Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 622 of 752 FirstFirst ... 122 522 572 612 620 621 622 623 624 632 672 722 ... LastLast
Results 12,421 to 12,440 of 15028

Thread: SpamBox XL :>

  1. #12421 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Nu o sa inteleg niciodata la ce ne ajuta porcariile astea... sau bleah, latinaa...
    Ba ajuta foarte mult, nu realizati voi acum. Ma rog, depinde si pe cale va duceti. Eu am mare nevoie de latina, mai ales ca la cursuri ni se preda si anumite citate in latina, cum ar fi: Juris prudentia est divinarum atque humanarum rerum notitia, iusti atque iniusti scientia; Jurisprudenta este cunoasterea lucrurilor divine si umane, stiinta a ceea ce este drept si nedrept.

  2. #12422 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Adevarul este ca nu ajuta nici pe departe destul de mult incat sa se justifice studierea ei in liceu, filologie, istorie si poate si la drept, psihologie, psihiatrie, desi in cazul ultimelor 3 se pot folosi si traduceri...

    ---------- Post added 18-11-2011 at 10:50 AM ----------


  3. #12423 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Ba ajuta foarte mult, nu realizati voi acum. Ma rog, depinde si pe cale va duceti. Eu am mare nevoie de latina, mai ales ca la cursuri ni se preda si anumite citate in latina, cum ar fi: Juris prudentia est divinarum atque humanarum rerum notitia, iusti atque iniusti scientia; Jurisprudenta este cunoasterea lucrurilor divine si umane, stiinta a ceea ce este drept si nedrept.
    Nu e panica asa mare cu latina la drept, ca in practica nu o sa'ti ceara nimeni definitia jurisprudentei. Asta doar sa i'o scrii lui Molcut la examen sa'ti dea puncte in plus

    Sunt termeni in civil si penal in latina pe care trebuie sa'i folosesti si oricum sunt explicati in manuale. Deci te descurci foarte bine si fara sa stii latina.

  4. #12424 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Mai avem si o profesoara disperata la care peste 60% din elevii liceului au media 5. Mda, media 5 la latina... AWESOME !

  5. #12425 SP
    Member LeGenD's Avatar
    Attached Images Attached Images ll.jpg

  6. #12426 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Nu o sa inteleg niciodata la ce ne ajuta porcariile astea... sau bleah, latinaa...
    o sa intelegi cat vei batrani cat de important este psihologia, o sa vezi ca te va ajuta enorm intr-un grup de prieteni si de ce nu chiar cu fetele. in plus te va ajuta in aproape toate aspectele vietii daca ai cateva cunostine de baza in psihologie. iti recomand cartile lui allan pease, trateaza un subiect foarte "incendiar", diferenta dintre femei si barbati, o lectura de relaxare.

  7. #12427 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Huh? Pe mine psihologia m-a ajutat cel mai mult dintre toate materiile din astia 4 ani de liceu... pentru ca e printre putinele pe care le-am aplicat in viata si chiar mi-a schimbat-o oarecum intr-un sens foarte bun. Chiar ajuta si chiar e folositoare, acum trebuie sa stii sa te folosesti de ea...

  8. #12428 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Pai probabil te ajuta daca esti atent, eu mergeam la ora numa cand aveam chef... pentru ca nu punea absentii, era o ora de bascaleala.

  9. #12429 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Pai probabil te ajuta daca esti atent, eu mergeam la ora numa cand aveam chef... pentru ca nu punea absentii, era o ora de bascaleala.
    psihologia din scoala nu e chiar atat de interesanta, eu am avut noroc ca la facultate am facut cu un doctor foarte bun care era si psiholog, octavian popa velea - C, si ne-a deschis putin mintile.

  10. #12430 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Huh? Pe mine psihologia m-a ajutat cel mai mult dintre toate materiile din astia 4 ani de liceu... pentru ca e printre putinele pe care le-am aplicat in viata si chiar mi-a schimbat-o oarecum intr-un sens foarte bun. Chiar ajuta si chiar e folositoare, acum trebuie sa stii sa te folosesti de ea...
    Eu zic ca exagerezi . Oricum cea mai mare prostie mi se pare diferenta foarte mica intre profile. Mie mi se pare ca iti ajung 8 ani de scoala sa iti dai seama in mare ce vrei. Preferam la liceu sa invat ce face o dioda in loc la oricare materie de genu' religie, psihologie, economie cum cred eagle ca ai fi preferat sa faci 5 ore de psihologie in loc de alte prostii.

  11. #12431 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sa stii, dupa mine as fi facut in fiecare zi cate una-doua . Si nu exagerez deloc, crede-ma.

  12. #12432 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Sa fiu sincer imi e dor de o ora de psihologie ... e una printre putinele materii care m-au atras cu adevarat . As fi facut 2 ore pe zi de psihologie in loc de filosofie sau franceza ( nu ma injurati dar pe mine nu m-a atras deloc ,stiu mai multa spaniola din telenovelele vizionate ocazioal ).

  13. #12433 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Attached Images Attached Images 123.gif

  14. #12434 SP
    Senior Member Anderul's Avatar

  15. #12435 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Eu zic ca exagerezi . Oricum cea mai mare prostie mi se pare diferenta foarte mica intre profile. Mie mi se pare ca iti ajung 8 ani de scoala sa iti dai seama in mare ce vrei. Preferam la liceu sa invat ce face o dioda in loc la oricare materie de genu' religie, psihologie, economie cum cred eagle ca ai fi preferat sa faci 5 ore de psihologie in loc de alte prostii.
    Diferenta prea mica ? Eu la mate-info intensiv, am 8 ore de info / sapt, cei de la filologie nici nu mai fac. Oricum, de anul asta au mai scos din materiile cretine si au bagat ore in plus de info si de mate. Totusi, inca fac religie...

  16. #12436 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Am facut romana cat aia de la filo si fizica si chimie aproape cat aia de la stiinte. Pt. mine nu-s destul de mari diferentele mai ales la romana
    Oricum, hakuna matata

  17. #12437 SP
    Member Venom911's Avatar
    Hahahaha.

  18. #12438 SP
    Member LeGenD's Avatar

  19. #12439 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by LeGenD View Post
    Foarte inetersant site-ul.Acuma tot caut stadionul echipei PSG

  20. #12440 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    De ce tot timpul eu?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Spambox XXL By Graft in forum Offtopic
    Replies: 10181 Last Post: 08-05-2024, 02:30
  2. SpamBox Reloaded :P By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 10005 Last Post: 13-07-2010, 14:21
  3. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts