Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 214 of 224 FirstFirst ... 114 164 204 212 213 214 215 216 ... LastLast
Results 4,261 to 4,280 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #4261 SP
    Vik
    Junior Member Vik's Avatar
    Si nu mai ajunge baiatu' asta de la Fan Curier odata...
    Nu mai am rabdare.

  2. #4262 SP
    Junior Member etigaraeu's Avatar
    Si aici puteti gasi cartomizatoare Dual Coil LR, XL, XXL, XXXL precum si noile cartomizatoare Triple Coil, pentru baterii puternice, preferabil vv.

  3. #4263 SP
    Vik
    Junior Member Vik's Avatar
    Toate bune si frumoase, merge treaba ca unsa cu noile mele achizitii, dar din pacate simt TH prea puternic. Ma rupe efectiv si sunt fumator de analogice Marlboro. Ma gandesc sa iau pentru diluare Glicerina Vegetala. Aveti alte propuneri?

  4. #4264 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by Vik View Post
    Toate bune si frumoase, merge treaba ca unsa cu noile mele achizitii, dar din pacate simt TH prea puternic. Ma rupe efectiv si sunt fumator de analogice Marlboro. Ma gandesc sa iau pentru diluare Glicerina Vegetala. Aveti alte propuneri?
    Din cate observ eu pe link-ul dat de tine, aceea e o glicerina care se foloseste in scopuri cosmetice. Nu stiu daca e buna pentru "aburit".
    Ia-ti lichid cu nivel zero de nicotina(exista pentru toate aromele pe care ti le-ai comandat) si combina cu ceea ce ai tu. O iei din aproape in aproape. Incepi cu cateva picaturi la un flacon de 10ml, apoi testezi sa vezi la ce nivel de tarie a coborat(adica sa simti in piept taria, atat cat sa-ti placa) si tot asa o tii. Daca observi ca in continuare e tot prea tare pentru tine, mai adaugi picaturi de nivel zero. Dar atentie, ca acelasi nivel de nicotina se simte diferit ca tarie, in functie de atomizorul utilizat. De exemplu, la acelasi nivel de tarie, cu "dual-coil" se simte muuult mai puternic decat la toate celelalte. De asemenea, cu carto-LR sau cu atomizoare-LR se simte mai pregnant taria, decat la atomizoarele clasice.

  5. #4265 SP
    Vik
    Junior Member Vik's Avatar
    @pepino
    Am citit pe alte forumuri ca ar fi OK, oamenii au cumparat, incercat si sunt multumiti. Unii chiar entuziasmati.
    Un link interesant pentru eGo-T Homemade Cart Filler


    ---------- Post added 22-07-2011 at 02:48 PM ----------

    Quote Originally Posted by JONNY View Post
    Ai facut o alegere buna.
    Ce ti-ai cumparat acolo te tine cel putin 3 luni.
    Nu stiu eGo-T cat o sa te tina. Eu am avut o singura bucata si nu m-a tinut decat vreo 2 saptamani. Ce nu mi-a placut mie la eGo-T (folosit doar cu VG) era faptul ca dupa 2-3 fumuri trebuia sa scot cartusul sa urce bula de aer ( nu este o regula asa mi se intampla mie). Daca patesti si tu la fel incearca sa le folosesti cu PG este mai fluid
    Cat despre arome am fumat tot ce ti-ai luat mai putin HG Chocolate. Cherry a fost singurul care nu mi-a placut, dar fiecare cu gusturile lui.

    Spor la vapat
    Nu stiu daca ma va tine 3 luni avand in vedere ca sunt incepator.
    Anyway, am incercat o parte din ce am luat si pot spune astfel:

    atomizor Joye eGo-t conic LR + conic cartridge = abur mult, TH puternic la vapari scurte de 1-3 secunde
    atomizor Joye eGo conic LR + mustiuc picurator = abur mediu, TH mai slab dar mai placut la vapari de 3-5 secunde (sub 3 secunde nu prea da randament)
    cartomizor 510 Dual Coil LR XL = abur mediu spre mult, TH mediu spre puternic (total diferit de atomizoarele precedente, si nu pot spune ca neaparat mai placut) la vapari de 2-4 secunde. Neplacut este zgomotul produs de absorbtia lichidului, dar poate mai am de invatat putin..

    Mai am de incercat cartomizoarele Boge 510D LR si Joye 510
    Momentan Joye eGo-t conic LR este castigator detasat!

  6. #4266 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    baieti, ma grabesc si nu pot sa citesc toate paginile, asa ca o sa intreb direct.

    tata vrea sa isi ia tigara electronica. ce isi ia ?

    si tata nu e chiar cel mai rabdator cand vine vorba de tehnologie, deci ceva gen "press and play" varianta tigareta ar fi perfect. altfel spus: cat mai simplu.

    astept sfaturile voastre.

  7. #4267 SP
    Vik
    Junior Member Vik's Avatar
    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    baieti, ma grabesc si nu pot sa citesc toate paginile, asa ca o sa intreb direct.

    tata vrea sa isi ia tigara electronica. ce isi ia ?

    si tata nu e chiar cel mai rabdator cand vine vorba de tehnologie, deci ceva gen "press and play" varianta tigareta ar fi perfect. altfel spus: cat mai simplu.

    astept sfaturile voastre.
    e putin mai complicat, dar totusi nu este foarte complicat, trebuie sa faci un research pentru a sti ce i se potriveste cel mai bine, mai ales daca e amator de "press and play", trebuie sa si "play" de cate ori o bagi sub nas (scuze de exprimare). Asadar trebuie un mic research inainte, vizavi de unde sa cumperi si alte detalii tehnice iti pot raspunde mai multi pe aici, dar sa iti recomande sa cumperi ceva anume e mai greu...

  8. #4268 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Salutari ! Am trecut Duminica asta prin parcul Cismigiu. Erau niste tarabe cu dulciuri si tot felul de produse...
    Daca va uitati bine au expuse la vinzare si seturi de tigari eGo. Erau aurii, probabil de 1000 mAh. Pret - 170 lei setul.
    E-lichide aveau la 5 ml la pretul de 10 lei sticlutza. Am gustat o picatura pe deget, cred ca era pg, concentratie 15 spre 12 dar un gust placut.
    Apropo, sa mai "sparg" putin preturile. 30 ml (!) de glicerina neprelucrata de la laboratorul farmaceutic (cu sticla la schimb) sint 1,50 lei (!).
    Nu stiu cit costa picaturile de nicotina si de arome care se baga inauntru dar cineva minte poporul cu televizorul.

    ---------- Post added 27-07-2011 at 12:51 PM ----------

    Chinezii, normal.

    ---------- Post added 27-07-2011 at 03:16 PM ----------

    Sa presupunem ca nicotina pura care se adauga (professional) in compozitia e-lichidelor ar fi cea care "trage pretzul in sus".
    Dar de ce e-lichidele "zero" costa la fel de mult !? Ca doar sint fara nicotina. Doar "baze" aromate. Adica PG sau VG cu esente "de cozonaci"...

    ---------- Post added 27-07-2011 at 03:43 PM ----------

    Si acum un zvon nefondat, neverificat:
    De fapt cineva din Romania produce e-lichidele, le trimite la China si le reimportam ca fraerii la preturi mari.

  9. #4269 SP
    Member pepino967's Avatar
    Glicerina ca glicerina, dar eu n-am gasit sa cumpar nicotina. Pe unde sa caut concentrat de nicotina? Ca la farmacii nu am gasit. Ma gandisem si eu sa-mi prepar lichid, insa n-am gasit nicotina (care, cu ani in urma, stiu ca se gasea la fiole).

  10. #4270 SP
    Junior Member Professional's Avatar
    ce parere aveti despre tigara electronica? e buna de ceva?

  11. #4271 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    in 214 pagini nu ti-ai dat seama de asta?

  12. #4272 SP
    Vik
    Junior Member Vik's Avatar
    Quote Originally Posted by Professional View Post
    ce parere aveti despre tigara electronica? e buna de ceva?
    Nu e buna! dar te ajuta sa te lasi de fumat (in cazul in care esti fumator) si iti salveaza mai bine de doua treimi din bugetul aruncat pe tigarile clasice. Evident ca nu e buna, dar e o perspectiva a naibii de buna pentru unii fumatori...

  13. #4273 SP
    Member maweryck's Avatar
    ce e-lichid imi recomandati si mie de pe vapers.ro ? am inceput sa cam raman fara si tre sa-mi refac stocul
    Primele lichide le-am luat de pe Magazin online de tigari electronice Shenzhen Sailebao, atomizatoare, accesorii si e-lichide ( inclusiv primul kit la care m-a tinut un atomizor 1 saptamana ). Imi pare rau pt reclama negativa ...dar asta e adevarul . De lichide am fost f multumit : 1 marlboro high , 1 mar cu scortisoara +1 de cirese , toate VG .
    Vad ca astia de la vapers nu prea au VG . Ce-mi recomandati de la ei , bun ca aroma si sa iasa "fum " calumea ?
    Multumesc anticipat . Bafta

  14. #4274 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Numai VG am eu.Vezi semnatura.

  15. #4275 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    ce e-lichid imi recomandati si mie de pe vapers.ro ? am inceput sa cam raman fara si tre sa-mi refac stocul
    Primele lichide le-am luat de pe Magazin online de tigari electronice Shenzhen Sailebao, atomizatoare, accesorii si e-lichide ( inclusiv primul kit la care m-a tinut un atomizor 1 saptamana ). Imi pare rau pt reclama negativa ...dar asta e adevarul . De lichide am fost f multumit : 1 marlboro high , 1 mar cu scortisoara +1 de cirese , toate VG .
    Vad ca astia de la vapers nu prea au VG . Ce-mi recomandati de la ei , bun ca aroma si sa iasa "fum " calumea ?
    Multumesc anticipat . Bafta
    Cum sa nu aibe VG cei de pe vapers. ro? Uite aici: E-lichid Dekang 30ml pe baza de glicerina vegetala . Eu am luat diverse arome de la vapers.ro . Cele mai ok mi s-au parut MRLB-usa mix, Tabaco si Dunhill. Dar daca te-ai inteles bine cu celelalte, ia-ti tot de acolo. Si mie mi-au placut alea. Sansa mea este ca eu am magazin care le comercializeaza, chiar in localitatea mea. Singura chestie e ca au doar VG. Mie imi plac PG-urile mai mult si de aceea mai comand si de la vapers.ro .

  16. #4276 SP
    Junior Member gicacontra's Avatar
    s-a deschis un magazin de tigari electronice in Bucuresti pe Cantemir pt cei interesati

    ---------- Post added 29-07-2011 at 12:50 PM ----------

    Contact - Tigari Electronice e-Smoke.ro pt harta - eu inca nu am fost dar am mai luat de la ei

  17. #4277 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Pam pam !

  18. #4278 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Glicerina ca glicerina, dar eu n-am gasit sa cumpar nicotina. Pe unde sa caut concentrat de nicotina? Ca la farmacii nu am gasit. Ma gandisem si eu sa-mi prepar lichid, insa n-am gasit nicotina (care, cu ani in urma, stiu ca se gasea la fiole).
    Citi mililitri avea si ce pret ("la vremea aia") !?

  19. #4279 SP
    Junior Member pittt's Avatar
    am o rugaminte : folosesc un ego tank si dupa cateva fumuri trebuie sa scot cartusul sa urce bula de aer altfel nu mai trag lichid , am incercat si pg ,degeaba .. exista o solutie sau trebuie sa ma impac cu ideea ,multumesc !

  20. #4280 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Ce e-tigara imi puteti recomanda? Fumez de 6 ani, in medie un pachet si ceva pe zi. Mi'am comandat deja un eHealth sa'mi fac o idee despre fumatul electronic pentru ca e destul de ieftina si daca nu ma pot obisnui sa nu'mi para rau ca am aruncat niste bani aiurea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 214 of 224 FirstFirst ... 114 164 204 212 213 214 215 216 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts