Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Cum putem face schimburi sigure?

  1. #1 SP
    Member verde's Avatar

    Cum putem face schimburi sigure?

    Salut! M-am gandit sa fac acest thread ca sa stim cum sa ne descurcam cand facem schimb.
    Eu personal sunt intr-o dilema in momentul de fata ,fiind intr-un impas ,vreau sa fac un schimb cu un baiat din bucuresti (eu fiind din targu mures) si nu stiu cum e cel mai sigur si rapid.
    Am tot auzit ca este o metoda prin care atunci cand primesti un colet sa il pui ramburs pe celalat dar la fan courier nu au aceasta optiune ,si nici cea sa te uiti in colet inainte sa il platesti.
    Astept pareri

  2. #2 SP
    Junior Member CaVoU's Avatar
    sau te duci cu trenul si va intalniti la jumatatea drumului

  3. #3 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by verde View Post
    Salut! M-am gandit sa fac acest thread ca sa stim cum sa ne descurcam cand facem schimb.
    Eu personal sunt intr-o dilema in momentul de fata ,fiind intr-un impas ,vreau sa fac un schimb cu un baiat din bucuresti (eu fiind din targu mures) si nu stiu cum e cel mai sigur si rapid.
    Am tot auzit ca este o metoda prin care atunci cand primesti un colet sa il pui ramburs pe celalat dar la fan courier nu au aceasta optiune ,si nici cea sa te uiti in colet inainte sa il platesti.
    Astept pareri

    daca expeditorul trimite coletul prin curier cu mentiunea ca destinatarul poate verifica coletul nu este nici o problema , curierul te lasa sa-l verifici dupa care il platesti. daca ceva nu este in regula nu-l primesti.
    eu personal am colaborat cu majoritatea firmelor de curierat si iti recomand urgent curier care din punctul meu de vedere sunt cei mai seriosi cand vine vorba de adus banii la timp.
    procedura prin firma de curierat este f simpla. alegi firma de curierat x, faci comanda, curierul vine si ridica coletul , coletul ajunge la destinatar , destinatarul plateste , firma de curierat (intre 2-4 zile) iti aduce banii la usa

    cele bune...

    ---------- Post added 13-01-2011 at 02:13 PM ----------

    Quote Originally Posted by CaVoU View Post
    sau te duci cu trenul si va intalniti la jumatatea drumului
    avem si un comediant printre noi , ce tare

  4. #4 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    fan curier din care imi aduc eu aminte de la ultimele tranzactii de genul iti da o hartie sa completezi si sa scrii ce anume trimiti,si verifica si el. (adica daca scrii ca trimiti o rosie, nu te lasa curierul sa pui un cartof ). in cazul aparatelor electronice mari sau chiar telefoane, nu cred ca sta nimeni sa probeze.
    cel mai bine este personal, dar daca iti este greu, poti apela la un cunoscut.

  5. #5 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Quote Originally Posted by CaVoU View Post
    sau te duci cu trenul si va intalniti la jumatatea drumului
    Ai sa razi , dar eu cu caine_rau ne-am intalnit la jumatatea drumului dintre Buc. si Targoviste pentru a face un schimb ! What's wrong with that ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cum se face demodare de consola ps3 By wassupady in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 7 Last Post: 26-11-2014, 17:18
  2. Cum pot face foldere pentru Gmail By PoisonRemedy in forum Offtopic
    Replies: 4 Last Post: 26-09-2014, 12:21
  3. Cum se poate face report la un player pe PS3? By f117stlth in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 30-09-2012, 04:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts