Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 51 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 ... LastLast
Results 921 to 940 of 1017

Thread: Intrebari sau probleme care nu necesita deschiderea unui thread

  1. #921 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca il folosesti doar pentru documente si browsing, nu merita asa suma mare. Poti lua tablete cu android mult mai ieftine care se descurca cu treburi basic.

  2. #922 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Tin sa te contrazic. Am un Nexus 7 si un iPad Air 2 iar fratimiu are iPad Air. Nexus a fost super pentru primele 8 luni. Acum nu mai fac nimic cu ea ca nu mai poate. Android. Pe iOS nicio problema la fratimiu dupa 2 ani si la mine dupa un an. Merge ca in prima zi, innebunindu-le zilnic. Intrebarea lui cred ca vine vis a vis daca sa cumpere iPad Air sau iPad Air2. Si raspunsul e da merita Air in dauna lui Air2 daca faci ce a zis ca va face. La jocuri cu grafica se va simti un pic inferioritatea desi la fratimiu nu vad probleme.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  3. #923 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Tableta cu Android e obosita dupa 8 luni, dar solutia e simpla: flash custom firmware, o sa fie ca noua. Nu ma intelege gresit, si eu prefer produsele Apple, dar e mai mult pentru feelingul pe care il ofera si pentru stabilitate. Dpdv al raportului pret/calitate, daca ai si niste cunostine minime (sau interes ca sa te documentezi), Androidul e mult peste.

  4. #924 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Am cautat custom rom si radio. Trebuie facute mult prea multe upgrade-uri doar sa schimb androidul in unul utilizabil. Apoi vine super store-ul de Android unde 90% din aplicatii vor acces peste tot. Dupa care ajungem in punctul in care re-softam.
    Ce e aia mult peste Androidul? Cisteste mai bine pdf? Omul are nevoie de stabilitate. Avantajul unde e? Ca pune mai repede programe sparte? Raportul pret calitate e clar la Air1 si nu la Air2 pentru intrebarea pusa in niciun caz Android unde o saptamana citesti si upgradezi sa poti citi un mail si sa deschizi youtube.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  5. #925 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Quote Originally Posted by Csander View Post
    Aveti idee daca la Altex precomanda iti garanteaza livrarea la cel mai mic pret?
    De exemplu am precomandat un produs in decembrie la pretul X si acum vad ca pretul s-a micsorat. Il voi primi la pretul cel mai mic desi in istoric imi apare precomanda inregistrata cu pretul vechi?
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Îl primești la prețul cel mai mic 100%, dar ca să nu stai stresat da-le un mail. Ai formularul de contact pe site.
    Quote Originally Posted by DIDE View Post
    Altexul livreaza la pretul din ziua comenzii.... cum a fost si cazut la The Division, l-am comandat in dec cu 449 Gold Ed, si aseara l-am luat din magazin (Altex logic ) cu 350 parca, azi ma suna curierul ca pentru joc trebuie sa achit 449 ....
    Pana la urma i-am intrebat direct cum se procedeaza in acest caz si acesta a fost raspunsul lor:

    In ceea ce priveste solicitarea dumneavoastra, va informam ca precomanda se va confirma la pretul initial.
    Asadar daca faci o precomanda in tot timpul pana la livrarea comenzii trebuie sa stai cu ochii pe site si in situatia in care pretul scade mai faci o precomanda si tot asa. E-commerce romanesc...

  6. #926 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Anulezi comanda și faci alta la prețul actual, care e mai mic

  7. #927 SP
    Member Rukax's Avatar
    Salut, am o tableta Asus EEE Pad Transformer TF101 ( https://www.asus.com/ro/Tablets/Eee_...sformer_TF101/ ) si vreau sa imi achizitionez o tastatura, insa nu stiu ce sa aleg si cum sa imi dau seama care se potriveste. De preferat una ca in clipul acesta la 2:55
    , astfel incat sa o pot "transforma" in laptop. Sugestii? Multumesc anticipat!

  8. #928 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Se mai gasesc baterii extinse oficiale Samsung pentru Galaxy Alpha? Cam asa arata
    http://www.samsung.com/be_fr/consume...eries-chargers

    Sent from my LG-V500 using Tapatalk

  9. #929 SP
    Member b615dub's Avatar
    Salut, stiti unde pot gasi adidasi Air Jordan prin Bucuresti, si nu ma refer la Nike prin mall-uri ca au doar 2-3 modele naspa.

    Merci.

  10. #930 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    baieti.. aveti idee daca pot comanda si din alta parte leve-ul? ma rog, nivelul 2. de la ei de pe site vad ca nu merge ramburs, doar prin card.
    stiu ca mai erua site-uri care distribuiau..

  11. #931 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Vreau și eu sa cumpăr un album de muzica însă nu reușesc sa dau de el de nicio culoare. Pe Google Music îmi zice ca nu este valabil în tara mea. La fel pe iTunes iar pe Amazon.com îmi da eroare când încerc să-l cumpăr. Aveți idee cum pot să-l iau?

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

  12. #932 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Vreau și eu sa cumpăr un album de muzica însă nu reușesc sa dau de el de nicio culoare. Pe Google Music îmi zice ca nu este valabil în tara mea. La fel pe iTunes iar pe Amazon.com îmi da eroare când încerc să-l cumpăr. Aveți idee cum pot să-l iau?

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
    te pot ajuta eu sa il cumpri din uk, ce anume cauti?

  13. #933 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Kuruption!
    Artist: Kurupt.

  14. #934 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Salut, stiti unde pot gasi adidasi Air Jordan prin Bucuresti, si nu ma refer la Nike prin mall-uri ca au doar 2-3 modele naspa.

    Merci.
    Eu cumpar de aici, livreaza foarte repede: https://www.kickz.com/en/
    Totusi, daca vrei neaparat din tara incearca la kix, pe Magheru.

  15. #935 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    De ce mi se umple in prostie RAM-ul la PC? Inteleg ca memoria nefolosita Windows 7 o priveste ca fiind memorie irosita si o umple cu ce poate, ca sa mearga treburile mai fluent. Ori la mine cand mi se umple RAM-ul tot PC-ul se macane sa faca orice. Nu pot sa trec dintr-un tab in altul in Chrome fara sa astept 5 minute. Ori orice altceva. Sugestii?

    Sent from my LG-V500 using Tapatalk

  16. #936 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In primul rand conteaza cat RAM ai in total. In al doilea rand sa stii ca Google Chrome foloseste foarte multa memorie RAM, din punctul asta de vedere e foarte ineficient. Iar apoi, W7 nu este la fel de bine optimizat precum W8 si W10 pentru a folosi reusrse mai putine. Lumea inca trage de W7, dar pe orice am incercat W7 a rulat mai prost decat cele mai noi. Cred ca e timpul sa faci update-ul, diferentele de performanta vor fi foarte vizibile.

  17. #937 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    In primul rand conteaza cat RAM ai in total. In al doilea rand sa stii ca Google Chrome foloseste foarte multa memorie RAM, din punctul asta de vedere e foarte ineficient. Iar apoi, W7 nu este la fel de bine optimizat precum W8 si W10 pentru a folosi reusrse mai putine. Lumea inca trage de W7, dar pe orice am incercat W7 a rulat mai prost decat cele mai noi. Cred ca e timpul sa faci update-ul, diferentele de performanta vor fi foarte vizibile.
    E vorba de un laptop Asus de vreo 3 ani jumate. Are 4 GB RAM si un i3 2350m. Inainte puteam sa deschid zeci de taburi in Chrome si mergea struna. Am descoperit un program de cleanup pe care dupa ce l-am sters a revenit inapoi la normal. Parca. Cat despre upgrade la versiune mai noua de Win(goz), laptopul a venit cu niste drivere pe un disc si pe care scrie "For Windows 7 only". Am incercat mai demult sa fac trecerea pe Win 8.1 dar asa multe probleme am avut cu driverele, printre care si cel pentru placa video dedicata, ca in aceeasi zi am stat pana noaptea tarziu sa il pun inapoi pe Win7.

    Sent from my LG-V500 using Tapatalk

  18. #938 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu zic sa lasi driverele alea de pe disc in pace, poti sa-l si arunci, sunt mai mult decat depasite dupa 3 ani. Intra pe site-ul Asus si cauta driverele pentru laptopul tau si mai mult ca sigur vei gasi drivere cel putin pentru W8, poate chiar 10. Chiar daca instalezi drivere de W8 pe W10, vor functiona fara probleme, OS-ul nu e foarte diferit, priveste-l mai mult drept un reskin putin mai optimizat.

    Apoi, ia in considerare si faptul ca W10 instaleaza singur drivere pentru toate cele, caz in care sunt convins ca o va face si pentru tine, mai ales ca avand un laptop care de regula are piese comune de pe piata, existand multe configuratii similare si la alti producatori, astfel sunt convins ca iti va instala drivere bune si nu vei avea probleme cu rularea lui W10.

    Pe viitor, vezi daca nu cumva poti face upgrade la 8GB RAM, iar in felul asta mai scapi si de viitoarele probleme legate de performanta.

    Also:

    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/

    18. Nu folositi functia "Reply With Quote" pentru a raspunde unui mesaj imediat anterior, exceptie facandu-se atunci cand selectati in Quote doar o anumite parte din mesajul anterior.

  19. #939 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Ok, scuze. Si mersi de sfaturi. Poate pe viitor ii pun si un ssd. Am citit ca se poate sa il pui si in locul unei unitati optice.

    Sent from my LG-V500 using Tapatalk

  20. #940 SP
    Junior Member Rekinu's Avatar
    Salutare dragi colegi. Am o intrebare care ma framanta de aseara dar nu am mai apucat sa scriu pe forum. Ieri am avut o discutie cu un prieten pe un grup de console pe facebook in care era foarte suparat ca i s-au furat datele de pe card si au fost folosite pentru a cumpara "diverse" de pe store-ul Sony PlayStation. Intrebarea mea este: cum reusesc unii ( chiar si de pe acest grup ) sa vanda subscriptii PS+ la preturi mult mai mici fata de ce gasim la Sony? Sunt acestia suspecti de fraude tip "phising" sau alte magarii ? Faptul ca posteaza pe acest forum ( ca si pe altele de altfel ) iar noi ca si clienti ai lor, incurajam astfel de fraude ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 51 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 ... LastLast

Similar Threads

  1. Se poate modifica numele unui thread ? By Rad00 in forum Help Desk
    Replies: 2 Last Post: 22-12-2011, 20:26
  2. Replies: 17 Last Post: 17-09-2010, 14:12
  3. Replies: 5 Last Post: 10-01-2009, 13:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts