Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Iluzionism

  1. #1 SP
    Member Arslany's Avatar

    Iluzionism

    Ce parere aveti despre aceasta arta? Trucaj sau realitate? Care parte a "magiei" va place mai mult? Mentalismul, Close-up magic (Street Magic), etc.? Care sunt iluzionistii vostri preferati? Nume precum Criss Angel, David Blaine, Paul Zenon, etc.
    Am devenit asa de pasionat de acest lucru, pur si simplu ma scoate din realitate.
    Astept si parerile voastre.

  2. #2 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Unii sunt intr-adevar foarte buni, dar altii sunt lame rau de tot. David Blaine e destul de bun.

  3. #3 SP
    Member alalalt's Avatar
    Criss Angel mi se parea cute :X
    Iluzionistul meu favorit e Vlaaaaaaaaaad Grigoreeeeeeescu

  4. #4 SP
    Member dogdan's Avatar
    Davind Blaine e tare, imi place street magic-ul cel mai mult .

  5. #5 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Call me stupid dar cred ca la cei mari este mai mult decat vedem... mai mult decat o "mica" iluzie. Blane, Angel, Copperfield... Dunno... Just my 2 cents.

  6. #6 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Angel? Criss Angel? Nu-l pomeniti pe ala ca eu inchid mereu tv-ul cand il vad lol Ce vedeti in emisiunile lui se numeste trucaj de Hollywood. Nu zic ca nu stie si trucuri adevarate, ba chiar foarte multe, dar cand vad aberatii dalea cum ca ar merge pe pereti sau ca poate levita deasupra unui hotel din Las Vegas deja ma enervez...
    David Blaine all the way! Ala chiar are si niste aptitudini speciale

  7. #7 SP
    Member Arslany's Avatar
    Well... eu il ador pe Criss. Chiar mi-am comandat o cartea lui... MINDFREAK.
    Imi place si David Blaine, chiar si Johannes al nostru.

  8. #8 SP
    Member Arslany's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Angel? Criss Angel? Nu-l pomeniti pe ala ca eu inchid mereu tv-ul cand il vad lol Ce vedeti in emisiunile lui se numeste trucaj de Hollywood. Nu zic ca nu stie si trucuri adevarate, ba chiar foarte multe, dar cand vad aberatii dalea cum ca ar merge pe pereti sau ca poate levita deasupra unui hotel din Las Vegas deja ma enervez...
    David Blaine all the way! Ala chiar are si niste aptitudini speciale
    Eu nu cred ca le trucheaza. Cred ca are f. mult talent si mascheaza perfect iluzia... parerea mea, poate nu-i asa.

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Cel putin prin capacitatea mea de a intelege ce face Criss Angel, mi se pare ca acele "iluzii" sunt foarte greu de realizat fara ajutorul camerei de luat vederi.
    Asta doar la trucurile enorme, cele care sunt cate unul pe emisiune. La maruntisuri se descurca dar parca Blaine e un street artist mult mai bun ca el.

  10. #10 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Uitati aici cateva dintre aptitudinile speciale ale lui Blaine, ca sa nu ziceti ca vb prostii

  11. #11 SP
    Member Arslany's Avatar
    Blaine oare de ce nu ne invata niste tricks? Criss prin emisiune mai invata cate ceva(usoare, dar totusi).
    Despre romanii nostri ce parere aveti?

  12. #12 SP
    Banned Mario's Avatar
    da de david copperfiel nu zice nimeni e cel mai bun am vazut un show e extrem de bun

  13. #13 SP
    Member Arslany's Avatar
    David Copperfield face mai mult stage magic... Mie personal imi place mai mult street magic pentru ca se petrece chiar acolo in fata ochilor tai, pe cand pe scena nu poti interveni.
    Dar oricum, fiecare compartiment al magiei e spectaculos in felul lui.

  14. #14 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Si eu sunt pasionat de asa ceva, practic de vreo 2 ani la nivel de amator (arat prietenilor sau la vreo petrecere, etc).
    In general imi plac trucurile cu carti, close-up si productions, preferatul meu fiind Bill Malone.
    Angel si Blaine sunt entertaineri, nu magicieni, 90% din ce fac ei e preparat.Copperfield e de departe cel mai bun dpdv artistic, face un show de zile mari.

  15. #15 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    David Copperfield era prea tare. Sa faci Statuia Libertatii sa dispara mi se pare awesome. Sau un elefant.

  16. #16 SP
    Member Arslany's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Angel si Blaine sunt entertaineri, nu magicieni
    Sunt magicieni, Angel e de 4 ori magicianul anului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts