Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 222 of 224 FirstFirst ... 122 172 212 220 221 222 223 224 LastLast
Results 4,421 to 4,440 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #4421 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E decent. Acum depinde foarte mult si ce fel de lichide vei folosi... la fel conteaza atomizoarele (Cuboid Mini suportand vreo 5 tipuri de atomizoare). El ca putere e mai mult decat suficient, e destul de OK si pe partea de TC... vad ca scot si update-uri de firmware. Eu nu l-am mai folosit de ceva timp, dar pt. cat costa cred ca e una din cele mai OK solutii. Ma gandesc insa ca pt. 6-8 tigari pe zi, e un pic cam mult. Poate ti-ar prinde bine ceva mai mic/ergonomic...

  2. #4422 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Multumesc pt raspuns. Am de gand sa incep cu lichide 50/50 vg pg si in timp ma gandeam sa alterez intre 70/30, 80/20 si 50/50 Ceea ce vreau sa zic este ca initial imi trebuie ca alternativa a tigarilor si daca e sa fie il transform intr-un hobby si voi incepe sa-l folosesc pt arome si cloud chasing micsorand treptat nicotina. Ieri seara am fost la o petrecere si eu la ocazii depasesc pragul de 1 pachet (am inceput sa fumez mai serios aproape de 2 ani si jumatate) iar la varsta pe care o am (19) nu mi se pare ok. (Ok, fumatul nu se uita la varsta, insa mai bine ma las acum decat mai tarziu).

    Edit: M-am decis totusi sa il iau..eventual o sa schimb atomizatorul si iau unul de ijust s. Ca alternativa mai aveam un istick pico sau un ijust care se invart tot pe acolo ca pret, dar din ceea ce am citit si incercat mi se pare mai performant Cuboid-ul

  3. #4423 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    O am de o saptamana jumate.. Super multumit momentan. Am abinat-o cu un atomizator I Just S
    Attached Images Attached Images 1488230701756-304313583.jpg

  4. #4424 SP
    Member chesterb's Avatar
    Monky, mă bate gândul să îmi iau un Nautilus/Nautilus Mini. Mi s-a luat de subohm de când am pus mâna pe un K1 cu rezistență BVC 1.8ohm.
    Știu că tu aveai un Nautilus. Ce părere ți-ai făcut despre el? Mai merită să îl iau în 2017, având în vedere că e un tank vechi de 3 ani? 😂

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  5. #4425 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nautilus-urile au fost unele din preferatele mele. Inca sunt (mai ales cu tank-urile acelea metalice cu design deosebit). Dar au o mare problema: they leak a lot! Nu de putine ori m-am trezit cu lichid pe langa ele, chiar si tinute in pozitie verticala (in special cand e perioada de vara). Daca ar rezolva problema asta, ar fi ideale pentru non sub-ohm. Am tot asteptat versiuni noi...

    ---------- Post added 12-03-2017 at 01:11 ----------

    Vad ca au scos Nautilus 2 si Nautilus X, dar nu stiu mai nimic despre ele: Aspire - Aspire Nautilus 2 - Aspire - Aspire Nautilus X. La 2ml cu diametru de 22 oricum mi se par o gluma...

  6. #4426 SP
    Member chesterb's Avatar
    Vara orice tank dă leak. Se dilată lichidul de la căldură şi iese prin toate orificiile.
    Mi-am uitat de câteva ori, pe timp de vară, modul în suportul de pahare de la cotieră, iar când m-am întors era mai hot decât dacă aş fi vapat la 150W

    Nautilus 2, din ce am citit e un Nautilus Mini cu un design nou. Nautilus X stă foarte prost din reviewuri. Oricum, nu prea aş vrea un tank de 2ml. Sunt obişnuit cu gigantele sub-ohm (TFV8, Griffin, Aromamizer Supreme, etc.)

    Aroma la Nautilus cum ţi se pare comparativ cu un sub-ohm?

  7. #4427 SP
    Member chesterb's Avatar
    Mi-am luat big Nautilus. So far, cel mai bun tank mtl pe care l-am folosit până acum, și încă n-am pus mult-lăudatele BVC. Thumbs up for it.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Attached Images Attached Images a642e63492063d41efa81250fcb268bc.jpg

  8. #4428 SP
    Member Popae36's Avatar
    Salutari,ceva pareri de la cei care au folosit : eleaf istick basic? Si o recomandare de lichid cu arome fara nicotina,pe care pot sa il iau direct din magazinul de tigari electronice?mersi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #4429 SP
    Member chesterb's Avatar
    Arome sunt o grămadă pe piață. Dorești ceva anume? Gourmet, fructe, tutun?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  10. #4430 SP
    Member Popae36's Avatar
    Am luat ceva prost de inceput,mojito cu menta,nu imi place o sa iau capsuni sa incerc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #4431 SP
    Member chesterb's Avatar
    Eu nu suport menta sau aromele "răcoritoare" derivate din mentă.

    Ceva bun de căpșuni de-a gata găsești la Vapez. Creamberry. Mi-a mai plăcut și Camel Toes de la ei - o combinație dulceagă de fructe de pădure.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  12. #4432 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sorry chesterb, eu am luat o mica pauza de eT-uri. Mai fumez un picut de tigari normale... si revin la electronice. E motivul pt. care nu prea mai pot sa fac recomandari acum, intrucat m-au dezamagit toate nebuniile in care am bagat o caruta de bani (probabil banii pe tigari timp de 10 ani i-am cheltuit intr-un an pe atomizoare, baterii, lichide, etc...). Din pacate cu atatea teste si cu chestii din ce in ce mai puternice, fara sa-mi dau seama am facut o supradoza de nicotina de nu mai stiam de mine. Momentan ma dreg cu "cancerigene"... si sper ca intr-o luna sa sterg totul cu buretele si sa o iau de la zero. Pana atunci sper sa apara ceva cu adevarat inovator si facut cu cap!

  13. #4433 SP
    Member Popae36's Avatar
    Ce stiti despre lichidele : E-potion? Astea le am gasit la mine in oras,si as vrea sa stiu daca a mai incercat cineva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #4434 SP
    Member chesterb's Avatar
    Eu nu am folosit și nici nu am auzit de ele. Liqua, Dekang nu ai găsit. Astea sunt destul de uzuale. Și mai nou, am văzut în carrefour lichide Vips.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  15. #4435 SP
    Member Popae36's Avatar
    Nu am gasit,va rog recomandati-mi cele mai bune lichide cu arome fara nicotina,m ar interesa ceva produs in afara daca se gaseste, pe care le pot gasii usor in supermarketuri ,cum ar fi: auchan,...etc,sunt din sibiu daca e cineva,si stie de unde as putea lua as fi recunoscator,


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 20-03-2017 at 13:25 ----------

    Am gasit liqua,da este mai bun ca ce am avut eu de la e potion,am luat berry mix,fara nicotina,este aromat


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #4436 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Un lichid care in general place este too puft (gust s'mores) insa nu stiu daca gasesti asa ceva prin ro.. O aroma (de amestecat cu baza neutra) este red astaire.. E o aroma love it or hate it. Acum depinde si ce iti place tie, dulce, mentolat, fructe.

    Other news
    Eu m-am lasat de traditionale cu succes. De 3 saptamani nu mai pun gura desi uneori tentatia e mare..

    Ma gandeam totusi sa cumpar un tfv8 big baby deoarece atomizatorul actual pierde lichid dupa chef (intr-o zi pierde si se inunda partea cu gaurile de aerisire si 2-3 zile merge cum trebuie).

  17. #4437 SP
    Member Popae36's Avatar
    Eu folosesc ca e cig : eleaf istick basic,mi se pare excelent,nu are scurgeri,scoate destul,cu rezistenta de 1.25 am descoperit ca aroma e de cateva ori mai pronuntata,bateria tine mai mult decat o zi,este mic,nu are brizbrizuri,doar butonul de activare,si nici nu costa mult.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #4438 SP
    Member chesterb's Avatar
    Am eu un TFV8 (the big one) nu reușesc deloc să fac un build care să nu curgă. Mă gândesc să îl dau. Rezistențele stock sunt bestiale.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  19. #4439 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Readuc threadul la viata cu o mica intrebare: Joyetech Cubis 2 vs Joyetech Cubis Pro. Care vi se pare mai OK?Si o mica poza cu o parte din colectie... daca tot ma apuc din nou de teste...
    Attached Images Attached Images monky_vaping.jpg

  20. #4440 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Readuc threadul la viata cu o mica intrebare: Joyetech Cubis 2 vs Joyetech Cubis Pro. Care vi se pare mai OK?Si o mica poza cu o parte din colectie... daca tot ma apuc din nou de teste...
    Mergi cu incredere pe Cubis Pro.Reda foarte bine aroma,nu curge(bineinteles dupa ce l-am dres la inceput cu mici trucuri ,acum nu mai am probleme cu el ),rezistentele sunt ieftine(ti le recomand pe cele de 1.5,dar si pe cele de 1 ohm),5 reglaj de aer.Parerea mea,e cel mai bun raport calitate-pret.Singurul minus i-l dau,datorita faptului ca dupa un an si jumatate de utilizare,se cam duce cromul de pe el,drept pentru care,ti-as recomanda varianta pe argintiu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts