Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 181 of 224 FirstFirst ... 81 131 171 179 180 181 182 183 191 ... LastLast
Results 3,601 to 3,620 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #3601 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Nu de sticluta ziceam. Un mustiuc prin care poti picura direct pe perete, punte si filament.
    (Ca sa nu bagi atomizorul in gura ca se incalzeste prea tare).
    http://shop.vapersclub.ro/162-514-la...irecta-801.jpg
    Vezi ca asta e de 801 dar arata la fel...

    ---------- Post added 07-09-2010 at 12:12 AM ----------



    ---------- Post added 07-09-2010 at 12:24 AM ----------

    Tipu' din video a exagerat putin. Dar merge. Doar "penele" de transmisie a elichidului spre filament au de suferit, se cam ard.
    Si e un gust oribil (dupa) daca vei curata asa cum e in video. Bine, poti lasa o zi in propilenglicol sau in elichid de menta atomizorul sa-i treaca gustul naspa. Uneori atomizoarele 510 functioneaza chiar daca le smulgi penele cu o penseta dar e bine de folosit metoda "la picatura" dupa... Io zic sa nu-l arzi asa, se curata doar cu apa de la robinet. Ce a vrut sa demonstreze tipu' e ca sint durabile.

    ---------- Post added 07-09-2010 at 12:25 AM ----------

    Ai observat mustiucul !? Folosea si el unul de care-ti ziceam mai devreme...

  2. #3602 SP
    Junior Member bogyyogy's Avatar
    Nu intelege gresit,lichidul este extraordinar,omul care-l comercializeza vad ca nu baga clientii in seama.I-am dat si mesaj aseara cu ce vreau,nici un raspuns.Oare asa trebuie tratati clientii?E adevarat am niste ani si ma aprind repede,dar totusi...

  3. #3603 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Fiind club (v.....c...) - are privilegiul sa-si selecteze clientela
    Si mie mi se intimpla uneori sa nu prind pe nimeni la telefon.
    Adevarul e ca ar trebui sa dea macar un "reply" la sms-uri sau apeluri pierdute.
    E in interesul magazinului sa nu-si piarda clientela. Sau poate nu mai e loc in club...
    Sau nu mai e marfa... Sau are probleme... Sau s-a imbolnavit secretara... O fi plecat in China

    PS: cred ca cea mai valabila ramine prima. Afirmatia cu "selectia"...

  4. #3604 SP
    Junior Member stefanpunk's Avatar
    Vlad am incercat sa fac ceea ce a facut el cu aceea megabaterie pe care o are cu ego-ul meu, am reusit si am incalzit filamentul si cred ca s-a curatat mult mai bine decat cu apa intrucat parca a mai crescut debitul de aer pe care il trag cand fumez. Inainte sa fac am spalat atomizorul cu apa calda si l-am suflat pana s-a uscat; am facut treaba cu incalzitul filamentului dupa care am pus lichid direct in atomizor am suflat un pic in el , i-am pus cartusul , am mai asteptat 3 minute si am inceput sa fumez. Este aceea senzatie placuta pe care am intalnit-o cand am cumparat kitt-ul.
    Multumim de sfaturi sunt sfaturi bune si mai asteptam si altele de la tine, master

  5. #3605 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    No bine, daca-ti place e ok. Cu placere.
    Parca EGO are opritor la citeva secunde, cum ai reusit ?
    Stai ca-mi merge si mie Dupa 15 secunde incepe sa licareasca si la a douazecea se "taie".
    Nu incercasem pina acum pe EGO, e bine ca elichidele sa fie doar incalzite, nicidecum arse.
    Oricum dupa procedeul asta e bine de clatit si cu apa...

  6. #3606 SP
    Junior Member stefanpunk's Avatar
    eu am spalat inainte.... dar vad ca ii este bine
    mi s-a terminat bateria dar pana maine de dimineata o sa fie incarcata din nou
    mai bag 2 vapoeizari si ma bag la somn
    o sa mai incerc si maine
    sper sa nu ard atomizatorul

    ---------- Post added 07-09-2010 at 10:31 PM ----------

    noapte buna

  7. #3607 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    "Penele"... Noapte buna ! Mai stau putin ca am de recoltat pe Farmville si ma duc si eu.

  8. #3608 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    vladtheodor multumesc mult de PM este diferenta de la cer la pamant intre lichide. Sunt lichide de nota 200. Pacat ca nu are si pe PG.

  9. #3609 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Bine man. Cu placere si tie. Fiecare cu gustul lui...
    In caz ca mai doreste cineva i-am pus datele de contact in blogul meu.
    Link direct in semnatura mea de mai jos.

  10. #3610 SP
    Junior Member stefanpunk's Avatar
    Vreu sa va impartasesc un lucru pe care l-am aflat si eu de la tipul de unde iau lichidele. Poate fi un lucru pe care voi il stiti. Cartusul vechi si folosit care nu mai este bun se poate recupera.
    Una bucata cartus care are vata imbacsita , se scoate vata si se pune in loc burete de la filtru de acvarii. E cam 10 ron un burete de acest fel. Se taie si se introduce cu o scobitoare in locasul unde era acea vata , se picura la greu in el si ... vaporizare placuta
    Sincer imi place mult ideea intrucat nu mai cumpar cartuse si lichidul ajunge mult mai repede la atomizor si nu se mai simte acel gust de ars intrucat dupa cateva reumpleri ale cartusului eu simteam acel gust. Azi am fumat asa si vreau sa zic ca e mult mai bine si nu mai bag asa des lichid. Se vaporizeaza mai bine decat cu vata si bag vreo 10 picaturi si ma tin cateva ore de vaporizat in continuu.Trag de 3 ori si stau vreo 3-5 min dupa care bag din nou dar acum introduc picaturi o data la cateva ore pana acum bagam picaturi o data la 20 min cate o picatura sau 2.

  11. #3611 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Io astept sa apara pasta de elichid solid
    http://vapersforum.ro/download/file.php?id=235

  12. #3612 SP
    Junior Member stefanpunk's Avatar
    Vlad tu ai incercat cu filtru de acvariu , ce parere ai? Exista dezavantaje? Eu deocamdata nu le-am gasit....

  13. #3613 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by stefanpunk View Post
    Vlad tu ai incercat cu filtru de acvariu , ce parere ai? Exista dezavantaje? Eu deocamdata nu le-am gasit....
    Am incercat. Dar inainte de a utiliza filtru e bine sa pui o bucata mai mare la fiert citeva minute sa-si piarda din volum si din gust. Apoi o usuci si o periezi putzin ca pe lina (de la oi) cu o penseta si bagi in mustiuc cit incape. Poti taia cu foarfeca si bucati pe masura mustiucului dintr-un burete de vase (din ala cu doua parti) - partea tare. In ce priveste pasta de elichid solida cred ca trebuie sa fie de consistenta unui supozitor cu glicerina, sa se topeasca in timp.

  14. #3614 SP
    Junior Member alexia's Avatar
    Hello...eu sunt novice la capitolul tigari electronice...am achizitionat recent un dse 901,dar din pacate am comandat acumulator cu buton,nestiind ca trebuie sa tin apasat de fiecare data cand trag din tigara;este cam incomod,tinand cont ca e si o tigara cu dimensiuni mari...in viitorul apropiat voi cumpara acumulatorul fara buton in speranta ca va fi mai ok;dar as avea nevoie de putin ajutor in legatura cu atomizorul...puteti sa imi spuneti cate picaturi de lichid trebuie puse direct pe el si de cate ori?si am observat ca se cam incinge daca trag 5-6 fumuri consecutiv...este normal?

  15. #3615 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar

    Weekeeenddd !!!!!


  16. #3616 SP
    Junior Member stefanpunk's Avatar
    cu burete de vase nu am incercat dar voi incerca. Pana acum cu burete de la filtru de acvarii nu am fiert nu am facut nimic si nu schimba gustul, voi incerca sa si fierb ....

  17. #3617 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Ideea era sa folositi materiale sigure.
    Daca buretii de acvarii sunt netratati pt. a nu omora pestii, cel de vase e aditivat la greu pt a fi cat mai rezistent!

  18. #3618 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by stefanpunk View Post
    cu burete de vase nu am incercat dar voi incerca.
    Eu am pus din ala cit mai rar si tare si n-am murit inca. Poti sa-l OPARESTI (cuvantul potrivit) inainte in apa fiarta. Chestia e sa nu-i modifici forma prea mult si sa nu-l perii ca pe ala de acvarii. Sa-l presezi putin in mina poti, doar cit sa intre in tub. Io nu inteleg de ce nu-ti cumperi direct picurator din ala cum am scris mai sus si se vede si in video. Daca ti-e teama ca lichidul o sa-ti curga din atomizor in baterie pui maxim doua picaturi pe filament si doar cind simti ceva ciudat la gust pui din nou. O picatura - cam patru/cinci inhalari pe atomizor normal si doua/trei picaturi pe low-resistance ca se evapora la incalzire mai repede.

  19. #3619 SP
    Junior Member razyel's Avatar
    Salut,
    De curand am trecut si eu in randul "aburitorilor" si folosesc un dse 901.
    Doresc sa trec la un eGo dar am cateva nelamuriri, si anume :
    Daca voi folosi Cartomizor , este cu adevarat de unica folosinta ? daca nu de cate ori poate fi reincarcat si daca exista o metoda mai simpla de refill decat cea cu seringa.... (vazut videouri)
    Cum e cu aceste Atomizoare LR ? au viata mai scurta decat cele cu rezistenta normala ? daca da , cu cat mai scurta ?
    Deasemenea imi poate spune cineva care este diferenta intra lichid pe PG si GV ? care e mai sanatos ? exista o alternativa la aceste 2 tipuri ? as dori sa gasesc niste lichide de calitate superioara.
    Multumesc.

  20. #3620 SP
    Junior Member stefanpunk's Avatar
    exista PG adica pe baza de propilen glicol si VG adica vegetal diferente sunt intre ele eu am folosit VG si te obisnuiesti foarte repede cu ele pe cand PG este un pic mai tare si te obisnuiesti mai greu cu lichidul in sensul ca nu mai pufai toata ziua asa cum faceam la VG(te satura mai repede). Ultimul lichid aparut este PEG si este o combinatie intre ele. Sanatoase sunt ambele nu se compara cu obisnuitele tigari traditionale. Daca nu tolerezi PG ia VG iar daca nu iti place ia PEG vezi care se potriveste si care iti place mai mult.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 181 of 224 FirstFirst ... 81 131 171 179 180 181 182 183 191 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts