Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 37

Thread: Un nou inceput pentru mine....

  1. #1 SP
    Senior Member Daniel's Avatar

    Un nou inceput pentru mine....

    Nici nu stiu cum sa incep, nici nu stiu ce sa zic. Recunosc ca pana sa am acest cont pe CG nu am mai avut vreodata legatura cu orice alt forum din orice alt domeniu. Este primul meu forum si m’am atasat foarte mult de el. Si daca tin minte, inainte cu cativa ani nu eram decat un simplu baiat care a primit cadou de ziua lui o consola Xbox360 pe care ulterior am modat’o. Am fost foarte fericit cand am primit’o deoarece puteam sa trec la nivelul urmator, de la Xbox Original -> Xbox360. Va dati seama ce bucurie pe capul unui copil de 12 ani in acel moment. Totul a decurs bine timp de doi ani de zile (asta daca nu punem la socoteala RROD’urile, E74, etc. lol) pana cand am luat ban pe Xbox Live. 90% din timpul pe care il jucam pe consola era pe Xbox Live asa ca am decis sa’mi cumpar o alta consola pe care sa nu o mai modez. Astfel am ajuns sa dau de acest forum. De fapt, recunosc, nu eu am gasit forumul, ci tatal meu, care a dat un simplu search pe google ‘’Vand Killzone 2’’. A gasit anuntul lui Grey pe google, de unde a si cumparat ulterior jocul. Cand mi’a ajuns jocul acasa eram atat de entuziasmat (tineam in mana pentru prima data un joc original) incat am vrut neaparat sa stiu de unde l’a cumparat. Tatal meu mi’a aratat site’ul CG si de prima data de cand am intrat am fost fascinat de el. Prima data nu postam decat pe aria Bazar deoarece nu ma interesa decat sa cumpar jocuri. Insa, incet, incet am inceput sa ‘’sap’’ in interiorul site’ului acolo unde am dat de niste oameni minunati si prietenosi. Insa am inceput sa postez din ce in ce mai mult fiind foarte cuprins de acest forum si la un moment dat au inceput si greselile. Mi’am dezvaluit adevarata varsta si unii useri au inceput sa ma ia la misto. Sunt o persoana foarte orgolioasa de fel si de multe ori nu mi’am putut tine gura(stiu ca am gresit). Cam asta e povestea mea, asa am dat eu de CG, cu ajutorul unui simplu search pe google, care ulterior mi’a schimbat stilul de viata.

    Adevarul este, ca eu unul m’am cam saturat de aceasta atmosfera de cearta, ironii si ‘’batai’’. Se pare ca nu mi’am format o imagine prea buna pe forum. Intradevar am facut cateva ‘’greseli’’ ca sa le zic asa, care m’au tras incet, incet in jos (Traitu in America, o poza, etc.). Va inteleg nemultirea fata de comportamentul meu, am facut acea greseala in care am zis ca am trait 2 ani in America (afirmatie care este adevarata), dupa care am venit si am zis ca engleza mea nu e prea buna(am mai uitat engleza de cand m’am intors inapoi). Alta ‘’greseala’’ pe care am facut’o a fost faptul ca am postat acea poza cu mine. Dupa ce am postat’o, toata lumea mi’a sarit in cap cum ca sunt un cocalar si ca ma aseman cu multe dintre scursurile acestui pamant. Chiar nu sunt acest gen de persoana si as vrea sa ma intelegeti, a fost doar o amarata de poza pe care am facuto cu ochelarii in casa, aia nu inseamna ca ii port toata ziua pe ochi sau ca sunt un cocalar. Au mai fost multe alte certuri si greseli din partea mea insa nu le mai tin minte pentru ca nu au fost chiar atat de ‘’populare’’ si nu au fost reamintite vreodata. In fine…. As vrea daca pot sa vin la urmatoarea intalnire CG, ca sa pot sta de vorba cu diferiti useri cu care m’am ‘’intepat’’ pe ici colo si sunt sigur ca dupa ce veti sta de vorba cu mine 10 min. o sa va schimbati total orice parere proasta despre mine. Pana la urma toti avem defecte si nimeni nu e perfect. Legat de greselile de ortografie pe care le’am facut pe forum Nu sunt la scoala un baiat de nota 10 la romana, am avut medii de 9 dar si de 8 mai rar. Cred ca toti am facut greseli de ortografie la viata noastra si dupa cum se vede nu sunt chiar cel mai mare analfabet de pe forum astfel incat sa nu puteti sta de vorba cu mine fara sa va prapaditi de ras Adresez in special acest mesaj userilor Mariusik, Muthu Raoul, Deathstrike, Honord, angelcrying si multi altii care m’au luat la rost de’a lungul timpuluiJ As vrea sa’mi cer scuze pentru tot ce am facut pana acum gresit si daca se poate sa imi acordati o noua ‘’sansa’’, sa uitam ce a fost in trecut si sa trecem mai departe. Ca sa zic asa, ‘’mai pa’ romaneste’’, as vrea sa fim din nou prieteni (in special cu userii pe care I’am enumerate mai sus). Sper ca ati inteles tema acestui mesaj si ca totul o sa fie bine. M’am atasat foarte mult de acest forum si as vrea sa fiu considerat printe voi un prieten, nu un dusman!

    Va urez la toti o sedere cat mai placuta pe forumul nostru drag!
    Bafta!

  2. #2 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    Ce emotionant, mi-au dat si lacrimile. .... Frate deci tu faci numai prostii, stiind bine ce faci, asteptand sa se ia cineva de tine ca dupaia sa ii zici si tu ceva inapoi si te mai vede si pe tn lumea ca existi.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intr-adevar, e greu sa-ti schimbi imaginea odata ce s-a "implantat" pe un forum... Vezi tu, noi de-asta si apreciem atat de mult formatul unui forum. Nu este ca pe IRC, YM, Facebook & Co.... unde poti sa stergi din lista de prieteni pe oricine instant, unde poti ignora ce nu-ti place, sau unde poti sa postezi chestii de genul "hit & run". Ceea ce se scrie pe un forum ramane forever... e foarte greu sa-ti faci un renume, dar extrem de usor iti poti "terfeli" reputatia.

    De-a lungul timpului am intalnit mai toate cazurile posibile... de la useri care au inceput cu stangul si s-au indreptate complet, pana la useri care au inceput perfect si au sfarsit prin a primi ban. Ce pot sa spun este ca pe un forum nu este nimic imposibil. It's all upto you !

    So, give it time, think twice before posting and... good luck !

  4. #4 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Intr-adevar, e greu sa-ti schimbi imaginea odata ce s-a "implantat" pe un forum... Vezi tu, noi de-asta si apreciem atat de mult formatul unui forum. Nu este ca pe IRC, YM, Facebook & Co.... unde poti sa stergi din lista de prieteni pe oricine instant, unde poti ignora ce nu-ti place, sau unde poti sa postezi chestii de genul "hit & run". Ceea ce se scrie pe un forum ramane forever... e foarte greu sa-ti faci un renume, dar extrem de usor iti poti "terfeli" reputatia.

    De-a lungul timpului am intalnit mai toate cazurile posibile... de la useri care au inceput cu stangul si s-au indreptate complet, pana la useri care au inceput perfect si au sfarsit prin a primi ban. Ce pot sa spun este ca pe un forum nu este nimic imposibil. It's all upto you !

    So, give it time, think twice before posting and... good luck !
    Eu am zis sa incerc totusi! Acum ramane de vazut daca lumea ma va lua la misto sau ma vor intelege!

    adiandrei1: Cred ca parerea ta ar fi fost singura care nu as fi vrut sa o aud! Oara tu esti tipu de aici? http://www.consolegames.ro/forum/f51...-o-noua-sansa/

  5. #5 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    atunci ce ai fi vrut sa auzi?

    Crezi ca daca o sa fi un prefacut de acum inainte o sa isi schimbe lumea parerea despre tine?

  6. #6 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Ce vrei sa zici prin prefacut?

  7. #7 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Dragut din partea ta ca ai dat mesajul, in care ai explicat mai tot. Sper sa te schimbi in bine si sa gandesti de doua ori inainte sa dai Post Reply.

  8. #8 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Ce vrei sa zici prin prefacut?
    hmmm......



    asta ^_^

  9. #9 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Sincer, da foarte sincer, daca as fi fost in locul tau nu as fi stiut cum sa tac din gura!
    Si sincer, da foarte sincer, ti'am inteles ideea si te rog eu sa nu mai incarci thread'ul degeaba
    As fi inteles daca ar fi venit altcineva sa faca cum faci tu acuma.... Dar ce'mi zici tu imi este egal cu zero....

  10. #10 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Mi’am dezvaluit adevarata varsta si unii useri au inceput sa ma ia la misto
    Trebuie sa te obisnuiesti cu asta. Cateodata postez cu frica pe forum pentru ca, deobicei primesc raspunsul: Mai treci pe la scoala, De Gramatica Lb. Romane nu ai auzit?

  11. #11 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Google

    Daca nu stiti cand sa puneti o cratima

  12. #12 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Sincer, da foarte sincer, daca as fi fost in locul tau nu as fi stiut cum sa tac din gura!
    Si sincer, da foarte sincer, ti'am inteles ideea si te rog eu sa nu mai incarci thread'ul degeaba
    As fi inteles daca ar fi venit altcineva sa faca cum faci tu acuma.... Dar ce'mi zici tu imi este egal cu zero....
    �ţi spun din nou, nu v�rsta este problema ta ci atitudinea. Mulţi useri sunt de v�rsta ta (sau puţin mai mari) şi nimeni nu are o problema cu ei

  13. #13 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    care a dat un simplu search pe google ��Vand Killzone 2��
    Acum..., cum vine asta? Tu ai Xbox si cautai Killzone 2?

  14. #14 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Daniel, nu te cunosc si nu prea m-ai facut sa vreau sa te cunosc. Dar totusi o sa vorbesc sincer, ca pentru un frate mai mic.

    Din punctul meu de vedere, nu conteaza ce ai facut ci mai degraba cum anume ti-ai inteles greselile. O noua sansa ai primit, altfel nu erai aici! Prin urmare, nu mai cauta cearta, cand se ia cineva de tine, tine capul sus si vezi-ti de drum. Ce ai vrea, sa te astepte toti userii care te-au suparat cu o floare in fata casei? Nu. Faci greseli de punctuatie, de scriere, nu ai cum sa te astepti sa nu observe lumea. Ti se atrage atentia mai in gluma, mai serios, dar ideea este sa observi (chiar si intr-un post care te zeflemeste) cum anume sa ajungi mai bun.

    Schimbarea incepe din tine (slogan politic)! Daca isi schimba acei useri parerea despre tine, nu o sa inveti magic, peste noapte, gramatica unei limbi (romana, engleza sau oricare alta), pe cand invers...

    Relaxeaza-te, aloca mai mult timp gandirii unui post si nu te mai lua de oameni. Nu are nimeni nimic cu tine! Si lasa topicurile de genul "Vai, imi pare enorm de rau, buhuhu" si foloseste timpul acesta ca sa dovedesti ca nu esti inutil comunitatii.

    Noroc!

  15. #15 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Lasati ca stie Grey de ce a pus ultima sugestie :-" Joaca pe interes lol
    Stie ca el o sa faca level 100 foarte usor
    Poate reusesti "in aceasta schimbare de atitudine" sa scapi si de post-hunting / offtopic. Nu cred ca aia e o categorie la care sa faci asemenea posturi, doar pentru ca il stii pe GreyhounD.

  16. #16 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Acum ma'ntelegi Mika?
    Daniel - nu am absolut nimic cu tine , insa te rog eu frumos , scapa de sindromul acesta de post hunting , asa cum a zis si GS0Ls.
    Eu am hotarat sa-ti dau o a doua sansa.
    Te-am scos de la ignore list si sper sa ne inteleg bine de acum inainte .
    Am citit povestea ta si chiar mi-a placut , ai realizat ca nu are rost sa-ti modezi consola si sa fi asa de orgolios pentru ca o sa ai de pierdut ?
    So ,friends ?

  17. #17 SP
    Member Mircea's Avatar
    nici o femeie nu scria asa frumos ...nota 10...nu te cunosc da esti belea...succese

  18. #18 SP
    Member weriwulf's Avatar
    okay...chiar am fost absent in ultimul timp
    emotionant discurs, felicitari pentru initiativa!

  19. #19 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Quote Originally Posted by Deathstrike View Post
    �ţi spun din nou, nu v�rsta este problema ta ci atitudinea. Mulţi useri sunt de v�rsta ta (sau puţin mai mari) şi nimeni nu are o problema cu ei
    Ok man. Tocmai de aceea am si deschis acest thread ca sa stiu ce gresesc si ca sa ma schimb. O sa incerc sa'mi schimb atitudinea
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Acum..., cum vine asta? Tu ai Xbox si cautai Killzone 2?
    Am dat un exemplu pe care sa'l inteleaga toata lumea lol Defapt primul joc cumparat de pe forum a fost Gears of War 2 de la userul @dragoszontara. Insa peste 2 saptamani chiar am cumparat si Killzone 2 de la Grey
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Daniel, nu te cunosc si nu prea m-ai facut sa vreau sa te cunosc. Dar totusi o sa vorbesc sincer, ca pentru un frate mai mic.

    Din punctul meu de vedere, nu conteaza ce ai facut ci mai degraba cum anume ti-ai inteles greselile. O noua sansa ai primit, altfel nu erai aici! Prin urmare, nu mai cauta cearta, cand se ia cineva de tine, tine capul sus si vezi-ti de drum. Ce ai vrea, sa te astepte toti userii care te-au suparat cu o floare in fata casei? Nu. Faci greseli de punctuatie, de scriere, nu ai cum sa te astepti sa nu observe lumea. Ti se atrage atentia mai in gluma, mai serios, dar ideea este sa observi (chiar si intr-un post care te zeflemeste) cum anume sa ajungi mai bun.

    Schimbarea incepe din tine (slogan politic)! Daca isi schimba acei useri parerea despre tine, nu o sa inveti magic, peste noapte, gramatica unei limbi (romana, engleza sau oricare alta), pe cand invers...

    Relaxeaza-te, aloca mai mult timp gandirii unui post si nu te mai lua de oameni. Nu are nimeni nimic cu tine! Si lasa topicurile de genul "Vai, imi pare enorm de rau, buhuhu" si foloseste timpul acesta ca sa dovedesti ca nu esti inutil comunitatii.

    Noroc!
    Multumesc pentru aceste cuvinte man! O sa incerc sa tin cont de sfaturile tale care sunt sigur ca imi vor fi de folos! Numai bine si iti multumesc pentru atentia acordata!
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Poate reusesti "in aceasta schimbare de atitudine" sa scapi si de post-hunting / offtopic. Nu cred ca aia e o categorie la care sa faci asemenea posturi, doar pentru ca il stii pe GreyhounD.
    Ok o sa tin cont si de sfatul tau! Nu cred ca este vorba de post hunting ci mai degraba de off topic pentru ca nu o fac intentionat sau cu un anumit scop (cel putin de cand am ''implinit'' 500 de posturi nu mai tin cont de ele) O sa termin cu OFF Topicul si o sa incep sa postez lucruri folositoare, poate si cateva Stiri....
    Quote Originally Posted by Dj-RainY View Post
    Daniel - nu am absolut nimic cu tine , insa te rog eu frumos , scapa de sindromul acesta de post hunting , asa cum a zis si GS0Ls.
    Eu am hotarat sa-ti dau o a doua sansa.
    Te-am scos de la ignore list si sper sa ne inteleg bine de acum inainte .
    Am citit povestea ta si chiar mi-a placut , ai realizat ca nu are rost sa-ti modezi consola si sa fi asa de orgolios pentru ca o sa ai de pierdut ?
    So ,friends ?
    Sincer chiar nu stiu cum am ajuns eu sa fiu certat cu tine si de ce m'ai pus la ignore list insa asta e, uitam totul si trecem mai departe.... So, friends!
    P.S: Consola nu o mai am modata de 1 an si ceva cred....
    Quote Originally Posted by Mircea20 View Post
    nici o femeie nu scria asa frumos ...nota 10...nu te cunosc da esti belea...succese
    Thx man. You make me....
    Quote Originally Posted by weriwulf View Post
    okay...chiar am fost absent in ultimul timp
    emotionant discurs, felicitari pentru initiativa!
    Multumesc frumos!

    ----------------

    Orice alte critici, sfaturi sau idei sunt bine venite

  20. #20 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea20 View Post
    nici o femeie nu scria asa frumos ...nota 10...nu te cunosc da esti belea...succese
    *cough* Apropo de post hunters *cough*

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 17 Last Post: 05-03-2015, 00:45
  2. Paranoia - Vino cu mine By ShpioOn in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1 Last Post: 04-05-2013, 18:43
  3. Replies: 0 Last Post: 15-02-2011, 23:06
  4. Concurs "Un nou inceput" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 83 Last Post: 21-03-2010, 01:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts