Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 176 of 224 FirstFirst ... 76 126 166 174 175 176 177 178 186 ... LastLast
Results 3,501 to 3,520 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #3501 SP
    Junior Member drastick's Avatar
    Salut! Pana la urma care e mai buna: joye 510 sau KR808? Multumesc.

  2. #3502 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Mi-am luat azi atomizor 510 LR de pus pe Nicostick. Prima impresie e buna.

  3. #3503 SP
    Admin MonkY's Avatar
    m0a0r0i0a0n: cred ca ai probleme cu USB-ul. Probabil ca nu face fata si nu poate scoate mai mult de 2-300mAh si se opreste chargerul. Iti recomand sa-ti iei un USB hub alimentat extern... poate chiar un charger de priza (vezi sa aiba 500mAh). Eu le incarc dintr-un astfel de hub atat cand e calculatorul inchis cat si deschis.

    Referitor la LR-uri, din partea colegului meu... numai de bine. Exceptie faptul ca i s-au stricat si 3 pe saptamana. Pur si simplu mi-a zis ca i-au murit in timp ce tragea, fara drept de apel. E foarte dezamagit de durata lor de viata, desi la mine este exact invers...

  4. #3504 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Vedem cit tine la mine. Important e sa nu-l pun pe baterii si sa respect voltajul maxim...
    Tremur deja pt cei 25 de lei investiti.

    ---------- Post added 23-07-2010 at 01:02 AM ----------

    Quote Originally Posted by drastick View Post
    Salut! Pana la urma care e mai buna: joye 510 sau KR808? Multumesc.
    Cumpara-ti o baterie buna (in jur de 280 miliamperi sau mai mult) si ai adaptoare pt orice vrei tu.
    Joye510 sau KR808d, altele etc... Le testezi. Zic sa incepi cu 510. Tensiune normala.

    Vezi ca atomizorul de 510, dupa citeva inhalari, e bine sa-l pui la chiuveta sub apa si sa sufli. Fara jet mare ca se "deranjeaza" penele alea de fac transferul de la plasa absorbanta la filament. Apoi sa-l sufli bine sa nu ramina apa in el, scuturi ca pe termometru, il "amorsezi" cu trei-patru picaturi de elichid si continui abureala...

    FORGET BAILE IN PROPILENGLICOL SAU ALTE SOLUTII !!!

    Vibratii...

  5. #3505 SP
    Junior Member m0a0r0i0a0n's Avatar
    MonkY multumesc de raspuns, o sa imi iau o sursa mai buna la calculator, cat despre LR sunt multumit daca tine 3 saptamani, dar daca te refereai ca strica bateria in 3 saptamani atunci e grav, ca am mai auzit vreo 2 intamplari...

  6. #3506 SP
    Junior Member Darth Vader's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Vezi ca atomizorul de 510, dupa citeva inhalari, e bine sa-l pui la chiuveta sub apa si sa sufli.

    Dinspre care capăt? Vreau să-mi iau şi eu unul şi să mă joc puţin, adaptor la KR-ul meu am deja.

  7. #3507 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by m0a0r0i0a0n View Post
    MonkY multumesc de raspuns, o sa imi iau o sursa mai buna la calculator, cat despre LR sunt multumit daca tine 3 saptamani, dar daca te refereai ca strica bateria in 3 saptamani atunci e grav, ca am mai auzit vreo 2 intamplari...
    De obicei nu e doar sursa de vina. Ea poate sa scoata valori ok, dar chipsetul usb de pe placa de baza sa nu fie suficient de ok. Si s-a vazut asta cel mai bine la lansarea iPad-ului... care fara un minim de 450mAh nici macar nu era detectat. Prin urmare, atat Gigabyte cat si Asus au scos niste utilitare care forteaza voltajele pe USB. Nu ma intrebati cum fac asta (poate prin marirea polling rate-ului)... dar cert este ca am gasit pe net cazuri salvate de astfel de softulete. Give it a try (it's moka !). Sau ia-ti un hub usb bun si nu ai treaba cu restul calculatorului...

    Eu am facut un test pe iPhone 3GS, nu prea stiintific... dar, you'll get the point:

    Standard USB Hub (usb direct din motherboard):
    Charge - 18 min

    Asus Ai Charge (acelasi usb din motherboard dar cu softuletul de la Asus):
    Charge - 17 min

    Apple Charger (usb hub la priza):
    Charge - 10 min

  8. #3508 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by Darth Vader View Post
    Dinspre care capăt? Vreau să-mi iau şi eu unul şi să mă joc puţin, adaptor la KR-ul meu am deja.
    Umpli ca pe pahar. Daca vrei poti incerca sa bagi apa prin gaurelele mici
    Ia-ti 510 rezistenta normala, asta LR iti consuma bateriile intr-un sfert de ora de pufait !!!
    Am bagat pe Nicostick, dupa ce ca erau acumulatorii oricum uzati...
    Inca nu mi s-a ars rezistenta ca ieri nu l-am folosit de loc. Aburi - la fel ca un atomizor normal.
    Aroma - merge bine ca-i atomizor nou. Mare brindza nu-i LR asta.

  9. #3509 SP
    Junior Member timtara's Avatar
    salutare tuturor. sant nou pe aici si vin cu o intrebare. de saptamana viitoare vreau sa trec pe digitale.ce sa cumpar si de unde? 510 sau 901. stima.

  10. #3510 SP
    Junior Member kobra9kobra's Avatar
    Quote Originally Posted by timtara View Post
    salutare tuturor. sant nou pe aici si vin cu o intrebare. de saptamana viitoare vreau sa trec pe digitale.ce sa cumpar si de unde? 510 sau 901. stima.
    Sa ne dai mai multe informatii...cat fumezi pe zi si c-am ce tigari , sa ne dam seama ce sa-ti recomandam ?!

  11. #3511 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by timtara View Post
    salutare tuturor. sant nou pe aici si vin cu o intrebare. de saptamana viitoare vreau sa trec pe digitale.ce sa cumpar si de unde? 510 sau 901. stima.
    510 unde ai si ce alege (LR, XL, cartomizatoare, eGo, eGo XL, cu buton, automate, etc...)
    Quote Originally Posted by kobra9kobra View Post
    Sa ne dai mai multe informatii...cat fumezi pe zi si c-am ce tigari , sa ne dam seama ce sa-ti recomandam ?!
    First of all, in limba romana nu exista "c-am". Second, ce legatura are cat fuma inainte cu alegerea dintre 510 sau 901 ? Poate sa "fumeze" la fel de mult pe ambele... In rest, lichidele sunt la fel

  12. #3512 SP
    Junior Member timtara's Avatar
    1 pachet pe zi nanotek gri

  13. #3513 SP
    Junior Member Darth Vader's Avatar
    Wax albina, nu eşti un caz grav. Eu ţi-aş recomanda KR 808, asta cu condiţia să ai răbdarea şi �ndem�narea necesară să bibileşti cu nişte s�rmuliţe la cartomizoare, c�nd le umplii. Experienţa mea arată, că tipii de 120 kile şi cu m�na c�t o lopată nu se prea descurcă.

  14. #3514 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Darth Vader View Post
    Eu ţi-aş recomanda KR 808, asta cu condiţia să ai răbdarea şi �ndem�narea necesară să bibileşti cu nişte s�rmuliţe la cartomizoare, c�nd le umplii. Experienţa mea arată, că tipii de 120 kile şi cu m�na c�t o lopată nu se prea descurcă.
    Experienta mea arata ca la urmatoarea injurie adusa anumitor persoane, plus reclama mascata... ne vei parasi si vei bibili sarmulitze la cartomizatoare pe alte forumuri...

    Also, v-as recomanda sa nu mai faceti ca tot romanul sarac... si sa recomandati si altora NUMAI CEEA CE ATI CUMPARAT (indiferent cat de buna sau proasta v-a fost alegerea). Daca pe cei care au testat zeci de modele de-a lungul unor ani nu-i credeti (dar va luati dupa cineva care s-a decis asupra unui singur model si pe ala il lauda pana moare cu el de gat), va recomand sa vizitati poll-uri si forumuri serioase de-afara... unde oamenii chiar incearca tot ce pot, si de-abia dupa aceea isi spun parerile. Sau macar cei care nu au cunostinta de anumite modele... spun clar: "nu stiu". La noi, tot romanul s-a nascut invatat, atoatecunoscator... Mai devreme am sters un post al unui tip care spunea ca "dupa cum arata in poza, atomizatorul de 510 este clar mai prost decat...". Pai dragi "tovarasi", daca sunteti atat de experti incat sa va dati seama din poze, la ce Dzeu mai postati ? Eu inteleg, radem... glumim... dar nu parasim incinta

  15. #3515 SP
    Junior Member lary's Avatar
    salut pe toata lumea..

    felicitari MonkY pt postul despre eT si pt efortul de al tine in viata,felicitari veteranilor pt perseverenta si rabdarea de a da solutii si indicatii noilor veniti..

    am o luna fara analoage,bag mare la o dse 901..sunt auper incantat
    nu am reusit sa termin de citit toate cele 176 de pagini despre eT..sunt la pagina 90,nu am reusit sa ma abtin sa nu va salut

    MadDoc ai pm..mersii
    romancoins ai pm..mersii

    o zi buna la toata lumea..ma intorc la pagina 90..

  16. #3516 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bafta in continuare lary si bine ai venit pe CG ! Ideea este ca nu felicitari ne trebuie noua, ci cat mai multe teste, cat mai multe opinii, pareri, solutii, alternative... Si optim e sa fim cat mai open minded, sa acceptam ca se poate si mai bun, si mai bine. Si se vede asta in evolutia eT-urilor de 2 ani incoace. Dupa cum s-a vazut si din clipurile lui MadDoc, cel mai apropiat viitor pt. eT-urile de serie, va fi probabil butelca de lichid, fara cartomizatoare, cartuse si alte nebunii, + atomizator si baterie cu voltaj reglabil...

  17. #3517 SP
    Junior Member lary's Avatar
    m-am cam carait cu sotia..
    toata ziua am stat pe forum,dar tot nu am reusit sa ajung la zii,sunt pe la pagina 136,mai am putin..

    2 cuvinte despre cum am ajuns la eT..

    am cam 25 de ani de fumat "analoage",toate natiile de tigari,in ultimul timp fumam slim light..
    daca nu venea criza nu cred ca ma gandeam sa ma las de fumat,chiar a-mi place sa fumez si in atatia ani s-au format tabieturi...

    noroc cu criza..zic eu..
    deci 1 cartusi de tigari pe saptamana eu,un cartusi sotia...nu ma mai descurcam cu banii fratilor,pe luna ma costau numai tigarile 600 lei...greu..
    luna trecuta,un prieten de-al meu mult mai tanar,a inceput sa scuipe sange..internat in spital..investigatii..un plamat aproape terminat...de la tigari (zic doctorii)
    ee treaba asta,colaborata cu problemele financiare,m-au facut sa renunt la tigari,atat eu cat si sotia..
    toate bune si frumoase din gura..
    dupa 2 saptamani,sotia nu mai avea probleme se mai gandea la tigari din ce in ce mai rar..
    eu ..simteam ca inebunesc numai la tigari ma gandeam,ajunsesem sa fumez pixuri goale pe la munca...nu stiu ce era mai rau,lipsa de nicotina parca nu am simtit-o asa rau(cel putin asa am eu impresia),dar ticurile era greu sa trec peste ele...


    tot cautand pe net,despre cum sa trec mai usor peste starile astea.....am dat peste tigarea electronica..am citit cat de mult am putut..ca norocu in ziua respectiva era zii de salariu,am luat banii..nu am mai rezistat..am dat tl la un nR de pe un site,care se ocupa cu comercializarea eT.
    am luat DSE 901,2 bucati,p mine si sotie...
    probleme nu am,decatca stau cu frica ca se termina bateria cand mi-e lumea mai draga...problema asta cred ca o rezolv cat mai curand...am vazut tot felu de improvizatii pe forum(sper sa pot achizitiona si eu o chestie de aia
    alta problema ar fii ca nu se prea gasesc lichide cu arome,cel putin eu nu am gasit decat high,cam tari pt mine,ustura rau...am gasit lichid zero dar fara aroma...cam naspa..l-eam amesecat,parca e un pic mai bine..

    cam atat ca e tarziu.. si toata ziua am stat pe forum...

    un singur lucru mai zic...de analoage nu ma mai apuc..chit ca v-a trebuii sa ma duc in china dupa eT..

    aaa am uitat..astachiar ca e ulimul lucru care-l mai zic in seara asta..
    acum vreo sap.intr-o seara hop musafirii...ne-am apucat de sprit..si baga mare...eu eT,sotia eT,musafirii analoage...
    binenteles ca s-au terminat bateriile,dar nici de-al naibii nu am pus gura pe analoage...deci se poate...

  18. #3518 SP
    Junior Member Darth Vader's Avatar
    @MonkY: cu scuzele de rigoare, dar nu am avut intenţia să jignesc pe nimeni. Doar că am nişte cunoştinţe cu constituţia fizică aşa mai solidă, şi am văzut că nu se descurcă cu KR. Şi da, eu folosesc KR şi nu aş recomanda nimănui ceva, pe care nu-l cunosc. C�t despre alte forumuri, bagă un ban şi at�t a fost. Mulţumesc celor care m-au ajutat aici.

  19. #3519 SP
    Junior Member gigilex510's Avatar
    revin dupa o saptamana (de fapt sunt 8 zile) de aburit non stop cu cartomizorul ego
    inca merge f bine nu am de ce sa ma plang. daca tine 10 zile sau 2 sapt
    trec pe ele full time. 3 pe luna nu mi se pare o cheltuiala prea mare.

  20. #3520 SP
    Admin MonkY's Avatar
    lary: ma bucur sa aud ca ai rezistat tentatiei... chiar si la spritz. Cat despre baterii mai mari, ai putea sa-ti iei chiar si baterie de eGo (chiar si eGo XL) si sa folosesti inel convertor de la 901 la 510

    Darth Vader: stai linistit, ca nu se da aici ban dupa pofta inimii mele... Doar ca e un regulament si trebuie respectat, atat de mine cat si de tine. Happy vaping !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 176 of 224 FirstFirst ... 76 126 166 174 175 176 177 178 186 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts