Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 207 of 224 FirstFirst ... 107 157 197 205 206 207 208 209 217 ... LastLast
Results 4,121 to 4,140 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #4121 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by Q View Post
    Intr-o luna ai reusit sa distrugi 3 eGo-T normale intr-o luna ? fenomenal faci tu ceva aiurea ca altfel, asa mare ginionist sa fii putin probabil. Eu doar LR-urile am reusit sa le ard la 7-14 zile dar era o scuza pe vremea aia, cartus cu vatelina, raminea fara lichid si nu imi dadeam seama decit cind era prea tirziu.
    Pe mine nu ma mira. Am luat si eu de la vapers. ro un atty ego-tank si mi-a murit dupa 3 zile. Fara sa-l forjez. Pur si simplu n-a mai vrut sa functioneze. Acum, sta degeaba prin casa, pana cand imi va veni cheful sa ma iau de el sa-l desfac, sa vad si eu asa, cum e pe dinauntru.

    ---------- Post added 23-04-2011 at 10:05 AM ----------

    Quote Originally Posted by danvaju View Post
    BiteXtra de la ionutz72 - TH extrem de puternic, mult mai puternic decat orice am vapat pana acum, a tras o amica de a mea, fumatoare de ocazie si a ametit subit. Bine, si eu am ametit cand am facut o mica "degustare", si il mai amestec cu Dekang VG, BiteXtra 20%, Dekang VG 80%. Atomizorul Ego Tank tot de la el functioneza foarte bine, il am de o saptamana, pana acum nu a necesitat curatare, nu curge lichid pe langa - nota 10.
    Spuneti-mi si mie cum e cu BitExtra? Are si arome sau tre' sa i le prepari p-acestea?

  2. #4122 SP
    Junior Member danvaju's Avatar
    Are si arome, eu am luat Mystique, care are 5 arome din care m-am dat la 2. Nu pot compara cu orice am vapat pana acum. Pur si simplu nu stiu cum sa descriu gustul. Unul parca e menta salbatica combinata cu tot felul de spice-uri orientale si celalalt straciatella, vanilie, cacao. Setul cuprinde lichidul de baza si 5 arome, precum si manusi si seringa, le combini cum vrei.

  3. #4123 SP
    Junior Member robertul's Avatar
    salut.citesc de ceva timp pe forumul de aici...cam de 1 luna de cand am si eu tigara electonica.... ce i drept intai am cumparat o si apoi v am gasit...
    am si eu o intrebare... se gaseste magazin de unde se poate cumpara live cartusul si lichidul???


    ps:am dse901 mini cig

  4. #4124 SP
    Junior Member danvaju's Avatar
    Quote Originally Posted by robertul View Post
    salut.citesc de ceva timp pe forumul de aici...cam de 1 luna de cand am si eu tigara electonica.... ce i drept intai am cumparat o si apoi v am gasit...
    am si eu o intrebare... se gaseste magazin de unde se poate cumpara live cartusul si lichidul???


    ps:am dse901 mini cig
    Pai in Brasov stiu un magazin. In rest pe incredere, de pe net sau te intalnesti cu furnizorul in carne si oase.

  5. #4125 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Pe mine nu ma mira. Am luat si eu de la vapers. ro un atty ego-tank si mi-a murit dupa 3 zile. Fara sa-l forjez. Pur si simplu n-a mai vrut sa functioneze. Acum, sta degeaba prin casa, pana cand imi va veni cheful sa ma iau de el sa-l desfac, sa vad si eu asa, cum e pe dinauntru.
    Incredibil, eu tocmai am resuscitat atomizorul vechi, impropriu spus resuscitat pentru ca nu era inca mort complet. Pur si simplu l-am trecut pe sub jet de apa de aprox. 5 ori, suflat dupa am folosit un spray cu aer comprimat iar acum functioneaza ca in prima zi . Sint curios sa vad cit o sa tina. Reamintesc, asta se intimpla dupa ce l-am folosit 58 zile fara intrerupere. De fapt tot ce am luat de la vapers a fost conform cu asteptarile.

  6. #4126 SP
    Junior Member danvaju's Avatar
    E acum chinezaria e chinezarie. Daca a gresit un pic reteta, n-a fost chinezul atent, mai ies si lucruri bune

  7. #4127 SP
    Member pepino967's Avatar
    Pretul pentru kit-ul de EGO-T aci Start set eGo-T , e mai mult decat ok. Daca aveam acu' disponibili niste banuti, nu mai satteam pe ganduri nicio secunda.

  8. #4128 SP
    Junior Member danvaju's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Pretul pentru kit-ul de EGO-T aci Start set eGo-T , e mai mult decat ok. Daca aveam acu' disponibili niste banuti, nu mai satteam pe ganduri nicio secunda.
    Cand o sa fie pe stoc, o sa cumpar si eu un set. Chiar merita, e marfa de foarte buna calitate, eu utilizez asa ceva.

  9. #4129 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Hristos a Inviat!
    Mulţumesc mult pentru review-uri. Incerc sa aduc pe site-ul din semnatura numai lucruri de calitate. Chiar daca hardware toate au origine China, unele sunt de calitate mai buna, sub firme cu renume gen Janty, si pe astea non OEM incerc sa le aduc.
    Despre lichide,tin sa precizez ca sunt sigilate de producator si nu exista posibilitate de a se umbla la ele fara sa le desigilezi.Și sunt total facute in UK cu componente de calitate,lichidele intellicig fiind recunoscute ca niste lichide foarte pure,iar aromele sunt de origine FlavourArt Italia.
    In rest sunt deschis discuţiilor si opiniilor,si sper sa nu se mai considere un spam.
    Pace in suflete.

  10. #4130 SP
    Junior Member danvaju's Avatar
    Adevarat a Inviat!
    Pai chiar aduci lucruri de calitate, si sa te tina naravul

  11. #4131 SP
    Member pepino967's Avatar
    Subscriu si eu. Un tip ok-ionutz72 si foarte prompt in satisfacerea comenzilor, produse de calitate.
    Te astept ionutz72 sa-ti imbogatesti gama de produse. Cum ar fi: atty 510-t (si cartuse pt. ele), nieste vortex-uri (si cu nieste adaptoare pt baterie 510/ego).
    Ca eu sunt convins ca vei fi primul care vei fi in posesia vortex-ului. Asa s-a intamplat si cu cleary. Au mai trecut vreo 10 zile pana sa le afiseze cei de pe vapers.ro(si sunt indisponibile si acum). Iar gianty-uri, doar la tine se pot gasi.

  12. #4132 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Gianty momentan nici eu
    Dar nu dureaza mai mult de 2 zile

  13. #4133 SP
    Junior Member danvaju's Avatar
    La vortex subscriu si eu ...

  14. #4134 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    "Hristos a inviat !", va salut pe toti !!!

    Am tras o linie si declar cu mina pe inima ca dintre toate "-mizoarele" incercate cele mai reusite in pastrarea aromei si a vaporilor scosi sint CLEAROMIZOARELE modate (cele cu garnitura intoarsa). Pe locul doi ar fi picurarea directa cu mustiuc in orice atomizor de tipul "510" - "tank", "eGo" standard sau LR (am incercat conicele) si chiar banalele atomizoare 510. Locul trei ar reveni cartuselor "eGo-tank" doar pentru ca exista (ca rezervor). Va recomand sa incercati clearomizoarele si sa le inversati garnitura flexibila din interior. La umplerea cu elichid va sugerez sa-i tineti partea cu filetul intr-un servetel de hirtie impaturit, vor curge citeva picaturi neimportante. Dupa repunerea garniturii, a mustiucului/dopului din plastic si presarea lor in cilindrul transparent nu va mai curge nimic. Singurul inconvenient la ele ar fi o dilatare in timp a acestui tub transparent. In rest - e supermarfa !!!

    ---------- Post added 26-04-2011 at 03:00 PM ----------

    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Va recomand sa incercati clearomizoarele si sa le inversati garnitura flexibila din interior.
    Cel mai bine (la prima spalare) e sa IMPINGETI cu ceva - tot ce este inauntru. Daca veti trage s-ar putea sa aveti nevoie si de un ciocan de lipit, garnitura (inca neinversata) va opune rezistenta in tubul transparent.

  15. #4135 SP
    Member pepino967's Avatar
    Dap. Asa e. Cu cleary, aroma e mai intensa, dar TH e mai slabut (insa e ok). Atat doar ca, intradevar, trebuie putina grija la manevrarea lor.

  16. #4136 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    La mine ies aburi "ca la balamuc". O tin verticala si, cind simt ca filamentul ar fi uscat, aplic metoda "Hopa-Mitica", intorc et-ul citeva secunde cu capul in jos sa intre lichidul prin gauri apoi o indrept la loc. Nu-mi place sa fac niciunui "-mizor" dryburning pentru faptul ca iese greu putoarea de alune arse, fier incins si gustul ala de ars. Dar asta uita sa o precizeze cei care au facut-o... Pina revine aroma elichidului - filamentul acumuleaza din nou reziduuri si iar cere spalare. Deci nu prea am rezolvat nimic. Prefer metoda cu inundarea filamentului (pun mai multe picaturi) apoi suflu "la rece" intr-un servetel de nas sau hirtie igienica acumulatia maronie... Fara apa sau ars.

    E-fumatul inseamna incalzirea lichidelor pina la evaporare.
    Si nu a fuma/aburi "la fierul incins". Cite grade are un filament de et incins si cite grade o tigare "classica" !?
    La fel si la curatarea atomizoarelor. Prin ardere banuiesc ca se "boosteaza" filamentul sa functioneze ca o "arzatoare"....

    ---------- Post added 26-04-2011 at 04:07 PM ----------

    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    ...dar TH e mai slabut (insa e ok).
    Sa nu uitam recomandarea: "E-lichide tari (24) pe -mizoare cu voltaj standard si e-lichide mai slabe (18) pe -mizoare "LR".
    Tot eu am scris-o undeva... Ai incercat !? (Clearomizoarele mele sint standard.)

    ---------- Post added 26-04-2011 at 06:13 PM ----------

    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Prefer metoda cu inundarea filamentului (pun mai multe picaturi) apoi suflu "la rece" intr-un servetel de nas sau hirtie igienica acumulatia maronie...
    La T-ankuri procedez la fel. ATENTIE ! Ramine gol dupa suflare si filamentul uscat ! NU ESTE DE AJUNS amorsarea cu e-lichid din plin !!! Amorsati (7-9 picaturi) apoi SUFLATI deasupra unui servetel pina se formeaza o picatura la gaura dinspre baterie ! La atomizoarele T-LR este bine sa-i puneti chiar 10 picaturi sa fiti siguri ca in jurul filamentului e "uns" bine (consuma instantaneu mult e-lichid). Deci amorsati, suflati, amorsati si iar suflati pina sinteti siguri ca e umed inauntru !!! Va aduceti aminte, atomizoarele "901" aveau chiar un mic bazin interior... !?

    ---------- Post added 26-04-2011 at 06:23 PM ----------

    Prin suflarea lor scapati si de "lichidul din fabrica" cu care vine imbibat initial (noul atomizor "neinceput").
    Prefer in continuare picurarea directa (cu mustiuc de picurare) pe filament, astfel pot controla mai bine temperatura lui.
    Si aroma ramine buna, plasticul cartuselor e tot plastic...

    ---------- Post added 27-04-2011 at 12:50 AM ----------

    Vata + plastic incalzit = bleah !!!

    ---------- Post added 27-04-2011 at 12:54 AM ----------

    ("Firul" de transmisie spre filament - la fel...)

    ---------- Post added 27-04-2011 at 12:58 AM ----------

    Daca-mi dau silintza si ma va enerva pe viitor eGo T-ul - ii tai/desfiintez ciocul de tot (placutza care inteapa cartusul).
    Sa vad daca o sa mearga "la picatura" fara citeva componente interioare...

    ---------- Post added 27-04-2011 at 01:03 AM ----------

    La drum lung voi folosi clearomizoare modate...
    Intrebare: chiar e necesar sa se fumeze in masina !???
    Oricum intr-o mana (din cele doua libere) sta telefonul mobil.
    Deci: telefonul sau etigarea ?

  17. #4137 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Am desfacut acum o placutza de Tank. Unul standard dintr-o oferta de Paste. Ca era prea infundat si nu dadea randament din start.
    L-am si "ars" putzin. Rezultatul e la fel ca inainte. Nu prea merge. Il folosesc acum "la picatura". Se scurge mult spre baterie...
    Tot mai bun eGo normal (fara T). Din acela cu plasa. Bad Eastern luck...

  18. #4138 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Sa nu uitam recomandarea: "E-lichide tari (24) pe -mizoare cu voltaj standard si e-lichide mai slabe (18) pe -mizoare "LR".
    Tot eu am scris-o undeva... Ai incercat !? (Clearomizoarele mele sint standard.)
    Tot de 24mg folosesc si eu la cleary, dar nu se compara cu TH-ul dat de atty clasic folosind acelasi e-lichid (24mg). Cu Lipton-piramida in cartus.

  19. #4139 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Era sa zic ceva si de ceaiuri ca atit mai lipsea. Dar ma abtin.
    Dati-mi buzz cind ies noile cartuse tank din sticla sau cel putin cu cap din sticla.
    Pina atunci nu mai folosesc decit mustiuce de picurare directa...

    Oricum nu mai am pe ce folosi tancurile ca am zis mai devreme ce-am facut cu atotankul.
    Celalalt ato-t si altul t-lr le-am dat cuiva cadou de sarbatori cu bateria de 900 mAh si husa modelul vechi de la Vapersi.
    Am ramas in doua baterii de 650 mAh cu destule capete 510, 801, Cl sau ego/ego-t la picatura - imprejur...
    Mi-am facut dintr-un portofel de piele uzat alta husa...
    ...si-un siret de adidas cu aroma "true"...
    Attached Images Attached Images toc2.jpg

  20. #4140 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Era sa zic ceva si de ceaiuri ca atit mai lipsea. Dar ma abtin.
    Ai un "cui" impotriva acestei metode? In ce priveste cartusele clasice, e cea mai eficienta.
    Am stat si eu un timp cu picuratul, dar ma saturasem sa tot picur din 5 in 5 fumuri. Cu 8-10 picaturi in Lipton, am autonomie destul de mare, mai ales ca am tot timpul cu mine 5 cartuse d-astea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 207 of 224 FirstFirst ... 107 157 197 205 206 207 208 209 217 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts