Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 221 of 224 FirstFirst ... 121 171 211 219 220 221 222 223 ... LastLast
Results 4,401 to 4,420 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #4401 SP
    Member chesterb's Avatar
    Am încercat cateva fumuri de la un coleg de muncă. E o combinaţie între electronică şi analoagă. Se simte foarte aproape de ţigareta clasică.

    LE: Mă bate gândul să îmi iau un mod cu chip Evolv DNA200. A încercat cineva? E chiar aşa mare diferenţa la vapat?
    Momentan am un Joyetech Cuboid şi îl folosesc cu diferite tank-uri, în funcţie de chef, dar mai dă rateuri pe ss316L şi mă gândesc să îl schimb, iar DNA200 e primul care mi.a venit în minte

  2. #4402 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Si Cuboid-ul are temp control nu? Si presupun ca nu il folosesti la 150W cat duce el maxim, doar daca mergi sub-ohm pentru big clouds. Mie unul mi se par overkill 200 de watts, cat despre celelalte functii ale chip-ului, poate se merita daca esti power user insa nu vad nici un mod sub 200$.

  3. #4403 SP
    Member chesterb's Avatar
    Cuboidul are TC şi duce şi el 200w cu upgrade de firmware.
    Folosesc 70-90w pe TC ss316L, rezistenţe aprox. .25ohm daily use, dar în juma de zi se duce bateria.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  4. #4404 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Holy crap. -_- Pentru mine e doar un substitut pentru tigara. Si asa mi-e cam aiurea in public, chiar si la 11w cat duce MVP-ul meu tot fac un pic de aburi. Partea buna e ca ma tine 4-5 zile bateria.

    Anyway, era ok inainte sa descopere toti pustii ca "wow o sa scot fum ca la tigara, dar fara sa fie fum sau tigara, hai sa scot si mai mult ca sa fiu cool". Erau 4 de astia intr-un Golf obosit la un semafor, se credeau baietii in How High, si tare ma indoiesc ca au pus vreodata gura pe o tigara normala.


    /endofrant

  5. #4405 SP
    Member chesterb's Avatar
    Depinde de ce îşi doreşte fiecare. Fumam 1 pachet jumate de clasice înainte de electronica, iar la început îmi doream TH puternic ca să ajung la ceva asemănător. Acum s-a mai schimbat treaba, am scăzut nicotina şi merg pe flavour chasing, ceea ce înseamnă mai mult fum. În public scad wattajul şi air flowul şi folosesc clasicul MTL. E cam aiurea să abureşti persoanele din jur.

  6. #4406 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De astia ce ziceti? www.iqos.ro


  7. #4407 SP
    Member chesterb's Avatar
    Am tras de la un coleg din iqos. Mi se pare o mizeria scumpă.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  8. #4408 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks, dar... poti sa detaliezi un pic? Si mie mi se pare scumpa, dar sunt curios cum e... aroma... th... se apropie de o tigara normala sau e insuficienta chestia asta cu "incalzita, nu arsa"?

  9. #4409 SP
    Member chesterb's Avatar
    Am încercat la un coleg care are şi iqos(marlboro) şi ifuse(kent). E o combinaţie ciudată între electronică şi clasică.
    Faţă de electronică, se simte mult mai aproape de ţigările clasice. (Poate există şi lichide cu aromă de tutun care să redea gustul de ţigare mai bine, dar eu nu am întâlnit până acum şi nici nu am încercat prea multe - nu sunt fan al tutunoaselor).
    Din ce am citit pe cutiuţa rezervelor/filtrelor(sau ce sunt alea) de la iqos/ifuse, conţin VG/PG şi tutun şi chiar se vede tutunul ăla îmbibat în lichid.
    Nu cred că e o combinaţie sănătoasă să amesteci e-lichid cu tutun, părerea mea.


    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  10. #4410 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mbon... si hai sa vedem si ce e de noul Cuboid Mini de la Joyetech... de data asta cu NotchCoil-uri de 0.25!
    Attached Images Attached Images img_2873_cuboid_mini.jpg

  11. #4411 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca tot e si un eVic VTC Mini prin zona, sa inceapa competitia... zic
    Attached Images Attached Images img_2877_versus.jpg

  12. #4412 SP
    Member chesterb's Avatar
    E okay. Am folosit NotchCoil pe Theorem.
    Cea mai bună performanţă a avut-o pe TC 42.5w-60w la 190-210 grade. Sweet spot - ON, TH okay.



    LE: Theoremul oricum dă TH mai mare, nu stiu cum merge Notch cu atty de la Cuboid Mini.

  13. #4413 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda, NotchCoil-ul e bun... dar am si cu el cam aceeasi problema pe care o am cu majoritatea sub-ohm: E PREA FIERBINTE! Chiar si cu TC-ul setat la 215 grade Celsius, si tot e enervant de fierbinte (atat de fierbinte incat nu poti trage mai mult de 2-3 secunde... si pui chiar si mustiuc de plastic pentru ca acela de inox sau aluminiu e crima si pedeapsa).

    Nu stiu, e greu de gasit ceva sa indeplineasca toate conditiile... sa fie si TH, sa fie si aroma/gust, sa scoata si vapori, sa nu arda/friga... etc...

    Parca imi place mai mult sa merg pe un atomizator de 1ohm SS cu 20-30W decat un 0.25 NC la 50-60W...

  14. #4414 SP
    Member chesterb's Avatar
    Incearca intre 42.5-47-5w la 190 grade. Acolo i.am gasit sweet spotul.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  15. #4415 SP
    Member chesterb's Avatar
    Sooo, Monky?

    Ai încercat? Sunt curios. :d

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  16. #4416 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, insa tot mai mult imi place cu SS-ul de 1ohm. Asta poate si pentru ca eu sunt obisnuit cu MTL (mouth to lung). La Notchcoil chiar si la 190 grade e prea "hot" si isi pierde parca si mult din TH si vapori. Am mai si luat vreo 5 rezistente, sa fiu sigur

  17. #4417 SP
    Member chesterb's Avatar
    Tot zic că îmi fac şi eu rezistenţă de >1ohm sa vad cum e. Nu prea sunt fan MTL, dar ar trebui sa încerc. Consum prea mult lichid în stilul meu de vapat.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  18. #4418 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Ma puteti ajuta cu o invitatie pentru Iqos ?

    Vreau sa vad cum se compara cu tigara electronica. Dupa un an si ceva de electronica parca as vrea sa incerc si altceva.

    Mersi.

  19. #4419 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Tocmai ce mi-am comandat un Nautilus Mini, aparent e cel mai ok pentru noi astia care am ramas la MTL si 10-11w

  20. #4420 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Salut, cer scuze daca dezgrop threaduri vechi de mai bine 6 de luni dar am decis sa incerc si eu vaping-ul si mai precis cu un cuboid mini by joyetech. Un amic de al meu imi vinde la 25 euro aceasta cuboid mini( pt ca el si-a luat the hammer of god v3 cred). E ceva ok ca starting kit la pretul asta si pt cineva care fumeaza in jur de 6-8 tigari pe zi?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 221 of 224 FirstFirst ... 121 171 211 219 220 221 222 223 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts