Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 456 of 752 FirstFirst ... 356 406 446 454 455 456 457 458 466 506 556 ... LastLast
Results 9,101 to 9,120 of 15028

Thread: SpamBox XL :>

  1. #9101 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Examenul national este de la a 8a la a 9a?

  2. #9102 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Da.Uite programa: Programa Evaluarea Nationala 2010 Matematica - Clasa a 8 - a .

    Daca-ti faci griji pentru chestia asta, ce o sa faci la bac?Mai ales M1 ( cum sunt eu; am ajuns sa-mi blestem zilele ).Un sfat iti dau, alege un profil usor, ca la bac sa fii chillax pentru ca facultatea conteaza, nu ce profil ai facut la liceu .

  3. #9103 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate� View Post
    Maine am simulare pentru examenul national la matematica . Tineti-mi pumnii ?
    Serios? Am avut azi simulare si in aprox. o ora am terminat.

  4. #9104 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Triiiiiist.

    Regele hater este a 8a.

  5. #9105 SP
    Member carcru's Avatar
    Asta am vrut să zic eu trickz.

  6. #9106 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  7. #9107 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    score: 2899...cam putin

  8. #9108 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Da.Uite programa: Programa Evaluarea Nationala 2010 Matematica - Clasa a 8 - a .

    Daca-ti faci griji pentru chestia asta, ce o sa faci la bac?Mai ales M1 ( cum sunt eu; am ajuns sa-mi blestem zilele ).Un sfat iti dau, alege un profil usor, ca la bac sa fii chillax pentru ca facultatea conteaza, nu ce profil ai facut la liceu .
    Taci ca la anu' dau bacul si sunt M1. De ce imi spulberati sperantele?

  9. #9109 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    epic


  10. #9110 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    No, stiu ca o trecut sarbatoarea mielului si a vinului cu paine da' totusi, mai iarta cineva banatii sau asteptam craciunul?

  11. #9111 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Taci ca la anu' dau bacul si sunt M1. De ce imi spulberati sperantele?
    Daca ratezi ocazia si nu te muti inseamna ca ori:

    A) Stii matematica.
    B) Crezi ca stii matematica.


    MOVE DUDE!

  12. #9112 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Exagerezi. M1 ii o bucata de tort fata de admiterea la politehnica si de matematicile din primu' an

  13. #9113 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Admiterea la Politehnica?Seriosly?Admiterea e peace of cake pe langa bacalureat, dar nu pot sa spun despre cursuri si ce se preda, habar nu am.Poate exagerez, dar avand in vedere ca eu URASC aceasta materie .Cu ce ma ajuta in viata ca stiu sa rezolv o integrala/un polinom/o derivata etc. ? Dar ma rog, este vina mea pentru ca am ales M1.

  14. #9114 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Seriously*
    Si da, chiar ii mult mai grea admiterea, nu stiu ce exercitii ai vazut tu da' la mine o fost inclusiv ecuatii diferentiale care se fac in sem2, anu1
    LE: Eu zic de Cluj. Nu stiu cum ii in alte locuri

  15. #9115 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Si cei de la universitatea de matematica ce sa mai zica saracii?

  16. #9116 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Typo .

    Q: Cum sa iti bage in programa pentru admitere ecuatii diferentiale cand tu nu ai facut asa ceva in liceu?
    *Este prima oara cand aud de ecuatii diferentiale.

    PS: In principiu, vorbeam despre cei care nu suporta matematica.Este logic ca din moment ce vrei sa te axezi pe asa ceva, ai capacitatea intelectuala sa lucrezi, sa faci probleme, mergi la o facultate unde iti largesti orizonturile in legatura cu materia dorita si ceea ce vrei sa faci in continuare.

  17. #9117 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Seriously*
    Si da, chiar ii mult mai grea admiterea, nu stiu ce exercitii ai vazut tu da' la mine o fost inclusiv ecuatii diferentiale care se fac in sem2, anu1


    eu am dat admiterea si la politehnica, sectia transporturi, dar e irelevant e acelasi examen peste tot. la matematica am luat 9.50 (am stat 20 de minute), iar la fizica am luat 9 (aici am stat mai mult vreo 40 de minute, am uitat mecanica). admiterea la politehnica e bataie de joc, e mult prea usoara fata de bac (la mate am luat 7.80), insa crede-ma ca examenele sunt extrem de grele, nu se compara cu nimic. bacul M1 e floare la ureche fata de poli.

    LE: ca sa va faceti o idee. subiectele din 2009, faza e ca subiecetele din 2010 au fost mult mai usoare. fostul meu profesor de meditatii de fizica, profesor in poli, mi-a zis ca in fiecare an admiterea devine din ce in ce mai usoara.

    fizica
    mate

    LE2: le-am gasit si pe cele din 2010:

    fizica
    mate

  18. #9118 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Si cei de la universitatea de matematica ce sa mai zica saracii?
    felicitari pentru achiev. , man.

  19. #9119 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post

    LE2: le-am gasit si pe cele din 2010:

    fizica
    mate
    wow, chiar simplu, eu care sunt la mate de 7-8 le-am facut acum (pe hartie) pe alea din 2009
    Din ce auzisem eu la Poli intrii usor, dar e foarte solicitant

  20. #9120 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    wow, chiar simplu, eu care sunt la mate de 7-8 le-am facut acum (pe hartie) pe alea din 2009
    Din ce auzisem eu la Poli intrii usor, dar e foarte solicitant
    tocmai asta e "spilul", politehnica e foarte grea, nu o termina oricine si ca sa atraga studentii au o admitere foarte usaora. de vreo 3 ani incoace nici nu s-au ocupat toate locurile la unele sectii si daca ai media mai mare de 5 (trebuie doar a te prezinti) intri la bget automat . la aproape toate sectile se face matematica foarte avansata si de fizica sa nu mai vorbesc. am 2 prieteni care la bac au luat 10 si la mate si la fizica, iar cand ma intalnesc cu ei si imi povestesc cate examene au si cat de grele sunt raman pur si simplu socat . un lucru foarte interesant: cati intra intr-un an la electronica? 700. cati termina facultatea de electronica? 100.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Spambox XXL By Graft in forum Offtopic
    Replies: 10182 Last Post: 21-05-2024, 18:12
  2. SpamBox Reloaded :P By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 10005 Last Post: 13-07-2010, 14:21
  3. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts