Pentru un amic bun si consolist, un mic ajutor daca se poate din partea comunitatii CG. Va multumesc !

LINK : Salvati o inima!

"Am 43 de ani. M-am nascut cu o afectiune la inima, defect septal intraatrial de tip postum-secundum cu shunt dreapta-stanga.
Din pacate, in aceasta vara, inima mea a cedat luptei cu defectul congenital.Am ajuns in sectia de reanimare a Spitalului Judetean din Ploiesti cu aritmie cardiaca puternica puls 180 si tensiune variabila.
Pana la aceasta varsta, inima mea a reusit sa faca fata acestui efort pentru a suplimenta deficienta, medicii insa mi-au spus ca am o ultima sansa pentru o viata normala: operatia pe cord deschis de urgenta pentru repararea defectului congenital.
Iata-ma acum in fata unei inevitabile operatii pe cord deschis, programata pe data de 3 noiembrie 2011 la Institutul de boli cardiovasculare prof. dr. C. C. ILIESCU-Fundeni.
Pentru aceasta operatie mai trebuie sa adun suma de 4000 Euro. Dragi prieteni, cunoscuti sau cunoscuti ai cunoscutilor si prietenilor, ma adresez voua pentru a contribui dupa posibilitati spre a strange aceasta suma.
Va multumesc anticipat DIN INIMA!"