Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Laptopuri noi vandute cu 5 lei!

  1. #1 SP
    Member TheSpider's Avatar

    Laptopuri noi vandute cu 5 lei!

    S-a intamplat joi seara. Mai multi clienti au putut achizitiona cu preturi cuprinse intre 4 si 11 lei laptopuri care in mod normal costa 2.400-6.400 lei.


    Nu va ganditi la vreo promotie! A fost o eroare in sistemul site-ului de vanzari online cel.ro. Preturile afisate au fost gresite si s-au facut comenzi pe aceste preturi, dupa cum se poate vedea in print-screen-urile de mai jos.

    Contactati de incont.ro, reprezentantii magazinului online cel.ro nu au dorit sa faca niciun comentariu, spunand doar ca va fi facut public un comunicat oficial in scurt timp.

    Cazul nu este izolat. In urma cu doua luni magazinul online de produse electrocasnice si IT&C eMag a vandut televizoare care costau 2.700 de lei cu 180 de lei, laptopuri1.800 de lei cu 130 de lei si alte produse subevaluate. Au fost facute aproape 250 de comenzi!

    A fost o eroare a sistemului informatic care gestioneaza vanzarile.

    Reprezentantii eMag au explicat atunci ca din cauza unei probleme de interconectare intre serverele interne şi centrele de date care a dus la desincronizarea mecanismelor de actualizare, preţurile de vanzare pentru 463 de produse au fost afectate pe site-ul eMAG.ro. Astfel, anumite produse au putut fi achiziţionate cu un pret mult mai mic decat valoarea reala iar altele cu un pret mai mare.

    In ciuda pierderilor inregistrate, de peste 30.000 de euro, eMag a ales sa onoreze comenzile la preturile la care au fost comandate.
    (sursa:www.InCont.ro)

    Da-o naibi de treaba iar am ratat...ar trebui sa se faca un program care sa ne avertizeze.

  2. #2 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Voi mai credeti d-astea ?

  3. #3 SP
    Member TheSpider's Avatar
    ce sa credem?a fost pe bune o eroare...ai citit tot articolul?

    L.E: Mircea citeste articolul ca scrie si de emag.Deci cititi calumea articolul inainte sa comentati.

  4. #4 SP
    Member Mircea's Avatar
    a mai fost ceva genu akum o perioada de timp pe e-mag cu niste LCD-uri la preturi de nimik...aia chiar am auzit-o la radio...akum nu stiu

  5. #5 SP
    is the man! trickz's Avatar
    S-a discutat si atunci, cand cu Emag. Nu conteaza ca apare la radio sau tv. Nu inseamna ca si este pe bune. Nu tot ce zboara se mananca.

    Publicitate ieftina... nimic mai mult.

  6. #6 SP
    Member Mircea's Avatar
    sunt de acord....de aia am precizat ,,akum nu stiu,, e cacealma....reclama...strategii de marketing

  7. #7 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Mai nou daca esti magazin online in Romania si nu ai "defecte de sistem" care se lasa cu onorari de comenzi SF nu existi.

  8. #8 SP
    Member weriwulf's Avatar
    nu cred ca s-a intamplat...

  9. #9 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Jocuri oferite MOKA pe consolegames.ro . S-a intamplat joi seara,cei 10.000 de utilizatori au primit cate un joc din cauza erorii din sistem(Sectiunea BLOGS).Contactati de andreicristian90,administratorii site-ului nu au vrut sa raspunda la telefon(probabil erau plecati in Ibiza).In ciuda pierderilor de peste multi-bani-maica am realizat ca nu ne intereseaza.

    Sursa este credibila!Click me!

  10. #10 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Astea-s minciuni gogonate, nu-mi dau seama cum poate cineva crede asa ceva, mai ales in conditiile in care TOATE magazinele au anunturi speciale pentru situatii de genul ala.

    Intrati de exemplu pe cel.ro si derulati pagina pana jos de tot :

    cel.ro nu poate garanta si nu isi poate asuma raspunderea ca informatiile prezentate pe site sunt corecte, complete sau actualizate iar serviciile oferite prin acest site sunt accesibile, neintrerupte si fara erori.
    Preturile, ofertele, situatia stocului, specificatiile si imaginile pot fi schimbate fara o notificare prealabila.
    Cat despre emag, ce sa zic...e de rasul curcii - au preferat o paguba de 30.000 de euro. Foarte tare, eu am comandat anul trecut de la ei o placa video, era trecuta pe site la vreo 400 lei, m-au sunat la cateva minute de la comanda sa ma anunte ca e o greseala si ca pretul e 650 lei si m-au intrebat daca o mai vreau la pretul ala. Adica n-a fost o problema sa piarda 30.000 euro, dar s-au c*c*t pe ei pt 250 lei. Cat de cretin trebuie sa fii sa crezi asa ceva ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts