Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 186 of 224 FirstFirst ... 86 136 176 184 185 186 187 188 196 ... LastLast
Results 3,701 to 3,720 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #3701 SP
    Banned Frankie's Avatar
    Quote Originally Posted by Der Pirate View Post
    Produsele sunt de calitate? Lichide 24 mg are? Lasa un pm cu datele de contact. Ms
    Ai PM.

  2. #3702 SP
    Junior Member Der Pirate's Avatar
    Thanks.

  3. #3703 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Ieri mi-a decedat unicul atomizor LR (low-resistance) de 510 !!!
    Data achizitionarii lui: 22.07.2010 (m-am uitat in factura).
    Sa-i fie recyclebin-ul ushor (ca l-am avut zilnic cu PG pe EGO) !!!!!

  4. #3704 SP
    Junior Member studio54's Avatar

    sal

    Am cumparat acum cateva zile un kit complet Dse 901.Am platit pe el 280 Ron.Am incercat sa renunt la analoage,dar nu pot.Asadar as dori sa vand acest kit.Are garantie si absolut totul fara 2-3 casrtuse(pe care le-am folosit).Pot spune si de pe ce site l-am cumparat.Este vorba de modelul original.Pachetul contine:

    1 tigara electronica (atomizator + baterie) - 118.8 x 9.3mm, 15g
    1 baterie de rezerva lithium - (180 mA)
    1 incarcator AC 110-240v 50/60Hz
    4 cartuse de nicotina de diferite concentratii (HIGH, MED, LOW, NO)
    Instructiuni de utilizare in engleza si romana.
    +
    consumabile pentru o luna (daca fumezi cca 1 pachet de tigari/zi):
    2 cutii de cartuse de rezerva
    1 atomizor de rezerva (este bine sa avem pentru cand se va strica cel din kit)
    1 sticulta de e-lichid (30 ml)
    1 tabachera (nu este obligatoriu dar este recomandat sa avem)

    Il ofer la 200RON.Multumesc

  5. #3705 SP
    Banned Frankie's Avatar
    Mi-am cumparat o baterie mai lunga ptr dse901.
    E normal ca primele fumuri sa le trag mai cu putere ca sa se activeze bateria? (este fara buton)

  6. #3706 SP
    Junior Member razyel's Avatar
    salutare,
    Folosesc ego de cam 3 sap, prima problema ... una dintre baterii a ramas "activata" adik butonul nu este apasat/aprins dar da curent in AT in continu, vro' sansa de remediere ?

  7. #3707 SP
    Junior Member raducu.eu's Avatar
    Neatza, fumaciosilor

    Sunt absolut nou in tigara electronica, insa sunt mai mult decat multumit si entuziasmat.

    Mi-am achizitionat un kit minimal de dse901. Superb!

    Pentru cei ce spun: "am incercat sa las analoagele dar nu pot", trebuie sa stie ca, la fel ca si in cazul Gumei Nicorette sau Plasturilor, este nevoie SI de ceva vointa. Este adevarat ca te poti lasa de tot cu vointa. Insa TE este si funny

    Azi-dimineaza m-am asezat tacticos in bucatarie, cu cafeaua in fata, am deschis geamul si am inceput sa pufai din noua mea TE.
    Abia dupa 20 minute (probabil cand m-am trezit de-a binelea de la cafea), mi-am dat seama ca... geamul este deschis DEGEABA si ca am inghetat ca prostul hahaha

    O sa revin cu mai multe amanunte dupa o saptamana de folosire a produsului dse901.
    Pana atunci... puff placut tuturor!

  8. #3708 SP
    Junior Member Octavian's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    Voi tot nu realizati farmecul acestui experiment!
    Chinezii au scos aceasta tehnologie ca sa VA CONVINGA SA VA LASATI DE FUMAT.
    Cum?
    Simplu..

    pasul 1 - treci de la tigara normala la aia electronica.
    pasul 2 - tampesti de la atitea atomizoare, baterii, lichide proaste schimbate
    pasul 3 - RENUNTI definitiv la TOT ce tine de tigari...

    De ce?

    Pentru ca e o tampenie sa mai continui cu acest obicei prostesc.


    Clar metoda asta chinezeasca sa te lasi de fumat va da roade dar inca nu realizati voi asta.
    Asta mi s-a parut cea mai tare!!!

    ---------- Post added 29-10-2010 at 12:35 PM ----------

    Quote Originally Posted by raducu.eu View Post
    Neatza, fumaciosilor

    Azi-dimineaza m-am asezat tacticos in bucatarie, cu cafeaua in fata, am deschis geamul si am inceput sa pufai din noua mea TE.
    Abia dupa 20 minute (probabil cand m-am trezit de-a binelea de la cafea), mi-am dat seama ca... geamul este deschis DEGEABA si ca am inghetat ca prostul hahaha
    Misto Radule!
    Am patit-o si eu la-nceput!!!

  9. #3709 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Wow, a disparut blogul consolegames...

  10. #3710 SP
    Junior Member crinusandu's Avatar
    Tare faza cu geamul....bine ca nu ai stins-o in scrumiera la sfarsit

  11. #3711 SP
    Junior Member Octavian's Avatar
    ce se-ntimpla cu vapers? nu mai sint disponibili? sau nu mai sint disponibili pentru astia mai nou intrati in "gasca"?

    in alta ordine de idei, v-am descoperit intimplator ... multumesc celor care au dat, dau si-or sa dea sfaturi utile
    deasemenea multumesc si celor care mi-au raspuns la pm.
    stau de 4-5 zile si va citesc. mai am "oliaca" si ajung la zi.
    toate bune.

    ... si mai vreau sa va intreb care-s ceaiurile cu pliculete plasa? ca am acasa vreo 3-4 feluri si toate-s din hirtie!!!

    ---------- Post added 30-10-2010 at 06:08 PM ----------

    stie cineva un site de unde pot sa cumpar joye510 la un pret bun si sa fie un produs original?
    am gasit kit cu 2 tigari la 100 de lei... da' ma indoiesc ca e vorba de calitate....

  12. #3712 SP
    Junior Member ovidiu1610's Avatar
    Quote Originally Posted by nicos1968 View Post
    stiu si eu o sursa de coffe "DEMENTIALA" / bestiala ..cred ca e aceeasi
    am si eu cartusu modat cu Lipton cu plasa fina, dar mai mult de 5 nu a intrat din prima..poate nu modez ca lumea..
    Bafta
    PSS.Nu caut sa contest testele pe joye 510 si nici priceperea ta
    PSSS.Nu vand e lichid, kituri sau componente ET
    mai ai sursa de "cafea" ? vreau si eu

  13. #3713 SP
    Junior Member Octavian's Avatar
    Quote Originally Posted by studio54 View Post
    Am cumparat acum cateva zile un kit complet Dse 901.Am platit pe el 280 Ron.Am incercat sa renunt la analoage,dar nu pot.Asadar as dori sa vand acest kit.Are garantie si absolut totul fara 2-3 casrtuse(pe care le-am folosit).Pot spune si de pe ce site l-am cumparat.Este vorba de modelul original.Pachetul contine:

    1 tigara electronica (atomizator + baterie) - 118.8 x 9.3mm, 15g
    1 baterie de rezerva lithium - (180 mA)
    1 incarcator AC 110-240v 50/60Hz
    4 cartuse de nicotina de diferite concentratii (HIGH, MED, LOW, NO)
    Instructiuni de utilizare in engleza si romana.
    +
    consumabile pentru o luna (daca fumezi cca 1 pachet de tigari/zi):
    2 cutii de cartuse de rezerva
    1 atomizor de rezerva (este bine sa avem pentru cand se va strica cel din kit)
    1 sticulta de e-lichid (30 ml)
    1 tabachera (nu este obligatoriu dar este recomandat sa avem)

    Il ofer la 200RON.Multumesc
    Ofer 150 lei.
    Multumesc.

  14. #3714 SP
    Junior Member Der Pirate's Avatar
    Octaviane vezi ca ai pm. Intradevar cate odata face figuri site-ul respectiv dar daca tot nu iti merge iti las un nr de telefon sa ii contactezi. Acolo gasesti cele mai bune produse de pe piata romaneasca la preturi corecte. Spor la pufaiala si treci neaparat la ego. Joye ego

  15. #3715 SP
    Junior Member Octavian's Avatar
    Quote Originally Posted by Der Pirate View Post
    Octaviane vezi ca ai pm. Intradevar cate odata face figuri site-ul respectiv dar daca tot nu iti merge iti las un nr de telefon sa ii contactezi. Acolo gasesti cele mai bune produse de pe piata romaneasca la preturi corecte. Spor la pufaiala si treci neaparat la ego. Joye ego
    sar'na!

  16. #3716 SP
    Junior Member zorro's Avatar
    Salut tuturor,

    Mi-am facut cont doar pt postul urmator:

    Dupa ce am folosit aproximativ 10 zile DSE 901 am renuntat complet la fumat (fumam 15 tigari pe zi). Astazi s-au facut 8 zile de cand nu am mai fumat deloc.
    Pentru cei la inceput de drum... trebuie sa aveti un pic de vointa pentru va lasa de fumat. Consider ca daca nu vreti sa va lasati de fumat nu o sa fiti satisfacuti de ET.
    Mi s-a parut foarte usor (comparativ cu lasatul de fumat traditional) sa renunt la obiceiul asta.
    Probabil ca ati citit ca ideal este sa aveti 2 tigari electronice (eu am patit in primele zile de fumat electronic sa raman fara baterie si apoi fara nicotina in cartus. Deci... 2 tigari/acumulatori si sticluta cu lichid in buzunar)

    Va dores mult succes!

  17. #3717 SP
    Junior Member Der Pirate's Avatar
    Incarcata la pc bateria ego xl se pare ca tine mai mult decat incarcata la priza:
    ieri seara am incarcat bateria la pc pt. prima oara si surpriza, a tinut exact 18 ore comparativ cu cele maxim 10-12 ore incarcare la priza.

    Fumez echivalentul a doua pachete pe zi (asa ca idee). Daca mi-ar fi spus cineva chestia asta l-as fi luat in ras dar proband-o am ramas impresionat. Sa nu uitam ce diferenta este intre o sursa de pc si gluma aceea de transformator.

  18. #3718 SP
    Junior Member raducu.eu's Avatar
    diferenta nu sta in sursa. diferenta sta in modul cum este inmagazinata energia in celulele bateriei (celula, in cazul nostru). la pc dureaza ceva mai mult incarcarea, dar celula absoarbe si inmagazineaza tot ce prinde, fara leaks sau intreruperi in parcurs.

    ca o comparatie, un CD scris cu 4x este "mai bine ars" decat unul scris la 24x.

    ---------- Post added 01-11-2010 at 09:55 PM ----------

    ma sperie gandul ca voi ramane fara baterie/atomizor. dupa cum v-am spus mai sus, am luat un kit basic de dse901 de care sunt extrem de multumit.

    ceea ce fac acum... este sa stau in cumpana daca sa imi iau atomizor si baterie de pe okazii... caci avand in vedere ca vreau 2 din fiecare, parca as scuti niste banuti (disponibili acum) pe care sa-i bag intr-un passtrough

    daca aveti ceva vanzatori seriosi de pe okazii, pls PM me. trebuie sa adaug faptul ca si eu sunt membru okazii cu 44 feedback, 100% pozitive. serios, deci parol!

  19. #3719 SP
    Junior Member Der Pirate's Avatar
    Quote Originally Posted by raducu.eu View Post
    diferenta nu sta in sursa. diferenta sta in modul cum este inmagazinata energia in celulele bateriei (celula, in cazul nostru). la pc dureaza ceva mai mult incarcarea, dar celula absoarbe si inmagazineaza tot ce prinde, fara leaks sau intreruperi in parcurs.

    ca o comparatie, un CD scris cu 4x este "mai bine ars" decat unul scris la 24x.

    ---------- Post added 01-11-2010 at 09:55 PM ----------

    ma sperie gandul ca voi ramane fara baterie/atomizor. dupa cum v-am spus mai sus, am luat un kit basic de dse901 de care sunt extrem de multumit.

    ceea ce fac acum... este sa stau in cumpana daca sa imi iau atomizor si baterie de pe okazii... caci avand in vedere ca vreau 2 din fiecare, parca as scuti niste banuti (disponibili acum) pe care sa-i bag intr-un passtrough

    daca aveti ceva vanzatori seriosi de pe okazii, pls PM me. trebuie sa adaug faptul ca si eu sunt membru okazii cu 44 feedback, 100% pozitive. serios, deci parol!
    Ai pm.

  20. #3720 SP
    Junior Member Octavian's Avatar
    Quote Originally Posted by zorro View Post
    Salut tuturor,

    Mi-am facut cont doar pt postul urmator:

    Dupa ce am folosit aproximativ 10 zile DSE 901 am renuntat complet la fumat (fumam 15 tigari pe zi). Astazi s-au facut 8 zile de cand nu am mai fumat deloc.
    Pentru cei la inceput de drum... trebuie sa aveti un pic de vointa pentru va lasa de fumat. Consider ca daca nu vreti sa va lasati de fumat nu o sa fiti satisfacuti de ET.
    Mi s-a parut foarte usor (comparativ cu lasatul de fumat traditional) sa renunt la obiceiul asta.
    Probabil ca ati citit ca ideal este sa aveti 2 tigari electronice (eu am patit in primele zile de fumat electronic sa raman fara baterie si apoi fara nicotina in cartus. Deci... 2 tigari/acumulatori si sticluta cu lichid in buzunar)

    Va dores mult succes!
    bravo zorro, sa dea D-zeu sa te tina! succes.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 186 of 224 FirstFirst ... 86 136 176 184 185 186 187 188 196 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts