Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 224 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 122 172 ... LastLast
Results 1,421 to 1,440 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #1421 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Indiscret? Nu. Informatia este publica, nu am facut un secret din ce contine...

    LM este total ineficient datorita modului de functionare. Singura posibilitate de control al atomizorului este un MOSFET de ultima generatie, cu rezistenta interna mai mica de 0,1 milliOhm altfel se disipa prea multe pierderi prin incalzire.

    Cu microcontrollerul ai nimerit-o. Personal prefer de la microchip, pentru stabilitate in timp si consum minim - 10uA (microA) deocamdata in teste.

    ---------- Post added at 01:56 PM ---------- Previous post was at 12:56 PM ----------

    Ce le fata mintea unora:


    ---------- Post added at 03:20 PM ---------- Previous post was at 01:56 PM ----------

    Sa nu uit, daca vrea cineva cutii pentru 2, 3 sau 4 baterii AA sa-mi spuna! Totul iau minim 20 buc. In timp mi s-a dovedit mult mai rentabil si nu trebuie sa caut inlocuitor pe viitor

  2. #1422 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Arata mai bine stickul de la Janty

  3. #1423 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Arata mai bine stickul de la Janty

    atunci cumpara pe ala...oooops am uitat ca nici macar numai e pomenit pe situl din Romania

  4. #1424 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Dar pina-l baga si la noi...

  5. #1425 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Alo da?.. A.. salut.. stai aşa să mai trag un fum! .. Da.. şi ce ziceam?.. Stai că nu mai am e-liquid.. te pun pe hold..

    Ur�te jucării..singura care m-ar �nc�nta ar fi cea de a 4-a de jos, de la st�nga la dreapta.

    ---------- Post added at 10:14 PM ---------- Previous post was at 06:56 PM ----------

    Am fost azi in Mall cu familia de SF.Maria.

    Dupa ce am mincat si noi ca oamenii una alta, ne-am scos tigarile electronice si am inceput sa pufaim cu toate ca eram la sectiunea nefumatori din Mall.

    Nu au trecut 3 minute si ne-am trezit cu gorilele de la BGS pe cap cu vechea placa "aici nu se fumeaza".

    Eu, foarte calm, le-am zis ca nu fumez, am deşurubat şi inşurubat bateria inapoi in atomizor ca sa proceseze creierul lor de gorile ca nu am tigara normala in mina si nu fumez.

    Le-am mai zis ca eu doar fac aburi si ca ce folosesc e prescris de doctor..ca sa mimez fumatul si sa ma las de fumat .
    Au plecat fara alte intrebari.

  6. #1426 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    Ur�te jucării..singura care m-ar �nc�nta ar fi cea de a 4-a de jos, de la st�nga la dreapta.
    Tot dupa nicostick te uiti

    Foarte urate jucariile, de aia le-am si pus. Eu nu m-as fi gandit sa las telefonul in jurul bateriei...

    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    Au plecat fara alte intrebari.
    Bine asa, ca altfel nu cred ca intampinau vre-o dificultate in a te lua pe sus

  7. #1427 SP
    Member yoshy262's Avatar
    MadDoc - nu prea au voie să te ia pe sus cat timp cooperezi cu ei şi nu faci urit .

    Daca eram din ăla "bueey..ce p@wlamea nu am voie să fumez aici..etc etc" clar iesea cu scandal.

    Pai.. "nicostick e cel mai mic" ™�...nah.. să fie cu rimă

  8. #1428 SP
    Junior Member eugen75's Avatar
    Care ati luat de pe totally wicked ,imi puteti spune cam in cit timp ajung produsele de la ei? Si cam cit ar costa transportul?

  9. #1429 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by eugen75 View Post
    Care ati luat de pe totally wicked ,imi puteti spune cam in cit timp ajung produsele de la ei? Si cam cit ar costa transportul?
    Eu am luat numai lichide (toate erau pe stoc) si transportul a fost 10gbp si au ajuns in Cluj in 4 zile.

  10. #1430 SP
    Junior Member bogyyogy's Avatar
    Dincolo,stie yoshy unde,mi s-a bagat pumnul in gura,parca-s cretini cu totii,nu vor sa inteleaga cat rau fac analoagele si cat bine face ET.Am facut o luna ieri,mi-a crapat si atomizorul original,norocul meu ca aveam de rezerva!Cu toate astea,deja de azi incep sa vaporizez in castig,am rezerve pe doua saptamani si asta inseamna ca in luna a doua de fumat ET,economisesc 150 lei si probabil inca 50,am sa mai iau un atmizor sa fie pe aici.

  11. #1431 SP
    Member yoshy262's Avatar
    bogyyogy - cel mai bine ii lasi in plata domnului.

    Noi am postat punctele negative si pozitive.
    Cine are urechi sa auda si ochi sa vada... stie ce are de facut
    La restul nu le poti baga mina in buzunar sa ii obligi sa treaca pe ET-uri.

  12. #1432 SP
    Junior Member daniella4's Avatar
    A incercat cineva chestia asta?
    Incarcator de urgenta, Accesorii tigara electronica

    O fi mergand si la RN4081 si DSE901?

  13. #1433 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Am foarte nemultumit vineri de atomizoarele mele. Desi arse si tinute in PG peste noapte (1 data pe saptamana) parca aveau o aroma straina, nu mai simteam lichidul cum trebuie, gustul era nedefinit, sters si cu o aroma constanta pe fundal (deranjanta).

    Avand peste o luna am zis ca e ok, si nu m-am mai gandit la ele. Le-am aruncat in PG si astazi am scos unul sa-l disec. Spre uimirea mea era curat lacrima!
    M-am intristat ca l-am stricat si l-am scos pe al 2-lea la pufait. Functioneaza fix ca nou, aroma berechet, nici urma de miros deranjant.
    Daca aveti posibilitatea, va recomand sa-l incingeti la rosu apoi in baie de 2-3 zile in PG.

    Uitati cum arata cupa de ceramica si atomizorul dupa 3 zile de PG...
    Attached Images Attached Images 3zilepg.jpg

  14. #1434 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by daniella4 View Post
    A incercat cineva chestia asta?
    Incarcator de urgenta, Accesorii tigara electronica

    O fi mergand si la RN4081 si DSE901?
    E mufa mono sau stereo !?

  15. #1435 SP
    Junior Member daniella4's Avatar
    Cum adica?

  16. #1436 SP
    Member yoshy262's Avatar
    daniella4 - nu stiu daca mufa aia "de urgenţă" taie curentul cum face incarcătorul normal la 4.2 v.

    e posibil să bage curent in ea pina face poc.

    doar sa stai pe lingă ea şi la 2 ore (sau in cit timp se incarcă bateria folosita de tine) sa o scoti de la incarcat.

  17. #1437 SP
    Junior Member traznet1984's Avatar
    In partea de sus la atomizor se gaseste un fir care se inmoaie cu lichid si se scurge pe rezistenta. Aveti vreo idee cam ce material este sau ce ar fi ideal sa o inlocuiasca?
    Eu am incercat niste ata grosa (de legat borcane) dar e un esec total

  18. #1438 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar

  19. #1439 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by traznet1984 View Post
    In partea de sus la atomizor se gaseste un fir care se inmoaie cu lichid si se scurge pe rezistenta. Aveti vreo idee cam ce material este sau ce ar fi ideal sa o inlocuiasca?
    Eu am incercat niste ata grosa (de legat borcane) dar e un esec total

    fir kevlar sau fir silica rezistent la foc (cam ce se foloseste pentru infasurat pe facliile de la circ)

  20. #1440 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Bleah, am umplut un cartus doar cu glicerina. Zici ca maninci slanina goala de jumate de ora. Asta pica tare la stomac si inima. De diabetici nu mai vorbesc nimic... Mai am trei tigari "Plugarul" salvate din timp... Va pup ! Noapte buna !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 224 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 122 172 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts