Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Pareri blog

  1. #1 SP
    Member klausn's Avatar

    Pareri blog

    Buna,de curand am deschis un nou blog,cu o intentie serioasa,insa deocamda ma limitez aici,sa vedem ce va iesi.
    Ce parere aveti,momentan,despre blog? Cartile Noastre Cum ar mai trebui inbunatatit,va place cum arata,etc.?
    Multumesc si astept pareri & sugestii !

    sa se evite posturile de genul ''Mai degraba vrei reclama'',''trafic'',etc. deoarece am acordul lui Monky pentru acest topic.

  2. #2 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Ma asteptam sa fie pe teme financiare. Cum sa castigi bani aducand produse din alte tari, cum sa-ti faci un card bancar sau stiu io.
    In alta ordine de idei:
    Subiectu' mi se pare bine ales. Din pacate daca scrii despre carti tre' sa stii sa scrii. Din an in paste ii destul de gresit, corect ar fi din an in pasti. Sarbatoarea se numeste pasti, a paste e verb. Intreaba-l pe Relu
    Nu imi place ca ceri pareri dupa numai 2 postari din care una introductiva. Daca vrei sa-ti faca altii blogul angajeaza-i.
    Spor.
    LE: Ai putea folosi ă��șț sau macar sh,tz .

  3. #3 SP
    Member klausn's Avatar
    Numele blogului s-a schimbat in Domeniul Cartii !

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Prima impresie: cand scrii despre carti, trebuie sa scrii de nota 10. In cazul tau, mesajul de deschidere m-a facut sa nu mai caut mai departe. Sorry, dar daca nu pui spatii dupa semne de punctuatie, iese ca naiba.

    P.S. Si nu, eu nu vreau sa vad "ă��șț", cu atat mai putin sh,tz... Desi corect in limba romana ar fi sa scrii cu diacritice, but... who am i to argue?
    Dupa cum vedeti, acest blog este dedicat tuturor cititorilor din aceasta tara, unde marea majoritate dintre populatia tarii noastre deschid o carte din an in pasti!
    Noi,incercam pe cat posibil,sa va mai aducem la cunostinta diverse noutati din lumea literaturii,indiferent carui gen apartine!
    Deoarece blog-ul este nou,nu are un asa zis continut,insa pe parcurs ne gandim la o extindere mult mai mare,o comunitate propriu-zisa si multe alte noutati si o gramada de concursuri care se vor desfasura periodic pe blog,si multe altele!
    Mai mult nu pot zice momentan,ne puteti ura bun venit printr-un simplu comentariu la acest articol!

  5. #5 SP
    Member klausn's Avatar
    Multumesc mult pentru corectare,primul post mi-a dat multe batai de cap! Poate si pentru ca l-am scris la ''repezeala'',oricum incerc pe cat posibil sa ma corectez si incerc ca pe viitor sa nu mai existe greseli.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by klausn View Post
    Multumesc mult pentru corectare,primul post mi-a dat multe batai de cap! Poate si pentru ca l-am scris la ''repezeala'',oricum incerc pe cat posibil sa ma corectez si incerc ca pe viitor sa nu mai existe greseli.
    Bafta!

  7. #7 SP
    Member klausn's Avatar
    Daca tot veni vorba, imi oferiti niste idei pentru nume? Nu gasesc nicicum unul potrivit.

  8. #8 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Daca tot veni vorba, imi oferiti niste idei pentru nume? Nu gasesc nicicum unul potrivit.


    Invatate sa lasi spatiu si inainte si dupa virgula . Scrie despre " IT " de Stephen King sau orice altceva de el.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate™ View Post

    Invatate sa lasi spatiu si inainte si dupa virgula . Scrie despre " IT " de Stephen King sau orice altceva de el.
    Daca taceai... filozof ramaneai. Asa, s-a dus tot farmecul. Cu sau fara spatiu extra, cu sau fara cratima...

    klausn: ideea este buna. Targetul pentru Romania insa tinde spre zero. Sorry, but that's the truth...

  10. #10 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Se pune spatiu numa' dupa semn pt. ca altfel se poate intampla sa ramana semnul singur pe o linie intreaga ca de exemplu:
    Ana are cactusi, mere, pere, capsuni, banane, ananas, cartofi si alte fructe minunate, da
    ?

    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Daca vrei sa-ti faca altii blogul angajeaza-i..
    Dupa cum ziceam. Pe langa titlu nu vrei si niste postari zilnice ?
    Eu propun titlul: "Trei coceni si restu' boabe"
    Alta propunere: O postare saptamanala pe o tema de gramatica cu un poll.
    Exemplu: marea majoritate - corect sau nu. Cu cati de "i" se scrie a sti.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    klausn: ideea este buna. Targetul pentru Romania insa tinde spre zero. Sorry, but that's the truth...
    Totusi, la o cautare rapida pe google gasesti 10+ bloguri despre carti din care 2 independente (nu pe blogspot & co). Eu cred ca multi romani citesc .

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Totusi, la o cautare rapida pe google gasesti 10+ bloguri despre carti din care 2 independente (nu pe blogspot & co).
    Pai bloguri si site-uri vei gasi, ca nah... sunt oameni pasionati.
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Eu cred ca multi romani citesc .
    Cam toti romanii citesc. Ce citesc este o cu totul alta problema. Nu uita ca suntem pe ultimul loc in Europa la numarul de carti vandute... Cred ca singurele chestii care ne-au scos din marea hazna au fost Harry Potter si Amurg

    Eu cred ca "multi" aceia, sunt sub 5%... deci cum am zis, tind spre zero

  12. #12 SP
    Member klausn's Avatar
    Sunt intradevar cateva bloguri cu aceleasi ganduri ca ale mele, insa sunt cam aiurea facute, sau s-a renuntat la ele. Eu totusi vreau sa fac ceva cat de cat serios, voi deschide in scurt timp un forum, o gramada de concursuri (pe cat imi permit si eu), si asa mai departe, insa banii sunt o problema de inceput. Nu stiu cum sa spun, ca mi-ar fi cumva sa va cer voua o mica sponsorizare, nu imi trebuie mult de inceput, maxim 10 euro ar fi suma finala pentru inceputul proiectului, insa sunt bani de care eu nu dispun momentan. Daca doriti sa ajutati, cat de mic, 0.50 $ si asa mai departe, portile sunt deschise (am paypal,se poate si bancar, deci asta nu ar fi o problema).

  13. #13 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by klausn View Post
    Sunt intradevar cateva bloguri cu aceleasi ganduri ca ale mele, insa sunt cam aiurea facute, sau s-a renuntat la ele. Eu totusi vreau sa fac ceva cat de cat serios, voi deschide in scurt timp un forum, o gramada de concursuri (pe cat imi permit si eu), si asa mai departe, insa banii sunt o problema de inceput. Nu stiu cum sa spun, ca mi-ar fi cumva sa va cer voua o mica sponsorizare, nu imi trebuie mult de inceput, maxim 10 euro ar fi suma finala pentru inceputul proiectului, insa sunt bani de care eu nu dispun momentan. Daca doriti sa ajutati, cat de mic, 0.50 $ si asa mai departe, portile sunt deschise (am paypal,se poate si bancar, deci asta nu ar fi o problema).
    Sincer, m-a amuzat! �mi pare rău că nu am văzut acest thread c�nd treaba era "serioasă"!

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Intre timp, vad ca ai si renuntat la el... sincer, nu cred ca te costa ceva sa-l tii doar pe el, fara concursuri si/sau sponsorizari. Eu tin asa 2 blog-uri personale si sunt multumit de ele. Le fac pentru mine in primu rand.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts