Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 195 of 224 FirstFirst ... 95 145 185 193 194 195 196 197 205 ... LastLast
Results 3,881 to 3,900 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #3881 SP
    Junior Member Aris's Avatar
    mi-a sosit si mie comanda la Ego T. Dupa cum a spus si Monky e pacat ca atomizorul nu este - inca - LR insa trebuie sa recunosc ca micile probleme pe care le aveam cu atomizoarele LR (fie in varianta 510LR sau atomizor eGo LR conic) au disparut. Nu mai exista scurgeri in caz de umplere la maxim precum si mirosul de ars specific buretelului (aproape gol) iar capacitatea de umplere e net superioara cartusului 510.

    PS: mie nu-mi "suiera" atomizorul

  2. #3882 SP
    Junior Member cristi1983's Avatar
    ce vi se pare ciudat la Tigara Electronica - Vapori.ro si Tigara Electronica. De ce si-ar face o firma 2 site-uri? Sunt de incredere? A mai luat cineva de la ei? Vroiam sa fac o comanda, da acum am o oarecare retinere.

  3. #3883 SP
    Junior Member viktor177's Avatar
    Am luat de la vapori.ro un dse 901, totul a fost ok dar din pacate sunt prea departe ptr mine si nici nu au lichidele care imi plac, am gasit o sursa mai aproape

  4. #3884 SP
    Junior Member cristi1983's Avatar
    Sal viktor177. mersi de raspuns. poti sa-mi dai si mie un PM cu sursa ta

  5. #3885 SP
    Junior Member Jonae's Avatar
    Si mie mi-a sosit ego-t si pot spune ca dupa cateva ore de pufait este ca merita. Nu imita deloc o tigara normala ca aspect insa are mult prea mute lucruri pozitive ca sa bag in seama aspectul. In rest numai cuvinte de lauda .. deocamdata

  6. #3886 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Recomandare:
    Folositi cu incredere (cine gaseste) SI atomizoare LR (low-resistance) pentru modele "801" cu mustiuc de picurare !
    Pot egala/inlocui cu succes atomizoarele eGo, cantitatea de vapori este enorma, gustul fiind totusi o idee inferior in "rotunzimea" gustului.
    Un gust oarecum metalic si iute precum la atomizoarele 510 XL (cele lungi). Cei care aburesc menta probabil nu vor observa aceasta.
    Din punct de vedere estetic, folosit pe ego cu adaptor 801/mama spre 510/tata i-ar lipsi pe mijloc o mica bucata gen "con protector"...
    Tot "agregatul" - atomizor 801 plus bateria ego e foarte lung si "ugly" dar aburul conteaza.
    Intr-o husa eGo sta bine ascuns si (cred ca) ar suporta mai multe picaturi pe filament sa nu-i fie "distorsionat gustul e-lichidului...

    Am si un atomizor/vaporizator eGo conic, merge super chiar daca la inceput iesea prea putin abur si se auzea un mic pocnet.
    Reamintesc ca pe ambele am mustiuc de picurare directa pe filament si m-am decis sa mai cumpar o baterie eGo caci nu ma pot hotari din ce atomizor sa aburesc in urmatorul sfert de ora... 801 LR sau din cel dedicat eGo... YUMMY !!!

    Folositi mustiuce de picurare directa pe filament !
    Parerea mea este ca "vata" initiala din cartuse e buna doar cind sint noi, nu merita spalate dupa evaporarea completa ca se infunda mai rau.
    Si cumparati-va mustiuce de picurare !!!

  7. #3887 SP
    Junior Member cristi1983's Avatar
    careva cu e-lichide prin constanta?

  8. #3888 SP
    Member pepino967's Avatar
    Salutare. Sunt un un "aburitor" nou si mi-am achizitionat o tigara EGO, ca cea de aici (Tigara electronica Pen Style). Puteti sa-mi spuneti daca pot folosi rezervorul de lichid la modelul meu, sau trebuie sa-mi iau si atomizorul tank(daca e compatibil cu tigara mea)? In alta ordine de idei, dupa 7 zile de aburit am incercat sa trag cateva fumuri dintr-o tigara normala si pur si simplu nu mi-a mai placut. Nu am simtit aroma. Decat gust amar in gura si pe gat. Sunt extrem de fericit ca de cand "aburesc", nu mai vreau in niciun fel sa mai pun tigara-n gura. Pentru mine, e o mare realizare. Eram fumator de 1 pachet-jumate/zi.

    ---------- Post added 12-02-2011 at 11:35 PM ----------

    Sau poate imi spuneti si mie care mustiuc se potriveste la modelul EGO(nu e 510, e doar EGO). Atomizorul e cilindric, dar mai are si conul ala care vine peste el. Am gasit pe diverse site-uri mustiuce care, unele cica sunt pentru atomizoare conice, altele sunt pentru atomizoare cilindrice. Al meu, de care e? Se numeste cilindric sau se ia in considerare si conul care-l imbraca(si atunci, se considera ca e conic?)?

  9. #3889 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Daca cei care vand nu-si denumesc marfa corect apar probleme d'astea.
    E posibil sa nu-ti mearga accesoriile Joye decat cele de 510. Ca sa fii sigur poti incerca un cartomizor eGo si daca se potriveste te gandesti si la atomizoarele de eGo. Cartomizorul eGo il poti aranja putin sa se potriveasca (fiind din plastic) daca e nevoie ca sa nu pierzi banii.

    Ce ai tu pepino e un atomizor tip 510, deci folosesti la el cu incredere un mustiuc de 510/901.

  10. #3890 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by MadDoc View Post
    Daca cei care vand nu-si denumesc marfa corect apar probleme d'astea.
    E posibil sa nu-ti mearga accesoriile Joye decat cele de 510. Ca sa fii sigur poti incerca un cartomizor eGo si daca se potriveste te gandesti si la atomizoarele de eGo. Cartomizorul eGo il poti aranja putin sa se potriveasca (fiind din plastic) daca e nevoie ca sa nu pierzi banii.

    Ce ai tu pepino e un atomizor tip 510, deci folosesti la el cu incredere un mustiuc de 510/901.
    Multumesc frumos pentru informatii. Abia astept. Eu sunt foarte multumit de tigara mea si cred ca o sa fiu extaziat cu un astfel de mustiuc, pentru ca am incercat sa aburesc cu un cartus gol, fara vatelina, picurand direct in atomizor si vreau sa spun ca a disparut mirosul acela de plastic ars, plus ca aroma este foarte intensa si tragi mult mai usor din tigara.

  11. #3891 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Se pare ca aglomeratiile stradale (si de pe soselele patriei) sint cauzate tot mai mult de catre soferi dornici de a testa performantele mustiucelor "dedicate" eGo... Personal sint foarte multumit de aceste cartuse reincarcabile (am atomizor conic), de sase zile trag din acelasi "rezervor" si "vata" nu si-a pierdut inca din calitati. Elichidele bazate pe propilenglicol curg super prin aceasta. Totul e sa nu "deranjati" prea mult inauntru, sa nu o scoateti afara. Doar sa o aduceti usor cu o penseta pina la baza - ca se aseaza singura. Plasa metalica (puntea) va impinge vatelina inapoi exact cit e nevoie. N-am scos-o inca zilele astea dar voi vedea ce se intimpla dupa clatirea cu apa si "uscarea cu servetzelu"... E cam imbibata cu impuritati si cere urgent un botez. Bune sint cartusele originale, buna-i vatelina din eGo. Depinde de lot...

  12. #3892 SP
    Member pepino967's Avatar
    Pana acum am "aburit" lichid RUMY-VG cu arome de Marlboro-H si de Tabaco-H. Dintre cele 2 prefer Marlboro, care chiar imi satisface pretentiile de fumator. Nici Tabaco nu e rau, dar e putin cam aspru pentru gustul meu. Am comandat acum, lichid DEKANG-VG cu aroma Dunhill-H. Sunt curios sa vad daca se ridica la nivelul celui Marlboro. Ce alte arome v-au satisfacut gustul si ce marca?

  13. #3893 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Toata lumea zice ca-i Dekang... Au certificate de originalitate !?
    Macar sa puna o poza pe situl lor dupa acestea.
    Si sa fie clar precizata firma importatoare altfel copiaza unii de la altii si pun pe siturile lor...
    Sa fie scrise pe engleza. Am gustat din mai multe surse "Dekanguri" si nu erau la fel... Punct.
    (Dilluata miine-i gata...!)

  14. #3894 SP
    Member pepino967's Avatar
    Azi am intrat in posesia mustiucelor cu picurare si a flacoanelor Dekang cu aroma de Dunhil. Sunt incantat de ele. Cu mustiucul asta nu mi se mai altereaza gustul aromei, iar aroma de Dunhil este reusita. Este fina, nu simti asprime, nu ustura deloc pe gat. Pur si simplu e o placere sa simti aroma superba de Dunhil. E ok, o adevarata desfatare. De cand am EGO-ul, s-au mai hotarat inca vreo 5 amici d-ai mei sa treaca pe tigara electronica, testand-o mai intai pe a mea. Recomand tuturor mustiucul cu picurare si Dekang VG-Dunhil. Nici nu mai pot sa-mi mai doresc altceva. SUNT FERICIT, LA MODUL CEL MAI SINCER !!!

  15. #3895 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    "...nu merita spalate dupa evaporarea completa ca se infunda mai rau."
    Am spalat vatelina eGo dupa 7 zile. Am scos-o cu o penseta din cartus si-am trecut-o usor prin apa fierbinte (calda) de la robinet apoi am presat-o intr-un servetel de hirtie fara a deranja prea mult fibra, apoi am pus-o la loc. O mare diferenta intre vatelina eGo si cea de 801. Vatelina eGo este mai teapana si ramine in aceasi forma pe cind la 801 este mai "matasoasa" deci riscul de a se infunda la refolosire este mai mare. Cea din eGo pare a fi dintr-un material plastic care revine la forma initiala si un alb pur dupa spalare. Atomizorul l-am tinut cu degetele in apa fierbinte la chiuveta apoi am suflat in el (ca la umflatul baloanelor) pina nu s-au mai auzit "bolboroseli" ce indica prezenta apei, l-am "amorsat" cu vreo 8-10 picaturi din elichidul disponibil si i-am pus cartusul la loc. Delicios si super ca nu trebuie sa umplu des cu e-lichid. Dar acum cinci minute am trecut iar pe mustiucul de picurare directa ca mi-a facut Pepino pofta . Manual rules...

  16. #3896 SP
    Junior Member omerta's Avatar
    Salut, am si eu intrebare: care este siteul oficial al Sailebao , este cumva SHENZHEN SAILEBAO TECHNOLOGY CO.,LTD sau astia sunt distribuitori?
    ei vand produsele original sau replici.
    Astept un raspuns, multumes

  17. #3897 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Am spalat vatelina eGo dupa 7 zile. Am scos-o cu o penseta din cartus si-am trecut-o usor prin apa fierbinte (calda) de la robinet apoi am presat-o intr-un servetel de hirtie fara a deranja prea mult fibra, apoi am pus-o la loc. O mare diferenta intre vatelina eGo si cea de 801. Vatelina eGo este mai teapana si ramine in aceasi forma pe cind la 801 este mai "matasoasa" deci riscul de a se infunda la refolosire este mai mare. Cea din eGo pare a fi dintr-un material plastic care revine la forma initiala si un alb pur dupa spalare. Atomizorul l-am tinut cu degetele in apa fierbinte la chiuveta apoi am suflat in el (ca la umflatul baloanelor) pina nu s-au mai auzit "bolboroseli" ce indica prezenta apei, l-am "amorsat" cu vreo 8-10 picaturi din elichidul disponibil si i-am pus cartusul la loc. Delicios si super ca nu trebuie sa umplu des cu e-lichid. Dar acum cinci minute am trecut iar pe mustiucul de picurare directa ca mi-a facut Pepino pofta . Manual rules...
    Asta n-o stiam, cu spalatul atomizorului. Pai, se poate spala asa, in apa fierbinte? Nu se deterioreaza rezistenta aia din el? Ca eu ii fac curatarea doar cu suflare, scuturare, stergere. In ce priveste metoda cu mustiuc cu picurare, eu o folosesc cu succes, ca la mine imi da o tenta de plastic incins in aroma daca folosesc cartus cu vatelina. Nu mai vorbesc de faptul ca aroma intensa o simt doar la primele 3-4 fumuri cand e nou cartusul. Dup-aia, nu mai are aceeasi intensitate aroma.

  18. #3898 SP
    Member MadDoc's Avatar
    omerta, cel mai probabil distribuitori. Ce vand ei poti afla exact dupa ce-ti soseste comanda finala (nu sample-urile).
    Succes!

  19. #3899 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Asta n-o stiam, cu spalatul atomizorului. Pai, se poate spala asa, in apa fierbinte? Nu se deterioreaza rezistenta aia din el? Ca eu ii fac curatarea doar cu suflare, scuturare, stergere. In ce priveste metoda cu mustiuc cu picurare, eu o folosesc cu succes, ca la mine imi da o tenta de plastic incins in aroma daca folosesc cartus cu vatelina. Nu mai vorbesc de faptul ca aroma intensa o simt doar la primele 3-4 fumuri cand e nou cartusul. Dup-aia, nu mai are aceeasi intensitate aroma.
    Corect ce zici tu. Poti spala filamentul atomizorului si cu elichid, pui mai multe picaturi si-l sufli sa iasa pina e curat, daca-l speli cu apa trebuie sa-l si usuci bine apoi sa-l amorsezi cu picaturi din belsug. E bine de spalat instant, mai mult de 5-10 minute nu dureaza operatiunea. Daca-l lasi in apa oxigenata citeva zile va oxida/rugini (e OUT acest procedeu). La fel si pus in propilenglicol... Mie mi-a placut cartusul de eGo, vatelina din el rezista foarte mult. eGo este probabil "perfectiunea"...

    ---------- Post added 19-02-2011 at 02:48 AM ----------

    Am fost ieri prin citeva farmacii sa intreb de propilen glicol (alimentar) sau de glicerina vegetala.
    In cele din urma am gasit o farmacie cu laborator (capatul lui 24 si 331), substantele erau disponibile dar...
    ...fiind Vineri farmacistul mi-a zis ca NU-MI POATE ELIBERA SUBSTANTELE, sa vin de Luni incolo.
    Cind va fi laborantul "at home"... Astept ziua de Luni... Nu a vrut sa-mi zica motivul de ce nu vrea sa-mi elibereze.

  20. #3900 SP
    Junior Member M4V3RiCk's Avatar
    Am si eu o intrebare:

    Nicotina lichida, aka si e-lichid, are nevoie de o aprobare de la Ministerul Sanatatii, etc pentru a fi comercializata 100% legal in RO?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 195 of 224 FirstFirst ... 95 145 185 193 194 195 196 197 205 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts