Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 206 of 224 FirstFirst ... 106 156 196 204 205 206 207 208 216 ... LastLast
Results 4,101 to 4,120 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #4101 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by CRI_S View Post
    Cartusul meu nu are nimic inauntru, am luat Kit Joye eGo-T negru si are 5 cartuse goale incluse in set.
    Cartusul are un capacel, l-am scos si am umplut cu lichid. Cartusul este plin, am picurat si pe atomizor dar din pacate este acelasi gust neplacut.
    poate nu umplu eu cartusul cum trebuie, nu stiu ce fel de cartuse sunt astea, la tigara veche aveam cartuse cu vatelina in interior.
    Poate lichidul e de vina? Am luat
    Dekang - PG - xhigh.
    Daca sunt cartuse cilindrice, au un fel de buretel (sau pasla ce o fi) dreptunghiular. In mod normal, daca zici ca e plin cartusul si ai picurat si in atomizor, ar terbui sa mearga. poate ca nu-i place PG. Incearca si cu VG. Oricum, pune in atomizor lichid mai mult (pana se inunda) si pune-l in picioare pe un servetel, pana maine dimineata. Iar maine incearca din nou sa aburesti. Scoate si bureteii din cartuse si fa-le umplerea cum ti-am descris eu mai devreme. Ca s-ar putea totusi sa nu iasa aerul tot din buretel si atunci iti da acest gust de ars iute. Daca nici asa nu merge, inlocuieste bureteii cu Lipton piramida. Eu asa am facut, pentru ca si eu pateam destul de des ceea ce patesti tu acum. Cu Lipton, e ok. Mai simt gustul de iute-ars doar cand se termina lichidul din cartus.
    Si inca ceva ce uitasem: cand tragi din tigara inclin-o putin cu bateria in jos, ca sa curga lichid din cartus spre filamentul atomizorului.
    Totodata, sa nu crezi ce spun providerii si resellerii, cum ca o incarcare de cartus echivaleaza cu 8-10 tigari. Fals. Echivaleaza cu 3-4 tigari.

  2. #4102 SP
    Junior Member CRI_S's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Daca sunt cartuse cilindrice, au un fel de buretel (sau pasla ce o fi) dreptunghiular. In mod normal, daca zici ca e plin cartusul si ai picurat si in atomizor, ar terbui sa mearga. poate ca nu-i place PG. Incearca si cu VG. Oricum, pune in atomizor lichid mai mult (pana se inunda) si pune-l in picioare pe un servetel, pana maine dimineata. Iar maine incearca din nou sa aburesti. Scoate si bureteii din cartuse si fa-le umplerea cum ti-am descris eu mai devreme. Ca s-ar putea totusi sa nu iasa aerul tot din buretel si atunci iti da acest gust de ars iute. Daca nici asa nu merge, inlocuieste bureteii cu Lipton piramida. Eu asa am facut, pentru ca si eu pateam destul de des ceea ce patesti tu acum. Cu Lipton, e ok. Mai simt gustul de iute-ars doar cand se termina lichidul din cartus.
    Si inca ceva ce uitasem: cand tragi din tigara inclin-o putin cu bateria in jos, ca sa curga lichid din cartus spre filamentul atomizorului.
    Totodata, sa nu crezi ce spun providerii si resellerii, cum ca o incarcare de cartus echivaleaza cu 8-10 tigari. Fals. Echivaleaza cu 3-4 tigari.
    Multumesc de sfaturi. Las atomizorul "inundat" pe un servetel pana maine si mai vedem.

  3. #4103 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    De ce nu sufli in el !?

    Alte intrebari: Ce baterii gen 280 mAh sau mai mica/mare, care arata ca tigarile normale imi puteti recomanda - sa aibe protectie impotriva scurgerilor (lichidului in baterie)... As dori o alternativa la eGo sau la 510-le classice. Si sa-i pot pune clearomizor neaparat !!!
    Se poate pune pe o baterie ego-t si un clearomizor cu con de protectie !? Se potrivesc la insurubare ?
    Ce diferente sint intre un atomizor Joye510 si altul Joye510-T ? Grosimea e aceasi ? Se poate folosi conul de protectie la ambele !?

  4. #4104 SP
    Junior Member pepsyk's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Vezi ca alea nu-s de la Joye(tech) ci probabil de la un alt provider.
    Cel putin pe Vapers n-am vazut baterii mai mari de 1000mAh (reali)...
    Tot ce este posibil poate un alt provider insa pe manualul de instructiuni scrie 11oo mah, in fine sunt baterii din ale lungi si ideea e ca tzin si merg de minune

  5. #4105 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    De ce nu sufli in el !?

    Alte intrebari: Ce baterii gen 280 mAh sau mai mica/mare, care arata ca tigarile normale imi puteti recomanda - sa aibe protectie impotriva scurgerilor (lichidului in baterie)... As dori o alternativa la eGo sau la 510-le classice. Si sa-i pot pune clearomizor neaparat !!!
    Se poate pune pe o baterie ego-t si un clearomizor cu con de protectie !? Se potrivesc la insurubare ?
    Ce diferente sint intre un atomizor Joye510 si altul Joye510-T ? Grosimea e aceasi ? Se poate folosi conul de protectie la ambele !?
    Clearomizer-ul merge si pe baterie de ego si poti infileta conul de protectie peste clearomizer. Tipul asta de ego am eu. Cu atty de 510 si con de protectie.
    Diferenta intre atty clasic de 510 si atty-tank510 este ca cel tank are inauntru un stutz(ac), cum are si atty ego-tank(acul acela intra direct prin orificiul cartusului tank si isi ia lichid pe canal, pe care il directioneaza spre filament). E pe principiul ego-t, doar ca acum acest principiu l-au extins si pentru tigarile 510.
    Cele 2 atty au acelasi diametru, deci se potrivesc si pe bateriile ego si se poate infileta conul peste el. Atty-t510 e doar putin mai lung(2mm).
    Dar poti incerca si alta varianta: iti iei doar cartuse tank pentru 510, le pui un buretel(vatelina) acolo la capacel(daca nu se potriveste in atty cu capacelul pus, scoti capacelul) si ti-ai facut astfel cartus tank pentru 510.

  6. #4106 SP
    Junior Member Amonastro's Avatar
    Am trecut pe EGO-tank si imi vand pretiosul.
    Tigara Electronica Pretiosul L - Okazii (54279844)

  7. #4107 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Repet: Se poate pune un atomizor standard 510 si capac de protectie pe o baterie EGO-T (TANK) !?

  8. #4108 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Daca la capac te referi la con, da se poate.Bateria e total identica cu eGo normala.
    PS:Sub rezerva micilor erori, fiind la inceput, pot fi gasit pe site-ul:
    http://johnsmoke.info/

  9. #4109 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Am copyat. Ms !

  10. #4110 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Repet: Se poate pune un atomizor standard 510 si capac de protectie pe o baterie EGO-T (TANK) !?
    Bineinteles ca se poate. Nu filetul bateriei sau al atomizoarelor difera, ci modul de functionare al atomizoarelor. Atty de EGO-T functioneaza pe un principiu, atty de 510 pe alt principiu. Practic, doar cartusele nu le poti folosi de la un atty EGO-T la unul de 510 si invers.

    ---------- Post added 17-04-2011 at 09:12 PM ----------

    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    PS:Sub rezerva micilor erori, fiind la inceput, pot fi gasit pe site-ul:
    JohnSmoke - fumeaza sanatos
    Hai, ca te-ai apucat de afaceri, poate o sa fii tu cu un pas inaintea celorlalti. Asa cum ai fost si cu cleary si cu gianty.
    Astept sa aduci "the Vortex".

    ---------- Post added 17-04-2011 at 09:13 PM ----------

    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    PS:Sub rezerva micilor erori, fiind la inceput, pot fi gasit pe site-ul:
    JohnSmoke - fumeaza sanatos
    Hai, ca daca te-ai apucat de afaceri, poate o sa fii tu cu un pas inaintea celorlalti. Asa cum ai fost si cu cleary si cu gianty.
    Astept sa aduci "the Vortex".

  11. #4111 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Vortex-ul merge numai pe conector 808 dupa cum am vazut...

  12. #4112 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Bineinteles ca se poate. Practic, doar cartusele nu le poti folosi de la un atty EGO-T la unul de 510 si invers.
    M-am luminat !!! Multzam ! Doar inscriptionarea bateriilor e noua (banuiesc). In rest pot fi aceasi acumulatori.

  13. #4113 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    Vortex-ul merge numai pe conector 808 dupa cum am vazut...
    Eeei, pai atunci, ia fa tu bine si adu si adaptoare.
    Au astia pe vapers.ro, dar nu renteza sa iau un adaptor (hai 2) si sa platesc mai mult la transport decat pe ele.
    Ori de la tine, as face comanda si de "vortex"-uri si de adaptoare.
    Ia stai putin. 808 are acelasi conector ca si 901? Daca da, m-am scos. Am un adaptor pe care-l folosesc cu atty-ul de 901, la bateria mea de EGO.
    Pe acesta: http://vapers.ro/diverse/36-adaptor-510-901-808.html

    In alta ordine de idei, ia spune-mi si mie, cum se comporta PG-ul ca lichid? Ca in smart-carts primite din UK era lichid cu baza PG si mi s-a parut ca e mult mai putin dulceag fata de VG-urile pe care le aburesc eu. Am aflat ca erau cu PG, pentru ca am observat ca nu sunt asa dulci si i-am intrebat printr-un mail. Mi-au confirmat ca sunt cu lichid PG. Mi se pare mai ok. Simt mai mult aroma, TH si mai putin tenta aia dulceaga.

  14. #4114 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Ziceti-mi si mie niste e-lichide de 18 mg/g pg/vg de pe vapers.ro SECI, in afara de ry4 si tob - fara fructe pls.
    Top 5 din cele disponibile pls !

    ---------- Post added 19-04-2011 at 12:28 AM ----------

    Vad ca a aparut mai demult si ego-t automat...

  15. #4115 SP
    Junior Member pepsyk's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    De ce nu sufli in el !?

    Alte intrebari: Ce baterii gen 280 mAh sau mai mica/mare, care arata ca tigarile normale imi puteti recomanda - sa aibe protectie impotriva scurgerilor (lichidului in baterie)... As dori o alternativa la eGo sau la 510-le classice. Si sa-i pot pune clearomizor neaparat !!!
    Se poate pune pe o baterie ego-t si un clearomizor cu con de protectie !? Se potrivesc la insurubare ?
    Ce diferente sint intre un atomizor Joye510 si altul Joye510-T ? Grosimea e aceasi ? Se poate folosi conul de protectie la ambele !?
    bateria de la 510 este identica cu cea de la ego-t si atomizorul de ego-t merge la o baterie ego normala

    ---------- Post added 19-04-2011 at 04:31 PM ----------

    stie cineva ce cartuse tank pentru ego-t au capacel care sa nu curga dupa ce l-ai intepat in atomizor? ma refer la a doua a treia incarcare fara sa-i pui acel adaos de silicon

  16. #4116 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by pepsyk View Post
    stie cineva ce cartuse tank pentru ego-t au capacel care sa nu curga dupa ce l-ai intepat in atomizor? ma refer la a doua a treia incarcare fara sa-i pui acel adaos de silicon
    Spala cartusele si vezi ce se intampla. Daca folosesti lichid PG, incearca si cu VG.
    Ti-am raspuns si la pm.

  17. #4117 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by pepsyk View Post
    Buna fratzilor, interesante anuntzurile si comentariile pe seama acestor e-tigari,eu am achizitzionat acum doua luni un chit joye-ego cu baterie 1100mah pe galben sau aurite vreau sa va zic dupa cum am citit aici ,(ca nu sunt originale).... ca merg de minune si atomizorul merge fara probleme de doua luni nu l-am curatzit niciodata si pufai de vad stele sper ca mai tzine si nu bubuie bateria bafta la puff-uri
    daca este vorba de eG-T ... dap, fiabile comparativ cu 510 ... primul a tinut 2 luni dupa care cantitatea de abur a scazut semnificativ asa ca am desfacut altul. Despre acumulatori nu am ce comenta, prefer statistica, datele sint:

    eGo 650mA : 13.05.2010 - 26.10.2010 (aprox. 10 ore/zi, a murit subit)
    eGo 650mA : 03.06.2010 - inca functioneaza (aprox. 10 ore/zi, acum in jur de 6ore/zi)
    eGo 650mA : 24.12.2010 - inca functioneaza

  18. #4118 SP
    azx
    Junior Member azx's Avatar
    Tocmai a venit coletul de la ionutz72 cu BiteXtra. Deci si la o concentratie de 10mg TH este foarte puternic. Mult mai puternic decat Dekang-ul de 18. In privinta atomizoarelor Ego Tank pe care le vinde - numai cuvinte de lauda : am luat 2 de la el si 3 de la vapers.ro. In decursul unei luni de utilizare prin rotatie a celor 5 bucati toate cele de la vapers au crapat. Ultimul si-a dat duhul inainte sa scriu postul.... Ale lui vad ca inca functioneaza corect.

  19. #4119 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Intr-o luna ai reusit sa distrugi 3 eGo-T normale intr-o luna ? fenomenal faci tu ceva aiurea ca altfel, asa mare ginionist sa fii putin probabil. Eu doar LR-urile am reusit sa le ard la 7-14 zile dar era o scuza pe vremea aia, cartus cu vatelina, raminea fara lichid si nu imi dadeam seama decit cind era prea tirziu.

  20. #4120 SP
    Junior Member danvaju's Avatar
    BiteXtra de la ionutz72 - TH extrem de puternic, mult mai puternic decat orice am vapat pana acum, a tras o amica de a mea, fumatoare de ocazie si a ametit subit. Bine, si eu am ametit cand am facut o mica "degustare", si il mai amestec cu Dekang VG, BiteXtra 20%, Dekang VG 80%. Atomizorul Ego Tank tot de la el functioneza foarte bine, il am de o saptamana, pana acum nu a necesitat curatare, nu curge lichid pe langa - nota 10.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 206 of 224 FirstFirst ... 106 156 196 204 205 206 207 208 216 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts