Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 752 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 92 142 542 ... LastLast
Results 821 to 840 of 15028

Thread: SpamBox XL :>

  1. #821 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Daca tot vroiau sa faca ceva cu care sa impresioneze, trebuia ceva mai inteligent decat caca maca

  2. #822 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Umor sec...sa fi high pe marijuana si nu razi la asa ceva.

  3. #823 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Potop �n Cluj! - tot a rupt aici
    Pe mine nu potopul ma deranjat, ci fulgerele, a trebuit sa-mi inchid si sa-mi scot din priza calcul .

  4. #824 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
    Umor sec...
    Nici macar atat, bancul asta e mai amuzant decat aberatia aia de video.

    - Cand sta barza intr-un picior?
    - Cand si-l ridica pe celalalt!

  5. #825 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Sincer a fost simpatic , dar mai mult ma apuca rasu cand ma uit la avatarul lui DarkRazvan sau Angelic

  6. #826 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Acum zici...cand l-am schimbat
    Attached Images Attached Images 7506505294px2.gif 7517461074fd3aos8.gif 47707997.gif

  7. #827 SP
    UberDude Honord's Avatar
    noeeeeeeeeesssss

    Hai ca va las, ma bag la un Company of Heroes

  8. #828 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Pe mine nu potopul ma deranjat, ci fulgerele, a trebuit sa-mi inchid si sa-mi scot din priza calcul .
    ...astea-s mituri

  9. #829 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...astea-s mituri
    Da, da... sa vezi cate "mituri" d-astea vin la service... In special "baietii destepti" care-si fac retele de cartier si isi tot trag firele peste blocuri, fara impamantare, fara nimic...

  10. #830 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^Ce a zis Monky plus ca este dubioasa reteaua electrica in cartierul acesta de fiecare data cand este o furtuna primesc telefoane ca sa ars ceva, la mine in bloc nu sa intamplat inca, dar nici nu vreau sa risc.

  11. #831 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...astea-s mituri
    Mit sau nu, mie mi s a ars un monitor din cauza unei furtuni. Dar daca stau sa ma gandesc mai bine, cred ca mai mult a fost vina celor de la e-on.

  12. #832 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Strike105X daca ai probleme, iti recomand pe langa un electrician care sa-ti verifice tabloul, firele, etc. (care e chestie destul de complicata, mai ales schimbarea firelor din blocurile construite cu fundul acum 40-50 de ani)... sa faci o simpla verificare la impamantarea blocului. Eu unde am stat inainte am avut surpriza sa ne trezim (tot asa, se ardeau toate cele prin bloc) ca sparsese un destept un perete prin care trecea impamantarea... Si s-a decis ca nu mai ii trebuie lui asa ceva. Romanul e priceput la toate, din pacate

    Oricum, la aparatele la care tineti, nu am decat un singur sfat: UPS bun (APC is the best) ! Pe mine ma distreaza la culme, ma uit mereu la voltaje... prima oara cand o sa vad 220V pe priza (si nu 212V sau 238V) o sa fac o poza, sa o am ca amintire. Ultima oara cand mi-a sarit UPS-ul, a fost la 292V. O placere, nu alta (si nu, nu era furtuna... dar cine stie ce super feon si-a tras vecina ? )

  13. #833 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Avand in vedere zona asta intrebarea de baza ar trebui sa fie: Impamantare ce este aia ?

    Glumeam, dar adevarul este ca nici un bloc de pe aici nu are impamantare si cum stau la etajul 3... cat despre sistemul electric am apelat la un profesionist si l-am verificat tot, plus mici schimbari la sigurante (a pus ceva special tot ceva asemanator sigurantei ce are rolul de a nu lasa sa fie supra tensiune a explicat el cum este un inlocuitor satisfacator de impamantare dar a trecut ceva timp de atunci si am uitat explicatia) dar in fine sti cum este vorba aceea paza buna trece primejdia rea .

  14. #834 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu conteaza la ce etaj stai... trebuie sa fie impamantare. Nu cred ca ar racorda nimeni de la Enel, Renel sau whatever un bloc/casa fara sa aibe asa ceva. De obicei e o bara de cupru (nu conteaza daca e tzeava sau plata) care trece prin toata cladirea si se duce in pamant... S-ar putea sa ma insel (asta nu o stiu sigur) dar e posibil ca paratraznetul de pe bloc sa fie legat de impamantare... desi stiu ca e efectul de clopot, e posibil ca la descarcari puternice sa fie neaparat necesara aceasta conexiune. Intrebati un electrician, chiar sunt curios daca asa e

    Cat despre tablu, e simplu... indiferent cat de bun ai tabloul, sau cat de bune sunt sigurantele, daca nu tin firele din casa, poti sa pui si mama tabloului. Ah, si mare grija, ca mai e la moda la "electricienii de weekend" sa puna rezistente cat mai mari. Ei spun "cat mai mari, ca sa reziste mai bine". Ideea e, ca daca se intampla asa, nu sar sigurantele in casa, dar sare sigur TV-ul or something Se poate verifica foarte usor... verificati daca se incalzesc prea tare sigurantele in tablou.

    Si ultimul sfat... in afara de tabloul vostru din casa, verificati-l pe cel de pe scara. Eu am avut marea surpriza sa gasesc in siguranta de la tabloul de pe scara infipt un.... CUI ! Probabil cel care a stat inainte s-a gandit ca decat sa tot schimbe litza, mai bine infige un cui si gata. Doooh !

  15. #835 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu conteaza la ce etaj stai... trebuie sa fie impamantare. Nu cred ca ar racorda nimeni de la Enel, Renel sau whatever un bloc/casa fara sa aibe asa ceva. De obicei e o bara de cupru (nu conteaza daca e tzeava sau plata) care trece prin toata cladirea si se duce in pamant... S-ar putea sa ma insel (asta nu o stiu sigur) dar e posibil ca paratraznetul de pe bloc sa fie legat de impamantare... desi stiu ca e efectul de clopot, e posibil ca la descarcari puternice sa fie neaparat necesara aceasta conexiune. Intrebati un electrician, chiar sunt curios daca asa e
    Chiar nu are (te asigur 100%) si nu numai blocul meu nici un bloc din tot cartierul acesta, ai uitat ca este Romania unde traim tara tuturor posbilitatiilor ?

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cat despre tablu, e simplu... indiferent cat de bun ai tabloul, sau cat de bune sunt sigurantele, daca nu tin firele din casa, poti sa pui si mama tabloului. Ah, si mare grija, ca mai e la moda la "electricienii de weekend" sa puna rezistente cat mai mari. Ei spun "cat mai mari, ca sa reziste mai bine". Ideea e, ca daca se intampla asa, nu sar sigurantele in casa, dar sare sigur TV-ul or something Se poate verifica foarte usor... verificati daca se incalzesc prea tare sigurantele in tablou.
    A nu este ceva pe langa sigurante si este sensibil la variati, nu era electrician de weekend ^^.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Si ultimul sfat... in afara de tabloul vostru din casa, verificati-l pe cel de pe scara. Eu am avut marea surpriza sa gasesc in siguranta de la tabloul de pe scara infipt un.... CUI ! Probabil cel care a stat inainte s-a gandit ca decat sa tot schimbe litza, mai bine infige un cui si gata. Doooh !
    lol urat, am un vecin (de incredere) care il verifica des asa ca pe cat posibil este okay si acela ^^.

  16. #836 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    A căzut ORANGE-ul? lol - vorbeam cu un prieten la telefon și dintr-o dată a picat. Am �ncercat să-l re-sun și nimic. Apoi am �ncercat de pe fix și nimic. Apoi am �ncercat la 5-6 prieteni și nimic.

    WTF?!

    - ah gata, merge acum. Păcat. Vroiam să văd la TV puțin circ

  17. #837 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Avatarul lui taz@ e godlike

  18. #838 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar



  19. #839 SP
    Banned FormableTube's Avatar

  20. #840 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    am si eu o intrebare... care ar fi problema de mi se tot deconescteaza controlleru (xbox 360) azi am cumparat baterii si le'am schimbat...am schimbat cu alte bateri tot noi (sigilate erau) acelasi lucru...se deconecteaza din cand in cand

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 752 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 92 142 542 ... LastLast

Similar Threads

  1. Spambox XXL By Graft in forum Offtopic
    Replies: 10180 Last Post: 26-04-2024, 13:13
  2. SpamBox Reloaded :P By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 10005 Last Post: 13-07-2010, 14:21
  3. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts