Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 46

Thread: On Bux

  1. #1 SP
    Senior Member tray's Avatar

    On Bux

    Nu sunt fan al acestor tipuri de site, dar dupa ce un prieten a ajuns sa faca 5$ pe zi din 5 minute si cateva clickuri m-a convins si pe mine.Siteul are forum in Romana si pot confirma toti de acolo ca nu este scam, nimeni nu a avut vreo problema cu ei.
    Poti inchiria refferali o data ce ai destui $, iar tranzactiile se efectueaza paypal.
    Ca un exemplu, pe forumul Romanilor sunt 40 de pagini, toate din 2010 si toti si-au primit banii.
    Pentru cine doreste sa se inregistreze poate urma linkul acesta Home � onBux - The way to Success $
    la care sunt trecut la refferal.In caz ca nu vreti sa ma aveti la refferal stergeti campul "refferal", dar nu vad de ce ati face asta.

  2. #2 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Am facut si eu cont. Am $0.040 .

  3. #3 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Thnx. cel mai greu este pana faci primii 0.75$. dupa, poti inchiria refferals si merge un pic mai repede

  4. #4 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Credeam ca, gasesc un regulament/instructiuni in Lb. Romana, forumul imi da dureri de cap cu investitile si cu referali .

  5. #5 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Mi-am facut si eu cont. Thanks, tray!

    Aveti aici si referral link-ul meu: Home � onBux - The way to Success $ pentru cine vrea sa ma ajute.

  6. #6 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Credeam ca, gasesc un regulament/instructiuni in Lb. Romana, forumul imi da dureri de cap cu investitile si cu referali .
    pai e simplu tu ai dreptul la 4 reclame/zi + unele care apar/dispar spontan
    -cand ai ajuns la o anumita suma poti inchiria refferali, adica persoane care dau clickuri (useri obisnuiti) si tu primesti $ pt clickurile sale (oricine poate fi refferal altcuiva fara sa iti dea seama, pur si simplu "inchiriezi" useri random)
    la my account ai optiunea buy upgrade. acolo ai un tabel cu cat primesti pt orice actiune


    TUTORIAL: http://www.onbux.com/forum/topic?frmid=22&tpcid=16878

  7. #7 SP
    Member TheSpider's Avatar
    mi-am facut si eu cont,daca am pus o adresa paypal falsa are ceva?si o schimb mai tarziu,de ex cand vreau sa iau banii?

  8. #8 SP
    Member Energizer's Avatar
    Eu folosesc Neobux dar am cont si pe OnBux. Trebuie sa faci rost de refferali directi si sa ai un avg destul de bun ca sa iti scoti investitia. Eu am investit 110 $ pe Neobux (Golden Membership + 100 Reffs) si am reusit cu greu sa imi scot banii. Trebuie sa ai rabdare si sa nu renunti. Bafta tuturor!

  9. #9 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    m-am bagat si eu

  10. #10 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    da,de 3 zile de cand m-am inregistrat imi da doar acele 4 ad-uri.Cand imi da mai multe?

  11. #11 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    da,de 3 zile de cand m-am inregistrat imi da doar acele 4 ad-uri.Cand imi da mai multe?
    mai multe adsuri primesti doar daca esti membru golden/ultimate
    Cum zicea si Energizer, daca cineva vrea castig rapid trebuie investit in golden membership + cativa $ pt a inchiria refferali

  12. #12 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Chiar iese profit daca fac upgarde la Gold/ Ultimate? E ceva ciudat sa dai 860 $ pe an si 640 pe 6 luni...
    Momentan raman la Standard.

  13. #13 SP
    Senior Member tray's Avatar
    uita-te pe forumul romanesc la statistici

  14. #14 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Acuma ma uitam la deovezile de plata.... Cei care au Golden scot cate 5-6-7 $ si platesc pt. Gold 90$ pe an... Nu e cine stie ce forumul, unu explica ceva si altul zice altceva....

    LE: Acuma am vazut ca au scos si cate 90$.

  15. #15 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    ce inseamna sa inchiriez referalls ?

  16. #16 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Referali �nchiriaţi: Sunt utilizatori care, pentru o sum� de bani, vor da clicuri pe reclame şi vor c�stiga at�t pentru ei c�t şi pentru tine pentru o perioad� specific� de timp.

  17. #17 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Home � onBux - The way to Success $
    Pentru cine vrea sa ma ajute.

  18. #18 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    greu mai merge.Merita cand ajung la 0,75 dolari sa inchiriez refferali?imi scot investitia sau nu?

  19. #19 SP
    Member Szergiu's Avatar
    fara investitii masive nu o sa reusiti niciodata sa scoateti mai mult de 4-5 centi pe zi.
    am bagat eu in neobux vreo 50 dolari si acum o consider ca pe cea mai mare prostie facuta////
    am luat 70 referali si i am prelungit pe 30-60 si 90 zile...
    la inceput eram optimist dar de la un timp veniturile au scazut dramatic.
    acum astept 90 de zile ...sa imi scot macar o parte din investitie,,,,
    daca nu sunteti dispusi sa platiti pentru acele pachete gold...nu se merita...
    luati referali cand ajungetila 0,75...3 referali va da nu/???( asa e pe neo)
    cine vrea sa isi faca cont pe neobux...care cam cel mai serios PTC ...a facut plati de oordinul milioanelor de euro
    eu bani am scos dar...referalii aia nu doar ii cumperi...mai trebuie inlocuiti,prelungiti...etc

  20. #20 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    well daca mai vrea cineva sa se inscrie sa poate sa intre aici Home � onBux - The way to Success $

    merge greu la inceput ,dar merge

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts