Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Lentile de contact sau ochelari? (pentru vedere)

  1. #1 SP
    Member klausn's Avatar

    Lentile de contact sau ochelari? (pentru vedere)

    Ce ziceti ca e mai bine? Ochelari de vedere sau lentile de contact? Pentru ca in curand va trebui sa imi pun si nu sunt hotarat.

  2. #2 SP
    Member tsuby's Avatar
    Eu am ochelari. Nu mi-a placut niciodata ideea de a avea ceva pus pe ochi(stiuxD). Plus ca nu prea deranjeaza la "looks". La mine cel putin. Plus ca's mai ieftini

  3. #3 SP
    Member klausn's Avatar
    Ochelarii sunt mai scump ca si lentilele de contact
    Oricum,deocamdata sunt decis sa merg pe ochelari,depinde ce modele gasesc sa mi se potriveasca,daca nu,lentilele de contact...
    Mai astept pareri si dece.

  4. #4 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Depinde cu ce te simti mai bine, lentilele sunt mai "firave" deci trebuie sa ai grija cu ele si pe unii ii deranjeaza la ochi , ochelarii te pot deranja daca nu sunt bine facuti.
    Cum arata nu e problema, la uni le sta foarte bine cu echelari.

  5. #5 SP
    Member klausn's Avatar
    Nu e problema de confort,pentru ca nu cumpar ochelari ieftini,cumpar un model care sa imi stea bine cu el si de calitate.

  6. #6 SP
    Member xLiTe's Avatar
    Eu port ochelari de protectie pentru calculator. Sunt mai buni decat lentilele de contact pentru ca nu trebuie sa ai foarte mare grija de ei.

  7. #7 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Am purtat ochelari de la 10 ani si peste cateva saptamani o sa-mi pun lentile sa vad cum sta treaba.Oricum,totul consta in acomodarea ochiului cu ceva pe el,la inceput cica ai sentimentul de praf in ochi,dar te obisnuiesti,ai nevoie de timp.

  8. #8 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Recomand ochelari pana la 20 de ani...apoi operatie daca ai pana in 2.5 la lentila fie + fie minus.

  9. #9 SP
    Member Cata25's Avatar
    De ce doar dacă ai p�nă �n 2.5?
    Merge făcut și la 10 dioptrii, poate și mai mult, numai să ai dioptria stabilizată.

  10. #10 SP
    Junior Member ghitaeu's Avatar
    Cel mai bine e cu ochelari. EU am purtat lentile de contact o perioada lunga inca de pe vremea in care nu gaseam decat la optinova. Lentilele sunt mai obositoare si daca nu ti le iei de la un magazin cunoscut risti si altfel de probleme.

  11. #11 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Tu realizezi ca aici nu s-a mai postat de doi ani.De atunci omul si-o fi cumparat ochelari...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts