Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 236 of 251 FirstFirst ... 136 186 226 234 235 236 237 238 246 ... LastLast
Results 4,701 to 4,720 of 5003

Thread: Ce ma enerveaza (acum)

  1. #4701 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Incetinesti oleaca man la treceri dar nimeni nu o face pana la 30 decat in zonele foarte populate.

    Sau na , sa zicem ca taranul de oras sa gandit sa numai mearga 5m si sa parcheze masina fix unde e semnul de la trecerea de pietoni si iti blocheaza vizibilitatea ( e ceva normal cel putin in Constanta ) daca nu ai vizibilitate x ray nu vezi ce iese dupa masina aia parcata.

    Mai bine in viata decat mort cu legea in mana desi am vazut de cateva ori politisti care amendau pietonii. Inteleg , condusul e un privilegiu si nu un drept dar totusi.

  2. #4702 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Corect, reduci viteza, eu nu înțeleg cum circulați cu 60-70 prin Constanța, e atât de aerisit orașul? Îmi pare rău dar nu îți împărtășesc părerea 100%. Când alergi prin oraș cu 70 înseamnă ca problema e în altă parte. Repet, nu țin partea nimănui, doar că eu nu am cum să merg cu 70 la mine in oraș, nu vreau si nici nu pot.

  3. #4703 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ar trebui sa conduceti un pic prin Bucuresti, 70 e noul 30. Daca mergi cu 70 iti iei ceva claxoane si flash-uri ca esti prea melc.

  4. #4704 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    In Bucuresit e altceva , in Constanta cat timp nu e vara e aerisit traficul cat de cat.

  5. #4705 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Si in Targu Mures se circula cu 60-70 prin unele zone.

    ON :

    Asta inseamna sa conduci corect pe partea ta.

    Un tigan prost care a cumparat permisul nu stie ca daca o masina e parcata pe partea sa, atunci eu am prioritate de trecere, si doar dupa ce trec eu poate el sa ocoleasca masina. Macar e doar oglinda, daca trecea mai bine pe partea mea, ramaneam cu paguba mai mare (aripa fata, usa,etc). Cand am oprit ei se faceau nevinovati, ca defapt eu am trecut pe partea lor si ca ei mergeau regulamentar...

    Nu am spus nimic, ca au iesit din masina 5 insi, tot bronzati naturali, si nu aveam chef sa iau bataie, fiind si intr-o zona de tigani.
    Le-am zis ca fiecare isi repara paguba, nici n-au comentat, bine ca nu cereau ei despagubire, ca mai nou provoaca accidente cu intentie.

    Eu merg prudent intotdeauna si sunt mereu atent, dar se pare ca nu e de ajuns.

    P.S. Paguba : oglinda retrovizoare , si carcasa la oglinda sparta.
    Attached Images Attached Images 13555643_1143140245745901_248019936_o.jpg

  6. #4706 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Poti sa conduci in cel mai prudent mod posibil, la noi in tara e posibil sa te trezesti lovit de analfabeti care isi cumpara permisul sau schizofrenici/epileptici care sunt lasati sa conduca, fara sa se tina seama de aceste grave probleme de sanatate. A, era sa uit de "jmecherii" care conduc BMW Ursulet si alte astfel de super masini.

  7. #4707 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Da, sunt total de acord cu tine. Si ghici ce masina m-a lovit. Un jaf de E36. Apropo tot azi un BMW Seria 7 penultimul model (vroia sa iasa dintr-o zona unde era desenat interzis), omul a vrut sa iasa din fata autobuzului (circula regulamentar). Eu am mers dupa autobuz si am mers pe o strada alaturata, la care sa vad ca cel cu BMW face figuri...asta e...si inca noi suntem de vina ca ii condamnam.

  8. #4708 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Si ce vina are masina? Si eu am un jaf de E36 si am fost lovit de un A4 care a trecut pe rosu. De vina am fost eu ca am BMW. In general, masina e de vina.

  9. #4709 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Ideea e ca mare parte din detinatorii de E36 nu cred ca stiu sa numere atat. Si partea cea mai trista e ca au impresia ca ei de fapt au un supercar italian si-s pe circuit, nu pe strada.

  10. #4710 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Si au si numere de Bulgaria .... Si urasc numerele de BG si mai nou sunt si cu Volan pr Dreapta !!!

  11. #4711 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ma enerveaza oamenii de pe olx. Nu e zi sa nu primesc oferta de schimb la xbox cu diverse porcarii gen telefoane, camere foto, console mai vechi modate cu sute de jocuri trase de pe net, frigidere, masini de spalat, epilatoare, prajitoare de paine sau terenuri extravilan langa Buzău. Asta desi am scris mare cu majuscule in anunt ca NU MA INTERESEAZA SCHIMBURILE.

    Cat de prost poti sa fii?

  12. #4712 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Am primit odata oferta cu 3 porci pentru un iPad pe olx , true story Omul chiar era serios si nu facea caterinca.

    ON : meteorologii din romania "Avertizare pentru PRĂPĂD venită de la METEOROLOGI. O marea parte din ROMÂNIA va fi afectată de FENOMENUL FĂRĂ PRECEDENT" yeah... about that ...
    Attached Images Attached Images img_0229.jpg

  13. #4713 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Sa nu spui ca ai refuzat porcii

  14. #4714 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Isteria Pokemon GO

  15. #4715 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am fost azi in zona Unirii la 4 notari incercand sa fac o amarata de procura, ba nu era notarul desi biroul era deschis de cateva ore, ba nu faceau procuri (intr-un birou notarial ), ba n-au timp, povesti, etc. Am mers in 15 birouri notariale pana pe Mosilor, si abia in al 16-lea am reusit sa fac un rahat de procura amarata.

    Si m-au enervat si bizonii din trafic, care si cand au mult loc sa treaca pe langa tine cand esti pe bicicleta tot te claxoneaza si agaseaza. De taximetristi nu mai zic. Era sa ma duc dupa un taran de Constanta cu o vechitura de Porsche care mai ca nu a intrat in mine cu soseaua libera in ambele sensuri. Noroc ca nu l-am prins, ca la stirile de la ora 5 ne vedeati pe amandoi

  16. #4716 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Mie imi spui ... din Pipera pana in Baneasa feresc cel putin 1 cretin pe zi. Schimba benzile ca pe soseste!

  17. #4717 SP
    Member sahara's Avatar
    Ca am dat prea mult pe costumu de mire

  18. #4718 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Sunt prea mic ca sa vorbesc din experienta, dar cred ca in astfel de momente nu prea conteaza banii, important e sa fii fericit si sa te simti bine
    Casa de piatra!

  19. #4719 SP
    Member sahara's Avatar
    Asa e eh, m-am resemnat

    Multumesc!

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  20. #4720 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Ca de cateva saptamani imi caut cazare pentru facultate in Olanda si taranii aia de olandezi nu-mi raspund la mesaje... nici macar un "nu" sau "nu ne place fata ta" sau "nu ca esti roman". Si stiu ca mi-au vazut mesajul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 236 of 251 FirstFirst ... 136 186 226 234 235 236 237 238 246 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci -> Acum! By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 10786 Last Post: Yesterday, 11:59
  2. Ce te joci acum - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 176 Last Post: 04-04-2023, 11:34
  3. Ce ma bucura (acum) By HoTSaucE in forum Offtopic
    Replies: 1190 Last Post: 08-02-2019, 15:58
  4. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  5. Ce iti place (acum) ! By mariuck in forum Offtopic
    Replies: 55 Last Post: 29-01-2010, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts