Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 224 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 189 ... LastLast
Results 2,761 to 2,780 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #2761 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by drbarsan View Post
    Salutare forumisti,

    A incercat cineva" tunarea" unui cartus DSE 901 cu plasa lipton ?

    Caci Incercarea mea nu a dat nici un rezultat, parca nu-i nici o diferenta!

    Si inca o problemuta: acelasi lichid din 901 are un gust (adica n-are) si din JJoyeV3 e super!

    Mersi
    salutare
    e aceelasi atomizor??joye stickv3 e mai pueternic ca dse901...dar ca o parere personala dintre joye stick v2 si joye stick v3 cel mai puternic e v2

  2. #2762 SP
    Junior Member drbarsan's Avatar
    Quote Originally Posted by nicos1968 View Post
    salutare
    e aceelasi atomizor??joye stickv3 e mai pueternic ca dse901...dar ca o parere personala dintre joye stick v2 si joye stick v3 cel mai puternic e v2
    Fiecare are atomizorul lui original!

    Deci v-a trebui sa-i cumpar sotiei un adaptor si un atomizor joye 302?

    Eu de atomizorul de la v3 tunat cu lipton sun multumit deocamdata, dar totusi, vaporizez de doar doua saptamani!

  3. #2763 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by drbarsan View Post
    Fiecare are atomizorul lui original!

    Deci v-a trebui sa-i cumpar sotiei un adaptor si un atomizor joye 302?

    Eu de atomizorul de la v3 tunat cu lipton sun multumit deocamdata, dar totusi, vaporizez de doar doua saptamani!
    parerea mea e sa iei un atomizor joye510 xxl cu adaptor +cartuse xxl pe care sa le modezi cu lipton (daca folosesti e lichide pe PG) sau cu buretel daca folosesti e lichide pe VG..

  4. #2764 SP
    Junior Member drbarsan's Avatar
    Quote Originally Posted by nicos1968 View Post
    parerea mea e sa iei un atomizor joye510 xxl cu adaptor +cartuse xxl pe care sa le modezi cu lipton (daca folosesti e lichide pe PG) sau cu buretel daca folosesti e lichide pe VG..
    OK baterie DSE 901+adaptor+atomizor joye510 xxl si cartuse xxl
    Mersi, caci atunci cand suntem acasa nu mai am acces la stick-ul meu,....mi-l monopolizeaza sotia

  5. #2765 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by drbarsan View Post
    OK baterie DSE 901+adaptor+atomizor joye510 xxl si cartuse xxl
    Mersi, caci atunci cand suntem acasa nu mai am acces la stick-ul meu,....mi-l monopolizeaza sotia
    nu ai pt ce sa-mi multumesti
    Bafta

  6. #2766 SP
    Member NovAlex's Avatar
    Update: Succes! cu PCC-ul improvizat. Deocamdata a incarcat bateria complet in mai putin de 3 ore, acum trag din ea sa se descarce, sa vad de cate ori incarca inainte sa se descarce. Am reusit cu cei 4 acumulatori de 1600mAh, 4,8 V in total, legand firul rosu la cel rosu de la mufa USB, si cel albastru la firul maro din USB. Am lipit cu scoci acumulatorii, un circuit de la o casa veche de marcat (protectie, led-uri si toate alea, are port de incarcare), mufa usb female, si o mufa la care se poate conecta un set aditional de acumulatori. Pur si simplu conectez incarcatorul USB joye 510 la mufa USB si conectez bateria 510. Ma gandeam sa iau mufa de atomizor si sa o conectez direct la baterii, dar nu ma risc, ca cine stie ce se arde. Daca nu ma omoara lene fac si poze. Nu e deloc "aratos", dar rolul si-l indeplineste.

  7. #2767 SP
    Junior Member RaduRek's Avatar
    Quote Originally Posted by emporio View Post
    Buna... am luat si eu KR808 de la Radu si sunt foarte multumit de ea...inainte aveam DSE 901, dar sincer mai mult ma satisface KR-ul decat 901-le...Mai mult fum, mai multa aroma , mai multa tarie !!!E periculoasa rau ..V'o recomand la toti !!! Multumesc Radu ! Happy VaPinG !!!
    ...Pentru putin...chiar ma bucur cand lumea se convinge cel mai bine singura asupra produsului...Va astept oricand cu placere...Sper sa va reuseasca si modificarea bateriei de 901 pt KR 808 care v-am exemplificat-o pe VapersForum

    Happy Vaping !

  8. #2768 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Si gata.

    S-a rezervat si glicerina.

  9. #2769 SP
    Junior Member traznet1984's Avatar
    Cautand un adaptor pt. masina cu iesire USB am dat de DigitalWORLD.ro - Alimentatoare si am vazut ca sunt de diferite amperaje, pt. mine rezulta o solutie sa adaptez passtrought. Am mentionat site'ul si produsele ca sa arat ca sunt adaptoare pt. masina care scot mai mult de 500 mAh. Poate gasiti si la magazinele de electronice cv asemanator.

    Apropo, preluand ideea folosirii unui aparat cu jet de abur, am reusit sa pun mana si eu pe unul deblocand 2 atomizer'e, dar la unul am observat ca pe langa lichid "inchegat" se cam duse si firul care coboara pe rezistenta. In consecinta nu da randament bun dar e acceptabil. Celalalt e belea ma "abureste" de nebun. M-am gandit ca e riscant pt. lipituri, dar se pare ca nu. Pe fiecare le-am curatat cu cate 3 jeturi lungi de cam 30-40 sec fiecare. Thumbs up pt. idee.
    P.S. : chiar umple incaperea cu miros dulceag de caramel daca a fost folosit cu ry4

    Happy Vapin' !

  10. #2770 SP
    Junior Member ciuciunghezu's Avatar
    traznet1984- eu fac curatarea asta cu aparatul cu jet de abur ocazional (cam la 2 saptamani). zilnic nu fac decat sa las atomizatorul seara la scurs in pozitie verticala cu o bucata de servetel in el care absoarbe destul lichid.

    Ieri seara asa cum v'am spus am combinat turkish blended(24)-100% cu lichid coffe(12)-70%. Acum pot spune ca am aroma superr ok si tarie asemenea

  11. #2771 SP
    Junior Member morecore's Avatar
    Cred ca o sa ma bag si eu pe un KR 808...din cate vad @radurek are o oferta frumoasa. revin cu impresii.

    Se pare ca atomizorul de care vorbeam mai sus are gustul de ars permanet. L-am bagat in alcool de 98 - 3 ore, l-am lasat in PG, dupa care l-am bagat si in apa clocotita...nici un rezultat; persista acel gust de ars, nu se simte insa asa tare cu redbull. Cred ca depozitul de carbon de pe nichelina o fi baiu' desi avea 3 zile de utilizare doar. Abur scoate ca lumea. Daca mai are careva vreo idee...

  12. #2772 SP
    Junior Member RaduRek's Avatar
    Quote Originally Posted by morecore View Post
    Cred ca o sa ma bag si eu pe un KR 808...din cate vad @radurek are o oferta frumoasa. revin cu impresii.

    Se pare ca atomizorul de care vorbeam mai sus are gustul de ars permanet. L-am bagat in alcool de 98 - 3 ore, l-am lasat in PG, dupa care l-am bagat si in apa clocotita...nici un rezultat; persista acel gust de ars, nu se simte insa asa tare cu redbull. Cred ca depozitul de carbon de pe nichelina o fi baiu' desi avea 3 zile de utilizare doar. Abur scoate ca lumea. Daca mai are careva vreo idee...

    ...Rebobinatul....sau altu nou se stie...si sti si tu foarte bine...sau daca vrei sa ii distrugi puntea si sa ii cureti depunerile manual fara sa il extragi din corp, dar cam riscant din punct de vedere mecanic....se poate rupe bobina din conexiunile cu sarma...
    Oricum manevrele astea iti pot creea mari indispozitii....sooo! mai bine iti faci ceva stocuri de Kr uri si pufai linistit...preocupat de chestii care merita cu adevarat

  13. #2773 SP
    Junior Member morecore's Avatar
    @radurek
    Cam cat tin Kr-urile, ma refer si la pufait si la durata de viata...de cate ori se reincarca/zi.

    Atomizorul nu pot sa-l desfac inca ca nu am cu ce il reface...deocamdata..urmeaza si operatiunea asta. Sa vad cum o sa am chef. Cu prima ocazie "financiara " o sa incerc si Kr-urile tale. Multumesc pentru cele trimise pana acum.

  14. #2774 SP
    Junior Member RaduRek's Avatar
    Quote Originally Posted by morecore View Post
    @radurek
    Cam cat tin Kr-urile, ma refer si la pufait si la durata de viata...de cate ori se reincarca/zi.

    Atomizorul nu pot sa-l desfac inca ca nu am cu ce il reface...deocamdata..urmeaza si operatiunea asta. Sa vad cum o sa am chef. Cu prima ocazie "financiara " o sa incerc si Kr-urile tale. Multumesc pentru cele trimise pana acum.
    ...pe mine ma tine 2-3 zile unul si cred ca suporta cu succes 30 reincarcari, cunosc persoane care il folosesc si o saptamana...Fa tot posibilul si desfa unul, studiaza-l si sunt convins ca o sa ti se para o joaca sa il repari chiar nu e nevoie sa ii refaci si bobina....doar sa o cureti si sa inlocuiesti materialele uzate pentru a fi din nou functional....succes !

  15. #2775 SP
    Member NovAlex's Avatar
    @RaduRek ma intereseaza si pe mine KR, dar as vrea sa stiu mai multe. Care este durata de viata a fiecarei componente?

  16. #2776 SP
    Junior Member RaduRek's Avatar
    Quote Originally Posted by NovAlex View Post
    @RaduRek ma intereseaza si pe mine KR, dar as vrea sa stiu mai multe. Care este durata de viata a fiecarei componente?
    Nu stiu ce sa iti raspund...reformuleaza...te rog.

  17. #2777 SP
    Member NovAlex's Avatar
    Cat timp tine bateria, cate reincarcari suporta, cat tine un atomizor, cat lichid incape in el... Astfel de informatii as vrea

  18. #2778 SP
    Junior Member RaduRek's Avatar
    aaaa....vezi pe link-ul meu asta....fa inregistrare si vb acolo....thx

  19. #2779 SP
    Member NovAlex's Avatar
    Am o mica problema cu cartusele "stock": se usuca foarte repede, dupa aprox. 10 pufuri se usuca vata la suprafata si are aroma de ars...

  20. #2780 SP
    Junior Member emporio's Avatar
    Quote Originally Posted by NovAlex View Post
    Am o mica problema cu cartusele "stock": se usuca foarte repede, dupa aprox. 10 pufuri se usuca vata la suprafata si are aroma de ars...

    NovAlex iti explic eu cum sta treaba la Kr808....

    ---------- Post added 04-03-2010 at 06:37 PM ----------

    Quote Originally Posted by NovAlex View Post
    Cat timp tine bateria, cate reincarcari suporta, cat tine un atomizor, cat lichid incape in el... Astfel de informatii as vrea
    Bateria tine destul de mult..eu am incarcat'o azidimineata si pana mainainte ce am incarcat'o iar ...Acum normal totul depinde de cat tragi din ea...eu trag normal..nici ca un disperat dar nici ca un fumator amator...cate reincarcari suporta nu stiu sa iti spun dar suporta multe deoarece e baterie li-polimer care este mai buna decat li-ion...atomizorul depinde si el cum il folosesti si cat de des il folosesti....daca esti fumator de 1 pachet pe zi te tine si o saptamana sau mai mult...depinde...incape lichid destul...prima data se pun 20 de picuri apoi il completezi cu maxim 8 picuri pana nu mai simti asa bine aroma apoi iar reincarci...Aroma, taria si aburul au nota 10...Aroma se simte foarte bine, taria este la fel si aburul nu iti mai povestesc...nu se compara cu alte modele...de exemplu cu DSE 901 care am avut eu la inceput....e pe jumatatae bun cat KR-ul poate nici atata T'il recomand n'o sa regreti is sigur de asta....xx

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 224 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 189 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts