Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 51 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast
Results 361 to 380 of 1017

Thread: Intrebari sau probleme care nu necesita deschiderea unui thread

  1. #361 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Cred ca ai pus alt link.
    Ai dreptate. Scuza-ma
    Asta.: Notebook / Laptop DELL 17.3'' Inspiron 17R 7720 FHD Special Edition Ivy Bridge i7 3630QM 2.4GHz 6GB 1TB GeForce GT 650M 2GB Blu-ray Linux Silver NBD - PC Garage (ca design mi se pare mai ok ca asus-ul sa fiu sincer si in plus mai are si blu-ray reader si este putin mai ieftin. Diferenta este ca are doar 6gb de ram in loc de 8 )
    L.E.: http://www.pcgarage.ro/notebook-lapt...ux-silver-nbd/
    Identic ca cel de mai sus numai ca este chiar putin mai ieftin si are 8gb Ram.
    Tastatura este iluminata si poti monta si un SSD pe el. Si este mai ieftin ca un Lenovo sau un Asus +3 ani garantie. Pe cand celelalte au 1 respectiv 2 ani garantie.

  2. #362 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Cum pot vinde astia DELL-uri cu acel design nu-mi inchipui mi se par preistorice. cel putin pentru gusturile mele.
    in 1000 euro cred ca tot acest Asus ramane o varianta foarte buna. Il are un coleg, m-am jucat la el si se simte foarte bine, elegant, metalic, rece, solid, calitate buna a fabricatiei, ecranul bun (non-glare), tot pentru gaming si l-a luat si e foarte multumit de el.
    plus ca mai poti arunca inca 8 gb pe el, il poti folosi si multimedia, si procesare foto.
    Ar fi o alegere sanatoasa

  3. #363 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Ai dreptate. Scuza-ma
    Asta.: Notebook / Laptop DELL 17.3'' Inspiron 17R 7720 FHD Special Edition Ivy Bridge i7 3630QM 2.4GHz 6GB 1TB GeForce GT 650M 2GB Blu-ray Linux Silver NBD - PC Garage (ca design mi se pare mai ok ca asus-ul sa fiu sincer si in plus mai are si blu-ray reader si este putin mai ieftin. Diferenta este ca are doar 6gb de ram in loc de 8 )
    L.E.: Notebook / Laptop DELL 17.3'' Inspiron 17R 7720 FHD Special Edition Ivy Bridge i7 3630QM 2.4GHz 8GB 1TB GeForce GT 650M 2GB Linux Silver NBD - PC Garage
    Identic ca cel de mai sus numai ca este chiar putin mai ieftin si are 8gb Ram.
    Tastatura este iluminata si poti monta si un SSD pe el. Si este mai ieftin ca un Lenovo sau un Asus +3 ani garantie. Pe cand celelalte au 1 respectiv 2 ani garantie.
    Primul iese din discutie, nu din cauza RAM-ului, ci din cauza Blu-Ray de care nu am nevoie deloc. Prefer ceva cu DVD pentru ca oricum ajung sa il scot sa bag un SSD. Primul e mai scump din cauza Blu-Ray, si nu merita diferenta. Pentru mine cel putin care nu ii vad utilitatea. Al doilea e exact ce caut, si intre el si Asus, merg pe Asus pentru design care arata mai bine. Mai am un Dell aproape identic de 15,6" si ar fi aiurea sa am doua la fel. Ma rog, nu e ceva eliminatoriu, dar totusi, fata de Asus, arata rau de tot.

    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Cum pot vinde astia DELL-uri cu acel design nu-mi inchipui mi se par preistorice. cel putin pentru gusturile mele.
    in 1000 euro cred ca tot acest Asus ramane o varianta foarte buna. Il are un coleg, m-am jucat la el si se simte foarte bine, elegant, metalic, rece, solid, calitate buna a fabricatiei, ecranul bun (non-glare), tot pentru gaming si l-a luat si e foarte multumit de el.
    plus ca mai poti arunca inca 8 gb pe el, il poti folosi si multimedia, si procesare foto.
    Ar fi o alegere sanatoasa
    Am un Dell aproape identic ca design, mai slab, dar arata la fel cu cele postate de Cristy. Recunosc ca nici mie nu imi place cum arata, dar isi face treaba foarte bine. Pot sa recomand Dell oricui din cauza laptopului asta. Cum am zis si mai sus, intre Asus si Lenovo ma tot gandesc. Asus e mai mare si e un mare avantaj, iar greutatea e la fel cu Lenovo desi e mai mare decat el. Dar si Lenovo arata intr-un mare fel, si l-am vazut aici intr-un magazin si materialele sunt foarte bune. Tastatura luminata il face deosebit si il pot urca si pe el pana la 16GB RAM. Marele avantaj la Lenovo e tray-ul unde mai pot baga o placa video. Si atunci chiar e racheta. Mai ales daca schimb si HDD-ul cu un SSD. Desigur, astea le-as face in timp. Dar cu cati bani as baga ulterior in Lenovo, ajung la pretul unui Macbook Retina, si ala e produs premium, si nu se compara.

  4. #364 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Stie cineva de unde as putea sa-mi cumpar o husa pt tableta ca lumea (Asus Transformer)? Nu de alta, dar cu greu am gasit una buna pe net si cand gasesc sunt site-uri dubioase, mi-e teama sa dau comanda :-s

  5. #365 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    ebay , amazon.

  6. #366 SP

  7. #367 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Am achizitionat azi un Vaio si nu reusesc sa intru in BIOS.. Am incercat cu F2,DEL,F1,F3, si nimic.. Any ideas?

  8. #368 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu scrie nimic la bootare?
    How to Access the BIOS for Sony Vaio Laptops | eHow.com
    How to access/enter Motherboard BIOS
    Press and hold "F2" to enter the BIOS. The keyboard shortcut for this may vary. The "Delete," "F1" or "F3" keys are other common keyboard shortcuts for entering the BIOS. Most computers will flash the keyboard shortcut as they start. You may see a message that says something like, "Press F2 to Enter Setup."


    ---------- Post added 09-02-2013 at 06:10 PM ----------

    Poti incerca chestia asta:
    VAIO User Guide | Setting/Changing the Power-on Password
    • Press the ASSIST button while your VAIO computer is off.
    The VAIO Care Rescue Mode screen appears.
    • Select Start BIOS setup.


    ---------- Post added 09-02-2013 at 06:15 PM ----------

    Cauta aici manualul pentru modelul tau
    Support for Notebook by Sony | Instruction Manuals & Updates

  9. #369 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Vaio am si eu, e tricky intrarea in Bios. Se face cu F2 insa trebuie sa ii prinzi momentul la bootare. Mai incearca


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #370 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Am rezolvat pana la urma(thx gvingi), am instalat WIN 7 dar acum nu mai merge internetul. Am inteles ca trebuie sa ii bag un driver. Laptop-ul nu a venit cu niciun disc, iar ca drivere tot ce am gasit pe net fie nu au fost bune de nimic, fie nu am putut incerca pt ca sunt doar pt. versiunea 64 bit si eu am 32(astea le-am gasit pe sony.com). Are cineva driverul pt. internet si mi-l poate da si mie va rog? Sau stie cineva unde gasesc o versiune pt win7 32 bit? Modelul meu e SVE1512M6ESI. Va multumesc.

  11. #371 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Cred ca modelul tau de laptop este conceput pentru windows 8, si din acest motiv nu prea iti gaseste drivere compatibile win7.
    De ce nu incerci Win8? cel putin ai suport de drivere pt win8 64bit pe site-ul oficial.
    ce nu-ti merge? Wireless-ul? Win 7 fie el si 32bit ar trebui sa iti instaleze un driver in mod automat.

  12. #372 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Am rezolvat, am gasit un driver pe net. Imi trebuia un driver pt placa de retea. Nu s-a instalat nimic automat.

  13. #373 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Guys, care e cea mai ieftina modalitate de a trimite un colet in SUA ?

  14. #374 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Am si eu o intrebare, daca resetez BIOS-ul se sterge windows-ul? Vreau sa il resetez pentru ca dintr-o data calculatorul meu cand il aprind nu mai face acel "bip" ci se aprinde pur si simplu iar ecranul este negru. Cineva mi-a zis ca este de la sursa dar am citit ca daca resetez BIOS-ul isi revine...

  15. #375 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by SkyBorg View Post
    Am si eu o intrebare, daca resetez BIOS-ul se sterge windows-ul? Vreau sa il resetez pentru ca dintr-o data calculatorul meu cand il aprind nu mai face acel "bip" ci se aprinde pur si simplu iar ecranul este negru. Cineva mi-a zis ca este de la sursa dar am citit ca daca resetez BIOS-ul isi revine...
    Exact aceasi problema am avut si eu cu PC-ul meu... Si pe mine m-ar ajuta un remediu la chestiunea asta pentru viitor.

  16. #376 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Poti reseta BIOS-ul fara probleme, numai sa fii atent ce setari ai acum (in caz ca nu mai stii sa revi la ele)
    Windows-ul nu se va sterge, nu are legatura una cu alta

    Resetarea BIOS-ului nu cred ca iti va rezolva problema, de obicei ceva hardware este in picaj. Ori placa de baza insasi ori sursa. (as miza pe MB)

  17. #377 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Nici eu nu cred ca rescrierea bios-ului rezolva ceva, daca placa de baza e ok verifica ram-ul si mai ales procesorul.

  18. #378 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Aveti idee de ce Firefox imi afiseaza cateodata textul ilizibil? A se vedea in partea dreapta sus, sub banner-ul mic cu Tomb Raider.(Primele doua titluri)
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  19. #379 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    cu alt browser merge ok ? sau daca muti fereastra cu firefox spre stanga ecranului la fel de ilizibil este?

  20. #380 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Cu Chrome nu am probleme si daca fac un select pe textul respectiv isi revine...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 51 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast

Similar Threads

  1. Se poate modifica numele unui thread ? By Rad00 in forum Help Desk
    Replies: 2 Last Post: 22-12-2011, 20:26
  2. Replies: 17 Last Post: 17-09-2010, 14:12
  3. Replies: 5 Last Post: 10-01-2009, 13:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts