Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 224 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #1241 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Nicotina lichida unde gasesc ?

  2. #1242 SP
    Member yoshy262's Avatar
    vladtheodor nu gasesti decat "unflavored" ..fara aroma.

    Products > Unflavored E-liquid - 26 si 36 mg

    sau EDGE 48mg Unflavored - VapeMeister

    si nicotina lichida - http://www.tradekey.com/kb-e-liquid-nicotine/

  3. #1243 SP
    Member MadDoc's Avatar
    vladtheodor, te rog sa iti iei gandul de la asa ceva!

    Doar aburul de nicotina lichida pura te omoara in cateva secunde, daca iti scapa o picatura pe deget dai coltul in 5 minute si asta in maxima glorie a chinurilor groaznice.

  4. #1244 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Marfa.. sa iti faci testamentul inainte de a manipula recipientele

    Am zis ca dau si eu comanda la un 48...dar m-am potolit repede cind am simtit cat de tare poate fi aia la 24

  5. #1245 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Oare cit se pune ? O picatura doua in glicerina cred ca-i suficient... Am inteles ca-i letala rau nicotina nediluata. Asta o fi diluata sau cum !? La 48 de miligrame li s-a intepenit si pagina lor web Deci nu-i nimeni care sa-mi dea o adresa de unde pot cumpara in Bucuresti niste glicerina vegetala macar propilen glycol... De nicotina lichida sau arome nici nu mai am curajul sa intreb. Multumesc !

  6. #1246 SP
    Member yoshy262's Avatar
    vladtheodor - cred ca ti-am zis mai demult sa iei legatura cu MadDoc..are el si PG si arome

  7. #1247 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Da, ok. Scuze, eram in bucatarie la un ceai de pedicutza...

  8. #1248 SP
    Junior Member eugen75's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    De prospetzimea cartuselor si sticlutzelor ce parere aveti !? A vazut cineva pina acum data fabricatiei si termenul de expirare pe ele !?
    Pe stciclute de lichid am vazut, chiar acum utilizez un astfel de lichid. Pe cartuse n-am vazut inca un termen de garantie.
    Stima,
    Eeugen

  9. #1249 SP
    Member MadDoc's Avatar
    eugen, Winston?
    asa sunt toate lichidele Dekang prin Boge (divizia Dekang de distributie)

  10. #1250 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Eu ma jur la modul cum vreti voi ca elichidele (unele din ele) bestecig sint cele mai bune calitate/pret. Ma insel ? Ce recomandati ? RY-4 si piersicile de 24 sint beton.

    Mi-ar place sa incerc si elichidele vegetale ecopure de la intellicig dar cind ma uit la preturile lor imi reamintesc de Janty (ex: seringa 5 lei comparativ cu cele din farmacie 50 bani). Ca de obicei nu sint datele tehnice specificate, citi miliamperi, ce model de tigara este... Elichid 15mg/90lei wow (Oare concentratia sau capacitatea sticlei?) Si ce daca acestea sint (posibil) importate direct din Anglia ? E mai aproape Anglia de Europa decit China de Europa. Ma contrazice cineva ? Sau poate englezii au si ei fabrica in China si platim de doua ori transportul...

  11. #1251 SP
    Junior Member eugen75's Avatar
    Quote Originally Posted by MadDoc View Post
    eugen, Winston?
    Yeap, tigarile mele prefetare de citiva ani

  12. #1252 SP
    Junior Member jeblond's Avatar
    Azi am primit un TITAN 510...doamne ce diferenta, parca e locomotiva fata de V2-urile alea obosite.

  13. #1253 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Daca v-a speriat nivelul nitrozaminelor din lichidul tigarilor electronice (partea cancerigena din tutun) atunci va recomand sa lecturati acesti link: The Rest of the Story: Tobacco News Analysis and Commentary: Comparison of Carcinogen Levels Shows that Electronic Cigarettes are Much Safer Than Conventional Ones


    Pe scurt, continutul total de nitrozamine (in nanograme):

    Electronic cigarettes 8,183 / ml (~20 picaturi lichid high)
    Nicotine gum 2,000 (per bucata)
    Nicotine patch 8,000 (per bucata)
    Swedish snus 2400 / gram
    Winston 3365 / gram
    Newport 3885 / gram
    Marlboro 6600 / gram
    Camel 7450 /gram
    Skoal 9290 /gram
    Marlboro 11190 /gram

    Zecimalele sunt romanesti, primul rand ET fata de Marlboro (ultimul rand) este de 1400 ori mai putin!

  14. #1254 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Sunt destule si alea 8,183... 20 de picaturi..ar fi cam cat.. 10 tigari? Ar veni cam 800 per bucata..

    Bag sama ca e cel mai scazut nivel... nu e dreaq asa de negru precum pare.

    ps - e super tare fraza asta:
    "For the numerically challenged press the hook should be that:
    "You'd have to vape over 1300 E-cigs to equal the amount of carcinogens in just 1 Marlboro cigarette.""

  15. #1255 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    e super tare fraza asta:
    "For the numerically challenged press the hook should be that:
    "You'd have to vape over 1300 E-cigs to equal the amount of carcinogens in just 1 Marlboro cigarette.""

    Da, nu-i asa? Oricum nu o sa vedem asemenea stiri senzationale pe nicaieri

  16. #1256 SP
    G71
    Junior Member G71's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post

    Mi-ar place sa incerc si elichidele vegetale ecopure de la intellicig dar cind ma uit la preturile lor imi reamintesc de Janty (ex: seringa 5 lei comparativ cu cele din farmacie 50 bani). Ca de obicei nu sint datele tehnice specificate, citi miliamperi, ce model de tigara este... Elichid 15mg/90lei wow (Oare concentratia sau capacitatea sticlei?) Si ce daca acestea sint (posibil) importate direct din Anglia ? E mai aproape Anglia de Europa decit China de Europa. Ma contrazice cineva ? Sau poate englezii au si ei fabrica in China si platim de doua ori transportul...
    Am luat ecopure din UK. Pachet cu 10 sticute, iese putin sub 40 lei la 20 ml (inclus transport in Romania). Seringile gratis (1 seringa la sticluta - adica 10 bucati).
    Apare si lichid de 36mg in curand.

    15ml/90ml este jaf.

  17. #1257 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Azi a sosit glicerina vegetala (1 litru)

    Intru in teste cu ea..sa vedem.. ma ia durerea de cap?

  18. #1258 SP
    G71
    Junior Member G71's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    Azi a sosit glicerina vegetala (1 litru)

    Intru in teste cu ea..sa vedem.. ma ia durerea de cap?

    de ce sa te doara capul? are nivel ridicat de nicotina?

  19. #1259 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Nu, man.
    Am mai testat si alta glicerina si m-a luat durerea de cap de la ea... nu era vegetala...
    De ce?..
    Nu ma intreba, ca nu stiu motivul...oi fi eu mai sensibil.

    Testele pe mine drept "cobai" la PG si G le fac pe low nicotine asa ca nu e de la nivelul de nicotina..ci din ce e facuta acea glicerina sau propylen glicolul respectiv.

  20. #1260 SP
    Member wolfydaniel's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    Azi a sosit glicerina vegetala (1 litru)

    Intru in teste cu ea..sa vedem.. ma ia durerea de cap?
    Da de unde ti-a sosit asa cantitate ???

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 224 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts