Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 51 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 LastLast
Results 961 to 980 of 1017

Thread: Intrebari sau probleme care nu necesita deschiderea unui thread

  1. #961 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Chiar ieri am avut prima zi de munca ca game tester la Ubisoft. Mult zis prima zi de munca, a fost doar un training super fun: istoria studioului din Bucuresti, teorie despre buguri etc, dar repet, totul a fost "predat" intr-o atmosfera super relaxanta si super fun. Am facut vizite prin diversele divizii de testare, unde oamenii pareau foarte relaxati, nicidecum "sclavi pe plantatie" asa cum citisem si eu pe net.
    La fel ca si tine, nu m-am angajat pentru bani, ci doar pentru a acumula experienta si a trece la un level superior, si din cate am inteles, opurtunitati sunt destule pentru oameni seriosi si pasionati. Intr-adevar, este multa munca, ce necesita foarte multa atentie, insa pentru un gamer e ceva cat se poate de obisnuit. Momentan ma bucur ca am picat pe proiectul pe care il doream si abia astept ziua de luni
    Eu zic ca merita sa incerci, pana la urma nu ai nimic de pierdut. Din cate am vazut inca se fac angajari, iar cladirea se extinde in continuare.
    Daca mai doresti si alte detalii, gen cum decurg interviurile, lasa-mi un pm.

  2. #962 SP
    Ω Pira's Avatar
    Salutare. Le-am luat la ei mei un Samsung Smart TV si din pacate nu detin un decodor HD de la digi, ci Humaxu-ul SD. Intrebarea este, pot receptiona si HBO-urile, Cinemax si Digifilm fara a fi nevoie de decodorul HD? Intreb pt ca abonamentul e pe numele lui tata si dureaza pana vine in tara. Am tot dat-o pe toare partile dar se pare ca nu recunoaste decodorul, singura metoda este pe cablu direct. Mersi anticipat.

  3. #963 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Din cate mi-au spus mie cei de la Digi, orice TV mai nou de 2014 are decodor inclus si poti prinde canalele lor in HD doar cu cablul. Daca insa ai si canale suplimentare gen HBO, ai insa nevoie de un card (CI parca ii spune), pe care il pui in TV pentru a decoda acele canale. Asta daca vrei sa scapi de decodor

  4. #964 SP
    Ω Pira's Avatar
    Prind toate canalele si HD si tot, doar HBO-urile, Cinemax si DigiFim sunt blocate. O sa bag cardul in el sa vad daca merge decodarea lor. Mersi.

  5. #965 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    salut. nu am mai intrat de ceva timp pe aici si observ ca nu mai am privilegii nu stiu ce sa postez in bazar well... ce inseamna ? trebuie sa donez or smth sa devin membru mai vip putin ? help ?!

  6. #966 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Salut! E un anunt facut pentru problema aceasta (pe fiecare arie de Bazar): Announcements - Sony: Console & Accesorii. Din pacate, nu pare sa ajute prea mult...

  7. #967 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    oh. scuze. nu am vazut...e prea in the morning . mersi pentru indrumare

  8. #968 SP
    Member shaqkers's Avatar
    Vreau sa achiziționez un tv de la evomag.Ma interesează daca sunt de incredere in ceea ce priveste garantia.Multumesc.

  9. #969 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Mai are cineva modemul CONNECT BOX de la UPC? Este normal ca LED-urile de notificare de pe partea frontala sa nu stea mereu aprinse? Am impresia ca uneori se aprind insa nu imi dau seama daca o fac automat la un anumit interval de timp sau in functie de ce activitate este pe retea.

  10. #970 SP
    Member b615dub's Avatar
    Stie cineva unde pot sa mai gasesc jocul de PC Enter the Matrix? As prefera in format digital, vad ca pe steam nu l gasesc, l am gasit pe olx la 20 lei.

    E jocul meu preferat din copilarie doar ca in aceea perioada jocul imi dadea mereu crash la o misiune si vreau sa stiu cum se termina

  11. #971 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu cred ca-l gasesti digital, nici pe GOG nu e.

  12. #972 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    A cumparat cineva Zbox de pe zavvi.com? As fi curios cum e cu livrarea, au trecut 7 zile lucratoare si nu am primit nimic (ei zic ca pentru RO maximul e 6), iar la est. delivery scrie 01/01/20 . Ma indoiesc ca imi vine in 3 ani.

  13. #973 SP
    Member b615dub's Avatar
    Intentionez sa cumpar un telefon sh Iphone iar proprietarul spune ca detine factura+garantie. Stiti cumva daca garantia este transmisibila, adica pot si eu, care nu apar in acte, sa ma duc sa-l schimb pe baza garantiei sau trebuie sa fie prezent persoana care apare in acte?

  14. #974 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Depinde de la ce magazin e cumparat. La majoritatea poti beneficia de garantie, la PC Garage de exemplu nu poti.

  15. #975 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Salutare baieti, caut un laptop intre 2.000 si 2.500 lei, imi puteti recomanda un anumit brand, sau sa mi ziceti de care sa ma feresc ?

  16. #976 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sa te ferești de HP

  17. #977 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    A cumparat cineva de pe subkultura? Sunt niste tricouri acolo pe care as vrea sa le iau, problema e ca site-ul e tradus din bulgara cu google translate si pare cam dubios.

  18. #978 SP
    Member Rukax's Avatar
    Salut. I-am cumpărat mamei mele un netbook (nu e vreo firmă importantă, se numește SelecLine) care a venit cu Windows 10 pre-instalat. Are o memorie internă de 32 GB, noroc că am cumpărat un card de 16 GB căci altfel nu puteam să îi pun nimic pe el. Adică, în Local Disk C, apare că mai are liber 5 GB din 28 iar acum tot apare o notificare în care spune să șteargă versiunea anterioară a windows-ului. De ce doar atât de puțin spațiu? So, what to do? Chiar nu mă pricep...

  19. #979 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Rukax: intra in meniul de start al Windows-ului, cauta "disk cleanup". O sa scaneze ce ai pe C, alege si "System Files" sau ceva de genul asta... dupa care bifeaza toate cele si sa-i sa stearga. Update-urile de Windows si Previous Windows Installation ocupa foarte mult. Le poti sterge linistit.

    Totodata, pt. ca e laptop, aproape sigur ai Hybernate-ul activat... care mai face si acela o imagine pe disk, in functie de cat RAM ai. Daca ai 4GB, vei avea un fisier de 4GB de hybernate. Introdu comanda aceasta in linie de comanda (scrie cmd in run si asigura-te ca ruleaza ca administrator): powercfg -h off

    Un alt lucru care mai ocupa spatiu aiurea, este System Restore-ul. Pe acesta il dezactivezi din System - Advanced System Settings - System Protection, si selectezi drive-ul C, ii dai Off. Mai salvezi niste gigi...

    De Recycle Bin si fisiere temporare nu cred ca mai are rost sa-ti spun (ai putea folosi o aplicatie free, gen CCleaner, care te scapa de ele).

    Bafta!

  20. #980 SP
    Member Rukax's Avatar
    Mulțumesc mult pentru răspuns. Momentan nu pot face nimic fiindcă e plecată în străinătate, de-abia când se întoarce. Sper să mă descurc...dacă nu, voi reveni cu un alt post.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 51 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 LastLast

Similar Threads

  1. Se poate modifica numele unui thread ? By Rad00 in forum Help Desk
    Replies: 2 Last Post: 22-12-2011, 20:26
  2. Replies: 17 Last Post: 17-09-2010, 14:12
  3. Replies: 5 Last Post: 10-01-2009, 13:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts