Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 215 of 224 FirstFirst ... 115 165 205 213 214 215 216 217 ... LastLast
Results 4,281 to 4,300 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #4281 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    pittt:
    Acelasi lucru il pateam si eu, nu am gasit nici o solutie. Am renuntat la tank-uri mai ales ca ma tinut si cel mai putin (aprox 2 saptamani folosit la "turatie" medie).

  2. #4282 SP
    Junior Member mast's Avatar
    Aceasta este problema la Tank, se videaza in timpul folosiri si nu mai curge lichid pe rezistenta de aceea se si ard foarte repede unele atomizoare de tank. Eu am avut doar o tentativa de cateva ore cu Tank-ul dupa are am revenit la atty LR. O solutie ar fi sa incerci sa-l umpli jumatate.

    Bafta tuturor!

  3. #4283 SP
    Vik
    Junior Member Vik's Avatar
    Salutare. Este cineva interesat de uleiurile si aromele LorAnn ?
    Ma gandesc sa aduc clasicele arome folosite in State (si foarte indragite dealtfel). Daca sunt si altii interesati poate facem un colet mai consistent si platim transportul cumulat. Astept contact de la cei interesati.

  4. #4284 SP
    Member angellicus's Avatar
    Hello, guys! Un foarte tarziu "felicitari pentru initiativa Monky"! M-am cam saturat si eu de fumatul clasic si problemele de sanatate aferente si vreau sa trec pe TE. Am citit cateva zeci de pagini si trebuie sa recunosc, e coplesitoarea informatia legata de TE. Am inteles calitate peste pret! Intrebarea mea este: site-ul efumator.ro este de incredere? Sunt originale produsele? Daca nu, mi-ati putea da voi un link la un distribuitor de incredere?! Mersi mult si sanatate!
    P.S. Un distribuitor Clujean daca se poate sau cel putin o modalitate mai usoara de a gasi consumabile pentru Cluj!

  5. #4285 SP
    Junior Member ic252's Avatar
    http://vapers.ro/
    VELVETSMOKE Oradea
    E-tigara.eu sau direct E-tigara.eu Cluj

    Toti reseller-ii care apar in parte de jos a paginii acesteia sunt seriosi (parerea mea): Forumul vaporizatorilor
    Fiecare au ceva interesant in oferta.
    http://vapers.ro/ mi se pare mai dinamic, cred ca "asculta" cam tot ce se scrie pe forum. Au cam toata gama de vaporizatoare (atomizoare simple si tank -EGO cilindric/conic sau 510, cartomizoare, clearomizoare...), componentele Joye EGO sunt originale (si ceilalti,prezenti pe forumul respectiv, le au sau daca sunt de alta provenienta macar sunt corecti si spun asta), parca ar trebui sa diversifice la capitolul lichide-predomina la ei lichidele cu arome de tigara (care mie, de exemplu, nu-mi mai plac, poate cu o mica exceptie: HG MLB Verginia PG) .
    Cartomizoare 510LR cum am luat de la Velvetsmoke nu am gasit in alta parte... intotdeauna revin la ele, dupa orice alta incercare...

  6. #4286 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by ic252 View Post
    http://vapers.ro/
    VELVETSMOKE Oradea
    E-tigara.eu sau direct E-tigara.eu Cluj

    Toti reseller-ii care apar in parte de jos a paginii acesteia sunt seriosi (parerea mea): Forumul vaporizatorilor
    Fiecare au ceva interesant in oferta.
    http://vapers.ro/ mi se pare mai dinamic, cred ca "asculta" cam tot ce se scrie pe forum. Au cam toata gama de vaporizatoare (atomizoare simple si tank -EGO cilindric/conic sau 510, cartomizoare, clearomizoare...), componentele Joye EGO sunt originale (si ceilalti,prezenti pe forumul respectiv, le au sau daca sunt de alta provenienta macar sunt corecti si spun asta), parca ar trebui sa diversifice la capitolul lichide-predomina la ei lichidele cu arome de tigara (care mie, de exemplu, nu-mi mai plac, poate cu o mica exceptie: HG MLB Verginia PG) .
    Cartomizoare 510LR cum am luat de la Velvetsmoke nu am gasit in alta parte... intotdeauna revin la ele, dupa orice alta incercare...
    Mersi mult! Happy E-smoking!

  7. #4287 SP
    Junior Member pittt's Avatar
    am rezolvat problema cu tank-ul ,am renuntat la atomizorul ego-t si am luat 510-t , gata cu problemele ,merge super !

  8. #4288 SP
    Member verde's Avatar
    Bun ,vreau sa intru si eu in treaba asta cu tigara electronica ,am inceput sa citesc dar m-am pierdut in informatii dupa cateva pagini.
    As vrea pentru inceput sa imi recomandati ceva mai fiabil (buna pentru incepatori) posibil mai ieftina si niste sfaturi despre atomizatoare/vaporizatoare and all of that stuff

  9. #4289 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by verde View Post
    Bun ,vreau sa intru si eu in treaba asta cu tigara electronica ,am inceput sa citesc dar m-am pierdut in informatii dupa cateva pagini.
    As vrea pentru inceput sa imi recomandati ceva mai fiabil (buna pentru incepatori) posibil mai ieftina si niste sfaturi despre atomizatoare/vaporizatoare and all of that stuff
    Nu te arunca la produse asa-zis ieftine. Ca, ieftin cumperi-ieftin vei folosi. Ia-ti eGo. Ca vaporizatoare (atomizoare), pentru tarie si aburi de calitate sunt indicate cele LR (low resistence). Daca preferi vaparea cu sitem tank, cel mai fiabil este atomizorul 510-tank(SR sau LR). Raspunsul acesta e valabil si pentru "nops66", caruia ii recomand lichid cu concentratie 18 sau 24 mg de nicotina (USA-mix sau Tabaco, de firma Dekang).

  10. #4290 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    azi mi-a venit comanda din afara...2 x ego-t LR cu usb pass si 2 x 510-t LR cu usb pass
    momentan am incercat doar 510-t LR ptr ca din cate am citit e mai ok (celelate doua atomizatoare si cartuse de ego-t o sa le vand cred)
    insa problema e la mine: cam innund atomizatorul...l-am suflat de vreo 2 ori...ptr ca nu mai iesea asa mult abur ca primele trageri. Recomandari...cam cum ar trebui sa "trag" sa nu mai fac asta...stiam ca la LR nu e aceasta problema ...ca la tigari normale tragi...insa nu
    spuneti-mi va rog cum gresesc...si cum ar trebui..de asemenea cum il "curat" in astfel de situatii?
    ca arome: dekang :dunhill, red bull si ceva VG Green mint [gratuit de pe healthcabin]

  11. #4291 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    azi mi-a venit comanda din afara...2 x ego-t LR cu usb pass si 2 x 510-t LR cu usb pass
    momentan am incercat doar 510-t LR ptr ca din cate am citit e mai ok (celelate doua atomizatoare si cartuse de ego-t o sa le vand cred)
    insa problema e la mine: cam innund atomizatorul...l-am suflat de vreo 2 ori...ptr ca nu mai iesea asa mult abur ca primele trageri. Recomandari...cam cum ar trebui sa "trag" sa nu mai fac asta...stiam ca la LR nu e aceasta problema ...ca la tigari normale tragi...insa nu
    spuneti-mi va rog cum gresesc...si cum ar trebui..de asemenea cum il "curat" in astfel de situatii?
    ca arome: dekang :dunhill, red bull si ceva VG Green mint [gratuit de pe healthcabin]
    Depinde cand se inunda. Daca se inunda in timp ce tragi, inseamna ca tragi prea forjat, adica ii faci suctiune prea mare si creste presiunea. Intradevar, cu LR tragi mai usor, dar asta nu inseamna sa tragi forjat. Avantajul cu aty LR este ca nu trebuie sa tragi prelung (5-6 secunde), ca la un aty normal (SR). Trebuie sa tragi usor, normal(nu cu pofta, naduf) timp de 2-3 secunde. Daca in schimb, ti se inunda si cand sta in repaus pe masa, inseamna ca se pierde lichid din cartus, nu etanseaza bine. Poate ca nu l-ai apasat suficient in aty sau pur si simplu este gaura mai lasrga. In situatia asta, nu ai alta solutie decat sa incerci cu alt(e) cartus(e). Te sfatuiesc sa nu-ti vinzi atomizoarele eGo-t. Daca sunt LR, sunt foarte bune. Pastreaza-le. Nu se stie niciodata cand ti se poate arde un aty. E chestie de noroc pana la urma. Poate functiona o luna, 10 zile, o saptamana sau uneori chiar si numai 2 zile. Am patit-o si eu. De curatat, e simplu. De regula, atunci cand simti ca nu isi mai face tiraj si nu mai ai aburi ok sau tarie sau aroma, inseamna ca s-a imbacsit. Il iei si il sufli bine de tot dinspre partea in care intra cartusul(se sufla intr-un servetel). Odata pe saptamana, il tii sub jet de apa calda timp de 5 minute, cu suflari succesive. Dup-aia, il sufli in servetel ca sa iasa bine apa din el si il lasi 10-12 ore in picioare, pe un servetel. Dupa asta, il iei si il mai sufli de cateva ori si gata. Poti sa continui "aburitul".
    ABURI INTENSI !!!

  12. #4292 SP
    Junior Member Joc Ker's Avatar
    salut la toata lumea, tocmai acum cateva zile mi-am cumparat si eu o tigare electronica,chiar mi se pare ok, doar o nedumerire as avea:mi-am achizitionat modelul 510-t modelul negru dar in fiecare zi mi se infunda atomizoarele.DIn ce cauza poate fi?

  13. #4293 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Ceva noutati:
    Clear Giant Cartomizer HC 510/eGo 3,5ml

    Acest cartomizor functioneza pe baterii 510/eGo 3,7V

    sau pe baterii pana in 5V (510 passthrough fara baterie)

    Lungime:80mm

    Diametru:14mm

    Rezistenta: 2.5-2.8 ohm

    Style: 510/eGo

    Capacitate:3,5ml







    Cartomizor Dual Coil HC - eGo/510/Riva

    Cu doua rezistente 1,5-1,6ohms!

    Disponibil transparent,cu logo healthcabin, functioneaza excelent la 3,7V si tensiuni mai mari ca 5V sau 6V chiar daca este LR!

    Capacitate: in jur de 1,6ml de e-lichid favorit.

    Aceste cartomizoare au sanse mult mai mici de a produce un gust ars din cauza celor 2 bobine inidivuale!

    Pret per bucata.




  14. #4294 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by Joc Ker View Post
    salut la toata lumea, tocmai acum cateva zile mi-am cumparat si eu o tigare electronica,chiar mi se pare ok, doar o nedumerire as avea:mi-am achizitionat modelul 510-t modelul negru dar in fiecare zi mi se infunda atomizoarele.DIn ce cauza poate fi?
    Incearca sa-i faci o spalare. Am facut o descriere mai sus. Daca si dupa spalare se comporta tot asa, asta-i bafta ta. Il arunci la gunoi.

  15. #4295 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar

    Super Smoker Zero

    Ieri am fost prin Piata Pajura sa-mi fac citeva cumparaturi (banale) in supermarketul "Deli Fresh Market", din statia troleului 86/65.
    La casa erau o gramada de pliante albastre - mi-au sarit in ochi ca erau tigari electronice pe ele.
    Am intrebat casiera daca are si produsele la vinzare (nu numai pliante), mi-a adus o cutie/set sa o vad, costa 100 lei.
    Este vorba de tigarile "Super Smoker Zero" (probabil doar cu pachetul "Zero") -
    - care le gasim si pe situl SuperSmoker.com | Electronic Cigarette | E Cigarette | Electric Cigarette
    Nu cred ca erau din seria "Elite", ambalajul este unul mai dreptunghiular/lung. Brandul este acelasi ca in pozele de mai sus.
    Banuiesc ca au separat la vinzare si celelalte sortimente de cartuse, aflu eu cind mai trec pe acolo...
    Inauntru ar fi doar o singura tigara, banuiesc ca la pretul acesta este fara o alta baterie "de rezerva", n-am intrebat ca ma grabeam.
    Cine doreste (are cash de spend) sa le incerce si sa faca o recenzie detaliata aici - am scris mai sus unde le poate achizitiona.
    Pe pliante sta scris si 021 667 59 31 ; 0745 151 289 si e-mail [email protected]
    Dupa numarul de telefon fix (667) e clar ca-i un reseller care sta in cartierul Pajura.
    Nu-l cunosc dar ii urez succes in vinzari (ar fi vecin cu mine, si eu stau in zona) !!!

    ---------- Post added 13-08-2011 at 03:06 PM ----------

    Inca ceva: azi se implinesc doi ani de functionare a sitului vapersforum.ro
    La multi ani si multumiri pentru informatii !!!

  16. #4296 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar

    Sabia laser

    Sabia laser frate !!!


  17. #4297 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    Ce e-tigara imi puteti recomanda? Fumez de 6 ani, in medie un pachet si ceva pe zi. Mi'am comandat deja un eHealth sa'mi fac o idee despre fumatul electronic pentru ca e destul de ieftina si daca nu ma pot obisnui sa nu'mi para rau ca am aruncat niste bani aiurea.
    Vrea și mama să treacă la țigară electronică (evident fumează de mulți ani - �n general slim-uri). Cum se comportă țigara ta? E oki?

    Ea a primit o...revistă din asta prin poștă (nu știu cum să-i zic - nu-mi găsesc cuvintele la ora asta) și �n ea apare modelul ăsta:
    E oki?

  18. #4298 SP
    Vik
    Junior Member Vik's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Vrea și mama să treacă la țigară electronică (evident fumează de mulți ani - �n general slim-uri). Cum se comportă țigara ta? E oki?

    Ea a primit o...revistă din asta prin poștă (nu știu cum să-i zic - nu-mi găsesc cuvintele la ora asta) și �n ea apare modelul ăsta:


    E oki?
    Este foarte indicat sa iti faci propria parere ce si de unde sa cumperi. Daca citesti in forumul acesta incepand cu vreo 60-70 de pagini in urma, nu ai cum sa nu ajungi la o concluzie buna. Sunt multe "fantome" pe piata, nu te lasa pacalit de reclame.


    Search Engine Optimization

  19. #4299 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    Ronan..esti obisnuit sa cumperi de pe net..daca vrei ceva calitatitv si sa nu ramana mama ta dezamagita.. sa aibe prima impresie proasta si sa devina anti tigara electronica..mergi pe ego..
    Ca si surse de incredere:
    - din afara : healthcabin
    - de la noi : vapers.ro
    Ca model...o baterie ego cu passthrogh ( incarcare de la mini usb ) + atomizator 510 tank LR si cartusele aferente sunt o alegere ff buna
    Tot la ei vei gasi si arome
    Bafta


    ---
    I am here: http://maps.google.com/maps?ll=44.291948,28.619801
    - Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #4300 SP
    Junior Member sunson's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Am avut si eu problema asta cu un clearomizer si am rezolvat-o, uitandu-ma pe youtube. Am gasit acolo un filmulet in care arata o mica modare. Am facut-o si eu si nu am mai avut probleme cu gustul de ars-incins sau lipsa gustului. Uite aici:
    .
    Daca privesti atent, doua chestiuni sunt importante: ridicarea firelor putin mai sus fata de nivelul filamentului si garnitura intoarsa cu crestaturile alea de pe margine, in sus. Am facut exact aceleasi operatiuni si vreau sa spun ca n-am mai avut probleme cu trecerea lichidului in exteriorul garniturii, iar gustul si TH sunt impecabile.

    Cu stima,

    am si eu o intrebare. Poate s-a mai pus dar nu am luat toate paginile la citit. Daca intorci garnitura si in acelasi timp mai lasi si un mic spatiu deasupra suportului rezistentei nu mai intra mustiucul, asa cum prezinta in filmulet. Garnitura ajunge la nivel cu capayul tevii rezervor. Cum ai rezolvat aceasta problema ? Practic trebuie un tub mai lung sau trebuie scurtata tija dintre vonectorul bateriei si suportul rezistentei.

    Multumesc anticipar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 215 of 224 FirstFirst ... 115 165 205 213 214 215 216 217 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts