Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 213 of 224 FirstFirst ... 113 163 203 211 212 213 214 215 223 ... LastLast
Results 4,241 to 4,260 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #4241 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    multumesc de lamuriri..de ce insist sa iau de pe alibaba este pentru ca voi face o comanda mai mare un pic [ma adun cu cativa prieteni]si ies mult mai ok...decat vapers.ro [pana la urma si ei tot de acolo se aprovizioneaza...au gasit sellerul de incredere...si gata]
    dupa ce am filtrat zecile de oferte primite...m-am oprit la 2 care ofera cat decat incredere...[una dintre ele pune accent clar pe original joye etc]. Din ce am observat ceilalti selleri omit sa spuna si "joye" ..ci doar ego si ego-t..acesta a fost si unul dintre factorii de selectie...si pe cutii aparea "the" ego
    in ofertele [cele 2] la care m-am oprit...apare clar care e joye..si care nu...
    de ce ati ales/alege 510-t in loc de ego-t?
    si care e faza cu LR?
    la acest link aveti cele doua oferte care le-am primit...de v-ati putea uita pe ele sa va dati cu parerea m-ar ajuta
    http://dl.dropbox.com/u/3330768/ego.rar
    multumesc frumos

  2. #4242 SP
    Member pepino967's Avatar
    Daca ei spun ca sunt marca Joye, e ok. In ce priveste atomizorul 510-T, fiind o editie mai noua, evident ca se comporta mai bine. Sunt rezolvate si problemele de scurgere, suctiunea prin cartusul de 510-T se face mai usor, isi fac un tiraj mai bun. Daca gasiti kit care sa fie cu baterii eGo, dar cu atomizor 510-T, vi-l recomand. Sau daca tot va faceti comanda direct in China si nu gasiti kit cu ato 510-T, va luati kit eGo-T si va mai luati separat si niste atomizoare 510-T(si cartuse pentru el, evident). Atomizoarele LR prezinta avantajul ca vaporizeza mai rapid lichidul. Practic, tragi ca dintr-o tigara clasica. Dar tocmai de aceea papa ceva mai mult lichid. Nu cu foarte mult fata de cele SR, dar consuma mai mult. Ca un raport, ar fi: 2 picaturi cu SR, 2 picaturi jumate cu LR.Totodata, ar putea sa se arda mai repede in timp, fata de cele SR. Acesta ar fi cam singurul dezavantaj la cele LR. In rest, au numai avantaje. Odata ce prinzi sa aburesti cu LR, nu prea iti mai vine sa treci inapoi la SR. Testat pe propria-mi piele. De cand folosesc atomizoare LR sau cartomizoare LR, pe cele 2 atomizoare eGo-T SR pe care le detin, acum se depune praful pe ele. Nu mai imi place sa aburesc cu ele. Satisfactia e muuult mai mare cu LR-uri. Aroma si taria sunt mult mai puternice. La atomizoarele SR(normale), timpul de aspirare trebuie sa fie mai lung. Cam pana la 5 secunde/abur.

  3. #4243 SP
    Member digital_smoker's Avatar
    eu as lua de pe healthcabin.net

    sunt de incredere , au preturi ok si produse chiar bune.

  4. #4244 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    deoarece cu chinezii...greu reusesc sa ma inteleg prin mailuri...ma tenteaza acest link al tau...
    sa inteleg ca sunt originale joye si de incredere?
    daca asa...de nu primesc de la chinezii de pe alibaba cm trebe raspunsul..apelez la ei..de spuneti ca sunt ok

    ---------- Post added 13-07-2011 at 02:25 AM ----------

    sorry ca va iau in serie cu itnrebarile si va multumesc ptr raspunsuri
    deci in concluzie atomiz. mai bine 510-T decat ego-t...atunci intrebare: se potriveste
    Joye eGo T(Tank) 650mah USB battery(passthrough)
    +
    JOYE 510-T(Tank) Atomizer(T)

    pe langa cartuse si cablu/incarcator care se gaseste pe toate drumurile mai trebuie ceva ? con sau acest adaptor eGo-510/510-eGo Adapters ?
    ce parere aveti de "kitul" pe care vreau sa il "construiesc" ?

  5. #4245 SP
    Member pepino967's Avatar
    Atomizorul 510-T este compatibil cu bateria eGo. Dar sa nu uiti sa-ti iei cartuse pentru acest tip de atomizor. Conul nu e neaparat necesar. Are doar rol estetic(daca iti iei ato 510-T). Daca iti iei cu ato eGo-T, nu-ti trebuie si con. Acel adaptor nu e necesar. Eu am baterii eGo (si nu sunt singurul) si folosesc atomizoare 510 si 510-T si cartomizoare tip 510, fara probleme. Si iti mai dau un sfat. Ia-ti ato tip LR. Cu acesta se trage mai usor, aroma si taria superioare.

  6. #4246 SP
    Member digital_smoker's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    deoarece cu chinezii...greu reusesc sa ma inteleg prin mailuri...ma tenteaza acest link al tau...
    sa inteleg ca sunt originale joye si de incredere?
    daca asa...de nu primesc de la chinezii de pe alibaba cm trebe raspunsul..apelez la ei..de spuneti ca sunt ok

    ---------- Post added 13-07-2011 at 02:25 AM ----------

    sorry ca va iau in serie cu itnrebarile si va multumesc ptr raspunsuri
    deci in concluzie atomiz. mai bine 510-T decat ego-t...atunci intrebare: se potriveste
    Joye eGo T(Tank) 650mah USB battery(passthrough)
    +
    JOYE 510-T(Tank) Atomizer(T)

    pe langa cartuse si cablu/incarcator care se gaseste pe toate drumurile mai trebuie ceva ? con sau acest adaptor eGo-510/510-eGo Adapters ?
    ce parere aveti de "kitul" pe care vreau sa il "construiesc" ?
    eu nu inteleg de ce nu iei de pe un site romanesc... sau din eu... ca sa nu platesti nimic vama. poti sa comanzi si din sua daca vrei... eu am comandat un provari si nici o problema

  7. #4247 SP
    Junior Member ic252's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    multumesc de lamuriri..de ce insist sa iau de pe alibaba este pentru ca voi face o comanda mai mare un pic [ma adun cu cativa prieteni]si ies mult mai ok...decat vapers.ro [pana la urma si ei tot de acolo se aprovizioneaza...au gasit sellerul de incredere...si gata]
    dupa ce am filtrat zecile de oferte primite...m-am oprit la 2 care ofera cat decat incredere...[una dintre ele pune accent clar pe original joye etc]. Din ce am observat ceilalti selleri omit sa spuna si "joye" ..ci doar ego si ego-t..acesta a fost si unul dintre factorii de selectie...si pe cutii aparea "the" ego
    in ofertele [cele 2] la care m-am oprit...apare clar care e joye..si care nu...
    de ce ati ales/alege 510-t in loc de ego-t?
    si care e faza cu LR?
    la acest link aveti cele doua oferte care le-am primit...de v-ati putea uita pe ele sa va dati cu parerea m-ar ajuta
    http://dl.dropbox.com/u/3330768/ego.rar
    multumesc frumos
    v-ati pus problema si altfel: la cat o tot amanati nefiind siguri de unde sa comandati de pe site-uri din china, plus cat mai dureaza pana vin de-acolo, in timpul asta cumperi din RO, ajung intr-o zi si face-ti economii mult mai mari prin simplu fapt ca in tot acest timp fumezi (vapezi) mai ieftin (comparativ cu analoagele)
    in plus kit-urile alea vin cu atomizoare EGO-T, daca vreti o trecere mai usoara de la tigari normale (analoage) eu recomand in primul rand cartomizoarele 510 LR (luati din start mai multe bucati, unele sunt defecte din fabricatie, oricum sunt ieftine 5-6lei/buc) se apropie foarte mult ca senzatie de analoage si sunt foarte usor de incarcat cu lichid.

    toate atomizoarele/cartomizoarele 510 (ca sunt normale sau Tank (T), SR sau LR, single sau dual coil) merg montate pe baterii EGO, au acelasi tip de conexiune/filet. practic difera diametrele componentelor 510 are 9,2mm, iar EGO are 14mm si pentru estetica se monteaza un con (daca vrei...) tigarile electronice 510 au acumulatori cu buton sau automate de max 280mAh si au acelasi diametru cu atomizoarele(9,2mm) pentru capacitati mai mari se folosesc acumulatori EGO, adica 650,900,1000mAh.

  8. #4248 SP
    Member pepino967's Avatar
    Subscriu si eu la tot ce a scris "ic252". Oricum mai costa si transportul ca sa vina produsele direct din China, iar cartomizoarele sunt cea mai buna solutie. Cele LR. Eu folosesc acum pe cel "dual-coil" si e superb. Si fiabil in timp. Dupa 10 zile de utilizare, tot peste carto 510-LR este la TH si aroma. I-am facut o spalare sub jet de apa calda(tinut vreo 5 minute), lasat la uscat 24 ore si gata. Apt de munca. Cartomizoarele clasice, cel mult o saptamana le poti folosi cu un randament optim si nu dau la fel de puternic TH si aroma ca "dual-coil". Cine foloseste carto simple, e de preferat sa ramana pe ele, sa nu treaca pe "dual-coil", ca nu se mai poate intoarce la ele. Diferenta e maaare. Si din pacate, acestea nu se gasesc chiar pe la toti reseller-ii. Doar cei de pe vapers.ro le comercializeza si cei de pe e-tigara.eu, parca. Mai sunt de cumparat pe un site englezesc care au transportul gratuit(free shipping), dar plata se face prin sistemul PayPal (Accessories - Atomizers/Cartomizers - Dual Coil Cartomizers - mistEliquid -- Leading International Supplier of E-Liquid).

  9. #4249 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu vreau sa par un ignorant sau altceva, dar mai usor este sa va lasati de tot, fara tigari de plastic cu aburi. Trebuie vointa + 3 saptamani de "convalescenta".

  10. #4250 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Nu vreau sa par un ignorant sau altceva, dar mai usor este sa va lasati de tot, fara tigari de plastic cu aburi. Trebuie vointa + 3 saptamani de "convalescenta".
    Te-ai gandit ca poate unii nu vor sa se lase? Ci doar sa "fumeze" ceva care sa nu produca cine stie ce boli...

  11. #4251 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Te-ai gandit ca poate unii nu vor sa se lase? Ci doar sa "fumeze" ceva care sa nu produca cine stie ce boli...

    Pai nu vad rostul in a pufai aburi cand adevarata "placere" dintr-o tigara vine din tutunul tras in piept. Asta e poate pentru cei care se plictisesc la o bere si simt nevoia sa tina ceva in mana si sa scoata ceva pe gura, satisfactia e 0. In fine, nu vreau sa supar pe nimeni, dar mi se pare inutil sa faci asta. Ori continui sa fumezi, cu toate riscurile implicate (pana la urma tot murim) ori le lasi de tot ca se poate si fara.

    Bafta in continuare, orice ati alege.

  12. #4252 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ai sa razi, dar cu un atomizator bun, cu un lichid care are concentratie de nicotina mare, efectul poate fi chiar mai puternic decat de la o tigara fara filtru. Minus toate gudroanele cancerigene. So, why not? Pentru unii, trecerea la eT-uri este chiar un upgrade, nu doar ceva "de amagit". Donely de exp. inainte nici nu prea fuma. Acum pufaie toata ziua din eT-uri

  13. #4253 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    exact...eu personal fumez din placere..1-2..-5 tigari intr-o zi...sau zile/ saptamana cand deloc.Nu simt aparitia dependentei..si asa de vreo 3-4 ani Insa imi place..dimineata...sau seara la o plimbare cu masina sa ma opresc sa pufai..Cred ca personal o sa aleg varianta cu low la nicotina sau chiar zero....
    iar prietena ajunge in zilele cu mult stres la un pachet pe zi..ei o sa ii iau medium la concentratie [si o sa incerc de am nevoie de la ea]

  14. #4254 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Nu vreau sa par un ignorant sau altceva, dar mai usor este sa va lasati de tot, fara tigari de plastic cu aburi. Trebuie vointa + 3 saptamani de "convalescenta".
    Esti fumator sau nu? Ca daca nu esti, n-are sens sa ne batem capul sa-ti explicam cum stau lucrurile. Dar totusi, pentru stiinta ta... fumatorii simt nevoia de a fuma datorita nicotinei. Tigarile electrice iti dau exact aceasta satisfactie, dar fara a mai baga in plamani si gudroane, monoxid de carbon si alte substante reziduale cancerigene degajate prin ardere la tigara analoaga. Deci, noi "aburitorii", in loc sa ne punem plasturi pe noi sau sa mestecam de zor gume cu nicotina(tip "Nicorette"), folosim tigara electrica, satisfacandu-ne astfel si reflexul de a duce tigara la gura.

  15. #4255 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Esti fumator sau nu? Ca daca nu esti, n-are sens sa ne batem capul sa-ti explicam cum stau lucrurile. Dar totusi, pentru stiinta ta... fumatorii simt nevoia de a fuma datorita nicotinei. Tigarile electrice iti dau exact aceasta satisfactie, dar fara a mai baga in plamani si gudroane, monoxid de carbon si alte substante reziduale cancerigene degajate prin ardere la tigara analoaga. Deci, noi "aburitorii", in loc sa ne punem plasturi pe noi sau sa mestecam de zor gume cu nicotina(tip "Nicorette"), folosim tigara electrica, satisfacandu-ne astfel si reflexul de a duce tigara la gura.


    Am fumat timp 8 ani. Am 1 an si jumatate de cand m-am lasat. Una dintre cele mai bune decizii pe care le-am luat. Fara guma, fara plasture, fara rarit tigari, fara alte abureli. Abrupt, am zis "De maine nu mai imi cumpar un pachet". Mi-am fumat ultima tigara din pachet si restul e istorie. Ma asteptam sa fiu iritat de lipsa tutunului, sa fiu mai on the edge dar am ramas placut surprins. Am trecut cu brio de cele 3 saptamani cat ii ia nicotinei sa iasa din sistem. Senin, fara batai de cap. Recunosc, uneori am mai simtit nevoia de a fuma, ba la o bere, ba dupa o mica gustare, ba dupa altele, insa m-am tinut tare. Mi-am spus ca daca tot am rezistat atat, mi-as bate joc de toata vointa mea de pana acum. Sunt de parere ca orcine ar putea sa se lase atata timp cat si-ar dori cu adevarat asta. Multi zic ca nu pot, dar adevarul este ca de fapt nu isi doresc, senzatia de a pufai ceva este un tic de care s-au atasat.


    Mersi de stiinta.

  16. #4256 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    corect..poate la unii e un tic de care s-a atasat...poate unii nu au puterea...vointa asa dura. psihicul uman e diferit..unii pot trece peste anumite probleme personale dupa o saptamana de chin..altii raman cu obsesii ani. NU toti oamenii pot sa treaca peste anumiti factori [nu vreau sa deviez fff mult de la subiect dar unii iau distonocalm..xanax cand se lovesc de stres la servici...altii baga un enigma in playerul la masina si conduc prin padure (adik eu ..fumand una din cele 2-3 tigari ale zilei) ]. Deci la cat de diferiti suntem...asa exista si solutii. felicitari pentru realizarea ta...eu unul practic pot sa ma numesc ca ma apuc de fumat cu ET...de ce? pentru ca imi place sa "pufai" ( si nu e un gest de fitza..pe la terase etc...ca in general sunt singur sau cu prietena..un prieten cand imi fumez tigara)...nu dauneaza..cheltuielile sunt minime...si personal o vad ca o narghilea mini portabila

  17. #4257 SP
    Member pepino967's Avatar
    Pai, cam asta si este. O mini-narghilea. Si daca am reusit sa renuntam la analoage, pastrand placerea de a pufai, este ok. Exact, nu mai spun de economii.

  18. #4258 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Pai nu vad rostul in a pufai aburi cand adevarata "placere" dintr-o tigara vine din tutunul tras in piept. Asta e poate pentru cei care se plictisesc la o bere si simt nevoia sa tina ceva in mana si sa scoata ceva pe gura, satisfactia e 0. In fine, nu vreau sa supar pe nimeni, dar mi se pare inutil sa faci asta. Ori continui sa fumezi, cu toate riscurile implicate (pana la urma tot murim) ori le lasi de tot ca se poate si fara.

    Bafta in continuare, orice ati alege.
    exact cu zicea si Monky , te-ai gandit ca unii nu vor sa se lase ? . Eu unul mi-am luat si folosesc un EGO-T de 3 saptamani ( eram fumator de cel putin 1 pachet jumatate / zi ) . Pt mine EGO-T este un upgrade ...cheltui muuuuult mai putini bani , ma simt mai bine , respir mai bine in casa ( nu mai e fum ), pot "fuma" chiar unde lucrez ( nu mai tre sa ma duc pe balcon ) , nu mai am stres cu scrumiera in pat sau sa nu dau foc la ceva ..etc etc ...In momentul de fata nu mai gasesc nici macar un argument pt care sa folosesc iar "analoage "

  19. #4259 SP
    Vik
    Junior Member Vik's Avatar
    Salutare, sunt nou pe forum asadar putina indulgenta va rog. Si mai nou sunt intr-ale digital-smoke-lui, si am nevoie de putina conciliere. Am vazut zeci de site-uri, m-am cam prins singur care sunt de ocolit dar totusi mai am nevoie de cateva detalii. Am avut cateva e-cig ieftine care au ajuns rapid la gunoi, asadar am hotarat ca trebuie tintit mai sus. Stiu ce vreau dar nu stiu exact "ce" si mai ales de "unde". Vreu EGO sau EGO-T, baterie de 1000mAh, vaporizator/mustiuc pregatite pt un fumator de 2 pak analogice/zi. Sunt in mare dilema vizavi de producatorii Joye sau Sailebao (nu stiu care este dif intre ei sau daca e vreuna) nu stiu care este diferenta intre cilindru/conic la vaporizatoare si ce mustiuc e mai potrivit. Nu caut mod-uri, caut cea mai buna varianta pentru nevoile mele si toate astea intrun buget initial de 100 Euro si maxim 40 Euro/luna ulterior. Sfaturi va rog inainte de a face vreo greseala...

    ---------- Post added 20-07-2011 at 05:22 PM ----------

    Quote Originally Posted by Vik View Post
    Salutare, sunt nou pe forum asadar putina indulgenta va rog. Si mai nou sunt intr-ale digital-smoke-lui, si am nevoie de putina conciliere. Am vazut zeci de site-uri, m-am cam prins singur care sunt de ocolit dar totusi mai am nevoie de cateva detalii. Am avut cateva e-cig ieftine care au ajuns rapid la gunoi, asadar am hotarat ca trebuie tintit mai sus. Stiu ce vreau dar nu stiu exact "ce" si mai ales de "unde". Vreu EGO sau EGO-T, baterie de 1000mAh, vaporizator/mustiuc pregatite pt un fumator de 2 pak analogice/zi. Sunt in mare dilema vizavi de producatorii Joye sau Sailebao (nu stiu care este dif intre ei sau daca e vreuna) nu stiu care este diferenta intre cilindru/conic la vaporizatoare si ce mustiuc e mai potrivit. Nu caut mod-uri, caut cea mai buna varianta pentru nevoile mele si toate astea intrun buget initial de 100 Euro si maxim 40 Euro/luna ulterior. Sfaturi va rog inainte de a face vreo greseala...
    Daca nu mi-a raspuns nimeni, am facut pasul cel mare de unul singur si mi-am luat asa:

    BUGET: 500 RON (sper sa ma tina vreo luna...)

    2 x baterie Joye eGo-T XL 1000mAh USB pass-through negru

    2 x atomizor Joye eGo-T conic LR negru
    8 x cartus Joye eGo-T conic negru

    2 x atomizor Joye eGo LR conic negru
    2 x mustiuc picurare atomiz. eGo conic

    1 x cartomizor 510 Dual Coil LR XL
    1 x cartomizor Joye510 negru
    1 x cartomizor Boge 510D LR

    1 x Protectie mustiuc conic eGo / eGo-T

    E-Lichide:

    Cherry - VG - 18mg - 30ml
    Dunhil - VG - 18mg - 30ml
    Menthol - PG - 18mg - 30ml
    USA mix (MLB) - PG - 18mg - 30ml
    HG - Chocolate - 36mg - 10ml


    Sper numai ca nu am combinat hardware-ul aiurea. Din tot ce am citit, asa am considerat ca ar fi mai OK. Cu lichidele sper sa nu ma fi pacalit vizavi de gusturi, dar pana nu incerc mai multe, nu am de unde sa stiu ce imi va place.

  20. #4260 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    Ai facut o alegere buna.
    Ce ti-ai cumparat acolo te tine cel putin 3 luni.
    Nu stiu eGo-T cat o sa te tina. Eu am avut o singura bucata si nu m-a tinut decat vreo 2 saptamani. Ce nu mi-a placut mie la eGo-T (folosit doar cu VG) era faptul ca dupa 2-3 fumuri trebuia sa scot cartusul sa urce bula de aer ( nu este o regula asa mi se intampla mie). Daca patesti si tu la fel incearca sa le folosesti cu PG este mai fluid
    Cat despre arome am fumat tot ce ti-ai luat mai putin HG Chocolate. Cherry a fost singurul care nu mi-a placut, dar fiecare cu gusturile lui.

    Spor la vapat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 213 of 224 FirstFirst ... 113 163 203 211 212 213 214 215 223 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts