele. Ai zis intr-un post mai sus ca fumezi 5-10 tigari pe zi, deci o baterie de 650mAh iti ajunge usor o zi, dar poate o sa-ti placa mai mult vapatul , asa ca e mai recomandat una de 1000mAh. Daca alegi Joye eGo-T pass-through, astea au incarcatorul inclus, conectorul este mini-USB(in pachetul cu bateria primesti un cablu USB-miniUSB), deci mai ai nevoie doar de adaptoare 220v->5v, 12v->5v, astea le gasesti foarte ieftine aici: Alimentatoare de la retea (220V) , respectiv aici Alimentatoare auto (12V) , sau pur si simplu le incarci de la mufa USBde la calculator. Am scris mai sus avantajele bateriilor Joye eGo-T pass-through. in postul 4222. In pozele acelea de pe Alibaba nu vezi clar calitatea finisajului si s-ar putea, de exemplu ca dupa o luna sa se exfolieze vopseaua. Nu mai vorbesc de riscul de a fi baterii slabute, cu mAh mai putini in realitate... Si astea iti spun din experienta, primul meu pas cu ET a fost un kit eGo neoriginal... acum am baterii originale Joye si se vede clar diferenta. Cele originale le gasesti sigur pe vapers.ro, mai exact aici: http://vapers.ro/4-baterii .
    In ceea ce priveste vaporizatorul sunt mai multe variante. Din cate am citit pe Forumul vaporizatorilor dintre modelele Tank , pana la urma eu am ales atomizor 510-T LR , inainte am folosit mult cartomizor 510LR, dar am mai incercat si Giantomizor V2 si cartomizor G4. Atomizorul 510-T LR il am de 3 zile si sunt foarte multumit de el.
    Deci costurile ar fi:
    - baterie eGo-T pass-through USB 650mA : 72lei (include cablul USB);
    - atomizor 510-T LR: 28lei;
    - cartuse 510-T LR cca.2lei/buc : 10lei (5buc.)
    - adaptor 220v->5v : 14lei (vapers.ro)
    Total: 124lei
    Pentru inceput poti sa folosesti cartomizorul Boge 510 LR http://vapers.ro/low-cost/435-cartomizor-510d-lr.html , care este excelent si ieftin. Astfel inceputul te costa cu 32lei mai putin, adica cca.90lei. Am uitat, daca folosesti vaporizatoare 510 e mai estetic sa-i montezi si conul de protectie.
    Aaaa,inca ceva, asta ca sa-ti faci o idee. In Bazar pe vapersforum.ro era un anunt de vanzare kit-uri eGo-T (neoriginale) la pretul de achizitie din China (plus transport...), 100lei/kit, asa cum le prezinta vanzatorul sunt ok, dar au problema cu sistemul atomizor/cartus Tank, nu se alimenteaza cu lichid. Iti spun asta fiindca se poate intampla sa fie la fel si cele care le-ai gasit pe alibaba.com...

  19. #4239 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Salut, am o scurta intrebare Solutia pentru umplerea cartuselor (nicotina) poate expira? Pe sticluta nefiind scris niciun termen.

  20. #4240 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by SpitFire View Post
    Salut, am o scurta intrebare Solutia pentru umplerea cartuselor (nicotina) poate expira? Pe sticluta nefiind scris niciun termen.
    N-are timp sa expire. Ca doar nu-ti cumperi 100 flacoane cu lichid ca sa treaca vreo 3 ani pana le consumi, mai ales ca se tin in frigider la rece.

    ---------- Post added 11-07-2011 at 07:55 AM ----------

    Quote Originally Posted by ic252 View Post
    Eu zic ca gresesti luandu-ti kit-urile de-acolo. Nici nu ai nevoie de kit pana la urma. Ai nevoie de o baterie/incarcator si vaporizator/cartus, plus lichidele. Ai zis intr-un post mai sus ca fumezi 5-10 tigari pe zi, deci o baterie de 650mAh iti ajunge usor o zi, dar poate o sa-ti placa mai mult vapatul , asa ca e mai recomandat una de 1000mAh. Daca alegi Joye eGo-T pass-through, astea au incarcatorul inclus, conectorul este mini-USB(in pachetul cu bateria primesti un cablu USB-miniUSB), deci mai ai nevoie doar de adaptoare 220v->5v, 12v->5v, astea le gasesti foarte ieftine aici: Alimentatoare de la retea (220V) , respectiv aici Alimentatoare auto (12V) , sau pur si simplu le incarci de la mufa USBde la calculator. Am scris mai sus avantajele bateriilor Joye eGo-T pass-through. in postul 4222. In pozele acelea de pe Alibaba nu vezi clar calitatea finisajului si s-ar putea, de exemplu ca dupa o luna sa se exfolieze vopseaua. Nu mai vorbesc de riscul de a fi baterii slabute, cu mAh mai putini in realitate... Si astea iti spun din experienta, primul meu pas cu ET a fost un kit eGo neoriginal... acum am baterii originale Joye si se vede clar diferenta. Cele originale le gasesti sigur pe vapers.ro, mai exact aici: Baterii .
    In ceea ce priveste vaporizatorul sunt mai multe variante. Din cate am citit pe Forumul vaporizatorilor dintre modelele Tank , pana la urma eu am ales atomizor 510-T LR , inainte am folosit mult cartomizor 510LR, dar am mai incercat si Giantomizor V2 si cartomizor G4. Atomizorul 510-T LR il am de 3 zile si sunt foarte multumit de el.
    Deci costurile ar fi:
    - baterie eGo-T pass-through USB 650mA : 72lei (include cablul USB);
    - atomizor 510-T LR: 28lei;
    - cartuse 510-T LR cca.2lei/buc : 10lei (5buc.)
    - adaptor 220v->5v : 14lei (vapers.ro)
    Total: 124lei
    Pentru inceput poti sa folosesti cartomizorul Boge 510 LR Cartomizor 510D LR , care este excelent si ieftin. Astfel inceputul te costa cu 32lei mai putin, adica cca.90lei. Am uitat, daca folosesti vaporizatoare 510 e mai estetic sa-i montezi si conul de protectie.
    Aaaa,inca ceva, asta ca sa-ti faci o idee. In Bazar pe vapersforum.ro era un anunt de vanzare kit-uri eGo-T (neoriginale) la pretul de achizitie din China (plus transport...), 100lei/kit, asa cum le prezinta vanzatorul sunt ok, dar au problema cu sistemul atomizor/cartus Tank, nu se alimenteaza cu lichid. Iti spun asta fiindca se poate intampla sa fie la fel si cele care le-ai gasit pe alibaba.com...
    Da. Uitasem sa-i spun si de ato 510-T LR sau SR. Dar sa aibe grija sa nu uite sa-si ia si 2-3 cartuse pentru el. Sau poa' sa inceapa si cu un carto dual-coil. Eu sunt foarte multumit de el. Am 5 zile de vapat cu acesta si se comporta f. bine. Si imi place ca-si ia lichidul la blana. Si e si asta doar 10 lei. Isi merita banii. Singurul inconvenient la acesta este ca nu intra conul pe el. Cartomizor 510 Dual Coil LR XL

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 212 of 224 FirstFirst ... 112 162 202 210 211 212 213 214 222 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts